Čtvrtek 25. července 2024, svátek má Jakub
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 49  Kč / 1. měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

PSI: Jezevčíkův šťastný týden.

Ap
diskuse (11)

Jezevčík Čárlí foto: Daška ČervencováNeviditelný pes

Moji milí Zvířetníci, dnes hlášení o veselici, která u nás doma byla, náladu nám vylepšila. Přijela k nám návštěva, že jsou pryč, je úleva? Tak to tedy vážně není, chybí nám to psí hemžení! Nejvíc se Čárlímu stýská: „Kde jsou holky?“ Očkem blýská do peřin i pod postele. „Ať jsou zpátky! Vybalte je!“

Jezevčík Čárlí

Velká sranda s nimi byla, Čárlímu by se zas líbila. Jenže to se načeká, přijely k nám z daleka. Taky jejich pán a paní měli u nás ubytování. Je to tak už roků pár, že jsme jejich hlavní stan.

Dante

A když u nás byli loni, to Danteček pinčky honil. Ač už to byl kolohnát, moc toužil si s něma hrát. Letos je z něj velký kluk, napětí mu ježí chlup. Sám neví, zda má je rád, nebo chce je poštěkat. Holky taky trochu nevědí, jeho velikost jim moc nesedí. Zato Čárlí maličký, ten uchvátil holčičky! Nejdřív se jich trošku bál, však brzy je hrátek král. Deisi s Britkou, holky pinčí, štěkáním nám uši ničí, ale je to děsná sranda, když se řítí černá banda. Jezevčík a holčičky pořádají honičky! Je to jako černá školka, nedělají si nic z horka, kol jabloně hbitě krosí, sedmikráskám hlavy kosí. Řádí venku, řádí v bytě, hračky hynou na úbytě. Všichni tři je trhají, kousky plyše lítají.

Na procházce ty tři blechy vymýšlejí si neplechy. Do prostoru se vrhají, vidí psa, zas štěkají. Kde co vezmou do huby, prohánějí holuby. Večer padnou do peří, Dante očím nevěří: „Ty blechy jsou pořád tady? Nějak nevím si s tím rady...“ Baví ho, když pinčku lekne, mě z něho snad jednou klepne. Asi chtěl by si též hrát, v trysku je trošku pošlapat. To nám kapku dělá vrásky, radši je berem na procházky. Venku Dante holky neřeší, víc ho baví veverka v ořeší.

Vyjeli jsme taky do polí, co zničit má giga faktory. Lesíky, pole a louky, to byl prostor pro naše koňské toulky. Zorka, Punc, Santa i Portos, užívali si to též dost. Zas se tak strništěm hnát, v lese lehce vyklusat...

Projížďka na polích, kde se bude stavět továrna

Řev dálnice drásá uši, přesto zeleň hladí duši. Příroda se nedala, s dálnicí se srovnala. Srnky pod ní podchody běhají, v loukách zajíci vesele skákají, čejky střeží svoje hnízda a v lesících už všechno hvízdá. Kačky hnízdí v rákosí, co ho nikdo nekosí. V strouhách jedou koncert žáby, něco k snědku dravce vábí, ledňáček v Olši rybky loví, v lesíku v noře si jezevec hoví...

Všechna tahle krása zmizí, skrz fabriku hnusnou, cizí. To musel vymyslet úplný pitomec, že naší poslední oáze má být konec. Zemře les, zvěř, orná půda, bude hnusná betonová nuda...

Projížďka

Jdeme radši venčit na groble, tam je to pro pejsky dost dobre. Stezka v starých stromů pásu, vychutnáváme si tu krásu. A jarní zeleň bující skryje nám pohled do polí, ze kterého nás teď srdce zabolí...

Čárlí a pinčky

Černá smečka šťastně lítá, že jsou volně, Daška vítá. Má tak prostor k focení, a to ona ocení. S vodítkama je to v háji, když jí berle omotají. S fotkama si doma hraje, pak nám radost udělá, zvládá různých úprav taje, kalendáře nám dělá. Pejsci musí pózovat, což Danteček nemá rád. To Čárlí se k holčičkám připojí, Dašky touhu po záběrech ukojí. Smečka se krásně znaví, zdřímnout si doma je pak baví.

A když za přáteli vyrazí páneček i panička, nastupuje hlídací babička. Holčičky splašeně běhají, kam zmizeli pánečci, hledají. S Čárlím nechtějí si hrát, po psím v duetu začínají plakat. Když už je to velká krize, tak pomůže televize.

Babička si na gauč sedne, černá trojka hned přiběhne. Čárlí trochu smutně kouká, jeho klín má pinčí holka! Všichni se však poskládají a za chvilku už spinkají. A když se páníčci vrátí, to je rachot, milí zlatí. Psí trojka hned ožije, na oko se pobije, s hračkou v hubě lítají, do postelí skákají. Čárlí nožkama jen kmitá, šťastný, že ho Britka chytá. A Deisi ho zachrání, bo ona ho chce na hraní. Ti dva mají se moc rádi, prý jsou navždy kamarádi.

V týdnu chudák já musím do práce, Dašce s mamčou závidím, spolu si užívají na procházce, já akorát fotky uvidím. Čárlí, to je pejsek vzorný, v parku může tlapkat volný. S holkama si čenichá a vůbec neutíká. U paničky své se drží, Dejsince se při tom dvoří. To holky spolu do dálky lítají, tak se ve volnosti střídají. I když park je ráno prázdný, občas tam lítají na kole blázni a byl by to konec neveselý, kdyby malou fenečku zajeli.

Všichni pohromadě

Po procházce krmení, pak k paničkám tulení. A že počasí nám přeje, sluníčko nás odpoledne na dvorku hřeje. Ty tři blechy zdatně hlídají, co se šustne, hned poštěkají. Čárlí dělá žeryka, fistulkou ječí Deisinka, Britka zdatně přizvukuje, ať všichni ví, že to tu žije.

Teď má Čárlí velký smutek, že ten týden rychle utek. V procházkách a honičkách svítily mu očička. Jezevčík si tiše zoufá, snad se vrátí, pořád doufá. Nechaly u nás přece ovečku, co má v plyšovém bříšku dírečku. Spolu z ní náplň vytahali, teď ji sám žužlá náš smutný malý. To Dante, velký bratr, se raduje, že si už Čárlínka nikdo neuzurpuje. Že si zas spolu můžou hrát a o hračku se spolu potahat.

Tak zas za rok, přátelé, bude to u nás veselé.

Čárlí s paničkou

Foto: Daška Červencová. Podívejte se do pěkné fotogalerie!

Aston Ondřej Neff
25. 7. 2024

Kolik by stálo přemalování červených pruhů sanitek na zelené? Jak se asi přemýšlelo? Představuji si...

přečetl Panikář
25. 7. 2024

Že mají dámské plavky předvádět muži, považovali diskutující, včetně řady ženských sportovkyň, za...

Válka byla jen poslední kapkou, kterou by česká energetika bez problémů ustála, kdyby již předtím...

Zdeněk Roller
25. 7. 2024

Co je tohle za stát, ten Egypt? Vždyť rozhodně nepatří mezi ty vysloveně chudé. Přitom v areálu...

Ivo Fencl
25. 7. 2024

Roku 1952 se Velinského trampská parta s Foglarem setkala v Hostivaři, kde byli Dvojkaři na...

Aston Ondřej Neff
22. 7. 2024

Biden byl to přes všechno snahu starý bílý heterosexuální muž, tedy živočišný druh na odpis. Paní...

Aston Ondřej Neff
24. 7. 2024

Ani komunisté v dalším režimu se neodvážili odstranit červenomodrobílý symbol z věží tanků, křídel...

Aston Ondřej Neff
23. 7. 2024

Určitě nejsem sám, kdo by rád pravicový koncept podporoval. Ze setrvačnosti volím ODS od jejího...

Marian Kechlibar
22. 7. 2024

Služba Crowdstrike, která se používá k ochraně různých korporátních počítačů před malwarem,...

Aston Ondřej Neff
25. 7. 2024

Kolik by stálo přemalování červených pruhů sanitek na zelené? Jak se asi přemýšlelo? Představuji si...

bur Vítězslav Bureš
25. 7. 2024

Australané našli vrak lodi, která se potopila před 55 lety a na níž zahynuly dvě desítky mužů. Loď...

Josef Kopecký
25. 7. 2024

Zrušení zaručené minimální mzdy v soukromých firmách schválili senátoři. Proti změně protestuje...

ČTK, Lidovky.cz
25. 7. 2024

Moskevská radnice přejmenovala náměstí Evropy u Kyjevského nádraží v ruské metropoli na náměstí...

Robert Schuster
25. 7. 2024

Nestává se příliš často, aby se současná středo-levá německá vláda kancléře Olafa Scholze na něčem...

dvoj Jan Dvořák
25. 7. 2024

Japonsku stále ubývají obyvatelé, zjistil nejnovější demografický průzkum. Počet japonských občanů...

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz