30.4.2024 | Svátek má Blahoslav


Diskuse k článku

PSI: Jak neumím vychovávat psy

Poslední dobou se na Zvířetníku objevilo několik článků o schopnostech psů, jejich výchově a výcviku, a já jsem si po jejich přečtení musela s definitivní platností přiznat, že zcela určitě nejsem typ vhodný vycvičit kohokoli.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Apina 7.4.2009 15:53

OT - ad zemětřesení

Před chvíí jsem četla on-line rozhovor s českým novinářem žijícím v Itálii. Dotazy zaslaly také dvě vyděšené mámy, které dosud nemají kontakt se svými dětmi - středoškoláky na praxi. Ani ambasáda o nich zatím nic, zdá se, neví. Já je neznám, nejde o mé příbuzné, ale je pravděpodobné, že ty děti spaly v té nešťastné zřícené koleji. Ach jo, jsou ještě příliš mladí.... V poslední době jsem nějak naměkko, i když nejde o mé blízké. Jen jim všem držím palceR^VVR^VV, ať to dobře dopadne a děti ať se najdou živé a zdravé,  všem postiženým přeji, ať to zvládnou. Je tam už více než 200 mrtvých, hodně zraněných;-( a spousta lidí přišla o své domovy. Myslím na ně i mé prátele, kteří jsou v bezpečí, oni mi vyprávěli, jak to při zemětřesení vypadá.

Li 7.4.2009 15:14

Lucko V !!!!

Už víme  výsledek??? ;-)

Lucka V. 7.4.2009 15:40

Re: Lucko V !!!!

Výsledek nevíme, ale Píďa vyplodila pětistránkovou práci a tvářila se celkem spokojeně. Jak to dopadlo se asi dozvíme až příští týden, češtinář je jen člověk;-D

RenataE 7.4.2009 17:50

Re: Lucko V !!!!

A jaké měla téma, docela mě to zajímá? A gratulace předem, protože jestli se usebrala k takovému výkonu, tak to určitě bude skvělé!

zana 7.4.2009 20:44

Re: Lucko V !!!!

Lucko, nestihla jsem držet, dokud Píďa psala, tak budu držet teď, aby měla češtinářka dobrou náladu;-).

Vave 7.4.2009 18:21

Re: Lucko V !!!!

Milá LuckoVVV, i když jsem to nezvládla napsat, držela jsem palce, a mám radost, že Píďalka byla tak psavá! R^:-) Určitě to zvládla.!!

Rpuť 7.4.2009 14:29

Dede,

přitoulala jsem se ti na Skype, tak si mě prosím zařaď, až budeš mít čas.

Dede 7.4.2009 13:45

myslím milá Vave, že se pleteš:))

určitě umíš vychovávat psy, protože kdyby tomu tak nebylo, tak si nikdy neužiješ snivých procházek, protože bys musela řešit útěky, rvačky, krádeže a jinou činnost nevychovaného psího delikventa. Takže tvoje psí holky jsou docela určitě vychované, i když třeba ne vycvičené :-)V A otázky stylu co by kdyby? Ty si klade snad každý - já také přemýšlím nad tím, jaký mohl být Kazan, kdyby prošel opravdovým výcvikem (na který má), či jaký by byl Daník, kdyby byl jediným domácím mazlíkem... Ale na druhou stranu zase vím, že kdyby dostal Daníka někdo odhodlaný psa cvičit, skládat zkoušky a vítězit v závodech, tak by byli nešťastní oba, protože Daník na to vnitřně nemá - ne inteligenci, ale nemá v sobě dravost a soutěživost, je moc měkký. Tak je možná nakonec dobře, že jeho hlavním úkolem bylo dospívat s Markem :-)

Xerxová 7.4.2009 14:04

Re: myslím milá Vave, že se pleteš:))

Vím, že vědecký Xerxes byl šťastný ;-). Měl svůj klid, dlouhé procházky, mohl bádat, kdy chtěl a mohl se tulit, kdy chtěl VV S Kosatkou si nejsem tak jistá - ta by asi cvičák či nějaký ten sport ocenila - její temperament by se mohl naplno projevit a možná by se zbavila i nějakých svých hysterických vloh. Ale zase co by na to řekly její křivule 8-o A tak si musí vystačit s tím, co má ;-D

Právě jsem se děsně nasmála - děvenka psí se rozhodla, že se bude tulit k páníkovi a že jen jeho miluje... vždy proletěla zahradou, pak ho šla políbit a zase se šla zahrabat pod borovice či oflusat vodou od leknínů... a zase ho pozdravit... a tak stále dokola. A on byl doma jen na obědovou chvilku a měl bílou košili ;-D;-D;-D a jeho sebeobrana čistoty obleku neměla chybu

K tomu pobytu venku - všechny naše dogy se rády plácnou na trávník (či venkovní pelech) a třeba i dost dlouho o nich nevím - ale dveře do baráku ze zahrady mají dokořán a vědí, že kdykoliv můžou přijít. Včera večer už po tmě byla Betka venku asi hodinu a vůbec jsme jí nechyběli... Ale jak bych ty dveře zavřela - hned by chtěla domů :-)

Rpuť 7.4.2009 14:28

Re: myslím milá Vave, že se pleteš:))

Myslím, že z psího hlediska se má ze všech nejlíp Daník na Šumavě. Pro všechny psy v okolí je jasná alfa, fenky se můřou přetrhnout, pan hostinskej mu vždycky schová odřezky, lítat může, kde chce, nic mu neujde, s koníčkama se honí do sytosti .... ale ví, že má svou smečku. A to je nejdůležitější!:-)

HanaW 7.4.2009 17:11

Re: myslím milá Vave, že se pleteš:))

To je jak nas Jakey, snive si lezi na trave, krouti hlavou po ptacich, obcas popozene kocku, ale hlavne se vzdycky jukne, jestli kuchynske dvere jsou otevrene. A jen co je zavru, uz si to meteli na schody a primo se na ty dvere vrha. Co kdybych mu neotevrela, ze jo?:-P

Jakub S. 7.4.2009 22:02

Ale to je krásný úkol, dospívat s malým pánem!

Li 7.4.2009 13:53

Re: Taky jeden "vychovanej" pes...

;-D;-D;-D;-P

jiný Honza 7.4.2009 13:57

Re: Taky jeden "vychovanej" pes...

Ten se poved. Neříká se jaký pes, takový pán? ;-D;-D;-D

RenataE 7.4.2009 17:19

Re: Taky jeden "vychovanej" pes...

Soudě podle naší politické scény - straničtí lídři si nezaslouží nic jiného;-D

Jakub S. 7.4.2009 21:54

Re: Taky jeden "vychovanej" pes...

No to je vono!

terra 7.4.2009 13:21

Vave, svět bez příkazů

a zákazů, svět porozumění a splněných přání... Ten velký svět takhle fungovat neumí a nemůže. Ten malý soukromý by naopak měl.  Takže ti děkuji za krásně napsaný důkaz, že tak i fungovat může.

Matylda 7.4.2009 13:20

Vavísku,

tohle je tak hladivé povídání! Jenže z toho mého hedvábného třeštidla je po včerejší krizi obvyklé přetrhdílo, co hodinu nosilo při angličtině aporty, občas dloubalo nosem do studentek, chodilo významně čuchat k botám a pak mi usnulo na klíně. (Mimochodem, jedna z těch studentek se za 10 dní jede podívat na štěně kavalíra- měsíční slečnu trikolorku).

Zapomněla jsem oznámit- Borůvka má půl roku!!! Což oslavila tím, že v pátek zdrhla, že ano.... Nicméně půl roku znamená, že můžeme na zdejší cvičák do lekcí poslušnosti pro malá plemena. Tak nám držte zítra dopoledne palce, jdeme si zadara vyzkoušet první hodinu.

Zdena b.p. 7.4.2009 13:57

Re: Vavísku,

Páni to to letí. A já věděla, že to jen přehnala na latifundiích a byla ušlá jako zisk :-). Tak holky, tašku na záda s pitím a nezapomeň pořádnou svačinu. Ve škole je nejdůležitější velká přestávka. ;-)

Xerxová 7.4.2009 14:09

Re: Vavísku,

Já včera nereagovala - ale je úplně normální, že chalupářští psi jsou ještě i celé úterý hodní ;-D, než naberou síly po velmi náročném víkendu...

Přeju vám, ať se strefíte do pohodové školy a užijete spousty legrace s psíky i páníky. Stejně je jasné, že víc se musí učit ti dvounozí žáci;-D;-D

baty 7.4.2009 15:53

Re: Vavísku,

nojo, je o čtrnáct dní starší než naše Petruše. Ta sice už od soboty leze, ale na Borůvčí aktivity teda zdaleka nemá.;-P

Xerxová 7.4.2009 16:55

Re: Vavísku,

takže už máte doma plazivce ;-P skončila doba nepohyblivce, začne vám akční hlídání ;-D Dobře vám tak - užijte si to VV;-)

Zdena b.p. 7.4.2009 18:21

Re: Vavísku,

Jééé Baty, a leze vpřed, či vzad. To není nesmysl. Moje princezna a jeden vňouček si to ze začátku zásadně metelili vzad. Prostě se koukli, kam potřebují, nasměrovali pozadí a frrr pozadu. Ale jen tak měsíc. ;-D

Jakub S. 7.4.2009 21:10

Re: Vavísku,

Jeden můj pitomek taky začínal zpátečkou!

Vave 7.4.2009 18:25

Re: Vavísku,

BatýskuVV, koukala jsem včera se zalíbením na Baťátko, je fakt celá maminka, a je moc krásné! R^:-) A teď, jak překotně čtu, tak ve mně hrklo, že už od soboty chodí někam do miminkovské školy! ale princezna Petra už leze, páni! Ona fakt bude hodně vědět, co chce, a bude si pro to umět "dojít". ;-)R^VV

zana 7.4.2009 20:46

Re: Vavísku,

Baty!! teď to začne bejt zajímavý;-)V.

Jakub S. 7.4.2009 22:04

Re: Vavísku,

...a už nikdy nebudete mít klid.

jiný Honza 7.4.2009 12:35

Vavísku,

jak to děláš, že člověka svým povídáním jen pohladíš? Píšeš krásně, pejsky umíš krásně, kočourky umíš krásně, tak jsi krásný člověk a basta fidli!! A jsem rád, že tě znám.R^

Alča 7.4.2009 13:03

Re: Vavísku,

A dovolením se přilepím, líp bych to nenapsala...V