5.5.2024 | Svátek má Klaudie


Diskuse k článku

PSI: Co je to agresivita při žrádle?

Tak se mi po tom všem "Auro, lehni!", "Auro, ke mně!", "Auro, to se dělá, ano?" a hlavně po tom "Auro, to se dělá NE!" (chápete, jak se takto primitivně může vyjadřovat vysokoškolsky vzdělaný člověk? Já to taky nechápu!) zalíbilo poučovat člobrdy, že kdykoli nebude Sehnerka bdělá jak ohař, tak vám sama něco vysvětlím, objasním, vytmavím, vybarvím, vylíčím, nastíním..., Zkrátka a dobře - budu chytrá jak rozhlas po drátě.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
zana 16.8.2007 21:41

Re: Fuj.

Renata má pravdu, asi je z prestižních důvodů :-P mít budou, ale ty jim do tý doby můžeš ukázat, že jsou na světě i jiný a zajímavější věci

Li 16.8.2007 12:43

Štěněčí agresivita

Já bych se ještě vrátila k agresivitě mezi štěňaty. Ono člověka samozřejmě svádí si myslet, že ta klubíčka pod mámou se jen tak přetlačují, hrajou si a blbnou při tvoření hierarchie. Jedno mimíško začne na druhé vrčet, zaútočí na něj, přičemž se o dvě jiná přerazí a páté se do něj zakousne a pak začnou společně plakat  -Kam nám zmizela máma? Je to sladké, kouzelné, ale ta agresivita, skutečná agresivita, tam je, ta je žene k tomu, aby si vyjasňovali svojí pozici ve smečce, svojí pozici u nejlepšího struku, u maminky, u misky, u hračky...

Štěndo si téměř vždy přivezeme domů hladové a to po dohodě s chovatelem, obzvláště, pokud pro něj jedu  cca 200 až 1000 kilometrů. Přece nechci, aby mu bylo po cestě blbě, že jo? No a když už je doma, tak okamžitě nastartuje nastartované a i tím zavrčením u misky zkouší jak si na tom v pořadí nové smečky stojí, kam až může, co může…A začíná výchova :-P

LFSH 16.8.2007 12:51

Re: Štěněčí agresivita

To si musím pamatovat, aby při příchodu štěněte nedošlo k jeho zakousnutí - Filip je prostě dominantní pes a i na kočky lezoucí mu do misky občas ostře vyrazí.

Li 16.8.2007 12:57

Re: Re: Štěněčí agresivita

Normální pes na štěně nezaútočí ;-) Ale bude ho v rámci smečky usměrňovat.

Hanča 16.8.2007 13:13

Re: Štěněčí agresivita

Díky, Li, že jsi to napsala, vidím to úplně stejně. Od chovatelky jsme si odváželi štěně bulíka, památeční videokazetu a náruč dobrých rad. Jedna z nich byla - hned od počátku strkat štěněti ruce do jídla, sem tam mu postrčit misku nebo dát malou porci a postupně přidávat. Aby byl zvyklý, že i u žrádla musí respektovat páníčky, ale na druhou stranu se neobával, když se děje něco kolem misky - maximálně mu tam může přistát něco navíc. A aby si uvědomil, že teď už nejsme mezi námi štěňaty. Na videu jsme pak koukali, jak to mezi nimi chodilo u žrádla, a nějaké to vrčení tam opravdu bylo.

Zdena b.p. 16.8.2007 12:41

Jak to chodí u koček.

Pokud byl ještě Mr.Zrzavý, tak byl Nr.1 a od toho se všechno odvíjelo. On dostal misku jako první, i kdyby to mělo být o zlomek vteřiny, jinak šel kontrolovat misku, která sice nebyla na jeho značce, ale byla první. Nikdy nebyl agresivní, ale druzí to ctili. Teď je služebně nejstarší kožich pí.Mína a tak dostává první talířek ona. Ona sice kontroluje, jestli Mouryn nemá něco kvalitnějšího, ale NIKDY by si nevzala, kdyby to nebylo na její značce. To by si sedla před talíř, nepustila majitele ke dlabanci a byla by syčivkou, dokud by nedostala na své značce svoji porci. Mouryn má na háku jak syčivku, tak místo. Prostě hrne do hlavy cokoliv a kdekoliv. Tedy pokud je při chuti, protože ťélo se neptá, kde jsi ty kalórie našel. Když je horko a on není za žravku, tak do něj dostanete jen bílý studený jogurt a chechtavou krávu.

LFSH 16.8.2007 13:14

Re: Jak to chodí u koček.

Naše kočky se občas někde nacpou myškami a pak doma vůbec nejí. Než ji stráví, vyjede jim misku (nebo aspoň masíčko) jiný člen smečky a ke mě přijdou předvést týranou a hladovou kočičku. ;-D Ostatní misky jsou samozřejmě také zkontrolované, naše kočky vyznávají heslo: Miska jako miska hlavně, když je plná. ;-D

Rpuť 16.8.2007 14:38

Re: Re: Jak to chodí u koček.

Naši kočičáci jedí všichni tři z jedné misky - pozůstatek z doby, kdy jich tu bylo 8 - 10 a já raděj nakoupila velké oválné, aby se tam všichni vešli a nepovalovalo se všude kolem množství misek. Asi je to o zvyk, v přechozích dávnějších konstelacích vyžadovala každá kočanda extra misku na místě co nejvzdálenějším;-)

LFSH 16.8.2007 11:52

OT - Palečky

Odpoledne jedeme s Hugem na očkování a vzhlem k pověstnému klidu našeho koťátka prosím o palečky, aby potom neměl vet nějaké zranění. ;-)

Li 16.8.2007 11:55

Re: OT - Palečky

Inu, vetovi, pokud mi zrovna neoperuje psa, jsem ještě palečky nedržela ;-) Takže držííím R^R^R^;-)

Zdena b.p. 16.8.2007 12:30

Re: Re: OT - Palečky

;-D;-D;-D;-D;-D Je pravda, že už jsem lezla po ordinaci po čtyřech, ale tohle jsem taky ještě nedělala. Kdo se bojí, nesmí.... být vetem.

LFSH 16.8.2007 12:44

Re: Re: Re: OT - Palečky

My nemáme obyčejně kotě, my máme demoliční četu převlečenou za malé kotě. Jedna maminka ho učí používat drápky, druhá zuby a obojí má ostré. ;-);-D;-D

zana 16.8.2007 20:33

Re: Re: Re: Re: OT - Palečky

doudám, že zítra bude hlášení, jestli kotě veta ubezdušilo nebo né;-)

JanaBa 16.8.2007 11:02

U nás

jsem nikdy agresivitu při jídle nezaznamenala. Velkým a důrazným šéfem byl kocour Batul a  zlaták Ross ho otráveně respektoval. Batul dostal svoji misku, začal jíst, Ross si lehl asi půl metru za něj a čekal. Kocour se absolutně nevzrušoval, i když mu za zády  ležela slintající, ale trpělivě čekající obluda. Pomalu jedl, ale vždycky nechal v misce pro toho otravu vzadu dva tři kousky. Batul byl pravděpodobně veliká osobnost, protože rituál byl stejný, i když byl u nás na návštěvě Rossův parták, westík miniMax. Ani ten si na Batula netroufl, jenom pořadí ve frontě se změnilo. Batul, Max se vecpal před Rosse a náš blbec, z nich největší, zakončoval frontu na nic. Nic na něj už nezbylo, tak jen doleštoval misku do stříbrna. Nikdy si tihle tři nic nevysvětlovali, prostě tak to má být a hotovo. Mimochodem, Rossovi mohu vyndat z huby kdykoliv cokoliv. Bud jsem trubka, nebo je oboustraná důvěra tak silná, že mě vlastně ani nenapadlo, že by mne mohl kousnout. Doufám, že jeho taky ne8-o.

Li 16.8.2007 11:31

Re: U nás

Nejsi trubka, máte spolu správňácký vztah a tak to má být R^VVVV;-)

Dede 16.8.2007 10:56

asi budu agresivní! Kvůli žrádlu a to nejsem ani hladová!

Ty bestie našly z půlky plný kilový pytel frolíků, které dostávají pěkně po jednom za vynikající výkony na poli slušného chování. To jim bylo šumafuk (to slušné chování :-/) a potvory jedny sežraly všechny frolíky na posezení! Teď tu mám dvě přežrané černé funící chlupaté koule, protože to ti delikventi zdlábli hned po snídani. A ještě se škodolibě pochechtávali! 8-o:-)

Li 16.8.2007 11:24

Re: asi budu agresivní! Kvůli žrádlu a to nejsem ani hladová!

:-D:-D:-D:-DR^;-D;-D;-D Jsou to prostě zlatíčka VV

LFSH 16.8.2007 11:26

Re: asi budu agresivní! Kvůli žrádlu a to nejsem ani hladová!

To se občas stane. Vynadat a nechat trochu vytrávit.

P. S. Došla povídání o těch našich klucích kocouřích (posíláno už před nějakým časem)?

Rpuť 16.8.2007 11:38

Re: asi budu agresivní! Kvůli žrádlu a to nejsem ani hladová!

Normálně žerou Nazgúlové princezny - tak to jsi ještě dopadla dobře;-D

Honza 16.8.2007 14:06

Re: Re: asi budu agresivní! Kvůli žrádlu a to nejsem ani hladová!

Kde v Česku berou tolik princezen? To mají asi stále hlad, ne?

LFSH 16.8.2007 14:24

Re: Re: Re: asi budu agresivní! Kvůli žrádlu a to nejsem ani hladová!

Z toho by mohl být zajímavý právnický problém: na jedné straně zákon zakazující šlechtické tituly a na druhé zákon proti týrání zvířat a mám dojem, že ještě ke všemu je to v obou trestný čin. Tady se asi žádný aktivista neozve, ale kdyby zelení a spol se tomu začali věnovat ....... ;-);-D;-D;-D

Kaštan 16.8.2007 12:01

Re: asi budu agresivní! Kvůli žrádlu a to nejsem ani hladová!

Jo Fróliky. Ty chutnají. Ale co pak ořechové domácí košíčky, to je jiná!!!

Ještě když jsem byla v majetku flatcouta Kaštánka (odtud moje přezdívka:) jela jsem na příjemné posezní k rodičům. Kaštánek byl venkovní pejsek a v paneláku u rodičů mu bylo vždycky horko. Proto za chvíli stál u dveří na balkón a čučel ven - což bylo znamení, že se chce jít ochladit. Vypustili jsme ho, dveře nechali zlehka nedovřené, aby si do nich mohl palicí žduchnout a zase vstoupit, protože pochopitelně během 5 minut chtěl být zpátky u smečky aby o nic nepřišel. Tentokrát na balóně ale pobyl déle a my si libovali, jak je tam hodný. Asi za hodinku vpochodoval do obýváku, slastně sebou praštil přesně doprostředka, mezi nás všechny a začal odfukovat. Hladila jsem ho a všimla si, že má nějak podezřele vyboulenou papulu. Odkryla jsem mu pysk a viděla, že má na zubech zvenku přilepenou takovou podivnou hmotu barvy šedivo-hnědé kropenaté. Začala jsem se tomuto úkazu podivat, když máma zařvala: "košíčky"!!! Den předem je upekla a po mém odjezdu se je chystala plnit vanilkovým krémem a přelívat čokoládou. Tuto práci jí však Kaštan ušetřil. Bylo zjištěno, že jich Kaštan sežral asi 50 ks, co už nezvládnul alespoň olízal nebo nakousnul. No, do koše pak šlo všechno. A máma ještě teď se slzou v oku vzpomíná, jak mu ořechové košíčky chutnaly ;-D.

YGA 16.8.2007 12:50

To měla maminka za to,

že je plnit a přelévat čokoládou chtěla až po TVÉM ODJEZDU! Kdyby je naplnila den předem, naservírovala by je ke kafi a pochutnali byste si všichni ;-D.

Li 16.8.2007 13:33

Re: To měla maminka za to,

Což mi připomnělo Nastěnkou sežraný plný plech lineckých koláčků :-P A to jsme byly doma samotné, jen my dvě ;-D

Kaštan 16.8.2007 15:01

Re: To měla maminka za to,

Ořechové košíčky s grémem byly pro kolegy z práce. Máma slavila narozeniny :-D Dopadlo to ale tak, že nakoupila sladkosti ke kávě v nebližší cukrárně. Kolegové byli prý velmi zklamaní, neboť sláva máminých košíčků je široká-daleká a dlouho je z mámy dolovali. Pečení pro rodinu máma už naštěstí vzdala, protože jíme sladké minimálně a máma pak skučí, že to musí díky tomu sníst sama a jediná pak tloustne ;-D 

JanaBa 16.8.2007 12:07

Re: asi budu agresivní! Kvůli žrádlu a to nejsem ani hladová!

Nazgúlům přeju, že si našli extra příděl, ale Dede, Frolíky jsou žrádlo, hodně zaprotejnované, nedávala bych je jako odměnu. Tak mi to jednou bylo vysvětleno a proto kupuji odměnové kousky k tomu určené.

Odměnové kousky je poněkud blbý výraz, ale já nevím, jak se to říká česky. Tady se to jmenuje godteri a já jsem zvyklá to tak pojmenovávat i v češtině. Takže kupuj radši godteri, je asi zdravější. Přinesu.

LFSH 16.8.2007 12:35

Re: Re: asi budu agresivní! Kvůli žrádlu a to nejsem ani hladová!

U nás se tomu říká piškotky a slyší na to všichny čtyři.

Dede 16.8.2007 14:24

Re: Re: asi budu agresivní! Kvůli žrádlu a to nejsem ani hladová!

Jani, já vím. Jenže naposled mlsky v obchodě neměli, nám už došly, tak jsem vzala k velké radosti chlupáčů ty frolíky. Proč k radosti? Ne, že by jim chutnaly lépe, ale nevejdou se do pověstného pátého šuplíku (kde skončí vše, co se nevešlo do čtyř předchozích ;-D), ale pytel musel být v komoře u mrazáku. Moje chyba... Jsem panička laskavá a nechávám jim tam otevřené dveře, jelikož beton před mrazákem je prestižní místo ke spaní v těch našich horkých dnech (cca 20 stupňů:)). Kdo prohraje, spí na betonu v boudě, vedle pelíšků.

Já si všimla těch kradmých pohledů, když jsem odtamtud doplňovala zásoby, ale pytel byl zamotán v ještě další tašce a na frolíky nebylo vidět. Tedy z lidského pohledu. No prostě podcenila jsem je...;-P:-)

Kačer 16.8.2007 12:14

Jeje Dede

chacháááá! Nesměju se ti, ale vzpoměla jsem si, že tohle mi udělala Honey...téměř prázdný pytel z granulemi, pravděpodobně se skácel a Houska vyžrala zbytek, když jsem přišla domů, nemohla přijít ani ke dveřím, ležela na boku, plácala ocáskem a koulela očima, vypadala jako dobře napité klíště. No a Abbie, ta pytel nemusela kácet, ta si tam prostě a jednoduše vykousala díru ;-P

Jinak k té agresivitě u žrádla, tak to vážně u nás neznáme, nevzpomínám si, že by na mně kdy moje holky vyjely,  nebo byť i zavrčely. Od štěněte jsem jim strkala do misek ruce. Když mají žužlací kost tak se dá sebrat bez jakýchkoliv problému. Ovšem třeba Barney, labrador Brianových rodičů, jakmile dostane kostičku tak vrčí, ale u žrádla ne. Metoda, pes se na mně ovrkne u žrádla a já mu dám nášup, zní pro mně nelogicky. Řešila bych to jinak...asi to je podle povahy psa.

P.S. Abbie začaly RŮŽOVĚT dásně! Už nejsou barvy filé :-)

JanaBa 16.8.2007 12:36

Re: Jeje Dede

Růžověj Ebbíšku, růžověj, čím víc, tím líp. Mám radost:-D!