15.8.2022 | Svátek má Hana


Diskuse k článku

PSI: Co je to agresivita při žrádle?

Tak se mi po tom všem "Auro, lehni!", "Auro, ke mně!", "Auro, to se dělá, ano?" a hlavně po tom "Auro, to se dělá NE!" (chápete, jak se takto primitivně může vyjadřovat vysokoškolsky vzdělaný člověk? Já to taky nechápu!) zalíbilo poučovat člobrdy, že kdykoli nebude Sehnerka bdělá jak ohař, tak vám sama něco vysvětlím, objasním, vytmavím, vybarvím, vylíčím, nastíním..., Zkrátka a dobře - budu chytrá jak rozhlas po drátě.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Ap 16.8.2007 12:36

Re: Jeje Dede

JupííR^VV;-)

Li 16.8.2007 12:44

Kačere

R^Takové zprávy na nás prosím hrň lopatou, jo? :-DR^VV

Kačer 16.8.2007 12:58

Lídošku

my se strašně snažíme až z toho máme jazyk na vestě ;-DVV

Li 16.8.2007 13:08

Re: Lídošku

VVVVVV Já vím, já tak strašně moc vím VVVVVVR^R^R^

Zdena b.p. 16.8.2007 12:48

Re:Kačííííí,

Chceš tím naznačit, že už nechce být bílá paní a zase si zadělává na Růženě? To je skvělá zpráva.Jen tak dáááááál.

Myš 16.8.2007 12:50

Re: Jeje Dede

Abbíšku, to je skvělé, hezky buď růžovoučká, moc ti to přeju a vyřizuju pozdrav od Lucky od Murphyho.

Jana 16.8.2007 16:07

Re: Jeje Dede

No, to je super Abbie, jen tak dál ;-D R^R^R^R^R^

Zuzka 16.8.2007 17:28

Re: Růžová Abbie

Skvělá zpráva! R^VV

zana 16.8.2007 17:45

Re: Jeje Dede

Kačere, to je skvělá zprávaVVVVVV Tak jen ať holka růžoví, až bude zase Růženkou!!R^

Jakub S. 16.8.2007 17:57

Nazgúlové a chlupaté koule? No to si nedovedu představit.

Takoví šikovní svižní frajeři - ?

Jiřina 16.8.2007 10:05

u jídla

se dají zažít i jiné věci - joršíračka našich děti si žrádlo "zahrabává" - vemli pečlivmi pohyby mrňavého čumáku zahrabává dobroutky v trávě nebo i misku v kuchyni. Je to srandovní... Není to ale problém, že ne? nemá nějaké špatné zkušenosti?

Jana 16.8.2007 9:09

Nevím

My máme jen jednoho pejska, takže zkušenosti s 2 a více psama u jídla nemáme. Ale už od dětství (i když jsme psa ještě neměli) mi táta vtloukal do hlavy, že NESMÍM šahat na psa, který jí. A lepší je na něj ani nekoukat (abych nevypadala, že číhám a chci se v nestřežený okamžik na něj vrhnout a jídlo mu sníst). A hlavně mě táta upozornil, že pokud neposlechnu a nějaký pes po mě vyjede, tak je to jen a jen moje chyba!!!!

Když naše Dasta dojí, tak ještě vylizuje misku, hledá neviditelný drobečky (někdy) a tahá jí po zemi.  Misku jí bereme, až když úplně odstoupí, nejlépe do jiného pokoje. Takže nehrozí, že by měla strach, že jí chceme jídlo sebrat.

Li 16.8.2007 9:20

Re: Nevím

No jasně, cizí pes se při jídle nehladí, netahá, s tím můžu jen souhlasit. Ale pes vlastní? Ne že bych je chtěla u jídla otravovat, ale na druhou stranu, abych se měla bát kolem nich při jídle projít? Bát se jim sebrat třeba i nezbaštěnou misku? Jak řešíš u Dasty třeba to, když venku najde velmi chutný fujtajbl? Nemůžeš jí to vytáhnout z pusy? Tohle jsou věci, které jdou spolu ruku v ruce ;-)

Jana 16.8.2007 10:11

Re: Re: Nevím

To ne, asi jsem to špatně napsala. To byla spíš moje reakce, jak ve článku Aura popisuje ten špatný příklad "táto, ten pes mě kouskl......."  

Když Dasta najde venku fujtajb, tak jí tlamičku prostě otevřu a fujtajbl vyndám. Nebojíme se jí. Jak jsi napsala, neotravujeme zbytečně, ale když je to nutné, tak jo. ;-) 

Dede 16.8.2007 10:09

Re: Nevím

Milá Jano, tvůj pes od tebe musí strpět, i kdybys mu to žrádlo z huby tahala! A také to strpí, když je váš vztah v pořádku. Samozřejmě, že normální člověk psa neotravuje a nechá ho v klidu najíst. Jen občas... Je dobré to zkusit. Pes, který není trvale hladový (a to milované zvíře nebývá:)), tě do své misky pustí a nejspíš si přitom jen pomyslí, že musíš mít ještě větší hlad než on, tak ti teda kousek nechá...;-D 

Naši psi se mezi sebou nikdy o jídlo neprali, nikdy nebylo žádné vrčení a výhrůžky. Samozřejmě po jídle následuje podrobná prohlídka kolegovy misky (když byli tři, bylo to kolečko:)), zda tam nezůstal atom něčeho jedlého, nejlépe lepšího, než psisko našlo ve své misce. Trochu práce mi dalo umravnit Kazana, který jí rychle, že Daník má právo na svou porci, byť se s jídlem nechutně courá a navíc se u něj válí. (Daník totiž jí a často i pije vleže).

Kdybych to shrnula - psa není dobré při jídle rušit -- konec konců je to nevychované i u lidí -- ale pokud k vyrušení dojde, nebo hrábnu-li psovi do jídla z cvičných důvodů, neměl by nijak reagovat. Mluvím samozřejmě o vlastním psu, ne o cizím! A jak píše paní Sehnerová, když pes netrpí hlady, nemělo by mu to dělat žádný problém. Pokud i tak vrčí, je třeba si podle mého vyjasnit postavení ve smečce a to už je zase jiný problém...

Jana 16.8.2007 10:23

Re: Re: Nevím

Jo, asi jsem to fakt předtím blbě napsala. Není to, že bych se Dastě bála vzít misku, ale prostě když jí, tak jí nevyrušujeme a necháme jí tu misku v klidu vylízat a až pak sebereme. Kolem Dasty, když jí,chodit musíme, protože misku má v jídelně, hned u kuchyně a nikdy na nás nezavrčela. To, co jsem předtím napsala jsem myslela jako reakci na větu ve článku "táto, ten pes mě kousl" Pokud je ještě štěně malý (nebo hladový) tak si nejdřív musí zvyknout, že jídla bude dost a nemusí se o něj bát.  

Misku přímo z podtlamy jsem ještě Dastě nezkoušela vzít, ale venku nalezený fujtajbl (nejradši zaječí bobky) už několikrát přímo z tlamy :-D

Li 16.8.2007 8:07

Že by jenom hlad?

léta jsem byla zvyklá svojí smečku krmit tak, že se rozdaly mističky s jídlem, jedna, druhá, třetí, hezky vedle sebe a pesani v pohodě dlabali. Když první přestal jíst, nastal "stop stav" a začal kolotoč, že každý ochutnal co měl ten druhý a třřetí a pak se v poklidu rozešli. Většinou ochutnávací akci začínal Dráček. Tuto pohodu zrušila až Darlenka vrčením a útokama na Boomču. Jenomže jí o samotné jídlo vůbec nejde., v tom je něco jinýho a nemůžu vykoumat co :-/ S Eliškou klidně může baštit dohromady. Při rozdávání piškotků a jiných dobrůtek mohou být zase všechny tři holky pohromadě !! Velké bůvolí kostě žerou Ela s Darlou dokonce tak, že si je půjčují !!;-). Chvilku zvýká jedna, chvilku druhá.

LFSH 16.8.2007 8:33

Re: Že by jenom hlad?

Felix se Sisinkou úplně nejdřív jedli z jedné misky, pak se naučili baštit každý ze své, ale pravidelně se zarazili a misky si vyměnili, teď je to kvůli šířce okenního parapetu problematické. Filipovi vadí kočky v misce jen v případě, že má velký hlad. Kočičí misky musí být mimo Filipův dosah, jinak je čistě vyjede. O piškotky se sice nikdo nepere, ale je nutné je rychle sníst, protože si je navzájem kradou!! V případě kosti nebo myšky je lepší se k Filipovi vůbec nepřibližovat, ale on se stejně radši rychle přestěhuje jinam. ;-)

Heduš 16.8.2007 9:13

Re: Že by jenom hlad?

Ahoj Li!! Mají tvoji dráčkové v oblibě uzené prasečí nožky?? Viděla bych to dneska, že bych dorazila kousíček po páté, nevadí?? :-)

li 16.8.2007 9:22

Re: Re: Že by jenom hlad?

To víš že jo, a to víš, že né ;-) Ale nic jim nevoz, přivez se sama ;-) 

Heduš 16.8.2007 10:35

Re: Re: Re: Že by jenom hlad?

já tu mám ty nožky koupené už dva dny;-P už mi sem pomalu nikdo nechce chodit do kanceláře;-D;-D už se fakt moc moc těším :-):-):-)

Nany 16.8.2007 7:04

Co je to agresivita při žrádle

Mám podobnou zkušenost s mojí kníračkou.Máme a vždy jsme měli dva psy,tedy psí holky.Nána              ,když dostaly do misek baštu,trochu ze své odjedla a potom vyběhla ke dveřím se štěkotem jako že někdo jde,Ťapka běžela taky hlídat a bránit dům a Nána se vrátila a vyžrala jí misku a teprve poté si v klidu dožrala své.Takto to fungovalo až do doby kdy Ťapku vystřídala čivava Jesie.Ta na fígl neskočila a naopak má snahu se dostat do misky Nany.

Rpuť 16.8.2007 6:30

Když pes vrčí na páníka beroucího mu misku, tak je jasné, že je něco v nepořádku. O tym žádná - řekl by Jakub:))

Ovšem konkurence je věc jiná - nelze přece poslední zrnko rejže nechat kolegovi, důstojnost by utrpěla a jeden by se snad hanbou propad;-).

Tahle příhoda se odehrála v době, kdy jsme zkoušeli, zda-li by Blesan mohl mít kamaráda a měli jsme bostona Benjiho. Blesan, co dominantní puberťák, fofrem vyluxoval vlastní misku a dorazil se tím, co nestihl sníst Benji. Abychom zmírnili napětí, dostával Blesk najíst v kuchyni a Benji v obýváku. Takže Blesan zdlábnul příděl a řítil se do pokoje. Toho využil Benji a protože Blesan nebyl v kuchyni, tak se mu šel "kouknout" do misky. Takovou drzost si ovšem Blesk nemohl nechat líbit a ve vteřině brzdil o příborník. No a Benji si žel zas pěkně papkat do své mističky.

Řeknu vám, byly to nervy... Blesan stál v předsíni mezi kuchyní a pokojem a v kebuli mu šrotilo. Misky vycíděné na lesk jako blesk, ale šlo o princip. Ale Blesan to vyřešil. Plácnul sebou uprostřed předsíně a - pravým okem hlídal svou misku  v kuchyni a levým Benjihi misku v pokoji. Benji lehnul na gauč a tvářil se, že se nic neděje.

Když v tom přikráčel ze zahrady nic netušící kocour Evelín, PŘESKOČIL Bleska a šel se kouknout, jestli by v kuchyni nebylo něco pro kočičí zub. "Uááááááá", zaburácel Blesan a vletěl do kuchyně jak puma. Hvííííízd, vystartoval zježenej kocour jak raketa otevřeným oknem, zatímco Benji klidně seskočil z gauče a sklonil hlavu do misky.

Blesk se ohlédl. "Aúúúúúúú", zakvílel a vyčítavě se na mně podíval: "Paničko, tohle se přece nedá zvládnout...."!