30.4.2024 | Svátek má Blahoslav


Diskuse k článku

PSI: Černý Black, bílý flek

Černý Black, bílý... že by flack? Povídání o aportu brambor, kradení mléka, vykusování pískátek a taky Blackova tipovací soutěž "Kdo jsem?" Black, další z mnohopsína.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Boxíková 11.11.2009 15:44

OT jo a hlasim, ze Oldik od Kytky ma dvojce!!!

Vcera jsem v jednom malem bajecnem zoo kramku vyzvedavala dalsi dva exoticke africke plze mlze, a mila pani s jeste milejsim pejskem tam kupovala pelisek. Pejsek, tedy pejska, byla k nerozeznani jako Oldik, az na ten jeho uzasny suplik spodnich zoubku, tahle fenulka ho nemela. Ale jinak byli jak pres kopirak VV chtela jsem ji vyfotiti, ale dost se vrtela a pak se mi vzbouril mobil, ze ma malo nabito na foceni a bleskani... :-/ Usmev mi presto vydrzel jeste celou cestu domu :-) je fajn, ze nam tu chodi tolik krasnych hafunu ;-)

eileen 11.11.2009 14:59

blackmix

A není v něm taky kousek rotvajlera? Ti mají takovou širokou kušničku (tedy spíš tlamu zvící nákupní tašky). Pálení, pravda, taky nemá, ale co kdyby? Pozdrav a přání všeho dobrého dvou- i čtyřnožcům!

Louk 11.11.2009 14:44

Bleček je veliký sympaťák

Netuším s čím je namíchanej, ale rozhodně je krásnej! Věřím, že brzy najde príma páníky V.  

Kačer 11.11.2009 13:29

Pardón

Je to pit s něčím vysokým...černá s bílou náprsenkou je dost běžná kombinace, ten nos nahoru mají piti občas taky. Ksichtově, postavou i když vyšší a držením ocasu mi z toho vychází pit. Je krásnej a hned bych si ho vzala :-(

Lucka V. 11.11.2009 14:00

Re: Pardón

A nešlo by to?;-P  Asi ne, co... Ale slušel by ti...

Boxíková 11.11.2009 14:04

Re: Pardón

dych to poudam, je to pitulik s boxikem ;-D a straaasne by ti Kacirku sednul, k Ruzovce ouplne idealne VV  ale ja vim, nejni to jednoduchy... :-)

Li 11.11.2009 14:15

Re: Pardón

Nene, boxík v tom není. Taky bych víc sázela na babičku dogu ;-P

Boxíková 11.11.2009 15:32

Re: Pardón

Vidis, ja bych zas vsadila obed v sushi baru, ze tam boxous bude ;-D proste co ma kdo vic ve voku a nakoukane, to tam asi vic vidi... I kdyz tady se k boxikum priklani i vyslovene "lovecti" pejskari :-D a i naopak... Ale hafan je to mnamkozni VVR^

Kačer 11.11.2009 14:39

Re: Pardón

Já bych móóóóc chtěla, ale s ohledem k mému současnému stavu to nejdééé ;-P Růžovka je taky teď trošku náročnější co se týká "práce" venku. Zvyká si, že ji za zadkem nestojí Bamba a neřeší za ní její vylomeniny, ale jde nám to. Jediný co nám nejde jsou čuběnky puntíkatý, na ty musíme mít asi víc času.

Jakub S. 11.11.2009 12:57

Ad kramle:

Výrazy, které pro svůj vercajk odnepaměti používají všichni českomoravští zedníci, tesaři atd., budete v technických slovnících ovšemže hledat marně. Musíte napřed  v ě d ě t , že hledáte svoru tesařskou/zednickou, jak se má nazývat fanka, kelna či kantka... to vám samozřejmě zedníci či tesaři neřeknou, oni chudáci vůbec nevědí, s čím vlastně pracujou. Pokud to, pravda, vůbec ještě jsou Češi. Jo, středoevropské zatížení normalizačním myšlením v jazyce... ale od devadesátých to už je konečně trochu lepší: ten úžasný glasgowský pan Fronek, MS, PhD, už tam kramli má! A ostravský A-Č a Č-A stavební slovník taky.

Apropó: když pan Fronek léta a léta dělal celý volný čas a víkendy a dovolené na slovníku, začala o sobě jeho rodina říkat, že jsou dictionary widow, resp. dictionary orphans... smekám před nima.

Jenda 11.11.2009 16:09

Re: Ad kramle:

To je kouzelne. Termin "svora" jsem v zivote neslysel ani nevidel. Kramle, fanka, kantka jo.

zana 11.11.2009 19:17

Re: Ad kramle:

je to zvláštní. Tenhle národ cosi žene, aby hasičům říkal požárník a kramli svora ... jakoby ty obecně používaný výrazy byly neslušný;-P

YGA 11.11.2009 20:19

Re: Ad kramle:

Nooo - a kominík je revizní technik kouřovodů 8-o8-o

Bára 11.11.2009 21:34

Re: Ad kramle:

Ale je to ta věc, žejo? B.

Jakub S. 11.11.2009 22:31

Re: Ad kramle:

Nakonec jo... jde o věc.

A  teď poslouchám z rádia v ohnivé španělštině mobilizační projev šíleného marxisty Cháveze. Do zítřka možná v Jižní Americe začne ničivá válka - Kolumbie x Venezuela. To snad není pravda. Proč i tolik jinak inteligentních lidí bere šílené nebezpečné primitivy - jenom proto, že je jejich rasy, dovede jim polichotit, ohnivě kecá? Dovede promítnou velké vnitřní problémy bravurně navenek?

JarkaF. 11.11.2009 12:52

já tam kus dogy

vidím taky :-) Kamarádka má velmi, velmi podobné :-)

karakal 11.11.2009 13:35

Re: já tam kus dogy

Já tam vidím toho labradora, ale já se ve psech vyznám asi jako Karolína. Ale je pravda, že některé dogy na té stránce mají podobné rysy.  Ale ono je jedno, co to je za rasu, je prostě náááádhernej. V Mít ten dům a zahradu a čas a teda hlavně to sebevědomí a důslednost :/, tak po něm skočím. No a taky máme rysátko, to je na něj asi moc malé. Ale rysátko se psů nebojí, tuhle mu při lezení do schodů asistoval sousedovic pudlík a vůbec mu to nevadilo.

Jinak skoro nečtu, protože jak sednu k počítadlu, dostane rysátko hysterický záchvat a musím si jít hrát. Spí dost málo a to radši žehlím a dělám podobné nebezpečné činnosti. Luxování nechávám na chvíli, kdy začne být prcek extra protivný, protože luxování je ta nejlepší zábava pod sluncem ;-D

Jenda 11.11.2009 16:06

Re: já tam kus dogy

K te posledni vete: Zdokumentovat a o deset patnact let pozdeji pouzit. Az bude prcek protivny a nebude chtit luxovat ;-)

Jakub S. 11.11.2009 18:13

Re: já tam kus dogy

Jo! Provést, uschovat, vědět kde!! Maestro Tango es un ingenioso hidalgo...

YGA 11.11.2009 12:50

Chachacha

Tak jsem si přečetla vaše názory na plemeno Blekouška-černouška a musím se smát. Já došla na to, co je zač - a divím se např. Jakubovi, že to sem už neprskl. Je to totiž typický zástupce starodávného plemene, celosvětově uznávaného a celosvětově chovaného - Blackspotwhiteler  a to středoevropského kontinetálního typu.

Vidím to v živých barvách: nový páneček zavítá na veterinu a panvet či panivetka se zeptá, co má napsat do očkováku v kolonce plemeno. "Blekspotvajtler" odvětí s kamennou tváří (ale s lehce povytaženým obočím - jak to, že to nepoznal/a?!) páník. "A jak se to píše? Já už tu dlouho blekotospotovajtlera neměl/a?" s rozpaky uzardělou tváří se zeptá ošetřující lékař/ka a v duchu si řekne, že večer místo Růžovky bude listovat v novém vydání Atlasu psích plemen.

MaRi 11.11.2009 13:00

Re: Chachacha

R^R^R^

jiný Honza 11.11.2009 13:29

Re: Chachacha

;-D;-D;-D

Li 11.11.2009 13:52

Re: Chachacha

No, na výstavách se už raději ptám co je to a tamto za plemeno, abych nebyla za blbce ;-D Vyučili mě majitelé šampiona vzácného plemene kterého jsem považovala za voříška 8-o

Jakub S. 11.11.2009 14:07

Re: Chachacha

Já protivá temu sóhlasím!

Karolína 11.11.2009 14:23

Re: Chachacha

R^;-DVV;-DR^

On stačí "vetaj". Nedávno jsem hovořila o psíkovi své kamarádky (vořech - mix všehomožného, ale půvabný pejsínek a hlavně děsně hodný, vděčný za vysvobození z útulku) s jedním známým a použila jsem  v tomto případě tento terminus-technikus. A nestačila jsem se divit. Ten dotyčný pronesl cosi v tom smyslu, že "No, ten musel stát prachy, to je málo početné plemeno v ČR, to už jsem dlouho neslyšel, že by je někdo měl". Já myslela, že si dělá srandu, ale on je tak trochu sebestředný - typ "všechnovím, všudejsembyl, všechnopřečetl, všechnyznám a všichniznajímne" a tak dále, takže to myslel smrtelně vážně. Měla jsem co dělat, abych nevybuchla smíchy. A vychutnala jsem si ho! Zeptala jsem se, jak tedy "vetaj" vlastně vypadá, jestli mně jako kamarádka nešidí, že něco tak vzácného vlastní. On se dal do lehce zmateného popisování - vlastně z toho vyplynulo, že má 4 tlapky, ocásek, čumáček a 2 ouška + 2 očička, tlamičku a zoubky. Plus to, co k pejskům neodbytně patří! Výšku, váhu, srst - neřešil. No, myslela jsem si o něm své i před tímto setkáním a moc mu tedy ke cti neposloužilo!

Louk 11.11.2009 17:25

Re: Chachacha

Všeználek pěkně zaperlil ;-D Jj, takováhle předváděčka utvrdí v odhadu...

Jakub S. 11.11.2009 18:10

Re: Chachacha

Takoví se ztrapní často dobrovolně sami, a ni jim to nedojde. A když dojde nebo jim to někdo odhalí, bývají  z l í  a mstiví - můžou za to ti druzí!!

Jakub S. 11.11.2009 12:42

Teda když to jeden prochází, to vaše neustálé žonglování:

- je to asi -, já v tom vidím jasně - , musí to být - , jako bych viděla našeho - , rozhodně v tom je - s - , tedy toho tam  nevidím vůbec -

tak napínavé, svěží, čtivé, nápadité dílko jsem už dlouho nečetl! Nechci být komisní - ale nechtěli/y byste vytvořit komisi za účelem hodnocení ras?

EvaŽ 11.11.2009 13:14

Re: Teda když to jeden prochází, to vaše neustálé žonglování:

Ono je to dané tím, že každý má nakoukaného něco jiného. To v Blackovi pochopitelně vidí. Protože kříženec nemá typické tvary ani jednoho rodiče, záleží jak se ty znaky pomíchají. A tak jako v dětech vidíme jednou svoji babičku, jindy tetu XY (samozřejmě kromě pochopitelného zvolání "celý tatínek"), tak i v křížencích vidíme to, co známe a co nám pes připomene. A protože plemeno je SOUBOR znaků, z nichž každý jednotlivý se dá nalézt i u jiného plemene, ale dohromady tvoří jeden typ, tak je velký problém poznat výchozí plemena kříženců. Ostatně i v rámci plemene jsou různé linie typově odlišné, proto je výrazný pes na výstavě jednou oceněn jako vítěz, jindy dostane poměrně špatný posudek, podle toho, která linie se rozhodčímu víc líbí. Proto je to tak napínavá hra. Obávám se že to nerozřešíme, ale ani se nepohádáme.

Pitrýsek 11.11.2009 11:37

omlouvám se,

že jsem nestihla přečíst dnešní články. Ale to doženu večer, pokud nebudu šít přípravu na druhý polštářek ( YGO, napiš co potřebuješ).

 OMLOUVÁM SE, ŽE MI OPĚT NEFUNGUJE POŠTA ( začalo to v pondělí-úterý v noci).  Vaše emílky dostávám8-o, ale, za Valtičkama je na vedení  se udělal suk a nic NEODCHÁZÍ!!!