19.5.2024 | Svátek má Ivo


Diskuse k článku

BERNSKÁ SMEČKA: Königstein a Drážďany

Máme v rodině takovou tradici. Během letních prázdnin, zpravidla na jejich konci, se sejdeme na pár dní na nějakém pěkném místě a bydlíme ve stejném hotýlku či penzionu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Z. Lika 2.9.2017 16:32

Re: Díky za kouknutí

Stříhám ušima :-)

T. Zana 2.9.2017 8:06

Pěkný výlet

Známe to tam a je to skvělé místo, tahle pevnost. A ty cesty z Česka mezi skalami :-)

Drážďany známe spíš v zimě, ale jako letní výlet je to určitě taky fajn.

Dobře to děláte!

R. Menšíková 2.9.2017 8:22

Re: Pěkný výlet

Já jsem si hned říkala, že to tam asi bude skoro každý znát...

T. Zana 2.9.2017 9:02

Re: Pěkný výlet

O to je to lepší! Vždycky mám radost, když se mi k mému článku někdo ozve, že to tam zná. Člověk aspoň vidí, že nepíše o nějakých fantasmagoriích, ale o něčem, co lidi poznají a mají na to nějaký názor :-)

T. Zana 2.9.2017 9:05

Re: Pěkný výlet

Abych nezapomněla - odkud jste na ten K-stein šli?

R. Menšíková 2.9.2017 12:35

Re: Pěkný výlet

Šli jsme jen z parkoviště, náš nejmladší chodec měl ještě golfové hole.

T. Zana 2.9.2017 13:33

Re: Pěkný výlet

Tak to jo :-)

Tam je moc pěkná cesta přes skály, ale nejsem si moc jistá, jestli je to schůdné pro psy.

Z. Hanča 2.9.2017 17:40

Re: Pěkný výlet

Anebo se dá vyjet nahoru turistickým vláčkem. :-)) Jako jsme to udělali my s partou známých. Ne že bychom byli až tak shnilí, ale tehdy jsme měli štěstí na tropický den - teploty kolem 35 st. Tak jsme si rádi ušetřili výšlap. A musím říct, že výhledy a vlastně celá pevnost stály za to.

Drážďany jsou krásné zrovna tak - když jsem tam byla naposledy, zavzpomínala jsem na psíka, který zůstal doma, že by se mu cesta podél Labe určitě líbila. :-)) A ve Zwingeru jsem byla coby teenager a dodnes si pamatuji, jak mě okouzlil.

Krásný výlet, díky!

Z. Lika 2.9.2017 7:28

Podívali jsme se

dneska s Radkou na místa, která známe spíš s předvánočního času. Königstein, jak se zdá, je krásný v každém ročním období. Moc pěkné fotky!

A Zwinger! Ten jsem si prohlédla zatím jen jednou, při cestě z Rujány jsme přesedali v Drážďanech a volné dvě hodiny jsme věnovali prohlídce Zwingeru. Ty volné dvě hodiny byly nějak kolem půlnoci. Protáhli jsme se pod řetězy a areál si prošli. Nádhera. Až při odchodu jsme si všimli hlídek, ale nechaly nás být.

Díky, Radko, máte moc pěknou tradici. A ovšem modelky, ty jsou povedené. Mají to pózování výborně zmáknuté, jsou to prostě talentky :-)

R. Menšíková 2.9.2017 8:17

Re: Podívali jsme se

Liko, to jsi mne jen utvrdila v tom, že do Drážďan třeba zajet fakt také bez psů, možná to vyjde v čase adventním, uvidíme...

T. Zana 2.9.2017 9:03

Re: Podívali jsme se

O adventu je to pěkné, ale bývají tam docela davy lidu.

Z. Xerxová 2.9.2017 10:00

Re: Podívali jsme se

první dogu jsme kdysi (1994) socializovali na adventních trzích v Drážďanech :o) Ona byla pohodář - ale stejně jí to unavilo - a tak potom v klídku spinkala hodinu a půl odložená v autě blízko Zwingeru. Neb jsme dítko (tehdy desetileté) protáhli galerií.

Dneska jsou to nejvyhlášenější adventní trhy široko daleko - davy a davy... Nejhezčí jsou večer, ale i ráno, když se tržnice teprve otevírá a lidí je málo, to má své kouzlo. Raději mám maličké trhy v Žitavě a hlavně v Budyšíně. A Ojbín v zimě, ozdobený světly a Herrnhut se slavnými hvězdami... prostě Němci si Advent umí užít :o)

R. Menšíková 2.9.2017 19:07

Re: Podívali jsme se

To děkuju za příspěvek, o Budyšíně jsme uvažovali taky. Je to jasné, letos někam určitě vyrazíme. Já jsem byla v předvánočním čase v Německu ještě za dob NDR, tak mám co dohánět!

R. Menšíková 2.9.2017 19:10

Re: Podívali jsme se

Tedy, bylo by bezvadné, kdybych mohla napsat, že holky prostě na fotce udělají, co si přejeme, ale byla to náhoda. Tyhle dvě si sice sednou, kam jim řeknu, ale pohled jedna vlevo a druhá vpravo, to se zkrátka povedlo mimoděk.

Z. Xerxová 2.9.2017 6:28

hezký den

hezkou sobotu všem Zvířetníkům a zvířátkům :o) ...

Krásná setkávací tradice - my se setkáváme také - ale buď u nás, nebo u švagrovky. Vaření pro patnáct není až tak hrozné :o)

Ten kus Německa, který se Vám tak líbil - známe. Přeci jen to z Liberce není až tak z ruky a navíc v Drážďanech dodělává doktorát a pracuje synovec.

Neprší - jdeme do lesa...

R. Menšíková 2.9.2017 8:21

Re: hezký den

Setkání v domácím prostředí má určitě hodně co do sebe a klobouk dolů s tím vařením (nás se patnáct ani nesejde)! Bohužel, když se rozdával organizační talent, tak jsem nějak zaspala...