Čtvrtek 16. 5. 2024Přemysl polojasno10 °C

Diskuse k článku

PSI A PTÁCI: Vábení jara

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

  • Příspěvků: 58
  • Poslední: 22.3. 2006 17:47
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Zdena bez psa 22.3.2006 7:16

Re: dva ruzne pohledy

Pane WWW, dospěla jsem k názoru, že každý je sám sobě lékařem. Kdybych nebyla, byla bych už na vozíku. Opravdu nečekejte, že Vám někdo stanoví diagnózu hned na první pokus. Prostě se nesmíte nechat zastrašit. Musíte v zájmu svého života jít a říct: "Potřebuji to a to vyšetření, abych dospěl k rozumnému výsledku. Já vím, že nejsem nejmladší a nějakou chorobu mít musím, ale bolí mne celý člověk, nemohu dýchat a potřebuji vyloučit, jestli to není ......) Další si doplňte sám. Tak, teď jsem Vám to vytmavila . Kdybych se před několika lety takhle zdravě nenaštvala, tak jsem opravdu neuhrála  ani tu kvalitu života, jakou mám teď. (S delšími procházkami je konec, ale mohu jezdit na kole a plavat.)
Zdena bez psa 21.3.2006 9:59

Díky za volání jara.

Bylo moc krásné.
Iva 21.3.2006 9:57

O.T.

Na velikonoce nikdy nejsme doma. A letos nás napadlo, že bychom vyrazili na prodloužený víkend na Dolní Moravu, na kola. Je to u Králického Sněžníku.Vzhledem k sněhovým podmínkám to překládáme na neurčito. Ale pokud bychom jeli, nechcete se připojit? Ubytování je ve srubech a není problém vzít psa. Jenom se musí nahlásit předem. Ani za něj nechtějí poplatek.
Hela S. 21.3.2006 9:32

Krásné

já si říkala, že mi ten ptáček na fotce připomíná rehka a taky že jo :-)) Já mám teda víc zkušeností s rehkem domácím, těch je u nás plno a jsou to pěkně "voražení" darebáci :-)))). Musel to být úžasný zážitek a dokázala jste ho nádherně popsat. :-))))
Iva 21.3.2006 9:38

Re: Krásné

jde mejl pro paní Ruščákovou.
Lída Š. 21.3.2006 13:24

Ivo

zadařilo se?
Iva 21.3.2006 14:11

hmmm

nevím, od paní Ruščákové mejl došel, ale když jsem odpověděla, tak nic, tak nevím. Ještě zkusím jednu privátní adresu, jestli to půjde z ní. Ale jinak to povídání dostala. Poslala jsem to Hele a ona to předala dál.
Lída Š. 21.3.2006 14:23

Re: hmmm

Určitě došlo:-) Paní Dáša dneska odjíždí do teplých krajů, tak má  starostí nad hlavu...
Jsem na Tvoje psaní zvědavá a natěšená
Iva 21.3.2006 14:56

Re: Re: hmmm

Tak došlo, už mi psala. Hela na toho strašáka přišla. Gůglu se zachtělo mého povídání. Zítra by tam mělo být jedno. A jsem sama zvědavá, kdy bude to druhé povídání.
Lída Š. 21.3.2006 14:59

Re: Re: Re: hmmm

HIP HIP HURÁ
Iva 21.3.2006 15:33

taky jsem posakovala radostí :-)

už jsem myslela, že jsem na nějakém indexu. :-D. Jo a ještě pro jistotu pofoukej Boomi tlapku.
Fallowa 21.3.2006 9:25

Moc hezký

článek!Je vidět,že se umíte dívat kolem sebe :o)))
Beňa 21.3.2006 8:59

Vábení jara

Tak jste nás, Alčo, krásně navábila - úžasné jarní čtení pro první jarní den .
Lída Š. 21.3.2006 8:37

Krááása:-)

Díky za krásné povídání:-) Náte ížasný pozorovací talent!
 
Jinak  Boominka je sice marod, ale "běžně". Chudák malá si našlápla hřebík!!!!!!!! Nikde jsem neviděla krev, tak mě nenapadlo packu znova kontrolovat:-(((( Za což si sypu popel na hlavu....Rána nic moc, ale odborně ošetřená a dostala antibiotika. Uffffffff.
YGA 21.3.2006 8:56

Tak hurá,

že to není nic horšího - tlapka se určitě brzy dobře zahojí a Boominka zase bude vesele běhat.
Fallowa 21.3.2006 9:21

Re: Krááása:-)

Dobrá zpráva - přeju rychlé zahojení tlapky!
Iva 21.3.2006 9:39

Lído

tak vidíš, že to tlapkování pomáhá. :-)
Lída Š. 21.3.2006 9:45

Ivo

To já ale už dávno vím, že zdejší tlapkování pomáhá ze všeho nejvíc  Tolik pozitivní energie nemůže jít někam do pryč! Ještě jednou MOC a MOC vám všem děkuji, jste zlatí
Iva 21.3.2006 9:49

Re: Ivo

Já myslím, že to tady všichni rádi.:-D
Rpuť 21.3.2006 10:14

Lído, to jsem moc ráda, že to takhle dopadlo:))))

Kačer 21.3.2006 11:50

Re: Lído, to jsem moc ráda, že to takhle dopadlo:))))

já taky :o)))
YGA 21.3.2006 8:03

Měla jste štěstí,

je takhle vidět zblízka, protože rehek je velmi opatrný ptáček - hlavně při hnízdění si dává velký pozor, aby nebyl nikdo nablízku, když nese potravu mláďatům. Rehek má v našich nářečí mnoho jmen - u nás se mu říká kominíček. Jo, a zpívá opravdu moc hezky. Přeji hezký prvojarní den (na jihu Jižní Moravy je opravdu jarně - sluníčko svítí a HŘEJE!).
ri 21.3.2006 9:30

opatrní rehkové?

nám se loni usadili v domku na nářadí a dost nevybíravě nadávali, když jsme šli pro hrábě nebo lopatu :)
Zdena bez psa 21.3.2006 9:58

Re: opatrní rehkové?

Jé, to jste mi připomněli, jak jsme dlouhé roky bojovali o štafle s drozdy. Štafle byly pověšeny pod okrajem střechy kůlny a drozdi tu plochu s podstřešením využili k výstavbě hnízda. Tak jsme si štafle půjčovali. Příští jaro si táta sliboval, že nesmí zaváhat a sundá štafle včas. uváže jim prkénko a bude spokojenost na obou stranách. Mluvil o tom o den déle, než drozdi rozmýšleli. A štafle jsme neměli další jaro. . Třetí jaro táta vyhrál. Štafle dal na stojato už v listopadu a prkýnko na špačky čekalo od Mikuláše .
Blanka 21.3.2006 8:03

Krasne rozpravanie

Velmi pekne a s citom napisane... Ona ta tuzobne ocakavana jar je uz skutocne niekde za dverami, "uz ju citit vo vzduchu". Pani Zima prichadza o svoje zezlo, aj ked sa urputne brani. Ved aj kacicky sa uz poparovali a zaliezli hladat vhodne miesto pre potomstvo.
Iva 21.3.2006 7:51

Tak kromě "oblíbeného"

parkového osazenstva se už houfují i ruské vlaštovky (čti:vrány) a tak už to jaro je fakt někde schované za bukem. I když ten buk je pořádně velký.
Mirka - Houston 21.3.2006 4:36

Je pracne napsat takovyto clanek.

Moc pekne cteni a vubec obdivuji Alcu, ze vidi v prirode i ty nejmensi ptacky, velikosti motyla
Kočka 21.3.2006 10:08

Re: Je pracne napsat takovyto clanek.

Nevím jak veliké motýly máte u vás, ale Rehek je velký asi jako vrabec.
Mirka - Houston 21.3.2006 14:57

Re: Re: Je pracne ..pro kocku

Clanek ja napsany tak, ze pani  Alca vidi i ty velikosti motyla - ano ty zde jsou.
Na ptacka velikosti Rehek  - vidis lepe TY KOCKO !