18.5.2024 | Svátek má Nataša


Diskuse k článku

ROZCESTNÍK: Zeleň Prahy

Procházka kolem bydliště v Košířích

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Z. Lika 16.2.2016 12:06

Re: Milá Nelinko

Zítra jde o silné kocouří dvojce článek :-)

O. Joklová 16.2.2016 13:49

Re: Milá Nelinko

to je super!!! :-))))))))))))))

Z. Verenka 16.2.2016 20:32

Re: Milá Nelinko

Možno som vyzrála nad technikou.V prvom príspevku sa mi nezobrazil nadpis a samo,pri odosielaní počítač stále skučal,že chce nadpis,inak že to nepošle.A čo som urobila ja?

Rafinovane som sa prilepila pod YGU a možno to odíde.

takže Drahá Nelinko-golfistko.Teda ľudská duša má rôzne zátišia-neprestaneš ma prekvapovať-Niagara,golf...Ruky máš nie zelené,ale zlaté.Popínavé ruže milujem,ale dostali ma tie farebné mohutné hortenzie-niečo sa mi marí,že farba hortenzií zívisí od kyselosti zeme.V Prahe a pritom v prírode!!

Z. Lika 16.2.2016 20:45

Re: Milá Nelinko

Verenko, právě jsem se z jednoho detektivního seriálu dozvěděla, že pokud někoho zabiješ nebo pohřbíš poblíž hortenzie, vykvete ti růžově :-)

H. Williamson 16.2.2016 20:56

Re: Milá Nelinko

Tak to jsem nevedela. (vykuleny smajlik). Ale jo, zavisi ta barva na kyselosti. U nas je puda velmi kysela. Horensiim se zde dari velmi dobre, ale jsou ve vsech odstinech modre. Coz mne privadi k myslence: je mrtvola zasadita?

Z. Lika 16.2.2016 21:15

Re: Milá Nelinko

Jo jo, právě tak na to přišli: v řadě modrých hortenzií byl modrý keř, a u něj byla prolita krev (nebo zakopaná mrtvola). A to právě zvedlo pH.

Z. Lika 16.2.2016 21:17

Re: Milá Nelinko

Ale kurnik, chtěla jsem napsat "v řadě modrých hortenzií byl růžový keř". Kdo chce modré hortenzie, má mít půdu kyselou (s rašelinou třeba), a kdo růžové, má prolévat krev. Asi tak.

Ž. Petrs01 16.2.2016 8:50

Cibulka

Tam se už dlouho chystám, ale ještě mi to nevyšlo. Musím to napravit, fotky vypadají báječně!

T. Zana 16.2.2016 8:03

Ano

Nelina potvrzuje, že všude je hezky, jen se umět koukat.

Parádní fotky :-)

Z. Matylda 16.2.2016 7:41

Praha

mi jako návštěvníkovi vždycky připadala jako šedivka, až loni po putování s Dede jsem zjistila, že to není pravda. Ono totiž je těžké zajít někam na předměstí- člověk neví, co tam a taky kam jít, ono procházet se ve čtvrti úplně stejných domků, když máte pár hodin, je dost na houby, je potřeba mít informace. Já jsem v Brně dokázala najít hezká zelená místa i v tovární čtvrti- když člověk někde bydlí, má čas si to hezké najít.

Z. Lika 16.2.2016 8:15

Re: Praha

V tomhle vidím výhodu Zvířetníku - všude nějakého najdeš a o průvodce máš postaráno :-)

H. Williamson 16.2.2016 20:50

Re: Praha

Ale ono Matyldo se i v historickem centru Prahy a okoli najdou pekne oazy zelene. Namatkou Riegrovy sady; pak, i kdyz mala, ale kouzelna trochu ukryta Frantiskanska zahrada hned u Vaclavaku. Ostrovy na Vltave. Na druhe strane reky Letenske sady, zahrady u Hradcan, palacove zahrady na Male Strane, Chotkovy sady, zahrady u Strahovskeho klastera. A nezapomenme na Kampu a Petrin. A trochu dal, ale ne zas tak moc od centra Stromovka. Jo, a Vysehrad.

Z. Lika 16.2.2016 21:40

Re: Praha

A Folimanka a Grébovka. A prochajda kolem Vltavy od Palackého až do Modřan, případně Zbraslavi (no, i na Šumavu, když už na to přijde).

Z. Lika 16.2.2016 6:47

Tohle jsou moc pěkné články

O kousku země, kde člověk bydlí, co tam roste, co se tam dá uvidět... moc pěkné, děkuji! Na Semmering se chystám už dlouho. Ale připadá mi, že ta trať je hezčí zvenku než z vlaku :-)

T. Zana 16.2.2016 8:05

Re: Tohle jsou moc pěkné články

Liko, přijde mi, že tohle platí pro většinu tratí (já tady rýmuju nebo co ;-)

Z. Lika 16.2.2016 8:14

Re: Tohle jsou moc pěkné články

Jsi nejen poetická, ale i vtipná :D Představila jsem si, jak visím hlavou z okýnka a sleduju pražce :-)

Z. Xerxová 16.2.2016 6:35

hezký den

hezké úterý všem Zvířetníkům a zvířátkům :o) těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej. A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp.

Kdo se umí koukat, najde krásu skoro všude. A nelina se umí moc hezky koukat a fotit. Hezká procházka Prahou...