1.6.2024 | Svátek má Laura


Diskuse k článku

PŘÍRODA: O zvláštních schopnostech zvířat

Nedávno tu dávali v TV zajímavý program o různých zvířatech a jejich téměř paranormálních schopnostech. To však jen na první pohled. Vše se dá, jak se později ukázalo, vysvětlit jejich neobyčejnými schopnostmi, které hraničí s fantazií.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Jakub S. 21.10.2008 23:56

Ja sóvas - cíband:

Jo Ziehband! Stahovací a těsnicí pás kolem trubky! No tož to znám věky. A nenapadlo! Vidíte, jaký jsem já Archibald?!

A čím dál stejný. Občas mě něco napadne, ale to čekání je k nevydržení - no jako ty zimy dneska, děvenky... to není jak prv!

RenataE 22.10.2008 0:00

Re: Ja sóvas - cíband:

Joo, to je ono! Ty jsi ale šikovnej, Jakube! Nicméně cípant má svou poetickou hodnotu, instalatérskými generacemi prověřenou:-)

Vave 21.10.2008 21:08

Přeju

pěkný večer vespolek! VV Je něco nového? zvláštího? významného?

Anezka Sejbalova 21.10.2008 21:15

Re: Přeju

Ano, je to neuveritelne, ale dnesni den : 21 rijen 2008 uz se nikdy opakovat nebude. Za chvilku skonci, ano ano, mila Vave !

Vave 21.10.2008 21:17

Re: Přeju

Anežko!VV 8-o8-o8-o Tys překvapivě tak moudrá žena, že mě to skoro povalilo! ;-)

Jakub S. 21.10.2008 22:44

Aneško brzdi. Budem z tebe mít komplety.

Nemůžeš nám dávat porád najevo, jak jsi zdělaná! Přímo - nezlob se - intelygent!

JoVo 21.10.2008 20:12

R O Z V E R N Í Č E K .

:-)Soudce k vězni: „A jaký máte hlavní důvod ke své žádosti o podmíněné propuštění z výkonu trestu?“ „Chci se oženit.“  „Hm, to máte dost divné představy o svobodě!“:-)Hezký, klidný večer všem.8-oVVR^

 

Anezka Sejbalova 21.10.2008 20:48

Re: R O Z V E R N Í Č E K .

JoVo, ja uz ty Rozvernicky nebudu cist,!

Tobe fakt neni nic svaty.Ja se tomu proste nemuzu smat, prednosta se tomu zase chechtal jako blbej !

zana 21.10.2008 20:54

Re: R O Z V E R N Í Č E K .

Anežko, tak si to tak neber... Na druhou stranu uznej, že JoVo ti zase pěkně popřál hezkej a klidnej večer;-)

Anezka Sejbalova 21.10.2008 21:00

Re: R O Z V E R N Í Č E K .

To jo, jako kdyz nekoho vykopneme ze dveri a prejeme "stastnou cestu".Takhle ja to beru.

JoVo je previt !

JoVo 21.10.2008 21:12

Re: R O Z V E R N Í Č E K .

Anežko, přísahám při fousu proroka, že jsem prevít a ne malej, ale hned větší. Pozdravuj přednostu.

Anezka Sejbalova 21.10.2008 21:27

Re: R O Z V E R N Í Č E K .

Jovo, tak dobry !!

Ale: jak se pozna fous proroka od fousu treba bezdomovce ?! To mi teda povidej. Buh vi, pri jakem fousu to vlastne prisahas. Treba je to Paroubkovo fous !

JoVo 21.10.2008 21:29

Re: R O Z V E R N Í Č E K .

Parobkovo fous se mně ekluje.

Jakub S. 21.10.2008 22:52

Re: R O Z V E R N Í Č E K .

Aneško! Žádné vulgarismy!

Vave 21.10.2008 21:05

Re: R O Z V E R N Í Č E K .

Tssssss!  Jovásku, Jovásku! neposlal jsi Janičku někam do lázní, že si takhle na nás dovoluješ? ;-)

JoVo 21.10.2008 21:10

Re: R O Z V E R N Í Č E K .

;-D;-D;-DVave, Jovásková si to se mnou vyřídí, jen co se utrhne od télky. Už abych si vlezl na půdu, zavěsil se na trám, jako netopejr.;-P

Vave 21.10.2008 21:21

Re: R O Z V E R N Í Č E K .

Šiškote! 8-o Ale Jovásku!VV abys nám tam neusnul zimním netopejřím spánkem! Kdy by nám pak vyprávěl Rozverníčky za dlouhých zimních večerů?! :-)

Lucka V. 21.10.2008 21:53

Re: R O Z V E R N Í Č E K .

je to ošklivé, až skoro vulgární, biologicky chybné a není po desáté hodině, ale nemůžu jinak: ,,Děti, a copak to v té jeskyni u stropu visí za ptáčka?" ,,Sím, pančelko, za ptáčka tam visí netopejr! "8-o

zana 21.10.2008 22:05

Re: R O Z V E R N Í Č E K .

;-D;-D;-D už je po desátý;-D

Jakub S. 21.10.2008 22:52

Už je. Další - !

Jenda 22.10.2008 1:29

Re: R O Z V E R N Í Č E K .

Ja znam ten konec trochu jinak. "Teda visi tam netopejr, ale ze by za ptaka?" :-)

Jakub S. 21.10.2008 20:10

Trošku níž je překlad toho nápisu z chrudimského portálu.

Teda všech tří.

redneck Mike, Mississippi 21.10.2008 19:55

Povidejte mi o zvlastnich schopnostech...

Zrovna vcera..., Praskla vodovodni trubka. Samozrejme na nejnejpristupnejsim miste, backyard - tam se nedostanu s traktorem, takze krumpac a lopata, v miste, kde trubka prechazi do domu pod betonovym zakladem. Ac to zni neuveritelne, skutecne mam tady na Jihu dum na betonovych zakladech a trubky jsou z galvanizovane oceli. Podotykam, ze muj dum je stary pres sto let... Cely vikend jsem travil kopanim, a vcera nastal konecne ten slavny okamzik - aplikace "cipantu". Cipant nasazen a pomalu a jemne utahnut tak, aby se nezbortila sto let stara trubka.  Kontrola - tzn. vysoukat se z vykopu, zablaceny projit domem k hlavnimu uzaveru vody, otocit kohoutem, bezet zpet opet pres obyvak, zjistit, ze se vykop naplnil vodou, odcerpat vodu, utahnout cipant o pul obratky a cele to opakovat do zblbnuti... Ale pozor, Babe, krizenec mastifa a pitbula me chvili pozorovala a zacala stekanim hlasit - "jeste tece, jeste tece" atd, atd. Usetrila mi tim spoustu casu a prace a behani v zablacenych gumacich pres dum... 

Jakub S. 21.10.2008 20:09

Jako bych to viděl. Máš můj obdiv!

A tvá psice pochopila, páni. Ještě by mě zajímalo, kde se říká cipant. Co tím vlastně myslíš? Promiň, nejsu stavař ani instalatér, jenom to překládám...

redneck Mike, Mississippi 21.10.2008 21:08

Re: Jako bych to viděl. Máš můj obdiv!

Ani nevim, odkud to slovo mam, ale zni to tak nejak nemecky (?), tak snad na sifortu, jako mladoch jsem pracoval na sifech... A jinak - kus gumy prichyceny objimkama k trubce.

Jakub S. 21.10.2008 22:42

Re: Jako bych to viděl. Máš můj obdiv!

Takže vlastně těsnění, ne? Na spoji dvou trubek. Víš, to se mi stává velice zřídka, po pětatideti letech stav. a stroj. překládání, že bych natrefil v českém argotu na slovo, které je mi úplně neznámé a zní cize. Ani nevím, z čeho by to v NJ mohlo být. To nebude. Zato šífort je krása!! My pluli dál a dál... Řekni, kde ty šífy jsou, kde asi mohou být - kdepak jen ty šífy jsou, to znal bych rád - ? Z Purkarce nám - času dost - odplouli až na věčnost, tak už to musí být, tak už to mu-sí-být... Kdepak ti šífaři jsou, kde asi mohou být - kde jen ti šífaři jsou, to chtěl bych znát - ? Hledí z boží hospody, sedí tam zas u vody - tak už to musí být, tak už to mu-sí-být...

RenataE 21.10.2008 22:46

Re: Jako bych to viděl. Máš můj obdiv!

Cípant není těsnění, je to taková manžeta. Která těsní:-)

Jakub S. 21.10.2008 22:57

Takže těsnicí manžeta či hrdlo. Co těsní.

Jako těsnil třeba Robert N. Novák... až utěsnil.

Pardon, kdo jste měli kafe. Moje culpa.

RenataE 21.10.2008 22:59

Re: Takže těsnicí manžeta či hrdlo. Co těsní.

Ale fuj!

Jakub S. 21.10.2008 23:01

Re: Takže těsnicí manžeta či hrdlo. Co těsní.

Omlouvám se.