3.6.2024 | Svátek má Tamara


Diskuse k článku

POVÍDKA: Poutník

Ta cesta dnes nemá konce. Sucho, sucho a zase sucho! Ani keříček, trávy maličko. S tou vodou jsem to vážně podcenil. Říkali, že je to kousek...

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Judith Saebel 1.6.2008 11:23

Re: Re: Re: Re: Trochu se toulám..

Pitrýsku, na několika australských webových stránkách navrhují naplnit ruční rozprašovač vodou, přidat olej na vaření, pořádně protřepat, a pak postříkat napadené rostliny.

Pitrýsek 1.6.2008 16:38

Re: Re: Re: Re: Re: Trochu se toulám..

Judith, není to náhodou pro 007? nepatřím mezi jeho skalní stoupence, ale jak on pil to Martini? Protřepat? Tento týden jsem viděla v TV - ukazovali jak vypadá když protřepat a jak vypadá kdy když zamíchat. Fakt , rozdíl je patrný.

Hana W 1.6.2008 11:27

Re: Re: Trochu se toulám..

U nas byva touhle dobou zamsicovano. Na ruzich, ale i na gardeniich, ktere mam velikosti vzrostleho seriku. Kvuli venkovnim kockam pouzivam chemii minimalne. Ale jeden statem placeny uceny zahradnik mi pred lety poradil tento koktejl a funguje to perfektne.

Do vody se da neco jako Jar, asi v pomeru jak na myti nadobi. Prida se trochu ustni vody s alkoholem - ja u nas davam vyrobek jmenem Listerine, ale v CR by slo i neco jako Francovka nebo Alpa. Da se to do rucniho rozstrikovace a vydatne rostlinky, stromecky, keriky zastrikame. Ono to vsechny msice nezabije, ale sichr se jim udela soufl a ponizene pujdou nekam jinam. A vzhledem ke kratkemu zivotnimu cyklu jinde zas moc skody uz nenadelaj. A jeste zahradka voni jak kdyz je vygruntovano.;-D Na mensi zamsicovani staci nekdy velmi silny proud vody. Na konec hadice nasadit nejakou tu trysku a strikat, strikat....

A co delam vzhuru v nedeli v pet rano? Kocour Kuliferda si zase hral na Beethovena - prochazel se po pianu a kocici melodie se nesly domem. Vzbudil i Jackmana, ktery si umanul, ze ted fcil musi na zahradu a ze ja tam musim s nim nebo jinak bude opusteny pejsek a bude stekat. Vyhrozovala jsem jim okresnim utulkem - pouhe 3 mile od nas.

P i t r ý s e k 1.6.2008 12:10

Re: Re: Re: Trochu se toulám..

Děfčátka milená, moc Vám děkuji za rady. Vyzkouším vše. Mšic je dost, mohu každou větev dělat něčím jiným. Zítra zajdu pro Pirimor a ty koktejly také nachystám. Lidi těch mšic je tolik, že už se pomalu štítím vyjít na dvorek. Byly tam, ale od čtvrtka měly nějakou populační explozi nebo co. Všechny letošní konce větviček s mlaďoučkými lístečky jsou černé. FUUUJ!!:-( Tady snad už pomůže jen sekera;-(.

Xerxová 1.6.2008 12:15

Re: Re: Re: Re: Trochu se toulám..

neboj - stromek se vzpamatuje, jen mu trošku pomůžeš od těch breberek, hned mu bude dobře

zana 1.6.2008 12:01

Re: Re: Trochu se toulám..

Pitrýsku, teda aby mšice devastovaly třešeň a nevšímaly si jasmínu, to jsem ještě neviděla8-o. Se mi zdá, že soused použil některej z těch postřiků, co píšou tady zkušený zahradnice;-P, bestie si zabalily ranečky a šly o dům dál. K tobě:-/..

Pitrýsek 1.6.2008 16:33

Re: Re: Re: Trochu se toulám..

Já to také tak vidím. Kdo kdy viděl, aby na jasmínu nebo černém bezu nebyly mšice? On je ten soused, zdá se, opravdu nakvartýroval k nám. Je to k bréču.

LENKA S 1.6.2008 18:29

HANI, ZKUS UVAŘIT VELICE SILNÝ ODVAR Z CELÉHO ČESNEKU A CIBULÍ I

I  SE  SLUPKAMI. MŮŽEŠ  K  TOMU  DODAT  I   CELÉ  ROSTLIN Y  KOPŘIV  I  S ODDENKY  A  POKUD  NAJDEŠ   NA´T  VRATIČE, PŘIHOĎ  I  TEN.  ČÍM  VÍC,  TÍM LÍP. PAK  VŠE  JEN VYCHLA´D  A  STŘÍKEJ  NA   ROSTLINY.  UPOZORŇUJU, ŽE  TO  ALE  ZABÍRÁ  JEN NA  ZAČÁTKU, KDY  SE  LISTY  ZAČÍNAJÍ  TOČIT  DO  RULIČEK POVAŘ  ASI  10 MINUT NEZAKRYTÉ.   J

Fallowa 1.6.2008 7:56

Hezkou neděli všem!

Těšila jsem se na povídku a Dede nezklamalaR^V.Tohle by měla být povinná četba - pověsti i biblické příběhy jsou v podání z pohledu obyčejného člověka určitě zajímavější:-)!Díky,Dede!VVčera jsem nebyla schopná cokoli udělat kvůli vedru a dusnu,až konečně večer přišla bouřka a liják;lilo dobře půl hodiny a když jsem si šla lehnout,stále ještě pršelo.Teď už to zase vypadá spíš na tropy:-(.

zana 1.6.2008 12:03

Re: Hezkou neděli všem!

No.... co neudělám dopoledne, to už nemá nárok. Blbý je, že tytéž teplotní podmínky platí v práci, akorát že tam to tak neokecám:-/

Xerxová 1.6.2008 7:21

hezké nedělní ráno

Tak nám půlku noci bouřilo - světelné a zvukové efekty dobrý, ale ani  kapka...:-(

Tak jsme se teď vrátily z lesa. Protože za chvilku Kosatka padne a bude se tvářit, že její geny nejsou ani z jihu Francie, ani z jihu Moravy, ale že je kosatka studených moří a chce ochlazení... Nebo že by snad byla po paničce??;-D

Hezký den všem Zvířetníkům, zvířátkům a dětem :-)V

Vave 1.6.2008 10:44

Re: hezké nedělní ráno

Jasně, že je po paničceVV!! Po kom by taky měla být? 8-o;-);-D;-D;-D

George 1.6.2008 1:46

Výborně Dede!!!

Umně a s člověčím citem napsané!!!  Nevěřila by jsi jak si s králem jeden povykládá a k němu přiblíží po několika týdnech v poušti. Ony ty pouště mají něco do sebe.  Ještě bych chtěl zabrousit na Taklimakan do centrální Asie.....

Hanča 31.5.2008 22:31

Dede,

moc krásné, včetně toho malého něžného šrapnelu na konci. V

zana 31.5.2008 22:12

Pršííííííííííí

Sever Prahy hlásí désťR^R^

Zdena b.p. 31.5.2008 22:26

Re: Pršííííííííííí

Tak nebuď lakomá a pošli. My Praha - východ furt nic. Jen tu v dálce bublá bouřka.

zana 31.5.2008 22:28

Re: Re: Pršííííííííííí

Třeba už se to k vám sune. Ono teda, abych se moc nedělala, prší velmi dámsky, jen tak akorát na to, aby se dalo říct, že je to déšť. Ale dobrýR^

Zdena b.p. 31.5.2008 22:35

Re: Re: Re: Pršííííííííííí

Aha, takže to ani neumeje chodníky, viď.

zana 31.5.2008 22:39

Re: Re: Re: Re: Pršííííííííííí

no to snad jo, jestli ještě chvíli vydrží... kdyby takhle pršelo celou noc, tak to nemá chybu.

Zdena b.p. 1.6.2008 0:05

Re: Re: Re: Re: Re: Pršííííííííííí

Tak tady už pršelo. Na jednoho Mouryna 6 kapek. Ještě že jsem zalila. 8-oDobrou s kobrou.VV

Jakub S. 1.6.2008 0:47

Prší dámsky, to je pěkné.

Prostě - zahradnický deštíček, jo? A tady vidíte, o co přicházejí jazyky bez zdrobnělin.

Vave 31.5.2008 18:52

Hlásím,

že TadeášekVV je andělíček s růžky a že jsme dnešní horký den zatím přežili. ;-)

Štětí, balkón je na západ, zastínili jsme ho a bylo mu tam lépe než v obýváku.:-)

MaRi 31.5.2008 18:58

Re: Hlásím,

máte v dosahu nějaké parkové místečko, kde si můžete pohrát i v takém teploučku, jako je dnes?

Vave 31.5.2008 19:01

Re: Re: Hlásím,

Máme, milá MaRi VV, máme malou rokli s potůčkem, a taky na sídlišti malý vodotrysk, plochou nádržku vydlážděnou oblázky, tam jsme se dnes brouzdali všichni tři, Táda, Anka i já. :-)

zana 31.5.2008 20:16

Re: Re: Re: Hlásím,

To muselo bejtR^V. Tady se teď zatahuje, postrkuju ty mraky očima;-), ať zaprší.

Zdena b.p. 31.5.2008 20:46

Re: Re: Re: Re: Hlásím,

Zaníííí, já to pojistila. Právě jsem všechno poctivě zalila, aby určo pršelo. Kdybych to odflinkla, tak pršet nebude. Tak doufám, že nezklamu důvěru, do mně kladenou:-)

štětinka 31.5.2008 20:50

Re: Re: Re: Re: Re: Hlásím,

tady už prší a bouří. Ondra oči na vrch hlavy a ptá se, zda má bouřka klíče (zamykala jsem vchod na noc)

MaRi 31.5.2008 20:55

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Hlásím,

bobek malý :-)

zana 31.5.2008 21:04

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Hlásím,

No, nemá, doufám;-D.

Hele, ne abyste to všecko vybouřili a vypršeli u vás, my chceme takyR^

Jakub S. 1.6.2008 0:52

Laskavě něco nechte aji za Vysočinu, buďte tak nesnesitelně hodní, jo?!