1.6.2024 | Svátek má Laura


Diskuse k článku

POVÍDKA: Poutník

Ta cesta dnes nemá konce. Sucho, sucho a zase sucho! Ani keříček, trávy maličko. S tou vodou jsem to vážně podcenil. Říkali, že je to kousek...

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Jakub S. 1.6.2008 21:38

Re: Re: Re: No a tady

Jo, to já neznám. Já vím, že nějací pixli někde žijou, ale vím o nich nevím. Asi nějaký trpaslíci nebop pygmeji.

Jsem pouhý básník, radar pod lipami...

RenataE 1.6.2008 21:55

Re: Re: Re: Re: No a tady

Vydržať, Jakube. Dlouho se to načítá.

Matylda 1.6.2008 21:42

Re: Re: No a tady

;-D;-D Já taky ne, ale je fakt, že se to načítá hrozně dlouho

Jakub S. 1.6.2008 21:48

Re: Re: Re: No a tady

Dyvajdyd intú litl litl skvérz. Zpětný překlad: rozčleněno do malých malých náměstí.

Matylda 1.6.2008 22:28

Re: Re: Re: Re: No a tady

;-D;-D;-D

Vave 1.6.2008 19:35

Taky

jsou fotky z krupobití v Modřanech.8-o :-/

Zdravím všechny Zvířetníky a přeju příjemný a klidný večer.VV

zana 1.6.2008 19:45

Re: Taky

týý jo, to u nás teda byla selanka8-o

štětinka 1.6.2008 19:51

Re: Taky

;-DVaví, že my bydlíme blízko sebeR^ Ale já nefotila, to mě nenapadlo8-o

veram 1.6.2008 20:39

Re: Taky

Teda, Vave, tak nádhernou a vzorně opečovávanou zahrádku máš - a tohle!!! Ale příroda je mocná, naprostá většina kytek se zvetí, uvidíš! Ale podle fotek - máš tam pěkných pár jedovatin, tak pozor na kosourky a hlavně na Tádíka! Pieris, pryšec, konvalinky, rododendron, srdcovka a určitě bych našla i další.

štětinka 1.6.2008 20:57

Re: Re: Taky

Teda, nejsem Vave, ale mohu za ní říci, protože její úžasnou zahrádku na úpatí paneláku znám, že kosourci jsou pouze domácí a tak na zahrádku koukají pouze přes sítě na balkoně a Tádík tam asi chodí jen v rámci vycházky, teda s doprovodem:-)

veram 1.6.2008 21:27

Re: Re: Re: Taky

Jo jo, před cca deseti lety šel skoro ve stejných místech náš Tadík s doprovodem dědy - a já pak zoufale sháněla, jak je to s jedovatostí mahonie. A to ještě nebyl (neměli jsme) internet! A pro uklidnění - aby se T. otrávil, tak by prý musel sbaštit těch hezkých modrých kuliěek víc než půl kila - ale od té doby se koukám (a trochu děsím), kolik jedovatých rostlinek roste na sídlištích, v parcích, u škol a.t.d.

Jakub S. 1.6.2008 21:35

Tak tohle uz se mi po chvíli dešifruje,

a jsou to úchvatné, výmluvné záběry. Vave, jsi kanón!

Zdena b.p. 1.6.2008 22:06

Re: Taky

Tak si tady zpětně obdivujuji tvoji snovou skalku a ve finále příjdu na takovou spoušť. ;-( Je mi to líto. Vždyť to tam vypadá, jako po nájezdu hordy šílených průvodčích. I já mám kdejaký lísteček prodíraný. A ty jahody. Asi se jich už moc neurodí. Jsou potlučené. A to jsme sklidili jen malou mističku.

LENKA S 1.6.2008 18:30

PRO PITRÝSKA- ¨HLEDEJ NÍŽE MŮJ RECEPT NA MŠICE.

Bláža 1.6.2008 18:04

Počasí

Právě jsme se vrátili z polabských míst, kde se vyskytuje i Zdena b.p. Opravdu liják nevídaný v těch končinách, hromy, blesky, kroupy, že i auta se schovávala pod mosty, aby jim kroupy nevymlátily přední skla. Ten liják měl ale poměrně dlouhého trvání, pravděpodobně jsem v něm taktéž přišla o všechny letničky a že byly supernádherné! Na poli začali se sklizní jahod, snad se moc neponičily. Teploměr v tom lijavci poklesl z 29 na 19 stupňů 8-o

Jinak hlásím, že poctivě sbírám podpisy pod petici, rozjelo se to na všech místech ČR, pokud jste se zapojili též (není povinné) dejte mi prosím vědět jaký je průběžný stav :-) Děkuji!

štětinka 1.6.2008 19:49

Re: Počasí

jj, u nás padaly kroupy přes půl hodiny, ještě stále leje, dvakrát nám vypli elektriku, tak jsem přišla o všechny vkládaný data na Dobranov a musela začít znova.

Škody zatím nevím,ale Vojta si nasbíral plný potápěčský brejle krup jen z našich bot na zápraží. Bylo to festovní, smrky ohnutý snad o 30%, černo a vodu nestíhal ani okap

Jakub S. 1.6.2008 18:00

Prosím, specifikující dotaz:

Lucka že prý má něco stěžejního  a cosi s nějakým (nějakou?) Paštikou (Štětinka said). A to je čo také?

Xerxová 1.6.2008 18:24

Re: Prosím, specifikující dotaz:

Poslední státnice se týká hygieny zpracování masa, vajec, mléka, medu... zřejmě souhrnně nazváno paštika;-D

štětinka 1.6.2008 19:45

Re: Re: Prosím, specifikující dotaz:

jj, tak tomu Lucka říkala R^

Zdena b.p. 1.6.2008 17:20

Acjhjo :o(

Před čtvrt hodinkouzačalo nejistě pršet. V duchu jsem si říkala, jestli to bude stačit na zalití. Teď se semlelo čertí ženění a asi máme sklizeno. Kroupy velikosti 2/3 pinčesového míčku. Je mi to líto. ;-(

Hana W 1.6.2008 17:31

Re: Acjhjo :o(

Mne je divny, ze v CR jsou ted casto orkany, vichrice, tropicka vedra, atd. Probirala jsem to nedavno s mamou po telefonu a taky rikala, ze tolik toho dramatickyho pocasi nebejvalo.

Xerxová 1.6.2008 17:39

Re: Re: Acjhjo :o(

Četla jsem, že nynější změna klimatu v Čechách se projevuje extremizací počasí - když zima, tak dlouhá a tuhá, nebo nezima. Když teplo - tak vedro a dlouho. Když liják, tak přívalový... Já bych teď malej lijáček nutně potřebovala, ale Zdena si všchno najednou vylila na svoji zahrádku... Lity lity lity

Zdena b.p. 1.6.2008 17:40

Re: Re: Acjhjo :o(

Je to jen několik minut, ale kroupy udělaly vrstvu. Měla jsem opravdu pěkně rozjeté petúnie v korejtkách a kaskádě.... ale ted koukám na stopičky. Co to udělalo s jahodamy, rajčaty a okurkami? To uvidím až se trochu uklidní déšť. Je to škoda. Letos jsem už 2x sela okurky a o cukety mne obral nějaký žrout - anonym:-(. A když si vzpomenu, jak hýčkali zahrádku nemocní sousedé, je mi jich líto.

Jakub S. 1.6.2008 17:59

Tý brďo: kroupy očesaly na severu Prahy kytky.

Teda todle ani pražákům nepřeju. Zvlášť dyž napůl ani nejsou.

zana 1.6.2008 19:44

Re: Tý brďo: kroupy očesaly na severu Prahy kytky.

Ty bestyje8-o;-D

Jakub S. 1.6.2008 17:48

Hana nechce nadhodit představu, že to je počasí jak vztahy v dramatu.

V AJ je dramatic taky napínavý a neuvěřitelný, něco, co teda nenudí a přitáhne pozornost - jenom baj d wej. Už se nám to v tomhle posunutém - přeneseném významu velice usidluje aji v písemných projevech našinců tady. Kdyby jenom to, že...

WWW 1.6.2008 18:04

Re: Hana nechce nadhodit představu, že to je počasí jak vztahy v dramatu.

Ale Jakube, maminka Hany W. se vyjadruje naprosto presne.

Ja, kdyz na terase griluji a prijde do toho bourka s kroupama, tak to take povazuji za drama. Ba co vice, balancuje to na hranici tragedie. Mit totiz po ruce toho chlapa, co mi v televizi ukazoval nad Savojskem slunicko, tak bych i vrazdil !

Vave 1.6.2008 18:00

Re: Acjhjo :o(

Je mi to moc  líto, milá Zdeno VV. U nás šla bouřka okolo, ale krásný déšť je doteď, zalévá a dělá lepší vzduch. Tádoš a kosourci jsou nadšeni a jsou všichni nasáčkovaní na balkóně. :-)

Vave 1.6.2008 18:07

Re: Re: Acjhjo :o(

Tak jsem to přechválila, už je tady máme taky! :-/ Balkón byl evakuován, je plný vody a krup. 8-o:-/

Zdena b.p. 1.6.2008 18:09

Re: Re: Acjhjo :o(

A) To si vyprošuju. Nikdy jsem Pražák nebyla, nejsem a ani nebudu. Jsem holka z Polabí co podle písničky p. Svěráka jezdí fšude na kole. A už je pohroma fuč. Teda Mraky jsou fuč, ale pod okny máme závěje krup a na obhlídku škod nemám nějak chuť.