10.5.2024 | Svátek má Blažena


Diskuse k článku

POTKANI: Víte, starám se o 59 zvířat

Padesát devět? (třicet šet?, čtyřicet pět?) udiví se jeden každý z těch, se kterými si o zvířatech povídám.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
MaRi 13.6.2008 10:42

Re: Tolik myší!

Lenko, smím se zdvořile ptáti, jaký chlupatec či pernatec je tvému srdéčku blízký, když myšovití to očividně nejsou??  Možná už taky taková zmínka byla, jen jméno Lenka je zde dosti časté, takže jsem ztratila přehled.

Heduš 13.6.2008 11:22

Re: Re: Tolik myší!

Dobrman Míša a několik koťáků ?;-P:-)

LA 13.6.2008 12:44

Re: Re: Re: Tolik myší!

V tom případě chápu reakci, představa tolika mrtvých tělíček rozházených po celém domě a ještě k tomu vrnítka žadonící o pochvalu musí být otřesna.

Lenka 13.6.2008 14:06

Re: Re: Tolik myší!

Chlupatci mému srdci nejbližší jsou jednoznačně psíci, jsem v majetku dobrmana Míši. Chlupatcem dalším v pořadu je pak kočka - vlastním čtyři - kocoury Mikeše a Matýska a kočky Adélku a Plesnivku.

Co se myší týká, nemůžu za to, ale mám z nich příšernou fobii, vidím někde myš a úplně tuhnu. Čím větší, tím tuhnu víc. Prej je to na to nějaká terapie, ale já dávám přednost těm kočkám. Sice mám občas řádku mrtvých myší na parapetu, ale to pořeší manžel :-)

MaRi 13.6.2008 14:11

Re: Re: Re: Tolik myší!

ten myší výřad na parapetu je ovšem projev lásky chlupatců k paničce, jež se sama neumí postarat:-).

Bubu 13.6.2008 9:56

Teda Lucienne, kam ty na to chodíš...

Fakt prima čtení. :-D

Obdivuju ten kopec práce, co jim věnuješ, ale mazli pořádně, co se neodmazlí v ranném věku, navždy chybí (u zvířat i u lidí).VV

Rpuť 13.6.2008 9:18

Jejda, Jakube, tak ať žiješ!

>>>>>((:-)))<<<<<

A vůbec všichni!V

Zdena b.p. 13.6.2008 9:08

Pane jo,

To je teda hejno čumíků. Díky za zprávičky a ráda si přečtu další. Co se týká chovatelů zvířat pro užitek, jsem v hlubokém předklonu před "pany chovateli". Nepříjdu s nimi do styku často, ale o to víc si pamatuju ty, kteří mají chovatelství opravdu na dobré úrovni. Na Valašsku jsem byla po několik roků ve Velké lhotě. Je tam rodinná farma, do které jsme si chodili pro mléko. Každé telátko které se tam narodilo, mělo vlastně velikou kliku. Nepsala bych odborně, ale na mne ta farma udělala veliký dojem. A nebyla to jen náhodná návštěva. Když to spočítám, byla jsem tam cca 30x.

Jakube dodatečně se hlásím s přáním všeho nej, nej, nejlepšího. A hlavně zdravíčko. VV No a na naše děfčátka myslím velmi pilně už od 6. hodiny. Krásný den  FŠEM !!

Vave 13.6.2008 9:15

Re: Pane jo,

Budu musit něco s těma očima opravdu udělat, zase jsem si hezky početla! 8-o8-o8-o

Dneska jsem první větu četla:   To je teda hejno čumilů! ;-D;-D;-D

Zdena b.p. 13.6.2008 9:28

Re: Re: Pane jo,

To je situace. Vavís, já se nedivím já vymalovat o půldenní dovče Vladislavský sál, tak mne vezou, a ne že budu jen trošíííčku vymýšlet při čtení. :-) Čumík, je jen menší zdrobnělina pro čumáček ;-). Vlastně čumáček se u nás neříká, ale říká se  jen šumášek. Tož tak.

Vave 13.6.2008 9:39

Re: Re: Re: Pane jo,

To nebyl Vladislavský sál! To byl Sál Tádošůůůůův! ;-);-D;-D;-D;-D

Hele, našla jsem včera: Co se týká bílků a žloutků v rozdílných lokalitách, tak to jako problém nevidím. Prostě tu nádivku uhňahňáš den před pečením a milé žloutky zakápneš něčím, třeba olejem, aby neoschly. A pak je vrhneme do těsta o 30 km jinde, no. To sem koordinátor nadanej, co? Obdivujme mne.

My Tě teda jako obdivujeme hodně,R^R^VVR^R^ ,ale hned se musíme zeptat, chceš ty žloutky nějak dávkovat? Jakože třeba do jedné sklínky 3, 4 nebo 5 žloutků?

To mi připomíná, Blážo, poslouchej!,  že po vánočním pečením mám v lednici několik hrnečků, na nich poctivě nalepené samoleopky 4 bílky, 2 bílky, 5 bílků ... a pak to ztvrdne a já to máčím v dřezu a nadávám si, že jsem to měla vylít rovnou - ale to mi zas srdce nedá, no! :-)

Xerxová 13.6.2008 9:57

Re: Re: Re: Re: Pane jo,

Hrníček dva bílky si nezaváděj, usmaž je Ance;-D. Odpadne ti vyhazování zatvrdlých pokladů ;-D

Bláža 13.6.2008 10:18

Re: Re: Re: Re: Pane jo,

No právě! Já to měla taky tak vždycky po pečení na vánoce v lednici bílky v hrnečkách a protože jsem měla toho pečení cukroví plné zuby, nechtělo se mi pak péci kvůlivá bílkům další sladkosti, jako je biskupský chlebíček, aj. Teďkonc už jsem chytřejší, že se má bílek usmažit pískovi (ještě prosím vysvětlení proč, je mi jasné, že kvůlivá trávení, ale nevím proč) A je to! R^;-DR^

terra 13.6.2008 10:33

Re: Re: Re: Re: Re: Pane jo,

Ad vánoční pečení - u nás se vánoce neobejdou bez domácího "ajrkoňaku" čili vaječňáku. To bychom byli smutní, všichni včetně dcérenek, pro které vyrábíme "nealko" verzi:-D. Ovšemť zbývá po jeho výrobě hrůza bílků, takže MLP zařadila do systému současné pečení ořechových obloučků, což je rodinný recept (těsto ze spousty ořechů, cukru a bílků se připravuje za horka a ozdobně patlá na cukrářský papír, na kterém se pak peče), a množství cukru a ořechů lze přizpůsobit počtu zbylých bílků. Obloučky u nás nezbývají, i kdyby jich byl vagon...  

Zdena b.p. 13.6.2008 10:43

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pane jo,

To mi připomnělo, že jsem jako samoživitelka, taky dělávala vaječný koňak dětský. Robátka ho měla v ledničce a chodila ho mlsat. Kyž se s. učitelka zajímala, jaké potravinové zvyky mají její svěřenci, tak jí ten vaječňák velmi uvízl v hlavě. Po novém roce jsem se musela dostavit k "líbání", abych si vyslechla o  zhoubnosti alkoholu. Myslím, že mi tenkrát ta soudružka hrubě nevěřila, když jsem jí svěřila výrobní tajemství.

Xerxová 13.6.2008 10:38

Re: Re: Re: Re: Re: Pane jo,

Avidin (obsahuje ho syrový bílek) na sebe váže biotin -  a ten pak psíkovi chybí... Takže větší množství bílků určitě tepelně upravit !!

Zdena b.p. 13.6.2008 10:34

Re: Re: Re: Re: Pane jo,

Téééda lidi, ještě že jsem ten pomeranč snědla o sekundu dřív, než jsem to četla. I u mne dopadají bílky podobně, jako u Bážové. Ale co se týká žloutků, přestaň to brát tak strašně vážně, nebo se začnu báááát. Prostě mi jen prozradíš, kolik žloutků cestuje v té sklenici a basta. Metoda "Přiměřeně - přiměřeně... :-) Koukám, že pečení našich koláčků bude pojato jako malá bitva. ÁÁÁÁÁ levobok nám umdlévá, nasadíme posily....  A vůbec, jak se hojí kolénka a nártíky?

Vave 13.6.2008 10:45

Re: Re: Re: Re: Re: Pane jo,

Já to neberu vážně!;-) Anóbrž vědecky - říkala jsi, že zaděláme max ze 2 kg mouky, a pak znovu. No, a kolikpak je potřeba žloutků na 2 kg mouky? Hmmm?

Malá bitva to bude zcela nepochybně, v životě jsem nic takového nedělala! A to teprve uvidíš, jaké jsem nemehlo, jak umím bojovat s hmotou ... nebo spíš ona se mnou! ;-);-D;-D;-D

Zdena b.p. 13.6.2008 10:55

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pane jo,

Vošum, na 2 kilíčka vošum. Ale když mne takhle strašíš, tak nejdřív prubneme jedno kilčo. A dcérenka to jistí. Jen musím pro Páju sehnat nějakou novou hru na pecko. :-)

Vave 13.6.2008 11:04

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pane jo,

Písni, seženu od synáčka! Napiš, co ho baví!

Zdena b.p. 13.6.2008 11:13

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pane jo,

Tak pochybuju, že to synek bude mít. On je prvňák :-)

Vave 13.6.2008 11:20

No možná nemá,

ale sežene! :-)

veram 13.6.2008 13:41

Re: No možná nemá,

To budu mít já. Pro dítka hry mám.A snažím se, aby se v nich až tak moc nestřílelo.

veram 13.6.2008 14:24

Re: Re: No možná nemá,

napiš mi tvou obyč adresu, pošlu na cd. jaký máš operační systém počitače, na kterém se to bude hrát?

Vave 13.6.2008 11:33

MNĚ TO VĚDECKY NEVYCHÁZÍ !!!

Psala jsi, že budu mít 25-30 bílků ... to mi teda těch 30 bílků vychází na 7,5 kg mouky. 8-o Já chci ale "jen" ze čtyř až pěti kilíček. To je, bratrovi i sestře, maximálně 20 zbylých bílků !!!

A já se musím přísně ptát, kde vezmeš těch dalších 5-10 bílků, kterými mě chceš oblažit, hmmmm????

Zdena b.p. 13.6.2008 12:03

Re: MNĚ TO VĚDECKY NEVYCHÁZÍ !!!

Budu dělat tvaroh a tam příjdou taky žloutky. Ale na potření koláčků dávám celá vajíčka. Sakriš už dostávám z toho teoretického pečení bobky. 8-o8-o;-D

Vave 13.6.2008 12:05

Re: Re: MNĚ TO VĚDECKY NEVYCHÁZÍ !!!

No jo! Tvaroh! 8-oUž je to vědecky vysvětleno, už se na to raději nebudeme podrobně koukat, jo? :-)VV

YGA 13.6.2008 14:54

Re: Re: MNĚ TO VĚDECKY NEVYCHÁZÍ !!!

Šel ti emajl, ale z toho mražáku vypadají nějak podivně, ta nadýchanost se nějak vytratila, protože jsem je zhňácla :-(.

Jakub S. 13.6.2008 10:03

Aj tobě přeje totéž to samé Jakub b.p.!

Beda 13.6.2008 10:10

Re: Aj tobě přeje totéž to samé Jakub b.p.!

jééééé, Jakub b.p. - to je dobrýýýýý!!:-)R^;-D