13.5.2024 | Svátek má Servác


Diskuse k článku

POTKANI: Víte, starám se o 59 zvířat

Padesát devět? (třicet šet?, čtyřicet pět?) udiví se jeden každý z těch, se kterými si o zvířatech povídám.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
zana 13.6.2008 20:56

Jakube !!!!

Příště se jubilea hlásí včas, resp. s předstihem!!Jasný?

Si to koukej pořádně užít, ať jseš spokojenej a veselej a vůbecV

Jakub S. 13.6.2008 21:12

... se třeba budu snažit, nebijte mě.

A kdo mi posílal včera či dnes emaily, já je nemám, mě to tam furt blokuje jeden nějaký závadný a já se k němu nemůžu dostat, abych ho vyhodil. Že prý nějak přes www.volny a tam prý je to ve schránce a tam to vymažu. Jenže.

zana 13.6.2008 21:20

Re: ... se třeba budu snažit, nebijte mě.

no. Tam to na tobě bude chtít jméno a heslo. Znáš??

Jestli jo, tak se dostaneš na svoji poštu jaxi zvenku.

Jakub S. 13.6.2008 22:35

Jo, už su zase chytřejší!

Jovovi 13.6.2008 22:35

JAKUBE PŘÁNÍ TADY .

8-oJakube, poslali jsme včera přáníčko k Tvým narozeninám. Protože Ti nejde mejlovat, tak ho máš tady.8-o

Jakub S. 13.6.2008 22:38

To je překrásné. Ten náprstník (?) a ten zelenožlutý záběr taky.

Dodavatelé květin a všeho všeho druhu nezklamou - a vše na úrovni. Díky!!

baty 13.6.2008 19:38

Ještě k plné schránce, Jakube

já mám dobrou zkušenost s mazáním odeslaných mailů, to mi nejdřív nepřišlo vůbec na um a pořád jsem se divila přeplácané schránce. Když to šlo do koše, tak pěkně zhubla.

Lucka 13.6.2008 16:29

Děkuju všem za gratulace

Jste prostě zlatíčka Zvířetníkový.. Já jsem teď hlavně hrozně unavená, takže to půjdu oslavit spánkem. Dojde mi to asi až během příštích dní a pořádně to oslavím až  když mi Dede pošle Andyho z Norska ;-P

Děkuju za přání k prázdninám - bohužel budou trvat jen dva týdny. Od 1. července nastupuju do zaměstnání :-/

terra 13.6.2008 16:40

Re: Děkuju všem za gratulace

:-DLucko, ta únava je přirozená - já jsem taky tvrdil, že až udělám státnice, strašlivě se s kamarády opiju a budu slavit až do rána bílého. No, místo toho jsem cestou domů rozbil láhev Ludmily, která měla být na domácí oslavu. A do toho "rána bílého" jsem spal jak špalek. Tak si těch pár týdnů naprosté svobody krásně užijte a hodně štěstí v práci.

Xerxová 13.6.2008 17:44

Re: Děkuju všem za gratulace

krásně se vyspi - dobrou noc :-)

Vave 13.6.2008 18:08

Re: Děkuju všem za gratulace

Pssssssl! Halí belí, koně v zelí a hříbátka v petrželi, halí belí, máš to celý, je to skvělý, a teď zavři svoje očka, zejtra budeš zase kočka, houpy hou, krávy sou za tebou, spi doktorko spi! VV;-) brou brou!!

Zdena b.p. 13.6.2008 19:12

Re: Re: Děkuju všem za gratulace

;-D;-D;-D;-D;-D a ještě by to chtělo stříkající slzičky, protože tu mám záchvat smíchu! ;-D;-D;-D;-D

baty 13.6.2008 19:56

Re: Re: Děkuju všem za gratulace

Vave, ty seš lidovej hůůůmělec:-D:-D:-D

Vave 13.6.2008 20:49

Re: Re: Re: Děkuju všem za gratulace

Že jo!?!;-) To ovšem dělá babičkovský cvik, víme? To brzo poznáš!VV Naše nejoblíběnější ukolébavka doma je: Houpy houpy, Táda není hloupý.;-)R^;-D;-D;-D

zana 13.6.2008 20:57

Re: Re: Re: Re: Děkuju všem za gratulace

Vavís a znáš moji (teda Michalovu) oblíbenou o Kaččině houpačce?

Vave 13.6.2008 20:58

Re: Re: Re: Re: Re: Děkuju všem za gratulace

Neznám! Prosím prosím, zazpívej, Zuzanko! VV

zana 13.6.2008 21:23

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Děkuju všem za gratulace

:-) Je to tuším Hrubín - ty básničky pro děti.

Naše Kačka, ta je skoupá. Nejraděj se sama houpá. Houpy, houpy, kluku hloupý, ať ti táta taky koupí - houpa, houpa, houpačku... Tahle je jen pro Kačku!

Má to kouzelnej rytmus. No a pak jsme vždycky rozebírali Kaččiny charakterové vady.;-D

Vave 13.6.2008 21:50

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Děkuju všem za gratulace

Jak si to tady deklamuju, tak se mi to líbí. :-) asi bych to i měla znát, ale nepamatovala jsem si to, tak díky za připomenutí. R^VV

Jakub S. 13.6.2008 22:53

Jo, Hrubín - naprosto dokonalé, nadčasové, bez jediné vady na kráse už napořád.

Hrubín, Halas, Kainar, Kriebel, Honza Skácel - a nezapomínat na Sládka. Ptal se tuhle pána pán: Kudy se jde do Hajan? -To je nádherných věcí. A k tomu Trnka, Aleš, Zábranský, Fischerová-Kvěchová, Ota Janeček, paní Baránková, Lada... a pro starší pak vlastně už pro rezonující dospělé ta nádhera, ovšem většinou tak teskná - Jaroslav Seifert s Ladou, Alšem či Trnkou. Český kouzelný zázračný dětský vesmír.

YGA 13.6.2008 21:11

Re: Re: Re: Re: Děkuju všem za gratulace

Vavís! teď jsem si vzpoměla na ty časy, kdy jsem takto uspávala, houpaje na rukou, nejprve svou nejstarší neteř (tu, která má teď tu roztomilou holčičku a strááášně se diví, že ji musí někdo uspávat ;-D;-D) a potom vlastní dceru. Zajímavé, že ty prostřední holky spaly bez uspávání 8-o - holt nejrozmazlenější je ta první a ta poslední ;-). Jo - to už je let - Terka, moje holčička nejmenší, bude ve středu plnoletá!

Vave 13.6.2008 21:38

Re: Re: Re: Re: Re: Děkuju všem za gratulace

Tý blďo! 8-o ? 8-o Ale co se dívím, vždyť můj nejmladší má dnes už 26 let, to je přece strašnýýýý! 8-o8-o8-o

On Tádošek ani uspáván být nemusí, to jen když si hrajeme na uspávání, tak mu říkám samé nesmysle a pohupuju ho, to ho baví. :-)

Zdena b.p. 13.6.2008 22:12

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Děkuju všem za gratulace

Joooo uspávání. Já se hlavně pamatuju, že jsem už k večeru bývala taková hloubavá, protože jsem musela vysypat další díl nekonečného seriálu "O veverce Zrzečce". Jinak jsme si vystačili s folklórem. Uspávání nejml. vnuka byla velmi vítaná povinnost, kterou jeho rodičové plnili snad do jeho pěti roků. Kdo uspával a zpíval, ten nemyl po večeři nádobí a nekontroloval špinavé uši. Byli docela smutní, když jim vyrostl.:-) 

Jakub S. 13.6.2008 23:00

Yvi - to je krásná veselá smutná věc, zplnoletnění těch malošků, najednou, že-

jak to, že už je to dospělý, dyť eště tuhle sem to učil chodit a mluvit a chodit přes cestu a jíst a neplakat a tleskat a nejíst všecko se země a pít z hrníčku a schovávat se a hledat a být chvilku sám - a teď najednou je to dospělá robečka, dospělý caloň - že budete pro tátu eště chvilku jeho děcka?

Jakub S. 13.6.2008 22:44

...a dědečkovský.

To je z člověka najednou všestranný kumštýř a bavič a autor a reprodukční umělec a mim a malíř a tanečník, že? Jenom mě napadá - eště dobře, že nevidíte do hlav svých zvířátek: Co ta panička najednou blázní, takhle se chovat před mládětem, to se přece musí vážně učit jak být velký - a ne tohle!

zana 13.6.2008 20:55

Re: Děkuju všem za gratulace

Lucko, dodatečně gratulujuV a moc moc si to užijR^R^!!

Jakub S. 13.6.2008 23:04

Re: Děkuju všem za gratulace

Když mi Dede pošle Andyho z Norska - to je kouzelné. Tak vy si ho vlastně pořád přeposíláte. Aby se chlapec nezbláznil: Oslo - Krakov - Praha - ...

radanova 13.6.2008 16:11

vůbec netuším jak

je stíháš pojmenovávat;-D přeju at se vymazlování daří, potkani maj jen jednu nevýhodu, že nepobudou moc dlouho, jsou to úžasná kontaktní zvířátka tedy pokud mají někoho jako je Lucienne

Beňa st. 13.6.2008 14:31

ahooooooooooooj myšácí!

Jéééé, tak to je překrásná tlačenice8-o. Úplně živě vidím, jak jeden čumáček přes druhého ňufá do lidské ruky, já chci pohladit, já taky, já takýýý... Tak na tohle aby měl den rozhodně víc než 24 hodin... Já mám momentálně zatím svůj rekordní počet hlodavců - tj. 9 ks a celé večery nedělám nic jiného než se motám kolem klecí, uklízím, krmím, venčím, mazlím a půlnoc je z toho skoro pokaždé, ale možná se s nimi moc patlám... Jednou mi moje teta pohoršeně řekla, kdyby to tak viděla babička... Protože babička měla zvířata užitečná a ne na hraní... Ale já myslím, že to stejně má jedny a tytéž kořeny, prostě lidi od nepaměti zvířata k sobě potřebují a když nemají krávy, koně, husy apod, tak mají třeba potkany, morčata ... Jedna moje blízká kamarádka má má také ten odvěký tradiční přístup, raduje se třeba z narození jehňátek, i když ví, že časem... a prase se vždycky jmenuje Vendelín a jak se pak všichni olizují nad kotletkama... A nemůžu říct, že zvířata nemá ráda, prostě to bere tak, že přišel jejich čas. Já bych to teda nikdy nedokázala, u nás to má každý na doživotí a vůbec si to s kámoškou nevyčítáme (teda jen z legrace - třeba navádím Vendelína, aby vzal roha, dokud je čas), prostě tomu rozumíme. Daleko víc mě deptá, když ti chudáci ve velkochovech musí čekat na "svůj čas" v otřesných podmínkách, takže je to nakonec pro ně vysvobození. Tož tak. Dík za další skvělý myší počteníčko;-).

Vave 13.6.2008 18:03

Re: ahooooooooooooj myšácí!

Milá BeňoVV,  doufám převelice, že bude povídání a nějaká ta fotečka taky! R^:-)

zana 13.6.2008 21:14

Re: ahooooooooooooj myšácí!

Beňo, přesně jak říkášV. A určitě něco napiš, jó??