29.4.2024 | Svátek má Robert


Diskuse k článku

POTKANI: Radarová základna

Líbilo by se ti pro tu černou potkyšku od Besipky jméno Damkina? Ptá se mně Kojot. Už totiž několik měsíců toužím po černé potkyšce a dyndám a dyndám, až jsem vydyndala.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Xerxová 23.5.2008 21:07

Re: Re: Re: HLÁSÍM

Pohladím - ta se tváří, že už je půlnoc ;-D - za chvilku ji vytáhnu ještě na poslední obchůzku zahrádky a až pak ji konečně pustím do ložnice ;-).

Vave 23.5.2008 21:29

Re: Re: Re: Re: HLÁSÍM

Bože! A v kolik teprve to ubohé psí dítě může do ložnice?!?! 8-o;-);-D;-D;-D

Jakub S. 23.5.2008 21:55

Re: Re: Re: Re: Re: HLÁSÍM

Oni sou na toho chudáčka jak na psa. Ani do postele nemůže kdy chce.

WWW 23.5.2008 17:20

Mt

Hlasim, ze jsem dosta tricko a ze jsem mel z nej obrovsou radost. Studoval jsem peclive podpisy. Dekuji moc vsem !

Meli by jste videt Sejbalku, ta byla zelena zavisti. Protoze jsem slechetnej, tak jsem ji tvrdil, ze je to vlastne pro nas oba a ze ji tricko kdykoliv pujcim, ze mame stejnou postavu. Ale nevim, ma preci jen mensi prsa nez ja.

Dekujiiiiiii!

Jakub S. 23.5.2008 18:45

Došlóóó!

RenataE 23.5.2008 21:48

Re: Mt

Ech, to jsem ráda, že to klaplo klap klap!  A teď neskromné přání - mám fotku "Malá v největším", mám slíbenou fotku "Nejmenší v nejmenším" a "Nejvzdálenější". A protože ta akce nebyla úplně jednoduchá, taky bych ráda měla fotku Pohádkáře. Klidně bez hlavy  - a bez výslovného svolení neuveřejním.

WWW 23.5.2008 15:04

Potkal potkan potkana

Napsat pekny clanek o potkanech a jeste ho zverejnit, to chce kus odvahy, klobouk dolu! Potkan se obecne netesi prizni. .Myska uz to ma lepsi a bile misky v deliriu jsou dokonce rozkosne.

Tenhle "lev" mezi hlodavci to ma prozste tezke. Kdyz nejaky autor popisuje katastrofu, kde je plno mrtvych a porad se mu to zda malo, prida tam potkany a vysledek je zaruceny. Vzpominam si, jak me ohromila pisen, tedy prvni sloka od pana Sucheho, co zacal psat texty uplne jinak.

"Potkal potkan podkana" - pod kamenem pod kamenem. Kampak pane spechate, ptal se ho slusne prvni potkan. Druhy byl zrejme nahluchly a neodpovidal. Mohl ten prvni potkan se na toho nahluchleho paprdu vykaslat , jak to lidi casto delaji a mydlit z pod kamene dal.  K memu prekvapeni se zastavil a celkem petkrate se zeptal.

Ale, pak se pan Suchy sam zalekl toho co napsal, doba jeste nedozrala a tak rychle, o pul tonu vyse pisen pokracuje. Pribehly kocky a sezraly potkany. Bylo to pak asi panu Suchemu lito, ze nemel odvahu dal pokracovat o  potkanech .Kocky nechal okamzite sezrat cernym psem. Byl to hruzny masakr co se v par vterinach odehral. Konecne je tu clovek. Ctyri pani jeli okolo, psa zabili , upekli a sezrali s knedlikem a se zelim. Bylo mi na konci te pisnicky vzdycky spatne. Psa museli vyvrhnout, videt zblajznuteho potkana i kocky. Nevadilo jim to, nacpali se a funeli blahem.

Cela leta jsem jako kluk skladal posledni sloku. Jak jeli okolo lidozrouti, uz uz si chteli ty pany pripraviit na rozni, pak uvideli ty vyvrhnute vnitrnosti, odplivli si a jeli dal. Porad se mi to nerymovalo, ale pan Suchy by to dokazal. Nemohl, nebo nechtel tenkrate.

WWW 23.5.2008 15:05

Re: Potkal potkan potkana

Boze muj - bile MYSKY prece

Jakub S. 23.5.2008 15:14

La-bas u Sawwwoyaná potkal potkan potkaná...

A ON UŽ TO MÁ HNED ANALYZOVANÉ, ROZEBRANÉ, zhodnocené. Ach jo. No klasa. Potkánci a myši na slovíčko slyší, chytrý jsou jak četník, starej vobojetník. A potkani aji krysy náhodou, nejenom z labiny, jsou čisťouncí tvorové. No dyž jsou v kanálech, pak to jináč nende, otž. Byli bysme zaprasený stejně.

Jakub S. 23.5.2008 15:16

Nále Bílé misky v deliriu se mně páčí teda víc.

Když se misky začnou třást a třepat, v deliriu třepens. To je teprv sureályzmus.

Hana W 23.5.2008 15:31

Re: Potkal potkan potkana

Mily WWW, tukam z pracovniho procesu, je zde pusto v patek pred 3-dennim vikendem - Memorial Day. Tak budeme uklizet, vyhazovat stare slozky, atd....

Tu sloku o lidozroutech bych chtela slyset. Treba se zadari..

Vave 23.5.2008 17:09

Re: Potkal potkan potkana

Vítej zpátky, milé Dvojité Trojité!! VV 

Máš okouzlující nápady! Teď na to budu při domácích pracech pořád myslet, jak jen by mohla ta poslední sloka znít!.:-)

Lucka V. 23.5.2008 14:13

Vy jste taky nádherně praštěný:-)))

A z toho, jak píšeš, na dálku vyzařuje nádherné porozumění a vzájemná láska! VNám do života vpadl potkan poměrně nedávno, ale už si nás slečna Jessi Ocáskatá dokonale ochočila. A aby nesmutnila, když nejsme doma, v nejbližších dnech dostane kámošku. A s těmi jmény - u nás jsou to spíš přezdívky: Argus je nazýván nejčastěji Čulivrtkou, Buffinka je dle situace Blbejš nebo Baflažán a Xena Slimák nebo X-faktor (dle postavení předních tlapek)

EvaŽ 23.5.2008 14:43

Re: Vy jste taky nádherně praštěný:-)))

My taky přezdívky rádi. U psů to jde nějak samo. Naše Ája, Andula, Blboň, Nemotejsemitadytyhovado, nebo univerzální psí jméno nes..rrrrrmě. To poslední mají snad všichni psi a kupodivu na něj rozumí. Asi to bude tím znělým rrrr;-);-D

Heduš 23.5.2008 13:55

tak jsem se vrátila

do práce ze svatby své kamarádky, brali se po osmi letech vztahu, hrozně jí to slušelo a vůbec:-):-):-) 

KAČÍRKOVI přeji v dnešní den úplně všechno nejlepší, a hlavně ať se jich všech drží zdraví a jsou spolu spokojení a šťastní !! !! !! !! !! !! 

štětinka 23.5.2008 12:18

to se mi snad zdá

http://www.blesk.cz/Clanek207031.htm

EvaP 23.5.2008 12:56

Re: to se mi snad zdá

joooo to jsem vcera taky skripala zubama....;-€(Y)

aspon ze tam dali prostor i nazoru rozumneho pejskare R^

EvaŽ 23.5.2008 13:07

Re: to se mi snad zdá

Mě zaujalo "zdůvodnění" mluvčího SVS. Na to se dá jen zírat8-o. Asi pan Duben psychicky strádá, pokud se může proběhnout bez dozoru. Měl by změnit zaměstnání a být nvitřním pracovníkem vězeňské správy. Jen doufám, že si to přečetla jeho manželka a zabrání psychickému strádání manžela tím, že ho nikam nepustí(Y).

štětinka 23.5.2008 13:59

Re: Re: to se mi snad zdá

Jo Evi, to mě taky rozzuřilo, tyhle zdůvodnění jsou fakty neuvěřitelný8-o

LA 23.5.2008 14:04

Re: Re: to se mi snad zdá

Nestačím 8-o. Pan Duben asi opouští byt pouze na vodítku, jinak by byl týrán.

Lucka V. 23.5.2008 14:33

Re: to se mi snad zdá

Já celkem chápu, že volně puštěný pes na frekventovaném místě v centru města zavání průšvihem. Pokud se Argusovi povede zdrhnout, umírám hrůzou především aby nevletěl pod auto a někdo se kvůli němu nepřizabil. Souhlasím, že pes úplně všude navolno být nemůže. Ale to, co tady ti chytráci zase vymysleli, je děs. Četla jsem to už včera jinde a nejlepší byl komentář starosty jakéhosi menšího města, něco ve smyslu - ,,proboha, lidi, pes s člověkem žije od chvíle, co lidstvo začalo rozum brát, je to normálnía oboustranně prospěšné, tak proč se teď snažíte z majitelů psů dělat potenciální zločince?" A bojím se, že tahle snaha o regulaci úplně všeho bude pokračovat:-/

Beňa st. 23.5.2008 12:05

skvělé počteníčko

Fakt parádní článek nejen o myších... Já už ho četla na Vašich stránkách:-). Dostala jsem se tam před časem, právě přes potkýše  a byla z toho paf. Výborné texty, inspirativní myšlenky a vůbec způsobem života je mi celá vaše smečka blízká, takže občas nakouknu, co je nového... Jinak jméno, to je pro mě taky vždycky důležité. Musí se mi  k pojmenovávanému tvorečkovi hodit, mít nějakou souvislost. Nedávno jsem pojmenovávala moje nové potkánky - kluky a protože jsou tři, tak se měli jmenovat po mušketýrech, ale jak jsem na ně tak koukala, nějak se mi to k nim nehodilo a jsou to Kašpárek, Melíšek a Baltíček:-) (Baltík je fakt ten černý vzadu).

Kaa 23.5.2008 12:03

U mě jméno Taktická výhoda asociovalo

knihu pana Pratchetta Úžasný Mauric a jeho vzdělaní hlodavci, ve které měly krysy jména podle toho, co první přečetly potom, co zchytřely (v úvahu je nutno vzít, že žily na smětišti): Koktejlová směs, Ďábelský guláš, Zakázaný vstup, Černý přeliv, Šunkoflek, Velká úspora, Toxický odpad atakdále. Kniha je mimochodem skvělá, podle mě lepší než většina Pratchettových knih.

Kaa 23.5.2008 12:05

A ještě OT

Do víceméně použitelného provozu jsem uvedla své internetové stránky na adrese ocikvideni.cz. Úplně aktuální fotky tam bohužel ještě nejsou, ale kdyby se chtěl někdo podívat...

veram 23.5.2008 13:54

Re: A ještě OT

Krása!

Jakub S. 23.5.2008 15:25

No teda - Čarek - Jen mít oči k vidění:

Jsi můj člověk. Čarka řadím k nejlepším a nejkouzelnějším básníkům pro děti. Hrubín, Halas, Kriebel, Skácel. Seiferta že jsem vynechal? No jenže to je vlastně pro dospělé, kteří už nabrali rozum a zkušenosti, spíš.

Kaa 23.5.2008 19:00

Re: No teda - Čarek - Jen mít oči k vidění:

Děkuju, Veram V

Jakube, a co třeba Kainarovo Nevídáno neslýcháno? Jedna z mých nejoblíbenějších básnických sbírek, originální a hravá...

Jakub S. 23.5.2008 21:59

Re: Re: No teda - Čarek - Jen mít oči k vidění:

No bodejť - ! Já furt, koho z první lajny sem vynechal. Z Kainara, Halase a Kriebla jsme si četli (tedy: já) s dětma.

Xerxová 23.5.2008 20:38

Re: A ještě OT

Tak jsem si našla čas a prohlídla si obrázky. Máš moc hezké fotky. Asi tě v zimě pozvu k nám, uděláš si grog, vezmeš si kožich a ubytuješ se u nás pod borovicí u krmítka... To by bylo, aby se ten atlas ptáčků nezaplnil :-). V úterý jsem zkoušela fotit rodinku střízlíků - marně... už jsem je smazala... v budce na borovici hnízdí lejsci - je to vysoko a můj foťáček tam pořádně nedohlídne... ale naštěstí mám oči k vidění - a to je taky fajn :-)V

Kaa 24.5.2008 10:09

Re: Re: A ještě OT

Pozvání by bylo velmi laskavé, obdivovala jsem tvé zimní strávníky, mně jich na krmítko přiletí jen pár druhů. A lejsci.. o je, ty se máš...:-)