21.10.2021 | Svátek má Brigita


Diskuse k článku

ROZHLEDNÍK: Jak jsme zrušili bazén

Na zdejším horkém Jihu není bazén u domu žádný extra luxus. I v naší čtvrti je jich také hodně. Při výběru domu jsme o bazénu neuvažovali, ale byl vítaným bonusem...

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Z. Lika 18.7.2018 13:42

Re: Přeji dobré ráno

Určitě se tam chodí koupat i ptáci, musí to být radost, takové koupadlo. Nevím tedy, jak se to musí udržovat, jestli se musejí občas povybírat spící žáby a schovaní krakenové...

M. Crossette 18.7.2018 18:47

Re: Přeji dobré ráno

Ano Liko, bazén jsme si fakt užili a jeho zrušení byla po těch mnoha letech daň za to, že měl kaskádičku a zeleň kolem (stormy na hlavou v parnu přišla vhod, stínila od přímého slunce na hlavou, stačilo uchýlit se "do hloubky") Asi to ty trubky při plánování nedomysleli.

Ohledně želv. Už asi tři roky se chystáme poslední 3 želví samičky vypustit do přírody, ale stále to různě odkládáme. Letos na podzim snad už k tomu dojde. Ony jsou si zřejmě spokojené, ale přeci jen jsou to samičky a měly bychom jim dát možnost množit se ve zdejší přírodě, která je jejich domovinou. Ale tu čtvrtou, 20letou Slider (co se u nás narodila) si asi necháme. Jeden z hlavních důvodů, proč želvy byly ve výběhu byl právě bazén (zrovna Slider se v něm jednou, když byla volně na zahradě málem utopila, vytáhla jsem ji ze dna asi na poslední chvíli. I suchozemské želvy plavat umí, ale z bazénu nemohla vylézt a po case se vyčerpala, klesla na dno). Jestli u nás opravdu zůstane, necháme výběh otevřený, protože strach z utonutí teď pominul. Jediné nebezpečí bude od Trixie.

Z. Vave 19.7.2018 0:33

Re: Přeji dobré ráno

Kdybych byla bohatá, měla dům a u něj větší zahradu, určitě bych chtěla mít koupací jezírko alespoň na pár temp. Voda k zahradě patří a jezírko, to je spousta života. A kdyby byl v zahradě potůček, tak by to byl hotový eden. :)