11.5.2024 | Svátek má Svatava


Diskuse k článku

PORTRÉT: Hugo

Vzhledem k tomu, že panička píše furt o těch kocourech, představím se vám osobně sám. Jmenuju se Hugo a prý jsem čuvač. Panička říká, že jsem nejkrásnější atrapa čuvače na celém širém světě a je mi asi 10 let.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Myš 17.4.2007 16:43

Re: Re: Když jsme u té vody

Není to blbost, Bedo, veterinář mi vysvětlil, že psék může mít skoro všechno co člobrda, takže i křeče. Linda je dostává do tlapátek, jakmile začne venku mrznout a než si na zimu zvykne.:-(

Li 17.4.2007 14:25

Křeč mě taky napadla....

Vodníka a větve jsem vyloučila ;-P Ona je taková divná od středy, kdy jsme byli na rtg. Nevím jestli je to nějaká reakce na narkozu? A nebo jí bolí packy, jak jí je tam dr různě natahoval a vytahoval ?8-o Darlence to teda vůbec nevadilo a blbla už druhý den ;-) Nestěžuje si na nějakou bolest, jen je hrozně smutná, nic jí nebaví, netěší. Teda to téměř kecám - je umazlená, leze mi na klín a do pusy a do očí a do uší ;-D A taky ožila u rybníka, to jo, ve vodě jí bylo dobře. Až do včerejška....:-/ Ťe by jí tedy začaly zrazovat nemocné kyčle? Měla jsem zato, že plavání je naopak  dobré.....:-/

Xerxová 17.4.2007 14:59

Re: Křeč mě taky napadla....

Li - už jednou jsem se setkala s tím, že psík měl po RTG kyčlí (preventivně - pro chovnost) potíže s pohybem - do té doby nic netušili - RTG dopadl moc špatně, nález jak hrom. Majitel ten divný pohyb přisuzoval "vytažení" nohou pro získání kvalitního snímku. A protože nohy byly v nepořádku, tak reagovaly. Ale k dobrému se to vrátilo. (jak rychle, ale netuším)

Kačer 17.4.2007 15:07

Re: Křeč mě taky napadla....

Chudička Eliška :-( To co píše milá Xerxová jsem taky někde slyšela, nám kyčle nerentgenovali nebyl důvod (ťuk ťuk). To se srovná, Li R^ hlavně, že si pr/delka malá nelokla, ale vyděšená musela být. V

Štětinka 17.4.2007 15:16

Re: Když jsme u té vody

ta voda je ještě dost ledová, já psy touhle  dobou ještě do vody radši nepouštím. Nemáte při tom taky potíže se záněty kůže? Ty hustý chlupy špatně prosychaj...

Rpuť 17.4.2007 15:53

Re: Re: Když jsme u té vody

Blesan se z gustem cachtá (hloubky se asi bojí), jen ho jednou vyvedlo z míry, když se pod ním probořil led. Zajímavé je, že se mu kůže zanítí, když zmokne, ale když se čochní tak se to nestane8-o?

PetraK 17.4.2007 13:00

Týno, Týnooooooooo

to je tak vyvedený portrét, že tady sedím a uculuju se jak když zamilovaná dostane milostný psaní. Hugo Hugovatej měl nejenom štěstí na to, že ho našla zrovna v tu pravou chvíli ta správná panička, ale  má obrovský štěstí, že může žít tam, kde žije a kde žije po svém, po pasteveckém životě. A Týno - nebuď baba panička a ten krajíc se sádlem tomu maličkýmu nebožátku;-D neožívej. Však on si ho zaslouží. ;-)

týna 17.4.2007 13:09

Re: Týno, Týnooooooooo

copak chleba se sádlem. na to ho naučila bábinka, když byl chůdě ubohý, postiženy, utopený, hubený, bledý, kruhy pod očima. proti tomu pomáhá jedině dobrý sádlo.

ale on si na to zvyk, bez sádla bábinku dodnes nepustí z baráku. je to takový úplatek po ránu. a od nikoho jinýho si chleba nevezme - to pozře jenom to sádlo

PetraK 17.4.2007 13:40

Re: Re: Týno, Týnooooooooo

;-D;-D Pipinka malinká čudinkovatá skoroutopenáV. Oni jsou vážně úžasní. Já se bábince nedivím, taky bych broučka bílýho rozmazlovala v určitým směru dosmrti a viděla v něm pořád tu nebohou bílou kuličku. Týno - a to jsem nenapsala - je to moc krásnej pes. Já mám pro čuváčky trošku slabost. Jako dítě jsem jezdila na chalupu, kde byl jeden takový medvěd lední mým ochráncem. On jediný, když jsem zlobila a musela jít po obědě spát, tak on jediný za mnou přišel!!! Neopustil mě, nenechal mě na holičkách, šel dělat spratkovi čtyřletýmu společnost;-D. A tak jsem mu taky obratem odpustila, když mě povalil do vany plný ledový vody;-D

týna 17.4.2007 13:54

Re: Re: Re: Týno, Týnooooooooo

no tak to je přesný. hugo ( a před ním bruno ) miluje trpaslíky. zrovna minule, když jsem byla doma, tak moje čtyřletá neteř visela hugovi na krku - stala se jí hrozná nespravedlnost - a slzy jí tekly, a bulela a šeptala dobytkovi do ucha: hugo, ty seš taková moje holka, ty jedinej mě máš rád.

a synovec má rok, a zařadil se do řady dětí, který se naučily chodit se psem. používají ho totiž jako opěrku, a ten psí trouba drží a pohybuje se rychlostí 10 centimetrů za hodinu - to aby trpaslík nespad, než získá odvahu a zkusí to sám. a i pak pes chodí za miminem a dává bacha

PetraK 17.4.2007 14:00

Re: Re: Re: Re: Týno, Týnooooooooo

jej, oni jsou fakt úžový. Lípni Hugoušovi hubušku na šňupák, páč si ji zaslouží. Tomu našemu potrhlíkovi by se nedal svěřit ani trpaslík sádrovej. Hrozilo by, že ho díky své hybnosti rozbombardí na miliadru kousíčků. Ačkoliv teď mi přišlo na mysl - tuhle jsem pomáhala u nás jedné dobrodružné babče, která se vydala nepřehledným terénem u nás za barákem a že půjde dolů z toho kopce nakupovat. Když jsem ji tam viděla, nabídla jsem se, že jí pomůžu. Ke konci trasy jsem si přivolala Ešusa k sobě a on kupodivu pochopil, že se prostě půjde krok sun krok a ani nemetal kozelce, blboň jeden, jen tak švidral očkama, jestli se náhodou babča přece jen nerozeběhne, že by si střihli honičku;-D

týna 17.4.2007 14:40

Re: Re: Re: Re: Re: Týno, Týnooooooooo

ale to on hugo taky dokáže blbnout jak tele. teď už je sice klidnější, ale když ho to popadne, to se dějou věci. občas mívám pocit, že je pořád štěně - kdyby mohl, tak se postaví na hlavu a odstrkuje se ušima. ale prostě jak potká človíčka malýho, tak je nejúžasnější chůva.

dokáže ale být taky dost hrůzostrašnej pes hlídací. domů pustí každýho, ven nepustí nikoho. a nemá rád, když se někdo cizí pohybuje moc blízko u mě, nedejbože aby na mě někdo cizí sáhnul. ještě nikdy nikomu neublížil, jen jim zblízka funí do obličeje a vysunuje bojovně čelisti. a nemá rád chlapy v kšiltovkách kšiltem dozadu. nevím proč

PetraK 17.4.2007 14:46

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Týno, Týnooooooooo

To je přesně ten profi hlídač, jak má být. Zaslouží fakt medajlu!! A kšiltovkáře třeba nemá rád proto, že to je to poslední co si třeba pamatuje, než skončil pod tím jezem. Člověk neví jak pracuje mozek. Chjo, vraždila bych každýho, kdo ublíží nevinnému tvorovi.

týna 17.4.2007 14:55

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Týno, Týnooooooooo

jo, to já taky. však jsem taky šla vraždit, když jsem potkala huga pod splavem. jenom díky němu to ten ......... myslivec přežil bez úhony, že mi střelil po brunovi. šla jsem tam totiž pak až druhej den, a to jsem měla plnou hlavu toho malýho skoroutopence.

původce topení štěňat jsem pak zřejmě i odhalila. byl to pán, který sehnal odbyt jen na 3 štěňata z 5. tak ty dva malý chudáčky strčil do igelitky, odvezl asi tak 30 kiláků a pustil po potoce;-€

a já furt čekám na ty boží mlýny

PetraK 17.4.2007 15:20

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Týno, Týnooooooooo

Týno - já chci pořád věřit, že melou a že takovýhle šmejdi si to někde odskáčou.;-€

Kačer 17.4.2007 15:26

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Týno, Týnooooooooo

na každýho jednou dojde!

Myš 17.4.2007 16:40

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Týno, Týnooooooooo

Svatá pravda, určitě to tak bude.

evva 17.4.2007 20:01

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Týno, Týnooooooooo

Týno je k neuvěření, žes tam zrovna byla.  Nechápu, jak může někdo jet 30kilometrovou  cestu a celou dobu vědět,  že na jejím konci zahodí do vody dvě štěňata v igelitce. Jak se s tím dokáže srovnat....

Dee 17.4.2007 12:29

milá Týno,

vždy,když vidím, že článek pochází z tvé dílny, mé srdce zaplesá a radujíce si du uvařit kafe,abych ho vypila či vyplivla do klávesnice při četbě příhod s Arnoštem,Albertem a nyní i nově s Hugem. Moc hezky napsané

týna 17.4.2007 13:35

Re: milá Týno,

děkuju

Beda 17.4.2007 11:51

Zákon na ochranu zvířat

 zákon č.246/1992Sb.,na ochranu zvířat proti týrání

§ 5

(7) Nestanoví-li tento zákona jinak, zakazují se následující metody usmrcování zvířat:

a) utopení nebo jiné metody udušení...

to by se asi někteří ;-€;-€;-€;-O;-O;-O divili, že?

týna 17.4.2007 12:00

Re: Zákon na ochranu zvířat

ale taky jsou lidi hodní. znám jich pár. ti to zvíře nejdřív praští po hlavě a omráčí, aby se v té vodě moc netrápilo.

Beda 17.4.2007 12:09

Re: Re: Zákon na ochranu zvířat

;-€Rv;-ORv(Y)Rv;-ORv;-€

týna 17.4.2007 12:32

Re: Re: Re: Zákon na ochranu zvířat

nakopala bych jim různé části těl, s potěšením a s rozběhem.

občas se mi sice podaří někoho ukecat a likvidované zvíře odnést, sem tam někde něco vylovím, ale taky někdy přijdu pozdě. takhle se nám doma vyskytlo už dost kožichů, včetně psů z lesa - uvázaných ostnatým drátem kolem krku ke stromu.

Ap 17.4.2007 13:23

Re: Re: Re: Re: Zákon na ochranu zvířat

Je třeba dělat dobré skutky.Sbírat ty zvířecí chudáčky,kteří měli smůlu a napravovat,co jiní příslušníci lidského plemene poničili. Držím všem těm hodným lidičkám všechny palce,tlapky a kopýtka,co jich zrovna doma máme.Hugísku a všichni nalezenci,přeju vám ještě spoustu krásných let v milující smečce.

Bláža 17.4.2007 11:45

Milý HUgo, to jsou věci!

Jsi Nááádherný pes! VV:-)VV

Dede 17.4.2007 11:39

OT potřebuju si zafňukat...

Milí Zvířetníci, mně se dnes tak strašně motá hlava a ještě navíc bolí, že si připadám jako bůh kocoviny... Pro neznalé -- ten nepil, ale měl kocovinu za ty, kdo pili. Já jsem fakt nepila a sotva lezu. Vymýšlím si teorie, kafe bych nejspíš potřebovala podávat nitrožilně a vůbec mi to nemyslí. Pokud zítra nevyjde BTW, víte proč...;-( No, už je mi trošičku lípV

Bláža 17.4.2007 11:43

Re: OT potřebuju si zafňukat...

Milá Dede, lity, lity, moc tě lituju, může to být od nízkého tlaku, ale taky od zablokované krční páteře, to se taky pak motá hlava. Držím R^. Psala jsem ti včera večer a dnes emila, ale asi nemáš náladu, tak až bude líp VVVVVV

YGA 17.4.2007 11:43

Re: OT potřebuju si zafňukat...

Naše malá Dede - to je mi opravdu líto - možná nízký tlak? Hladím tě po ručičce a foukám na hlavičku a zaklínám enyky benyky kliky bé áber fáber domine - ať ta nemoc pomine. VVVVVV

P.S. Poslala jsem ti majlu pro pobavení, tak až bude lépe, jukni - to platí i pro ty ostatní, na které mám adresu - tož nahlídnite.

Beda 17.4.2007 11:47

Re: OT potřebuju si zafňukat...

lity lity, fouky fouky:-):-)VVVVVVVV ... třeba je to opravdu nějakými změnami počasí a/nebo tlaku:-/ .... vím, jak je to nepříjemné, tak moc přeju, ať je brzo líp!!!!R^R^R^R^