1.6.2024 | Svátek má Laura


Diskuse k článku

PLAZI: Jinak jsme normální...

Prosím tě, vyndej už Toníka a Aničku z vany, určitě už mají studenou vodu! Jasně, kde je ručník? Na topení, aby se ohřál. A Tondovi prosím namaž záda!

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Zdena b.p. 9.7.2009 10:23

Lucko, díky.

Taky jsem z těch, co mají na chování radši kožíšek, ale jsou nádherní a moc zajímaví. Díky Lucko za počnetí. Krásný živůtek je v takové smečce :-)VV

Pitrýsek 10.7.2009 15:07

Re: Lucko, díky.

čmánkote, já četla......"za početí".. taky, ty brýlky už nejsou, co bývaly.

Vave 9.7.2009 10:08

Stejně jako rybičky

patří i různé ještěrky (želvy, žabičky, ...) mezi "žoužel";-), která se mi na pohled líbí, ale kterou netoužím chovat. 

Ale Tvé vyprávění, milá LuckoVV, jsem si přečetla s velkým zájmem a obdivem. Je to oblast, o které vím pramálo. Věřím, že i ještěrky a spol. dokáží přilnout ke svým lidem, a hlavně nepochybuji o tom, že i kdyby to u nich nebylo běžné, tak ve Tvé zvířecí domácnosti tomu tak bude.:-)

Líbí se mi Tvá rodina, LuckoVV, a všechny vás obdivuju, a přeju vám hodně zdraví a pohody ve smečce. VV

Matylda 9.7.2009 9:38

OT- Švédové dobývají Kroměříž

v sobotu. Pokud máte čas, přijďte se podívat. Na louce vedle Podzámecké zahrady, před tím vzorovým kravínem z doby Josefa II.- má sochy krav před kravínem, který vypadá jako moc pěkný letohrádek. Budeme tam:-)

Eva B. 9.7.2009 15:15

Re: OT- Švédové dobývají Kroměříž

ach joooo my budeme strašit na hradě Lichnici poblíž Přelouče / Pardubický kraj...škoda, ráda bych Vás Švédové dobyvatelé viděla :-) akorát Dave povídal, že by si nás tam mohli nechat v Ústavu... já ti nevím proč...;-D a 18.7. se dobývá hrad Notorburg u Ledče nad Sázavou, taková menší sešlost to bude...

sempervivum 9.7.2009 15:33

Re: OT- Švédové dobývají Kroměříž

Nazdar Matyldo,

co to je za novinku? V Kroměříži bývá Arsfilm, Festival vojenských hudeb, Kroměřížské hudební léto. Kde se vzali Švédové? asi také yajdu s manželem a jeho maminkou.

Matylda 9.7.2009 15:39

Re: OT- Švédové dobývají Kroměříž

To není novinka, loni byl první ročník. Na stránkách města mají fotogalerii, takže lze mrknout:-)

Zdena b.p. 9.7.2009 17:28

Re: OT- Švédové dobývají Kroměříž

Matyldo, to jsou krásné fotky. A ta č.13 ;-D. Už jsi byla taky kořistí??? Ale z mého pohledu, tam není nouze o vyražený zub, nebo nalomené žebírko. Nebo to není tak dramatické?

Matylda 9.7.2009 18:56

Re: OT- Švédové dobývají Kroměříž

Není to tak dramatické, ale už jsem coby zavražděná obyvatelka dostala kopanec od probíhajícího vojáka a hned po bitvě jsem si chladila pod okem rozkvétající monokl. Nicméně většinou se to obejde bez větších problémů.

Pitrýsek 10.7.2009 15:12

Re: OT- Švédové dobývají Kroměříž

Páni, ty fotky jsou jako ofocená plátna starých mistrů. PARÁDA!! Zítra se do Kromcu nedostanu, ale budu palcodržet za pěkné počasí...

Pája 9.7.2009 19:21

Re: OT- Švédové dobývají Kroměříž

to by mohlo být zajímavé a Kroměříž máme co by kamenem Romik Šebrle hodil.....

písneš mi na mailík více info??? nějak to na stránkách města nemůžu najít;-(

když se nedaří tak se nedaří......nějak je to houbeles už dlouho.......ach jo:-/

Matylda 9.7.2009 19:36

Re: OT- Švédové dobývají Kroměříž

Máš je tam:-)

Pája 9.7.2009 20:26

Re: OT- Švédové dobývají Kroměříž

děkuji takže pejskům vstup povolen????

Pája 9.7.2009 20:44

Re: OT- Švédové dobývají Kroměříž

už jsem to našla i na netu

možná vezmem na výlet i maminku;-P

Matylda 9.7.2009 20:46

Re: OT- Švédové dobývají Kroměříž

Pokud vím, tak ano- pokud to snesou. Věř mi, že střílení děl není příjemné ani mně- myslím, že nejde ani o tu ránu jako takovou, ale jde taková nepříjemná tlaková vlna, kterou třeba u ohňostroje nezažiješ. Mně se Borůvka před 14 dny pokusila při nečekané střelbě děl vylézt na hlavu. Proto s ní na bitvu jdu pryč. Ale pokud máš psy zvyklé- nic proti. Myslím, že do Podzámecké zahrady ale nesmí, pokud byste se tam chtěli jít projít.

Pája 9.7.2009 21:09

Re: OT- Švédové dobývají Kroměříž

já vím, naši byli kdysi na Slavkově a říkali jak tam někteří pejsci trpěli.......Frogi se taky bojí, Terry zatím ne ale nechtěla bych ho přílišnou rachotou pokazit... takže uvidíme jak to vymyslíme;-P

zana 9.7.2009 20:13

Re: OT- Švédové dobývají Kroměříž

Matyldo, v sobotu jsme ještě v Krkonoších, což jsem moc ráda, ale fakt bych byla ráda i v Kroměříži;-P.

Že dá vědět i příští akci?

Matylda 9.7.2009 20:48

Re: OT- Švédové dobývají Kroměříž

Určitě- bude to dobývání Brna v půlce srpna:-)

Pitrýsek 10.7.2009 15:13

Re: OT- Švédové dobývají Kroměříž

Prosím, včas připomeň.

EvaP 9.7.2009 9:31

jejda slintaaam

tedy ne ze bych Ti je Lucko chtela zbastit ;-D ale dyk vis... plazici se plazici, to ja moc rada :-)VV a po agamach, chameleoncich a hadech koukam uz roky.. Jenze jenze, ted mame zas jine starosti a hlavne radosti, uz mam doma nastehovane v akvaterarku (no spis bazenu) me staronove zelvicky (nejvetsi ma uz 2 kila 8-o;-D) a behem vikendu pribudou i vysnene zabky drapatky do akvarka. Bude zas o cem psat ;-)

terra 9.7.2009 9:50

Re: jejda slintaaam

Ad želvičky - EvoP., slintala bys jako Beta, kdybys viděla, v čem a jak chová želvičky jeden Dášin kolega - ve vytápěné zimní zahradě s rostlinami zasazenými tu i onde rovnou do země (žádné kořenáče), s krásně zarostlým rybníčkem s kameny a infralampami... Želvy si to tam rázují semo tamo... No, tohle asi nikdy nebude chovatelský standard, i když lidé jsou různé. Nedávno jsem takhle brousil kolem Bratřejova a koukám, co že to má ten dům za podivnou nástavbu? Celou skleněnou - že by ateliér? Houby ateliér. Kaktusy! Mraky kaktusů. Celé poschodí kaktusů tak do výšky stropu 3 m8-o

zana 9.7.2009 20:06

Re: jejda slintaaam

Ivko, dej časem vědět, jak se zabydlujou:-)

YGA 9.7.2009 9:14

Hurrrráááá!

Konečně povídání o ještěrkách. Agamy se mi moc líbí, jsou krásné. Trnorepící taky nejsou k zahození, ale mě se víc líbí ty větší (na mazlušání, samo ;-)). A jsem moc ráda za ty tři zachráněné od hnusáka pašeráka (nesnáším tyto lidi grrrrrrr ;-€), věřím, že brzo z nich budou další mazlíčci.

A vaše rodina je úžasná ... :-)

Lucka V. 9.7.2009 10:03

Re: Hurrrráááá!

,,ale mě se víc líbí ty větší " No on trnorep skalní vyroste skoro do velikosti agamky. A mazlíci z nich už jsou - Například Hurvínek moc rád bydlí v kapse, odkud zvědavě vykukuje, Kačenka se s radostí hřeje na ruce, jen třetí slečna je ještě plachá. A když je Píďa vezme na balkón na sluníčko, oblíbené stanoviště je u někoho na rameni, případně na hlavě, aby měli rozhled!;-D

LENKA S . 9.7.2009 10:26

HIHI,YGO.JSEM JEDOVATÁ, ALE UZNEJ.

MAZLÍČCI Z PAŠERÁKŮ? ASI   SOTVA.ZDRAVÍM VŠECHNY PŘÍTOMNÉ A  PRCHÁMM NA ZAHRÁDKU. KONEČNĚ  TU NA  CHVÍLI PŘESTALO  LEJT A  JÁN JEŠTĚ  MUSÍM  DOSÍT  SALÁTEK. TAKŽE  TU NEZLOBTE. VRÁTÍM  SE  A  "SE  MNOU PŘIJDE  ZÁKON".BUĎTE  TU   HODNÍ.

YGA 9.7.2009 10:29

Re: HIHI,YGO.JSEM JEDOVATÁ, ALE UZNEJ.

NO - MĚ SE TAKY ZDÁLA TA VĚTA NĚJAK DIVNÁ 8-o, ALE FURT JSEM NEMOHLA DOJÍT NA TO, PROČ?! A PŘEDPOKLÁDÁM, ŽE KDYŽ SE Z PAŠERÁKA STANE DOMÁCÍ MAZLÍČEK, TAK S PAŠOVÁNÍM PŘESTANE ;-);-D.

A PROSÍM, MY JSME HODNÍ FURT A POŘÁD.

Ahasver 9.7.2009 8:18

Taky jsem to

přečetl se zájmem. A ty agamy jsou opravdu zajímavé.

Matylda 9.7.2009 8:14

Mezi snídaní a házením plyšáka

 abych uhájila chleba s pomazánkovým sádlem (Borůvka měla chuděrka jen granulky s trochou vařeného masíčka- chci se mít jako náš pes!!)jsem přečetla a závidím, až se ze mě kouří. Jenže další terárko už bych domů nevecpala, leda bych udělala terárium z velkého akvária.... Zbytečná úvaha, Kája by asi nerozchodil ty cvrčky. A když na víc dní odjedeme, stará se mi o klecové zvířectvo sousedka. Naučila se vycházet s potkanem, ale ty plazy by asi... Tak budu zřejmě  jen závidět:-);-(

Jenda 9.7.2009 16:46

Re: Mezi snídaní a házením plyšáka

No fakt predstava, ze mi nejaky ke zkrmeni urceny cvrckolin utece, usidli se mi za posteli a v noci zacne vydavat roztouzene zvuky, je hodne strasna.

Zdena b.p. 9.7.2009 17:24

Re: Mezi snídaní a házením plyšáka

Jendo, připomněl jsi mi kancelář, ve které jsem jednoho cvrkotu měla. Zvykla jsem si na něj. Dělal mi společnost, když sem dávala dohromady mnohastránkové smlouvy o dílo, nebo "spanilé" jízdy kolem Slovenska. :-)