30.4.2024 | Svátek má Blahoslav


Diskuse k článku

VíP: Aneb víkendový pokecník

Chvála bezpolštářkové náplasti, a také zpráva o jednom kocouřím potýkání s límcem.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
A. Lex 14.11.2020 12:47

Alimo, máme to s límci naprosto stejně, také používám vrcholný kynologický povel "Nech toho!" , Všechny kníračky naprosto dobře věděly co myslím. V noci spí v pelíšku u postele a to mlaskání nelze přeslechnout.

Z. Lika 14.11.2020 8:28

Ještě se vrátím k těm "svým" náplastem - používám je na drobná říznutí na prstech, která hodně krvácejí a špatně s tím přestávají - je to papírová fixační náplast, která se snadno utrhne rukou a dobře drží i na kůži (pohříchu se používá na fixaci obvazů :-), odkaz např. https://tinyurl.com/y6d225fd

ale je více značek. Potřebuji mít špičky prstů hladké a přitom jsem s noži nešikovná, ale stačí i papír... Takhle mám za pár hodin zgranulovanou a hojí se rychle.

Z. Lika 14.11.2020 7:42

Legendární je instalatérská, tzv. "stříbrná" páska, ta se vozí i na loď a dokáže udržet roztrženou plachtu a snad cokoli. Mám dojem, že s ní spravovali i porouchané Apollo...

Také chválím kocourka, krásně zdobí a je tulivý. Šikovně jste to vymysleli s límcem a je úžasné, že ho přijal natolik, aby s ním pil. Možná pomohlo i to, že s tím zkráceným límcem měl výhled do stran? Posílám podrbání a přání hezké soboty.

J. Fialová 14.11.2020 8:13

Tahle páska je také super. Skvěle se s ní zašívají trhliny na venčicím úboru :-P

Z. Lika 14.11.2020 8:29

No, možná by nebylo od věci sflikovat venčicí úbor přímo z pásky, asi by se netrhal ;-D

J. Fialová 14.11.2020 15:55

Šlo by v něm - aspoň trošku - ohnout kolena?? Jsem na pochybách :-P

J. Fialová 14.11.2020 7:26

Jojo, límec... Tady je teď aktuální. Náš druhý psík (50-kg vetaj) si po proběhnutí pichlavým křovím bleskurychle vyrobil zánět kůže (hotspot). Velikost límce byť zkráceného je úměrná velikosti zvířátka, takže naráží kudy chodí, lepím každý den. Preferuji ale silnou izolepu, přesněji elektroizolační PVC, protože oizolepovaný límec se dá umývat.

A. Alimo 14.11.2020 10:28

Chudák malej, teda velkej;-(, to bolí. Naše psisko si to pořídilo 2x, ale vždycky někde kolem krku, takže límec nešlo použít, protože by šel přes ránu a protože ho nesnáší. Tak pomohly antibiotika a nějaká léčivá vodička od veta a Darek při ošetřování držel a i jinak jen tiše trpěl.

Z. Xerxová 14.11.2020 7:13

hezkou sobotu všem Zvířetníkům a zvířátkům :-)

Kocour je úžasný krasavec. K naší babče víc a víc dochází sousedovic modrý Miroslav. Ráno, když větrá ložici a odejde do koupelny, kocour se pravidelně nastěhuje do postele... Pak zase zdrhne. Ale dochází pro nějakou mlsku, nechá se (od babičky) hladit, občas obejde domácnost... a u nás chodí provokovat Nighta tím, že si sedá na jeho pelech přede dveřmi a "drze čumí" jak psík za sklem píská... Vzhledem k tomu, že sedává i pod krmítkem - ode mě velmi často slyší "Mirdo, padej!!!" případně "Miroslave, pouštím psa" - to aby měl náskok....

Z. Janaba 14.11.2020 10:12

Jsi ohleduplná, že mu dáváš náskok! ;-D