18.5.2024 | Svátek má Nataša


Diskuse k článku

MLSOTNÍK: S křížkem po funuse

Možná si řeknete, co s králičími recepty po velikonocích?! To jdeš brzo. S křížkem po funuse! Jenže velikonoční zajíček má přinést dárečky a ne být sežrán.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Karolína 17.4.2009 7:24

Úžasné recepty

domácího králíka miluju (taky jsme ho o Velikonocích měli!) a smažila jsem zadní nohy a přední se hřbetem jsem upekla přes noc v kachlových kamnech s divokým kořením a kouskem bůčku. Opravdová mňamka!

Přednostova máti dělala králíka v zelenině. Očištěné kousky - zadní nohy a hřbet dala na nasekanou zeleninu s kostičkami slaniny do pekáčku a okořenila. Celé to takto upekla, ale už zeleninu nemixovala, přidala ji jako přílohu k bramborám. Taky to bylo moc dobré. Já králičí předek nemám ráda na smetaně ani jinak, nerada to obírám, zvláště když je u toho omáčka - jednoduše ta žebra vnořím do vody se zeleninou a králičí hlavou a uvařím vydatnou polévku. Pak celé oberu a kosti vyhodim, přidám jen rozšlehané vajíčko a zelené bylinky.

Všem krásný víkend přeji!

Alča 17.4.2009 8:07

Re: Úžasné recepty

K té polévce - můj chlap tvrdí, že není lepší polévka, než z králíka a navíc velmi rád obírá hlavu. Ochutnala jsem jednou, ale zdálo se mi to tak neskutečně sladké, že už nikdy více. A tak si přednosta hlavičku ovaří, polévku ochutí a co si navaří, to si taky sní...;-)

Bubu 17.4.2009 9:16

Re: Úžasné recepty

I když máme králíka rádi, ale králičí polévku nee, tak většinou hlavu a žebra vaříme zvěři.  

Matylda 17.4.2009 9:24

Re: Úžasné recepty

U nás se to dělávalo tak, že se králičí hlava a vnitřnosti sesypaly dohromady s jinými kostmi  a dalo se do polívky víc česneku na yvvaření, pak to šlo:-)

Karolína 17.4.2009 12:34

Re: Úžasné recepty

Jojojo, to máš trochu pravdu, sladší je, ale já dávám hodně bylinek, skoro žádnou mrkev, takže se ta sladkost srazí.

Xerxová 17.4.2009 6:38

králík

králíka můžu... jen mi v poslední době vyschl zdroj domácích králíků a k těm kupovaným nějak nemám důvěru. Hřbet a stehna jsem pekla (ať už na zelenině, česneku nebo jako svíčkovou), z předku bývávala sekaná nebo rizoto

Bubu 17.4.2009 9:03

Re: králík

No právě... když vidím králíka v mrazáku, takovou hubenou nataženou chudinku v barvě šedé a srovnám to s králíkem od pana souseda - buclatý růžovoučký kulturista (ten králík, ne soused). Na toho zmrzlého chudáčka chuť rozhodně nedostanu. Proto jsem se tak radovala, že je soused ochotný se za přiměřený peníz podělit.