18.5.2024 | Svátek má Nataša


Diskuse k článku

FOTOČLÁNEK: Rok pod Zvičinou – říjen 2017

Říjen se pod Zvičinou nesl na mokré vlně, která u nás začala už v srpnu. Jenže na rozdíl od předcházejících měsíců se k vodě přidala i zima, půda v krátkých intervalech bez deště nestačila vysychat, takže nastala doba bahnivá.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Z. Jenny 5.11.2017 15:06

Re: Dobré ranko,

Těéélo zahřeje a čaj zchladí. Dobré to bylo,povidlo se,žádný úhyn,kapříci byli v pohodě a šli do většího. Něco krásně prodáno a pohoda bezvadná, chlapi byli moc šikovní, prostě parádní den. :-)

Z. Yga 5.11.2017 15:34

Re: Dobré ranko,

Tak to je hezké, když jste si neděli tak pěkně užili. Hurá

Z. Xerxová 5.11.2017 7:15

hezký den

hezkou neděli všem Zvířetníkům a zvířátkům :o) ...

počasí drží - je docela teplo a sucho... Večer ale má zase přijít lijavec

Z. Vave 4.11.2017 22:01

Pěkné fotky,

Dede. A moc pěkný podzim.

Z. Yga 4.11.2017 19:30

OTéčko

Malinkatá konkurence - aneb jak to vypadá tam za řekou v rákosí na jihu Jižní Moravy na začátku listopadu (:o)).

http://yga.rajce.net/2017_Zacatek_listopadu

D. Ruščáková 4.11.2017 20:12

Re: OTéčko

Ygo, nemůžu si pomoct, ale na tvých fotkách mi to připadá, jako byste byli s podzimem měsíc za námi:))

Máte tam moc hezky a úpravně... tak se nediv, že Erník tu vybranou kompozici prostě musí narušit!:))

Z. Iva 5.11.2017 10:16

Re: OTéčko

Dede, myslím, že je to jen klam - ty olistěné stromy jsou duby a vrby. U nás vrba zůstává olistěná až do sněhu.

J. Jovo 5.11.2017 10:30

Re: OTéčko

Ygo, tam za řekou v rákosí je moc hezky!

Z. Maw 5.11.2017 19:06

Re: OTéčko

teda, krasne mate :) a ta vcelka, to je paradni fotka! :)

T. Zana 4.11.2017 18:40

Moc pěkné fotky

Řekla bych, že tady tolik vody nebylo - nebo si to nepamatuju? Jasně, minulý víkend lilo a lilo a fučelo a fučelo, ale před tím mám z října pocit, že bylo docela hezky.

A vyvedl se krásně barevný, nejspíš právě proto, že nebylo tolik sucho :-)

Les království na podzim je prostě nádhera - my tam byli na jaře, to bylo taky hezký, ale tohle je prostě luxusní.

D. Ruščáková 4.11.2017 20:15

Re: Moc pěkné fotky

Tento měsíc se tu už čvachtáme a přehradu doplnil příliv vody související s lijáky spojenými s tou bouří. Myslím, že s vodou už jsme na tom dobře, vůbec, bude-li v zimě trochu sněhu.

A les Království je prostě kýčovitě krásnej, no:))

Ž. Petrs01 4.11.2017 15:54

Zítra

Nemá někdo chuť dobýt zítra Říp? Dnes jsme došli do Kralup, zítra chci z Kralup do Roudnice, cca 30km, nepřidáte se?

T. Zana 4.11.2017 18:41

Re: Zítra

Hm, možná bych se dala zlákat, ale zítra to nejde.

Docela by mě tahle cesta zajímala - nechceš o tom aspoň napsat?

Ž. Petrs01 4.11.2017 18:46

Re: Zítra

Chci to pak někdy dá vcelku, to už by možná článek sneslo. Dnes jsem zkoumala průchodnost levého břehu, nic moc, míň lidí a slušní cyklisti

Z. Lika 4.11.2017 14:46

Krásné barvy

Ještě donedávna byly stromy zelené a jen sem tam něco začalo žloutnout. Červené javory jsem letos neviděla - mrazíky v našem okolí asi nebyly.

Při té vichřici tu chvíli padaly i kroupy, ibich se svěsil, tak jsem ho rovnou zazimovala (tj. sestříhala nakrátko horem dolem a dala ho mezi okna na jih), a tváří se, že je to lepší.

Jinak zbytky balkonových rajčat stále rodí a dokonce - i když pomalu - dozrávají.

Bahno mi nechybí. Bahno mám ráda jen to lázeňské v kádích.

D. Ruščáková 4.11.2017 20:18

Re: Krásné barvy

Po té vichřici se to zlomilo do opravdového studeného podzimu. Už jsem pak vytáhla i zimní bundu, i když zrovna dnes to šlo naštěstí bez ní. Naštěstí proto, že se na tréninku vždycky děsně zprasíme:))

Tobě vážně ještě dozrávají rajčata? A máš ten balkon zasklený? Jinak mi to přijde neuvěřitelné:))

Z. Lika 5.11.2017 10:48

Re: Krásné barvy

Balkon, nekrytý, je do dvora a dostane se na něj odražené slunce. Rajčata jsou nějaká asi zvláštní odolná odrůda z jednoho šikovného obchůdku, kde oboru opravdu rozumějí. Ta rajčata teď už nedozrají do červena, resp. teď už je utrhnu, sotva se začnou trochu vybarvovat. A v teplém pokoji dojdou do plné barvy a výborné chuti.

Z. Matylda 4.11.2017 12:35

U nás

byl říjen barevný a občas deštivý, občas sluníčkový a hlavně pořád větrný.

Parádní fotky!

My dneska zazimujeme zahradu a vaříme, odpoledne chci jít ven se psima- prostě normální den :)

D. Ruščáková 4.11.2017 13:55

Re: U nás

U vás je větrno pořád, ne?

Jak to vlastně u vás bylo za té bouře?

Taky bych měla zimovat, ale asi i to nechám na zítra. Dnes byl stopařský trénink, byl moc prima, ale nějak mě to (po té 3 týdenní pauze) zmohlo :P Mám dojem, že si odsouhlasím odpoledního šlofíka:))

Večer budu fotit svoje herečky v kostýmech - musím vyrábět portréty - jako rekvizity pro divadelní představení. Už se to blíží! (premiéra:))

Z. Jenny 4.11.2017 20:05

Re: U nás

Jééé, premiéra a myslíš chlupatý hérečky v kostýmech ? :-), už se těším.:-))

A díky za krásnou a milou krajinu po Zvičinou.

D. Ruščáková 4.11.2017 20:09

Re: U nás

Ne, milá Jenny - 16. prosince bude mít premiéru moje nová hra - Kančí zub:)) A protože se tam vyskytují gotické dámy (duchové:)), tak se trápím s kostýmy. Páč jsem autor, scénárista, režisér, kostymérka, scénograf a herečka. Popravdě jsem naprostý amatér v čemkoliv mimo to autorství:))

Z. Jenny 4.11.2017 22:17

Re: U nás

Je mi jasné ale ta představa mně těšila. :-)))

Z. Yga 4.11.2017 12:16

Jo jo, podzim

Máš krásné podzimní fotky, nádherně barevné a dokonce slunečné.

To já letos moc nefotila, neb už delší dobu jsem zachvácena jakousi nemocí průdušek (už druhá antibiotika a přísný klid na lůžku - což musím třikrát denně porušit kvůli psům) a na vycházkách jsem tak unavená, že ještě nést foťák, tak to bych nezvládla. Mám sice nový mobil, ale ještě jsem nepřišla na to, jak z něj dostat fotky do PC ... a vůbec, mobilem fotím moc nerada.

Ale dneska je u nás překrásně - sluníčko, modrá obloha a dokonce docela slušné teplo - na tuto dobu. Za chvilku vyrazíme na odpolední venčení, tak snad to udýchám (:o)) ... a možná, že vezmu aspoň malý foťák a pár fotek posledního krásného podzimního dne udělám.

P.s. předevčírem jsme měli víc štěstí než rozumu - psi za potokem našli divočáka. Naštěstí to byl mlaďoch a jen jeden a viditelně nevěděl, co si s těmi podivnými prasátky má počít - odejít nebo si začít hrát (že by je mohl napadnout, to ho naštěstí ani nenapadlo). Brůču jsem ještě teda uřvala, takže ta jenom zběsile štěkala, ale ten můj poblblík chtěl mocí mermo vzít domů i toho zatoulaného pejska ... já byla na infarkt.

Z. Matylda 4.11.2017 12:36

Re: Jo jo, podzim

Teda Ygo! Tos měla štěstí.

D. Ruščáková 4.11.2017 13:52

Re: Jo jo, podzim

Ygo, léčit zánět průdušek a přitom třikrát denně venčit... no, buď ráda, když to bude JEN otrava. Nemáš šanci na nějakou pomoc? Abys mohla aspoň někdy úplně zalézt? Jinak lity lity, já si střihla v minulých týdnech zánět dutin (taky s atb) a ani po 3 týdnech to ještě není ok.

Jinak setkání psa a divočáka je moje noční můra - a taky se nám to už povedlo. Erník i ty jste měli kliku, že ho ten "kámoš" nevzal za slovo:))

Z. Jenny 5.11.2017 7:35

Re: Jo jo, podzim

Ygo! Taky jsem byla takovej machr! Ale už jsem domachrovala. :(

Nepřecházej nemoci!!!! Vím, o čem mluvím.

A s tím divočákem, zaplaťpánbu, že to dopadlo nakonec dobře, z toho mám největší obavy, mrchy jsou pořád v kukuřici a naši myslivci je nelikvidují,protože je to asi nebaví, když už je potkají, tak nemají zrovna pušku a podobné výmluvy zaznívají na jejich schůzích.

Z. Yga 5.11.2017 11:25

Re: Jo jo, podzim

No Jenny, já nemachruju, ale bohužel s těmi psy někdo jít musí a nikdo jiný než já není - Terka je teď na šestitýdenním výcviku a Jenda si stěží poradí s Ernestem, ne to s Brooke - je to naprosto nepsí člověk. Navíc jsem zjistila, že nakonec se mi venku dýchá líp než doma - akorát, kdybych tak mohla sedět na kolečkovém křesle a někdo mne postrkoval po louce a já mohla volat Na Bělehráááád -

teda spíš K potokůůůůů (:o)))

Z. Svobodová 5.11.2017 14:47

Re: Jo jo, podzim

Ygo, ty si fakt nebezpečně zahráváš s ohněm , protože ten zánět průdušek se může snadno zvrtnout na ztápal plic, což je daleko větší průšvih. nech svého jendu, aby chodil chvíli se psy sám. naučí se to taky a ty buď zalezlá doma. Chodit v teplém a slunečném počasí je hazard, co se fakt k zánětu průdušek nehodí vůbec.ASI ZATÍM NETUŠÍŠ, KTERÁ BIJE, ALE DBEJ VÍC NAŘÍZENÍ DRŮ, ABYS NA TO NEDOPLATILA.

Z. Jenny 5.11.2017 15:11

Re: Jo jo, podzim

ANO, SVATÁ SLOVA, DALMI VÍ,! YGO RPOSÍM ŠETŘI SE! VYLEŽ TO!

Z. Svobodová 5.11.2017 22:49

Re: Jo jo, podzim

Jenny, ten příspěvek je ode mne, Lenky S. A Ygo, vím velmi dobře, v co se může změnit podobný zánět průdušek. Mne postihl cca před půlrokem a strávila jsem pět dní pod kyslíkem v domažlické nemocnici, i když jsem byla ukázněná pacientka a neriskovala jsem vůbec. Lékaře jsem volala k sobě domů, abych nemusela ven Málem vypochodoval s kašlem celý pajšl. Nakonec mi doktor přikázal zabalit věci a hned vypsal sanitku a doporučení k příjmu. Zkrátka neradno riskovat.Před lety jsem prodělala oboustranný zápal plic s vodou na plicích a se zánětem pohrudnice.Celých 14 dní za mou hlavou běžel kyslík, masku jsem musela mít nepřetžitě na obličeji, místo wc jen mísa a do žíly mi pouštěli nejrůznějjší ATB. Není to vůbec příjemné a ty si právě o tohle koleduješ. No, vlastní zkušenost je vlastní zkušenost. Krom toho jsem se z nemoci tehdy lízala od listopadu až do května následujícího roku. Kdo to neprožil, netuší, oč vlastně " přichází". Zalez domů a nech venčení na Jendovi.KDYBYS SKONČILA VE ŠPITÁLU, STEJNĚ BY TO ZŮSTALO JEN NA NĚM.