18.5.2024 | Svátek má Nataša


Diskuse k článku

KONĚ: Zrození princezny

Tma. Ticho ruší občasné hrábnutí koňských nohou, občas odfrknutí. V boxu je příjemně teplo a voňavo, krásně se tu spí. Vím, že na mě moje společnice nešlápne, spím tu už druhý týden a ona je opatrná.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Xerxová 3.9.2008 17:34

Re: Re: Re: Re: Re: Re: štěnítka

taky mám pocit, že nejednou je problém se štěníky - i některé zavedené stanice mají problém udat kvalitní pejsky... a to nebývalo zvykem.

Matylda 3.9.2008 18:11

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: štěnítka

To by mě zajímalo proč. Že by bylo už mezi lidmi tolik psů?

štětinka 3.9.2008 12:49

Re: Re: Re: štěnítka

no jak říkám, já brala zálohy, ona je to asi jediná páka

pudlíková 3.9.2008 13:01

Re: Re: Re: Re: štěnítka

To je pravda, záloha je jediná jistota v životě chovatele :-P;-D Ale dovedu si představit, jak je člověku hloupé si o ní říkat.....:-/ Akiťátka kaťátka v 6 týdnech zadaná dvě ze šěsti, to taky není terno, ale mít ve čtyřech měsících doma 3 z 5, to je fučák :-(

Děkuji všem Zvířetníkům za rozeslání infa známým VV VV

štětinka 3.9.2008 14:22

Re: Re: Re: Re: Re: štěnítka

já to normálně říkala lidem už při prvním telefonu, že dokud nedojde záloha, nebudou mít štěníka zamluvenýho, necítila jsem v tom problém

Alča 3.9.2008 12:01

Re: štěnítka

Teda pudlíková, to mi nemáš dělat! A ještě sem dáš odkaz, abych ty krásné úžasné a kouzelné princezničky viděla na vlastní oko. Jejda, jejda, já bych tak chtěla.... Ale nemůžu a tak je mi smutno a slečnám chocholatým přeji brzy nějaké moc prímové páníky!R^

pudlíková 3.9.2008 13:09

Re: Re: štěnítka

Alčo, mě se taky moc líbí ! Třeba taková Sisinka,alias Aisis, to je dáma přímo puntíko fešáková, Allegra neboli Kravička (má moc pěkné vybarvení, jako stračenka) je pěkný rošťák a miluje všechny lidi a Appasionata, neboli Vivísek, neboli Veverka, má jméno jasné......já jen koukám jako puk, že je má kamarádka Blanka ještě doma....8-o

Jinak Evo, ty jako Ešík ???? Napadá mě hodně příměrů, jak definovat Ešíka :-P;-P, ale vy dva máte společné to, že jste milí, krásní a slunkoví, takže jsem se vůbec nemýlila :-)

LA 3.9.2008 14:21

Re: štěnítka

Jsou to krásná pejsátka.

zkumabka 3.9.2008 10:39

Páni,to se tak krásně četlo !

Tak ,Šeherezádo,šťastný život u prima lidiček!

Michal Běhávka 3.9.2008 9:34

Velice moc

pěkný  článek   o  zrodu  malé  Kobylky8-oR^VVVV

štětinka 3.9.2008 9:19

Lucí, to bylo úžasný!

Víš, jak mě se po tomhle tuze moc stýská. Pokaždé když jsem takhle nořila ruku do lůna kravky, tak jsem byla celá napnutá, co mě čeká. Někdy to bylo jen o vytáhnutí, jindy, můj nejtežší porod, když bylo tele břichem nahoru a hlavu spadlou dolu, do břicha, to jsem se hrozně nadřela  a domu dorazila vyklepaná a slabá jak moucha. Ale ten pohled na tele hledající zdroj mlíčka, ten je nezapomenutelnej

Díky za vzpomínky, moc bych chtěla se k téhle práci vrátit;-(

abyt 3.9.2008 9:06

Je to

jak jeden z herriotích příběhůV.

Romana 3.9.2008 9:04

Lucko,

budu jen opakovat ostatní, moc krásný koníček, moc hezký příběh... Prakticky jsem za svůj celý život nikdy v takovém kontaktu s konmi nebyla, neměla jsem nějak příležitost, o to radši si o tom přečtu..Taky by mě zajímalo, kolik je tam Pídě let, vypadá tak krásně "splynutě" s tím ušlechtilým zvířetem..

MaRi, děkuju za včerejší odkaz na naši pejsku. Je pořád stejně fajn, teď je zrovna hárající, za 3 dny to budou už 2 roky, co jsme si ji vzali, jsem tak ráda, že jsem se tenkrát konečně odhodlala a rozhoupala k činu. S Matyldou a Betynkou jsem to hodně prožívala.. teď  si teprv uvědomuju, jaké jsme s Ejmy měli vlastně štěstí, je fakt, ale, že ona ale byla vlastně štěník, kolem 8 měsíců.  Jinak už nemáme Kobíka, našeho plyšovýho činčiláka, vloni umřel;-( Zatím jsem se k jinému hlodavčíkovi nepropracovali. Jakube, moje nespavost nebyla naštěstí zapříčiněna ničím takovým, co píšeš, jen na tý naší pankrácký stavbě byl v noci takovej ruch, že mě to vzbudilo a pak jsem nemohla zabrat. To mi nějak připomnělo Štětinku a její Chodov:-)

Romana 3.9.2008 9:08

Re: Lucko,

už to vidím dole - 9 :-)

Jakub S. 3.9.2008 10:14

O stavění na Pankráci bylo zrovna dnes ráno v rádiu. Starousedlíci si smutně stěžovali, co se tam děje a teprv dít má,

a jak tam bývala spousta zeleně, neupravené, ovšem tím líp, a teď už se nezadržitelně šíří kompletní kancelářizace (můj novotvar) celé pláně, vybydlování... Vy bydlíte navrchu, nebo ke kolejím, nebo k Nuslím - ?

Romana 3.9.2008 10:37

Re: O stavění na Pankráci bylo zrovna dnes ráno v rádiu. Starousedlíci si smutně stěžovali, co se tam děje a teprv dít má,

My bydlíme prakticky hned u metra, kousek směrem dolů z kopce, k nám Hrdinů. Ty to tam, Jakube, nějak znáš..:-) ?  Já jsem zrovna včera četla, že komplet má být Pankrác dokončena snad až za 5 let, to tam prý budou pak parčíky a fontánky a rybníčky - zkrátka oáza klidu:-) Zatím už několik let žijeme na staveništi, dokonce ještě nedávno jela stavba celou noc (teď je to vcelku výjimečně, viz předevčírem), to byl rambajz, museli jsme volit mezi otevřením okna a tudíž ohluchnutím a zasypáním všudepřítomným prachem a mezi smrtí udušením při zavřeném okně :-) Slavná budova Rozhlasu je však již těsně před otevřením, začali to stavět v roce 828-o Čekají nás ale ještě další 2 mrakodrapové :-/Síla taky byla, když si tahle ve 2 v noci pustili rabotajucí ukrajinci ve 22.patře na Rozhlase naplno rádio..mohlo s nima zpívat celý sídliště ;-P 

Jakub S. 3.9.2008 11:35

Re: Re: O stavění na Pankráci bylo zrovna dnes ráno v rádiu. Starousedlíci si smutně stěžovali, co se tam děje a teprv dít má,

Kdysi, asi tak ve střední době kamenné, jsem jezdil za jednou poetkou nad náměstí bří Synků... mais, ou sont les neiges d´antan...

Vave 3.9.2008 11:32

Re: Lucko,

Zrovna minulý týden jsem si prohlížela fotky "pásovce" Kobíka a četla o něm, náhodou jsem na jeho portrét narazila, a moc se mi znovu líbil.R^:-) A teď ta smutná zpráva, že Kobík je už za Duhovým mostech!

Je mi to líto, byl tak krásný! VV

Romana 3.9.2008 12:26

Re: Re: Lucko,

Bohužel, šlo to nějak rychle, úplně přestal žrát., vet mu jen opiloval zoubky a píchnul vitamínky, nic jinak nezjistil a za 3 dny se ráno už neprobudil. Chybí nám pásoveček jeden, mám ale strach, že bychom na něho teď neměli moc času, dlouho jsem pak měla smutnej pocit, že jsme ho kvůli  pejskový vlastně zanedbávali..činčily jsou velmi kontaktní, chudák asi strádal, přece jenom to pak nebylo tak jako dřív...;-(

Emteska 3.9.2008 9:03

Kobylenka

Milá Lucko,dík za nádherné vyprávění. Mám za sebou několik stovek narozených telat, nepočítaně selat i pár hříbat, ale stále nepřestávám žasnout nad tím zázrakem zrození. VVVVVV

A malá Šeherezáda ? Řečeno slovy písničkáře - ať má v hlavě, co má správnej kůň vždy mít ! ;-)

Bubu 3.9.2008 8:40

jééé, to je krásná kobylka

Jsem nemožná, zase tu cabím a přitom je to krásné, radostné a šťastné. V

Zdena b.p. 3.9.2008 11:36

Re: jééé, to je krásná kobylka

Nic si z toho nedělej, nejsi sama. A princezna je opravdu krásná. VV

Li 3.9.2008 7:30

Milá Lucko V.

;-)VV;-)VVVVVV Přes slzy mám letecky přečteno a bez slz vytištěno. Nádhera R^

Dneska a zítra tady téměř nebudu, máme práce na farmě, poslední přípravy na říji ;-)

Alča 3.9.2008 7:09

Nádherně poetické

a přitom realistické, jako bych tam byla. Díky Moc, Lucko!V

Alex 3.9.2008 6:46

Lucko díky

za krásně povězený příběh zrození. Kdysi dávno jsem rodila své první hříbě a ležela na boku ve slámě, také mělo pokrčenou jednu nožičku. Napoprvé jsem to do další kontrakce nestihla a ruka byla jako v kleštích, ale napodruhé se to povedlo a narodil se hřebeček Lucien. Já to tenkrát z radostného šoku obrečela :-).

Xerxová 3.9.2008 6:30

hezký den

hezký den všem Zvířetníkům a zvířátkům :-)

Lucko - dík za vyprávění, kdy úsvit přinesl princeznu Šahrazádu. Kolik bylo Pídě na té fotce?? Moc hezky tam obě vypadají

Lucka V. 3.9.2008 8:53

Re: hezký den

To jí bylo necelých devět let. Ty dvě spolu vlastně vyrůstaly, byl to skvělý pohled na čtyřletého špunta, který zodpovědně čistí kopýtka několikaměsíčnímu hříběti:-D Píďa si ji dokonce i sama obsedla a Šerča na ní byla vždycky strašně opatrná, jak už to tak ti arabští konící mají zakódovánoV

Jakub S. 3.9.2008 10:07

Čistila kopýtka - ?

To mě zní dost hrůzně. Nemůže ten kůň najednou, třeba intuitivně či po bodnutí něčím, tou nohou vystřelit?

Xerxová 3.9.2008 10:51

Re: Čistila kopýtka - ?

dítě může kopnout (nebo kousnout) kůň, ale taky mu může na hlavu spadnou květináč z druhého patra, když půjde na pomalou  procházku za ručičku...;-P Tak to nemůžeš brát... to by opravdu žádný majitel většího zvířete nemohl děti k nim pustit ani na metr.

Mimochodem - já mám docela viditelný monokl... nebylo to rodinné násilí, neměla jsem postřeh a potkala jsem se lícní kostí s Betí pazourou... a to jsme se mazlily ;-D

MaRi 3.9.2008 11:29

Re: Re: Čistila kopýtka - ?

zeptám se podobně jako Jakub: o hafušácích se traduje (osobní zkušenost nemám), že dítě si k nim často může dovolit mnohem víc než dospělý člověk. Je něco podobného i u koníků?