3.5.2024 | Svátek má Alexej


Diskuse k článku

KOČKY: V zajetí koťat

Kdysi dávno jsem chovala čistokrevné psy, když nám pak v posledním vrhu štěňátka ve čtyřech týdnech onemocněla coronavirózou a polovina jich umřela, zařekla jsem se, že už nikdy víc.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Vave 25.5.2007 13:04

Re: Další setkání s losem

Jejda, Dede! :-/:-/:-/ Nemám zkušenost, ale asi bych v tomto případě ještě Daníka prohmatala, jestli někde nemá podlitinu. Držím Vám palce a chudáka Daníka podrbejte. VVVVVV

Xerxová 25.5.2007 13:07

Re: Další setkání s losem

poslala jsem ti mail. Držím Daníkovi palce.

Dede 25.5.2007 13:23

Re: Další setkání s losem

teda, to je nervák! Ovšem musím se přiznat, že jsem se začala smát při čtení (drobečci vylekaní) a pak (idioti) něco takového ze mně vypadlo, když Andula zahučela za tím tenisákem. No, co s potlučeným psem...měla jsem psa sraženého autem (Honey), psa pokousaného (všechny tři), psa s vyraženým zubem, rozštíplými drápy, a Andula měla drobnějších problémů několik, naražené rameno, ocásek, a bouli na boku od naraženiny, když skončila na stromě a já jsem ji blbě chytla.

Ale kromě mírnějšího režimu a častějších dávek suchárků (protože je to přece velký psí chudák nemocníček) jsem nic nepodnikala. Takže neporadím, akorát můžu pozdravit a Daníkovi posílám pohlazení a pofoukání a oboum klukům vzkazuji VYPR/DNĚTE SE NA LOSA NEBO DOSTANETE NA NOSA ;-)V

Medvídek 25.5.2007 13:28

Re: Re: Další setkání s losem

Kačer ?

Kačer 25.5.2007 13:33

Re: Re: Re: Další setkání s losem

chápeš to? Já jsem ale trubka ;-D

Medvídek 25.5.2007 13:36

Re: Re: Re: Re: Další setkání s losem

V tom šoku....se  ti nedivím.

Vave 25.5.2007 13:55

Re: Re: Re: Re: Další setkání s losem

Chápu, chtěla ses schovat ze Dede, abys ukryla svoje narozeniny!;-) Ale nepovedlo se! ;-D;-D;-DVVVVVV

Kačer 25.5.2007 15:09

Re: Re: Re: Re: Re: Další setkání s losem

náhodou, já chtěla do nadpisu napsat Dede, jenže jsem to zbrkle napsala do jména a uniklo mi to ;-D

Apina 25.5.2007 13:26

Re: Další setkání s losem

Milá paní Dede, v poslední době jsem kvůli spostě práce mlčící čtoucí, ale dnes zkusím zareagovat. Nemám zkušenosti s potlučeným psem a vůbec nejsem psová, ale víme jak vypadá kocour, kterého bolí opravdu celý kocour. Stalo se nám to dvakrát a konec byl pokaždé jiný. Poprvé přišel s malým zraněním, taková malá ťupka na zadní noze. Po několika dnech se to podebralo tak, že málem zašel na celkovou sepsi, veterinář ho zachraňoval, když už mu dvanáctá doslova odbíjela (mimochodem při narkóze přestal úplně dýchat a vet na něm poskakoval půl hodiny než se kocour opět chytil) a kocourovi zbyl otevřený kus nohy bez kůže, kolečko tak 5 cm v průměru. Zázrakem to zarostlo novou kůží, která se začala tvořit ze strany. Podruhé přišel tak potlučený, že nebylo možné se ho vůbec dotknout, dodnes nevíme od čeho - auto, motorka, kdo ví. Vyžádal si vstup na půdu, ani se ráno nenajedl (rituál, na který se normálně nesmí zapomenout), když mi to maminka říkala do telefonu, byla jsem rozzlobená, že ho hned nevzali k veterináři. Odůvodnila to ale tím, že se na něho prostě nedalo ani sáhnout, tak ho nechali. Kocour nicméně večer slezl dolů z půdy, najedl se a byl v pohodě. Asi se tam někde stočil do klubíčka a nechal to své tělíčko, aby se samo udravilo. Takže, pokud Daník má chuť na nějaké laskominy, tak bych ho nechala odpočinout, asi bych ho zkusila jemně prohmatat, abych věděla, kde to je a pozorovala bych ho , aby se případně mohlo včas zasáhnout. Mohl dostat pěkný kopanec a bude to citlivé. Jen vám všem přeji, aby to byl veselý konec a snad si dá příště pozor.

Medvídek 25.5.2007 13:26

Re: Další setkání s losem

Chudinka malinký ;-( Zkušenosti nemám, ale jestli se správně hýbe a nikde mu neteče krev, tak to je prostě asi jenom natlučený a to přejde. Naražené místo se holt probralo, to se stává. Přečti mu na dobrou noc pasáž z Vlčáka Kazana, tu jak Kazan a Šedka strhnou toho velkého losa, ať chuděrka Daník cítí nějaké zadostiučinění.

Dede 25.5.2007 13:47

Re: Další setkání s losem

Jo a aby toho nebylo málo, je kopnutej i páneček. Právě jsem si přivezla Marka ze školy s lehkým otřesem mozku po srážce na fotbalu. Ach jo, podruhé... No prostě jakej pán, takovej pes. Tedy vzato v časové posloupnosti, jakej pes, takovej pán..:-/

Xerxová 25.5.2007 13:49

Re: Re: Další setkání s losem

Tak že ho pozdravuje naše 15ti letá sousedka Kamila - včera na florbalu totéž...

Hlavně ať nic není do třetice - dávejte na sebe pozor!!

Medvídek 25.5.2007 14:00

Re: Re: Další setkání s losem

Jejda, chudák... :-/ Tak tomu přečti zase Klapzubovu jedenáctku.;-D

Lucka V. 25.5.2007 14:18

Re: Re: Další setkání s losem

To bude v pohodě, neboj... Potlučený pes - známe, Argus poměrně nedávno v zápalu hry popadl kus hadru a začal s ním lítat po zahradě. Hadr se mu plácnul přes oči, takže Čulivrtka přehlédl auto, se kterým jsem právě couvala do zahrady. Lekla jsem se strašlivě, kňučel, pajdal a žaloval na ten nezodpovědný hadr. Dělal chudáčka ještě druhý den do chvíle, než  jsem mu sdělila, že na ten výlet tedy půjdeme bez něj, když  je těžce nemocen. V tu chvíli se zázračně uzdravil.R^ No a otřes kokosu, to už mají naše slečny taky natrénované. Terka dokonce několikrát, pokaždé měla okno jak výkladní skříň, nepamatovala si vůbec nic. Jednou to byl pád z koně - stojícího. Slečně bylo horko, sundávala si mikinu a jak ji sundala, ze zvyku ji vyklepala. Koníka málem trefilo a následně po zásluze vyklepal jezdkyni. Podruhé, na kole při tréninkovém projíždění závodní trati. U pádu jsem nebyla, ale přijela s tatínkem, oba zelení jak jarní salát. Velký mi rozklepaně sdělil, že se dítě strašně vymlátilo, dítě mi sdělilo, že ho strašně bolí ruka, ale že neví, od čeho. Ruka byla čistě zlámaná, ale Tereza podle mě dodnes netuší, jak k té sádře přišla. Ale víš jak to je - lepší takhle, než kdyby se doma nudili;-D 

zana 25.5.2007 18:18

Re: Re: Další setkání s losem

Dede, myslím na vás a držím palce - copak páneček, ten umí říct, co se stalo, že jo ... ale ten trubka psí - snad už bude zítra dobřeR^VVR^VV.

dalmatin 25.5.2007 13:59

Re: Další setkání s losem

Jejky, to je příhoda. Já mám psa několikrát pokousaného, se sepsí a krvácením, ale takhle potlučený nebyl. Je tu sice hodně vysoké a jelen je taky pořádný kus, ale Ronyho nezajímal nikdy. Takže nebyl pokopán. Kromě pohmožděnin by mohl mít vnitřní zranění, ale to by nežral. Co žebra? Nejspíš bude opravdu potlučený a snad i poučený. Držím palce.

Štětinka 25.5.2007 17:10

Re: Re: Další setkání s losem

jsem tu za strašáka (i za strašidlo:-) ) ale v obdobné verzi mě potkalo něco s Dustynou. Byl letní večer okna dokořán,koukala jsem v ložnici na televizi a pak se z otevřeného okna na mě vyřítil ošklivé zanaříkání psa. Mastila jsem dolu a prohledávala holky, Kačka v pohodě. Dusty seděla u vrat, na zavolaní popošla dva kroky  a zase sedla. Pohmatem jsem jí našla na břiše ohroumnou bouli, jakoby otok. bylo to do obou dlaní a sahalo to až na vnitřní stranu stehna

Okamžitě k vetovi,kde ji hned operovali. Měla to plné krve, prokoplou a rozdrcenou pobřišnici, zhmožděnej moč. měchýš a střeva. Dle veta jí někdo nakop. Nevím kdo, ale každopádně někdo musel otevřít vrata, kopnout do ní a zase je zavřít a utéct. Hrozný, dostala se z toho, teda jen na pár měsíců, než jí uhnala rakovina, ale měla jsem hroznej strach

ZDENA 25.5.2007 11:41

PRAKTICKÁ RADA - KRMENÍ

Moje praktická rada ohledně krmení koťat vychází z vlastní nedobrovolné zkušenosti. Sousedi k nám domů odkládali kočku s čerstvými koťaty, aby  zabránili konfliktům se psem (podotýkám že konflikty vyvolávala přestarostlivá matka kočka, ne pes). Měla jsem za úkol koťata odchovat a mimo jiné naučit žrát i něco jiného než jen mateřské mlého. A sousedi dali kočičí rodinu a rady a odjeli na dovolenou i se psem.

Máte pravdu - koťata jsem přinutila sníst něco jiného než mléko a nelíbilo se jim to. Co s tím?

Kotě  jsem si vzala na klín, otočila na záda a MIlÉ KOTĚ V POLOZE KOJENÉHO NA ZÁDECH začalo baštit masíčko a pak všechno ostatní, trvalo to asi 2 - 3 dny a pak baštila všechna z talířku, jen to svištělo. Krmení z ruky ustalo, koťata se měla k světu a matka kočka si oddychla. Já neméně.

Mimochodem jedno k těch koťat. předané dál jako kocour Pepík, je již několikanásobnou matkou...

WWW 25.5.2007 11:21

Mimo tema - omlouvam se

Sledujte televizi NOVU.

Bude tam v sopbotu vecer krasna reportaz.

"K tragedii pri stavbe rod. domku, doslo v sobotu dopoledne na Karlovarsku. Primo na stavbe uskrtil emigrant WWW neboheho zednickeho mistra, J.K .otce dvou deti. -Zaber na babicku pred samoskou - "ja nic nevim, byl tam jen strasny rev a pak najednou ticho, no hrozny" !! To ovsem emigrantovi WWW nestacilo odejel do stavebnin  v K. Varech, ktere se pokusil podpalit, urazel vedouciho  nakonec si lehl do vystavene vany chtel  teplou vodu a kralovarskou sul. Obhajce Dr. H. tvrdi ze se jedna o nahlou nepricetnost. WWW nam do kamery rekl - tady je primy zaber,.:"jsem napropsto pricetny, skoda , ze jsem nemel cas toho zednika trochu mucit. Na otazku, zda mu neni lito deti, pak odpovedel, ze mu prijdou jednou podekovat, ze je zbavil tak zrudneho otce.

Preji vsem pekny vikend, zanechavam u mile DeDe na zitrek pohadku.

WWW

YGA 25.5.2007 11:26

Milý WWW

- do kartouz ti budu posílat buchty plněné pilníkem. Očekávám reportáž o vývinu věcí příštích - neboj, stojím při tobě. Možná, po zjištění okolností, budeš zproštěn viny a budeš oslavován jako národní hrdina.

WWW 25.5.2007 11:34

Re: Milý WWW

Diky mila Ygo, na tebe je spoleh !

MaRi 25.5.2007 12:04

Re: Milý WWW

připojuju se!!!!! A ještě přidávám svoje heslo: Rozčilovat se nad blbostí (a dodávám neschopností) druhých je páchati zlo sám na sobě. Milé WWW, pamatuj, tvůj vnuk či vnučka tě bude potřebovat!!! Ale bude-li třeba, na pilníky a semtex v buchtách se můžeš spolehnout.

Vave 25.5.2007 12:59

Re: Milý WWW

Já buchty moc neumím, mohla bych ale pilník zapéct třeba do kuřecí rolády nebo do štrůdlu. ;-)

Tak Ti přeju šťastnou cestu a na pohádku se těším. :-)VV

Medvídek 25.5.2007 11:42

Re: Mimo tema - omlouvam se

A jé, WWW se rozhodl v Čechách něco postavit. To vyžaduje drtivý elán. Já bych si u nás netroufl stavět ani v lese domeček pro veverky z nasbírané kůry a klacíků, což jsme dělávali jako děti.:-/

Bláža 25.5.2007 12:11

Re: Mimo tema - omlouvam se

WWW soucítím s tebou. Že má Čech šikovné ruce a ve světě se neztratí asi přestalo platit hodně dávno. Nechci házet všechny do jednoho pytle, ale co se stavařiny a příbuzných profesí týká, dobrého pracanta abys hledal v kupce sena. Jo, jsou, ale hrozně nedostatkoví! Držím palce, taky máme "pěkné" zkušenosti.

Bláža 25.5.2007 12:12

Re: Re: Mimo tema - omlouvam se

...ehm...jehlou v kupce sena...jsem chtěla napsat...

Medvídek 25.5.2007 12:14

Re: Re: Mimo tema - omlouvam se

Re: dobrého pracanta abys hledal v kupce sena.

Zalejzaj do sena, potvory, aby je nikdo nemohl najít.;-D;-D;-D

Bláža 25.5.2007 13:00

Re: Re: Re: Mimo tema - omlouvam se

Jo! A my to odhalili!!! ;-D;-D;-D

Medvídek 25.5.2007 13:19

Re: Re: Re: Re: Mimo tema - omlouvam se

Ano.;-D Právě proto WWW nemohl žádného najít. Zalezli před ním do sena.;-)

Bláža 25.5.2007 13:42

Re: Re: Re: Re: Re: Mimo tema - omlouvam se

Jak jednoduché! ;-P