2.6.2024 | Svátek má Jarmil


Diskuse k článku

KOČKY: Leguár - seznamte se, prosím

Vy neznáte leguára? Fakt neznáte leguára? Tak to já vás seznámím.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Ap 27.2.2008 8:47

OT -LuckoV

A všichni,koho zajímají závody seveřanů a jiných běhacích pséků na Cakově. Už se to blíží, 8.-9.3. je za rohem a uzávěrka přihlášek je příští týden. Bližší info a foto z tratě taky na stránkách ledovastopa.cz ;-P

Ap 27.2.2008 8:56

Re: OT -LuckoV

Omlouvám se,jsem marná:-/:  ledovastopa.estranky.cz

týna 27.2.2008 11:58

Re: Týno a Jájo!!!

to mi bylo jasný, že to nemá jen tak sám ze sebe. že mu prostě nikdo neřekl, že je prostě kočka;-D. o umyvadlo se ráno přetahujeme každé ráno

LFSHA 27.2.2008 12:01

Re: Re: Týno a Jájo!!!

Přetahovat se o umyvadlo s kocourkem není problém, zvlášť když nemá těsně před procházkou. Já se každé ráno s Anežkou přetahuji o sprchový kout, takže to mám rovnou i s rozcvičkou. ;-);-D

LENKA S 27.2.2008 8:24

TÝNO, TO JE KRÁSNÝ PORTRÉT. ŘEHTÁM, SMĚJU SE, HIHŇÁM, ŘEHONÍM SE A HÝKÁM SMÍCHEM JAKO OSEL. ZKRÁTKA SKVĚLÝ POPIS SOUŽITÍ. PODRBEJ SVÝHO KLEGUÁRKA VEVERKOKROKODÝLO KOČKOURA ZA TÍM LEVÝM OUŠKEM.

MŮŽEŠ  U  PŘIN TOM  DRBÁNÍ  DOM DRUHÉHO OUŠKA  POŠEPTAT, ŽE  HO  ZDRAVÍ A POSÍLÁ MU   PODRBÁNÍ   JEDNA  HODNĚ  VZDÁLENÁ  ŽENSKÁ  OD  RADBUZY,. TIŠE  TI   TVÉHO LEGUÁRA  ZÁVIDÍM A  UŽ  NYNÍ  VÍM, ŽE JAKMILE  TO  BUDE   JEN  TROŠKU  MOŽNÉ, URČITĚ SI  NĚJAKOU  MŇAUDÁMU  NEB  MŇAUMLÁDENCE  POŘÍDÍM  TAKY. ZDRAVÍM   TEBE  I  TOHO  ČLOVÍČKA   UVNITŘ TEBE  A   DRŽÍM VŠE, CO  MŮŽU, ABY  TEN   SPOLUBYDLÍCÍ  A  SPOLUŽIJÍCÍ   VYDRŽEL  NÁJEZD Y, ÚTOKY  A NÁPORY   LEGUÁRA  BEZ ÚHONY.

Jakub S. 27.2.2008 9:28

LENKO: POŠLI JIM PO VODĚ LODIČKU NEBO NĚCO!

ZKUS SI VYPOČÍTAT, ZA JAK DLOUHO BY TA MOHLA DOPLOUT, A S URČITÝM PŘEDSTIHEM JI VYPUSŤ! CO??!

JE TO HLOUPÝ NÁPAD, ONY TAM BUDOU MEZITÍM ASI SPLAVY, ŽE. NO CO TAK MŮŽE NAPADNOUT MĚ. ALE JAKO NÁPAD TO NENÍ ŠPATNÉ, ŽE NE? A STEJNĚ - ? BUĎA TAM, JÁ BYCH TO UDĚLAL.

LFSHA 27.2.2008 7:46

Nádherný exemplář leguára

Taky jich doma mám několik. Některé není třeba ani hlásit návštěvě, upozorní na sebe sami. VV Posílám Jájínkovi podrbání za pravým ouškem a přání rybičky k večeři.

Vave 27.2.2008 7:45

Tak jsem ráno doma

řádila jako leguár, protože mi šlo číst, ale ne psát. :-(

A já jsem tolik chtěla vykřikovat nadšením a chválit, chválit, chválit osobu Týnu VV i leguára Jáju VV, protože jsou oba kouzelní, CD pečlivě vybráni k sobě a jen sobě předurčeni. R^:-)

A teď ani nedýchám, jen si pod stolem mnu tlapky a s napětím čekám na vyprávění, kterak to bylo (bude), až Týna donese domů malé černé nic, co je vzteklé jako půl pekla  - a Jájův tým bude konečně pohromadě! 8-o8-o8-o:-PR^

LFSHA 27.2.2008 9:07

Re: Tak jsem ráno doma

Ještě nebude pohromadě, ještě čekají na jedno mimí. ;-)

terra 27.2.2008 10:14

Re: Re: Tak jsem ráno doma

Jasně, ale všechno má svůj čas, zatím jen fandíme, aby bylo dobřeR^

LFSHA 27.2.2008 11:02

Re: Re: Re: Tak jsem ráno doma

Co asi přijde Jájovi na hraní dřív: miminko nebo to malé černé nic?

týna 27.2.2008 12:15

Re: Re: Re: Re: Tak jsem ráno doma

úplně nejdřív to bude velký tlustý líný černý Mikeš-bydlí totiž v tom domečku, kam se budem na jaře stěhovat

LFSHA 27.2.2008 7:41

OT - Velikonoční procházka

Na Hadech se už vyřešila trasa. Pro ty, co tam nechodí, podám stručný přehled: šlo by se podél Radbuzy ze Lhoty do Litic (J okraj Plzně). Vše v dosahu plzeňské MHD, možnost parkování. Je nutné ještě určit konkrétní den (sobota?), sraz by byl kolem 10,00 - 10,30. Potřebovala bych do 12. 3. vědět alespoň přibližný počet zájemců, aby se podle toho mohlo dál zařizovat. Dejte mi vědět buď přes Hadopasy nebo na e-mail: pejsatko@email.cz.

Karolína 27.2.2008 7:17

Krásné ranní pokochání

ten kočičák je opravdu nádherný! A to povídání také. Dede včera neslibovala čtenářský zážitek nadarmo! Smála jsem se upřímně a kávu raději odstranila z dosahu klávesnice! Jinak jsem včera nevydržela a pod náporem temných skutečností, způsobených mým vypadlým počítačem, jsem z nedostatku jiné činnosti (pomoci se mi dostane až dneska ráno a bez počítače nemůžu pracovat) sedla a nacvakala povídání o 2 čínských jídlech, která jsou zajímavá a lze je bez problémů připravit. Tak odešlu Dede a třeba vás to všechny bude inspirovat. Krásný den všem zvířetníkům i zvířátkům:-D

EvaŽ 27.2.2008 6:54

To je pan kocourek

že jde o Jáju jsem (kromě fotky) pochopila poté, cos popsala, jak zakousl opraváři nohu. V zakousávání končetin je zřejmě mistr. Co mě ale fascinuje je jeho vztah k vodě, myslela jsem, že ji kočky nemají rády?

No ještě si vespolek užijete, snad nebude zakousávat mimčo8-o. Nebo pilovat již tak oblé hrany miminka jazykem (au);-). Kočky a mimina, s tím nemám zkušenosti. Už se těším jak se poučím. Drby leguára za levým ouškem a přeju, ať vám to všem i v budoucnu klape.

terra 27.2.2008 10:12

Re: To je pan kocourek

Kočky se podle mých dosavadních zkušeností liší ve vztahu k vodě i k mimčům. Vesměs proti vodě jako takové nic nemají - dokonce olizují kapky padající z kohoutku nebo vlezou do vany. Zásadní námitky však mají proti koupání a šamponování své osoby.  Úplně malá mimina je nechávají v klidu, a pokud snad mají snahu (ty kočky) teleportovat se do kočárku, je to kvůli teplým a měkkým peřinkám, ne kvůli lidskému mláděti:-). Jakmile se človíček začne pohybovat, lézt, uchopovat a posléze pokřikovat "jééé,kočičta..." šelmy zpravidla berou roha. Spřátelit se s dítkem jsou schopny až ve chvíli, kdy je dítko schopné respektovat jejich soukromí - u nás  to poprvé zvládl až Garfield. Kamarádí s Domčou, ale té bude brzo pět...

EvaŽ 27.2.2008 10:28

Re: Re: To je pan kocourek

Já mám zkušenosti se psy. Pes dítko jen tak lehce přivíta a pak se nezajímal, ale fena se snažila dítě adoptovat, do postýlky by vlezla, kojit by zkusila, olizovat bříško a zadeček, prostě pomocnice a chůva. Pes byl na větší, pohyblivé dítko jak na parťáka (včetně lehce drsnějších her), fena opět opatrovnice a chůva. Proto mě zajímalo, co kočky. Dík.

Fallowa 27.2.2008 6:41

To je

fantastické;-D;-D;-D!Podle výčtu zvířat obsažených v leguárovi soudím,že má Týna doma miniaturní ZOO8-o.A kdo se může s něčím takovým pochlubit?Posílám leguárovi podrbání na bříšku a Týně přání,aby neztratila trpělivost:-).Dík za super povídání s hezkými fotkamiR^!

Tak a teď si jdu přečíst včerejšek.

Xerxová 27.2.2008 6:31

ať žijí leguáři

já to říkala - jaguár s leguánem... jen ještě pár dalších mezidruhových křížení mi uniklo;-D;-D. Ale já se v té přírodovědě určitě polepším:-P 

Hezký den Zvířetníkům i zvířátkům

Ap 27.2.2008 6:30

Dobré ráno všem!

Týno, kouzelné povídání! Jsem tady zlomená v pase. Škoda, že jsem o existenci leguarů nevěděla tak před třemi lety. Ušetřila bych si nervy, protože bych věděla, že je to vše u takového tvora normální;-D. A já si tenkrát myslela, že Elsa je moc divná kočka. Bylo to totéž, jen v černém provedení. Jako památku na ty doby mám okousaný horní roh kuchyňských dveří...8-o;-D. Mám další poznatek k tomu tvorovi - věkem se leguár uklidňuje, stává se mazlivější a více podobný obyčejné kočce.;-)

Olčava 27.2.2008 6:18

No prosím,

jestli jsem to neříkala - v e v e r k a ! - aspoň kousek

Týno skvělý;-D;-D a že drbu leguárovi levý ucho;-)

Sara 27.2.2008 2:48

Postrádám informaci,

zda legoš též BUBLÁ?:-)

P I T R Ý S E K 27.2.2008 2:04

Jájín je hybrid..

a vskutku kouzelný. Zase se to vyplatilo, ještě jednou otevřít PC.  Jájinku, ještě trošínku tu paničku procvič, bude to nční vstávání potřebovat:-):-) Žijte si spolu blaze a ať vám to dlouho vydrží

Lapil 27.2.2008 1:03

Fascinující

8-o R^R^

Hana W 27.2.2008 0:41

Zahada rozresena

Lidi, vy jste se ale predem v ocekavani krasne rozsoupli, zatimco ja jsem sedela v praci. :-D:-D:-DAle to cekani se vyplatilo.

Jinak, Tyno, my taky kdysi davno meli kocourka, naseho uplne prvniho, ktery prokazoval ruzne geneticke vlivy. V aute jezdil jak pes, s trochu vyrolovanym okynkem a hlavickou ven a desne si liboval. A byl to kocour ochranar. Dost na neho vzpominam, kdyz obcas musim soucasne kriklouny nacpat do prenosky.

baty 27.2.2008 0:35

Tak mnohozvíře to je!

Týno, článek je zase perfektní. Úplně nový zorný úhel, ovšem úplně stejně k uchechtání. Až tomuhle bude viset na uších nebo na ocase P.T.potomek, tak to bude teprve dílo. Jak se vede?:-)

Jakub S. 27.2.2008 0:12

No prosím.

Tak leguáry chová takové mládě. Týna. Svůj k svému, no. Takže každý solidní pozorováníschopný kočičí člověk chová leguána. A máme to. Brou...k.

veram 27.2.2008 0:11

slává ! už vím,kdo je leguar!!!

R^R^R^VVVVVVR^R^R^

:-D:-D:-D;-D;-D;-D:-D:-D:-D