2.6.2024 | Svátek má Jarmil


Diskuse k článku

KOČKY: Kocouří rozloučení

Moji milí Zvířetníci, potřebuji se s vámi podělit o svoji velkou bolístku. V jednom dni, v rozmezí několika hodin, jsem nečekaně přišla o oba svoje kocourky. Navíc v době mojí nepřítomnosti, takže jsem je v jejich posledních chvílích nemohla ani držet za packu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
štětinka 23.9.2008 10:41

Koucourová

udělala jsi, co se dalo, netrap se a dovol jim odejít za Duhou. Neradi by tě viděli smutnou

Matylda 23.9.2008 12:43

Re: Koucourová

Přidávám se

Karolína 23.9.2008 10:39

Smutné povídání

mohu se jen připojit k ostatním a popřát, aby to rychle přebolelo a aby CD brzy našla 4 měkkoučké tlapičky, ještě lépe 8 měkkoučkých tlapiček a ty zase své paničce dělaly společnost na každém jejím kroku. Všechno přebolí a opravdu nejlepší lék je nový kamarád.

LA 23.9.2008 11:39

Re: Smutné povídání

A co se odvázat a navrhnout CD, aby poslala jakýkoliv násobek 4 měkkoučkých tlapiček? ;-) 

terra-san 23.9.2008 12:31

Re: Re: Smutné povídání

Podle mých zkušeností, když se do toho CD dá, tak tlapky nepočítá. Zhruba před rokem jsme nutně potřebovali čtyři černé chlupaté tlapky - a než se Země kolem Slunce jednou proběhla, máme těch tlapek 12 (ani jedna však není černá). Nechme to na ní, co Nejvyšší kočka činí, dobře činí...:-)

LA 23.9.2008 12:33

Re: Re: Re: Smutné povídání

S tím souhlasím, ale jsem poněkud konzervativní a navrhuji, aby byl počet tlapek dělitelný 4. ;-)

Karolína 23.9.2008 13:20

Re: Re: Re: Re: Smutné povídání

To je ideální stav! Ale co když...........? Někde bude chudáček třínohý a CD zasáhne? Pak je počet tlapek lichý, ale radost z nich bude určitě stejná, hlavně proto, že se k tomu ještě i pomůže! Vím o čem mluvím - kamarádky dcera mi před chvílí volala - zrovna teď adoptovala třínohou kočičku z útulku, do kterého vezla krmení a deky, protože si prostě tak neuvěřitelně "padly" do oka, že ji tam nemohla nechat. Tím zvýšila počet kočiček domácích i venkovních na 8, ovšem - jen s 31 tlapkami! Ale podle fotečky z mobilu soudím, že si okolo těch tří zbylých omotá za chvíli nejen celou rodinu, ale i celou vesnici! Je totiž fantasticky zbarvená a má tak kouzelný kukuč, že se opravdu odolat nedalo!

terra-san 23.9.2008 16:10

Re: Re: Re: Re: Re: Smutné povídání

:-DTo ráda slyším, Karolíno! Dívala jsem se na tu číču před časem a říkala jsem si, že se určitě "chytne" i přes své tři tlapky - kočky to obvykle příliš neřeší (pokud je nic nebolí) a i o třech to může být pěkná koule kočičího nadělení. A byla moc hezká - jen už si nevzpomenu, kde jsem ji viděla...

Karolína 24.9.2008 8:27

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Smutné povídání

Taky nevím, odkud ji má, musím se pozeptat. Ale na mobilu jsem si jí dala na chvíli na tapetu, protože ten kukuč je prostě neodolatelný. Ale bude se mít dobře - mají maličké hospodářství na okraji Prahy 9 a 7 kočiček a kočičáků, rozdělení neznám, ale mám pocit, že občas jich tam je i 20! Všechny je milují a oni zase nazpátek tu kočičí lásku vracejí. Jsou to takoví laskaví a milí lidé, každého živého tvora opečovávají. Tam se fakt bude mít skvěle.

Apina 23.9.2008 10:34

foukám na dušičku

Milá Kocourová, foukám na dušičku, vím, jak to všechno bolí, zvláště, když odejdou obě kočičí dušičky najednou. Dožili se ale oba docela pěkného věku a hlavně byli u tebe šťastní. Víš, možná dobře, že se rozloučili oba najednou a odešli spolu za duhový most, zvláště, když byli takoví kamarádi. Alespoň jeden netruchlí po druhém. Letos jsem viděla, že i kočka se hluboce  trápí, když jí za duhový most odejde její druh. 

My s maminkou jsme musely nechat uspat v lednu Micinku, a jak tu mnozí vědí, nebyla to pro nás jediná a ta nejhorší rána, její synek Micánek další dva měsíce strávil naprosto apatický v koupelně. To byl jeden z důvodů, proč jsem mu nepřinesla druhou kočku, on prostě nebyl schopen si vyjasňovat nové vztahy s novým obyvatelem. Já jsem zase přesvědčena, že příchod nové kočičky je velká zodpovědnost a není možné ji případně jen tak jednoduše vracet, že se k nám případně nehodí a dělat zmatek ještě v jedné nevinné kočičí hlavičce.  To ať ji má raději někdo jiný, u koho bude hned v pohodě. Při přípravě večeře se pak Micánek chodil dívat k venkovním dveřím, jestli ta jeho mamča odněkud nepřijde. Teď byl dlouho na letním bytě, tam se po Micince nesháněl. Z různých důvodů jsou s maminkou teď na chvíli v Praze a kocour zase, k našemu překvapení, začal Micku vyhlížet u dveří. On dodnes ví, že mu zmizela z bytu a ne z letního domečku. Ztrátou Micinky ale přišel o kus sama sebe, je mnohem bázlivější než dříve, mnohem méně si je jistý sám sebou. O to více se upnul na tu svou "starší paničku". Do jeho rodiny patřím ještě já (chodí vítat ke dveřím) a tak je nejspokojenější, zbytek lidí a dalších bytostí se řadí na akceptovatelné, před kterými se ukáže, a na nepřátele, před kterými je nutno prchat.

KláraS 23.9.2008 10:13

lítost...

brečím tady nad klávesnicí a je mi moc líto obou kocourků ;-(. Měli ale oba krásný život, panička pro ně udělala všechno co bylo v jejích silách a odešli spolu...

Brečím tu i pro svoje dva kamarády - anduláčky Ferdíčka a Toničku, o které jsem včera vlastní vinou přišla....  Jediný co mě na tom utěšuje je, že taky odešli spolu, jeden sám by se trápil...

Všichni se za Duhovým mostem mají určitě dobře VVVVVV

PS: dlouho jsem vás nestíhala číst a moc jste mi všichni chyběli. teď už vás zase chvíli alespoň čtu, ale nestíhám reagovat. Díky že tu jste V

Vave 23.9.2008 10:33

Re: lítost...

Vítám zpátky ztracenou dceru!:-) Objímám Tě, milá KlároVV, je mi líto! A jak se má mimi a jak se má Káča?:-)

KláraS 23.9.2008 11:06

Re: Re: lítost...

mě je líto strašně a hlavně mám na sebe hroznej vztek....

Anduláčky mi totiž zabila Káča.....;-(;-(;-(;-(;-( protože já kráva i když jsem věděla, že někdy dokážou prolézt krmítkem, tak jsem to pořádně nezabezpečila.. A když jsme se včera s Vítkem vrátili z plavání, tak bylo.....8-o;-( Tak jsem ji čůzu v tom šoku zmidlila, ale můžu za to já - ona je oprostě lovec a to už nezměním...:-(

Xerxová 23.9.2008 11:17

Re: Re: Re: lítost...

Káča je takový ten skorojezevčík??? Tak to je dobrý lovec - a chudinky andulky neměly ten správný pud sebezáchovy...

Je mi to líto

KláraS 23.9.2008 11:51

Re: Re: Re: Re: lítost...

jojo - bohužel ano a já jí věřila, že ví že nesmí.... já blááhová :-(

štětinka 23.9.2008 10:39

Re: lítost...

šiš Klárko, ty taky!

Teda podzim fakty Zvířetníkům nepřeje.:-/

KláraS 23.9.2008 11:07

Re: Re: lítost...

jojo :-(

jinak - krásný článek o skoťandách :-)

štětinka 23.9.2008 11:40

Re: Re: Re: lítost...

díky... budou nové andulky?

KláraS 23.9.2008 11:52

Re: Re: Re: Re: lítost...

no, srdíčko říká že ano, ale rozum - co když je zase neuhlídáš....

uvidíme..

štětinka 23.9.2008 11:58

Re: Re: Re: Re: Re: lítost...

jiná klec, lépe zabezpečená?;-)

MaRi 23.9.2008 12:04

Re: Re: Re: Re: Re: lítost...

Klárko, to nejde říkat si - co když je neuhlídáš. To by člověk musel rezignovat na celý život - zvířátka, děti a vlastně cokoliv, co k životu patří. Chápu tě, taky už jsem se musela rozloučit s několika kamarády chlupatými i opeřenými...

terra-san 23.9.2008 12:13

Re: Re: Re: Re: Re: Re: lítost...

Souhlasím s MaRi - taky jsme kdysi přišli o andulku přičiněním dobrého lovce, prozměnu v mourovatém kožichu, a taky to byla naše chyba. Pořídíli jsme dalšího opeřence, a ten se s námi v pohodě dožil snad 15 let? Už je to moc dlouho, ale vím, že ta hloupá náhoda se nikdy neopakovala...

YGA 23.9.2008 12:26

Re: lítost...

Milá Kláro, opravdu si pořiď jiné andulky - už určitě nenecháš nezabezpečnou klec. A pak, když Káča dostala buchando, třeba pochopí, že opeřenci z klece nejsou na hraní. Já vim, že je ti jich líto a že si říkáš, že tu minutku jsi jim mohla věnovat, ale tak to máš se vším. Tisknu ti na dálku tlapku a posílám pohlazení.

KláraS 23.9.2008 15:19

Re: Re: lítost...

díky všem za podporu. klec je vygruntovaná a čeká na nové nájemníky ... VV

jinak držím palce všem co to potřebují a letíme ven - vyvenčit dítě a psí smečku... krásný zbytek dne všem

Apina 23.9.2008 15:29

Re: lítost...

Kláro, tak tohle také znám, kdysi dávno jsem přišla během jedné noci díky jednomu zapomenutému teflonovému kastrolu na zapálené plotně o všechny své andulky. Je to smutné zrovna tak jako s ostatními zvířaty, vím, že ti není lehko. Tehdy jsem se sama přiotrávila, šla jsem do školy celá uplakaná s bolavou hlavou a ještě jsem tam slízla špatné známky, protože jsem byla úplně k ničemu. Je mi tě moc líto, tvé anduličky si už poletují vesele za duhovým mostem a nic je nebolí. Jen na ně vpomínej v dobrém.

terra-san 23.9.2008 16:24

Re: Re: lítost...

No potěš koště, Apino. Tak se mi cosi v hlavě motá, že nám kdysi říkali, že při tepelné degradaci teflonu se vyvíjí m.j. fosgen (což je bojový plyn). Ale to ta pánev musela být skoro tekutá8-o

Jana Pešková 23.9.2008 10:13

2 koťata

Kocourová, já vím, že je ještě moc brzo ale věděla bych o 2 docela opuštěných koťatech , jednou morouhané a jedno rezavé... Tak kdyby náhodou

Lara 23.9.2008 10:12

Ach jo

Ja tady becim jak zelva ;-(

Velká kočka 23.9.2008 10:07

Života běh

Milá Kocourová !!! Života běh nezastavíme. Těm kdo nás opustili je už dobře, ale my jsme tu zůstali s prázdnem v srdci a sevřeným hrdlem. Jsem ve věku, kdy jsem to byla nucena prožít mockrát. Odcházeli mi lidé, odcházela zvířátka, pro mne byl žal po nich naprosto stejný. Ani jejich počtem se bolest nemenší. Přeji ti ze srdce brzký příchod nových kamarádů, úsměv který ti vyloudí na rtech moc potřebuješ. Ti kteří tě potřebují už někde čekají a moc se na tebe těší. Zatím pláču s tebou a moc tě objímám !!!

Jana 23.9.2008 9:52

Jemi to líto,

fňukám si tu nad klávesnicí a přeji, ať to přebolí. V A taky se přidávám, že nejlepší "pofoukání na bolístku" je nový zvířecí kamarád!!!