30.4.2024 | Svátek má Blahoslav


Diskuse k článku

KOČKY: Kočka není pes aneb jak jsme ke kočičákům přišli (1)

Že kočka není pes, to ví jasně každé malé dítě, a hned ukáže na správný obrázek, ačkoli zvláště pejskové jsou velmi různorodá cháska.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
terra 12.11.2007 12:40

Moc mě těšilo,

milá zvířátka od Vave, a na pokračování jsem velice moc zvědavý. Máš doma hezky živo, Vave, a hezky živě o tom píšeš:-D. Osobně rovněž podezřívám CD z několika významných zásahů do života smečky... Že posílám podrbání Ance a Mikešovi a Bertíkovi (a jestli chceš, tak i tobě, vím, že ve smečce se nemá rozlišovat, dělá to zlou krev ;-)) pod krčkem nebo za ouškama.

Vave 12.11.2007 13:08

Re: Moc mě těšilo,

Děkuju! :-) Myslím, že Centrální distribuce je pěkný lišák, ale psssst! neslyší to ráda!;-)

MaRi 12.11.2007 14:32

Re: Re: Moc mě těšilo,

Vaví, i když sleduju pravidelně a s nadšením průběžné reportáže, už se klepu nedočkavostí na pokračování dnešního souhrnného vyprávění.

Jen vypadám asi takhle: 8-o , když čtu o Centrální distribuci. Nemám proti ní nic, ale kdybych popsala, jak se zachovala ke mně, dostanu tady tak vynadáno (ostatně právem), že budu  brečet bez přestání minimálně do Velikonoc. Ve svém současném psychickém stavu se toho neodvážím.

jiný Honza 12.11.2007 16:45

Re: Re: Re: Moc mě těšilo,

Jen se neboj, ona ta CD ví, co dělá a vždycky to nakonec napraví!

jenny 12.11.2007 12:31

Milá Vave,

dobře ti rozumím, mám teď  doma s kočenkama úplně nový kočičí svět. Prožila jsem do letošního jara nepřetržitých více jako 30 let s pejsinkami a teď mně kočičí úhel pohledu úplně pohltil. Nechápu jak jsem mohla být bez kočky, měla jsem to poznat už dávno. Ale asi by to bez objevení Zvířetníku nešlo a tak znova a znova děkuji denně, že Vás všechny mám. Dnes se jdu podívat na jednu kočenku, co jsme ji objevili u rybářské chaty, je moc plachá, tak uvidím co se dá pro ni udělat. Už to mám promyšleno. Pejsek určitě taky zase bude, jenom až to budu trochu víc zvládat. Těším se na pokračování a díky za krásné písání.VV

Vave 12.11.2007 13:04

Re: Milá Vave,

Milá Jenny VV, máme to asi podobně! Myslím, že jsme obě měly velké štěstí! :-) Držím plaché kočičce i tobě palce! R^

Beda 12.11.2007 13:29

Re: Nechápu jak jsem mohla být bez kočky

tak tak R^R^R^VVVVVVVVVVVV

Vakandi 12.11.2007 16:26

Re: Milá Vave,

Jenny, držííííím R^R^R^R^V

týna 12.11.2007 12:26

hlásání

omlouvám, se, že mám absenci, ale prostě ten stroj se mnou odmítá komunikovat. mám pocit, že se Jája minimálně zdvojnásobil, včera jsme montovali další šplhadlo a drápadlo, přidali jsme misku na jogurt a bydlí se nám skvěle. ale držte palce, neboť do pátku ho bude hlídat, krmit a rozptylovat drahouš Ferda. před chvílí mi totiž volali z práce, že kolega drahý byl postižen slepým střevem a tudíž nemůže dnes večer odjet na služebku. a tak si naleštím ortézu, najdu slušný oděv, učešu se a budu odvezena. tak doufám, že to kluci spolu zvládnou.

a na pokračování kočkopsin se těším

Xerxová 12.11.2007 12:43

Re: hlásání

Kluci to určitě zvládnou - jenom aby neutvořili chlapský pakt a ty nezůstala bez kocoura;-D;-D. Na služebce dávej pozor - ať se někde nesmekneš - přeci jenom jen s jednou rukou a jednou nohou se v tomto počasí blbě venku funguje

terra 12.11.2007 13:03

Re: Re: hlásání

Nezůstala bez kocoura? Dobrý důvod pořídit dalšího, ne? Ale vážně - já myslím, že to pánové zvládnou, a Ferda alespoň bude moci popustit uzdu své náklonnosti. Vždyť to musí být hrozná dřina předstírat alespoň občas, že ho Jája "nebere"!:-D 

týna 12.11.2007 13:12

Re: Re: hlásání

pánové slíbili, že mě budou na rukách nosit;-D. holt, když šéfové nehovoří cizojazyčně, musí se snažit

Jakub S. 12.11.2007 13:19

Hlásání

No - já, buďa mužský, nevím: ale je o co stát, když šéfové tohle slíbí dámě v podřízeném postu - ?

týna 12.11.2007 14:08

Re: Hlásání

to právě ještě nevím, tohle mi slíbili poprvé. ale protože moje osoba je chromá, tak to asi nebude moc daleko od skutečnosti. navrhovala jsem, ať mi někde seženou vozík. tak se nechám překvapit. po návratu podám zprávu.

a teď už fakt mizím. mějte se tu krásně

Xerxová 12.11.2007 14:15

Re: Hlásání

Jakube - když jsme Týně předávali Jáju, tak opravdu nevypadala moc pohyblivě - má ortézy na noze a na protilehlé ruce. A s ohledem na stav počasí a silnic a chodníků tady (sype a sype a sype) jí opravdu ti šéfové budou asi muset poponášet;-D

Vave 12.11.2007 13:01

Re: hlásání

To bude dobré, milá Týno! A děkuju!VV Duo Fera&Jája to jistě zvládne skvěle! Jen abys po návratu nenašla uprostřed bytu velešplhadlo s poličkou pro Ferdu!;-)

týna 12.11.2007 13:14

Re: Re: hlásání

Ferda prováděl zátěžovou zkoušku nového šplhadla. a protože je přescent (115kg), tak se tam snad vejdou oba. jenom nevím, jestli umí Ferda viset hlavou dolů jako Jája;-D

Jakub S. 12.11.2007 13:20

Dóparoma - to máte zajímavou neotřelou domácnost,

s takovýma výjevama!

týna 12.11.2007 14:05

Re: Dóparoma - to máte zajímavou neotřelou domácnost,

jó, neotřelou, až někdy žasnu. zatím rozdělenou. a navzájem se navštěvujeme.

jiný Honza 12.11.2007 16:48

Re: Re: Re: hlásání

Nic ve zlém, ale pokud umí, chtělo by to fotodokumentaci. ;-P

alimo 12.11.2007 12:19

Moc krásné.....

Vavísku, dík za pěkné vyprávění a těším se na pokračováníR^ Anka i kocourek jsou superVVR^

Vave 12.11.2007 12:51

Re: Moc krásné.....

Děkuju, milá alimo! :-)VV Mikeš si Anku omotal kolem své pruhované tlapky velmi snadno, a nejen ji! ;-)

VěraZ 12.11.2007 12:14

Kočka není pes?

Moc hezké počteníčko. Děkuji, a těším se na pokračování.

Pro pobavení a jako důkaz, že i kočka může být psem:

http://www.youtube.com/watch?v=bFJENAwi3AI

Vave 12.11.2007 12:19

Re: Kočka není pes?

Páni, milá Věro! :-) Ten kočíčák na videu dělá "čau" jako Tádoš, podává pac jako Anka, převaluje se na záda jako Mikešek, když chce drbat, a tancuje jako Bertík, když mu nesu jídlo! Čtyři v jednom! 8-o ;-);-D;-D;-D

Děkuju za milá slova i za odkaz. :-)

Jiřina z GB 12.11.2007 13:13

Re: Kočka není pes?

Jůů, to nemá chybu. Hned jsem to poslala neteři, která cvičí borderky. ;-D

Zabrousila jsem na tom youtube a mám dotaz, přátelé. Může mi někdo vysvětlit ty mluvící pejsky? Vypadá to sice skvělem ale není to nějak jejich reakce na nepříjemné zvuky, které jim dělají zle? Teď třeba myslím sirény a podobně.

VěraZ 12.11.2007 17:04

Re: Re: Kočka není pes?

Psi obecně vytím něco vyjadřují. Můj jezevčík jinak vyje při zvuku syrény, jinak když touží po fence a jinak, když ho o to požádám. Je to jen jeden z jeho zvukových projevu. Také rozdílně štěká a já poznám co chce, nebo co se děje i když ho nevidím.

Lepší vysvětlení snad poskytne:

http://www.aimee.estranky.cz/clanky/vse-o-psech/proc-psi-vyji_

VěraZ 12.11.2007 17:27

Re: Re: Re: Kočka není pes?

Oprava:

www.aimee.estranky.cz/clanky/vse-o-psech/proc-psi-vyji_

Jiřina z GB 12.11.2007 19:54

Re: Re: Re: Re: Kočka není pes?

Děkuji VěroZ. Sice se ty stránky nezobrazily ani jedna, ale já jsem si zagooglila a už to vím... 

Jiřina z GB 12.11.2007 20:02

Re: Re: Re: Re: Kočka není pes?

To vypadá jako Mikulovský zámek za Aimeenkou v  albu - současná Aimee...žejo?

YGA 12.11.2007 20:32

Mikulovský zámek

Nóóó ;-D - máš přehled milá Jiřko.