17.6.2021 | Svátek má Adolf


Diskuse k článku

KOČKY: Kočičí standoff!

Byl advent a šla jsem do našeho vedlejšího domu udělat vánoční výzdobu a převléknout postel po návštěvě. Venku foukal dost studený vítr, tak naše garážová kočka Indy cupitala do domu za mnou.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Pajakerryková 29.12.2016 12:33

Re: Maričkoooo :-)

tak drobení a sada čibav mě teda dostala.

No mohla bych Ti půjčit Terrynka, on miluje malé vřískající pejsci a sežrat je nechce. Zato Nastěnka by se mohla podívat z čeho se taková sada čibav skládá :)

H. Williamson 28.12.2016 22:02

Marick, to je moudre povidani

a moc pekne se to cetlo. Doufam, ze sverazna Indy dostala lekci a nebude utocit. Taky se snazim inovativne vychovavat.

Z. Yga 28.12.2016 21:49

Re: opožděně

U nás se po takovýchto nájezdech při mávání na rozloučenou pronášela věta "Tu radost při příjezdu předčí jen radost při odjezdu!" (:o)))

E. Šusová 28.12.2016 21:28

Re: Maričkoooo :-)

dodatek k Indy- to ... nikdy neměla svoje doma... bylo myšleno na ty začátky, kdy ještě nebyla u Vás a tak si to pak následně třeba nese do života dál?

E. Šusová 28.12.2016 21:26

Re: Maričkoooo :-)

hmm - tak že by tam byl ten zakopaný pudlík? Že Indy vlastně nikdy neměla svoje pořádné doma? A tím pádem vznikala nejistota a její následné chování? Nevím, v kočičkách se vůbec nevyznám. Jen mě to tak napadlo. Páč fšicí tvorové potřebují mít svoje jistoty v životě.

:-D heh no sice to nebyl záměr to krátké "i" ale ona se ta čůza flekatá v podstatě opravdu nařití. Páč s sebou smýkne prostorem, jak když do ní pustítě 220 a umístí se na tu svou flekatou řiť. Takže......... v podstatě vlastně se opravdu nařití :-D :-D

E. Šusová 28.12.2016 21:22

Re: Maričkoooo :-)

no joo-o, no. Drobení. Vlastní ho paní, který říkám "Adééloo!", neb x let tu chodí prostorem se stádem neposlušných čibab. Navolno a neustále huláká to svoje "adélo, adéélooo!" /proč volá jen tu jednu netuším/ každopádně čibaby vždycky na každého psa vylítnou a řvou jak ....... no řvou. Tak vždy svým psům vysvětluju, aby se na ty drobky u kotníků radši vykašlali. Protože můj pokus vysvětlit paní, že ne všichni psi jsou na tu její smečku zvědaví a ne všichni budou takhle tolerantní a jednou jí některou tu čibabu nějaký pes přežvýkne, byl jaksi marný.

M. Crossette 28.12.2016 21:09

Re: Maričkoooo :-)

Indy je opravdu naše 6 let. Je poděděná od bývalé sousedky Kris(majitelky fenky Sadie). Ta ji našla jako minikotě a rok byla milovaný jedináček. Pak přišla Sadie, která Indy "zbarala zahradu a dům". Sadie by se byla přátelila, ale Indy ne a dobrovolně se z ní stala venkovní kočka, odmítala být uvnitř. Kris chodila do práce, kluci ve škola. Kris sice dala před odjezdem k domu misku, ale okolní kočky (a hlavně jedna pobíhající čivava) je dokázali vypucovat, než se k nim Indy dostala. Tak jsem jí misko doplňovala a kočku k nim volala. A pak, pro jistotu jsem jí jednou "pozvala" k nám před garáž, kde jsem měla jistotu, že se nažere. No a už to bylo, Indy se u nás usadila, Kris to věděla, ale byla ráda, že Indy nehladoví a kluci sice stale mluvili o jejich kočce, párkrát ji zkusili vzít domů, ale ona se vždy obratem vrátila k nám. Když šlo o to, zachránit Trixie před utracením, byl to jeden z důvodů, proč si ji vzala k Sadie ("vy jste se ujali Indy, já vám pomohu s Trixie).Když se Kris před 6 lety odstěhovala (a provdala), to už jsme věděli, že se k nám nadobro přestěhuje jak Trixie, tak Indy. A nelitujeme ani jedné čtyřnohé holky !!!

Ráda čtu, jak se princezně daří "výchova poslušnosti" A áno, poslouchat "radostně" je véélice žádoucí! Vyprskla jsem smíchy u věty "bez mého slovního pobídnutí, rozhodla, že se radši nařítí ke mně...". To proto, že slovo "se nařítí" s krátkými "i" vyzní úplně jinak, než s těmi dlouhými "í":)

H. Williamson 28.12.2016 20:59

Re: opožděně

Uff, to musel byt najezd. :)

D. Ruščáková 28.12.2016 20:52

Re: Maričko, tak tohle byl western podle mého gusta:))

Maričko, pokud pes nezažil od člověka úmyslné příkoří (psi umějí poznat nehodu stejně jako nezbytnou byť nepříjemnou péči a umějí ji odpustit), tak ti tohle prostě neudělají. Jiný pes, to je něco jiného - i když já to nezažila v domácí smečce, tam se taky odpouští:))

Prostě napsala jsi velmi pěkné a poučné vyprávění a já si ho užila:))

Z. Lika 28.12.2016 20:48

Re: Maričkoooo :-)

Prej "drobení"... Petroooo :-DD

E. Šusová 28.12.2016 20:24

Re: Maričkoooo :-)

nojo, no. Pověstná dvacetšestka :-D. Docentka by mohla vyprávět :-D. Ale jsem právě u ní ráda, že už vnímá to, co se mi děje na gezichtu (tedy zatím doma) a nemusím tudíž používat slova, natož hulákat, svědčí to o tom, že nás vnímá už jinak. Dneska ji musím pochváliti. Lije tady celej den, fakt hodně. Takže jsme to dneska zasekli s tím, že velký výlet se konat nebude a bude vícero malých procházek sídlištních, kdy se nenápadně zaměřím na nácvik nějajké té spolupráce. Chovala se více-méně jako vychovaná mladá dáma /oproti včerejšku, který stál za kulový, zatímco den ještě předešlý byl na jedničku - my se takhle momentálně houpeme nahoru a dolu/. Odpoledne se sama, bez jakéhokoliv mého slovního pobídnutí, rozhodla, že se radši nařítí ke mně, než aby táhla za "drobením" /sada několika mnoho nevychovaných uřvaných čivav/. A byla velmi radostná sama ze sebe. Teď při předvečerní procházce pravda při průchodu dvou velkých psů, zas začla dělat vzpínajícího se oře, nicméně se následně nechala dovést ke klidnému usednutí s tím, že jsme poté mohli v klidu jít za psékama a ona se na tichounké "Talí poď sem" otočila a přišla RADOSTNĚ ke mně. To radostně je pro mě hrozně důležitý, moc, moc.

Indy je opravdu nádhený stvoření - zeptám se-máte ji od malička?

M. Crossette 28.12.2016 20:15

Re: Maričko, tak tohle byl western podle mého gusta:))

No Dede, od psů (hlavně velikosti těch tvých)by to byly jiné grády, než od kočky a tak jak si to nedovedu představit u Ariberry, tak stejně tak nevím, co by přimělo Trixie, aby se k nám zachovala jako Indy. Ale jak jsem o tom psala níže, tak jsem spíše měla na mysli vztah psa ke psu, kdy během vteřiny se přátelské muchlání může změnit ve rvačku, ani nepostřehneš proč (zažili jsme kdysi s Trixie a Sadie...brr, Nerada bych to viděla znovu).

Z. Vave 28.12.2016 20:13

Re: Půvabné vyprávění,

Chichichi!

M. Crossette 28.12.2016 20:10

Re: opožděně

Tak teď jsi si mohla přečíst "první kočičí kovbojku". Přeji dokonalé zotavení po rodinné invazi (ale jistě skvělé a vydařené).

M. Crossette 28.12.2016 20:09

Re: Joj, Maričko,

Zatím jsem "pistolníka" dělala pouze na Indy, byl to takový nápad okamžiku :) Rusty a Woodz nenapadají ! Indy "nechytne do drápků", jak píšeš u Oriáše, ona je právě zákeřná, natáhne packu a sekne, nebo bleskově otočí hlavu a kousne (tedy nezahryzne se, jen rafne), oboje na jsou pobyby sotva půl vteříny (a prchne), ale stačí.

Druhá kočka k Ori? Třeba mu opravdu chybí, takže co není, může být :)

M. Crossette 28.12.2016 20:04

Re: Maričkoooo :-)

Šiš Petro, ksicht č.26 :))) Tak já jsem asi teprve u č.1 a mám tedy co dohánět. Ano, Indy je opravdu lehká jako obláček, uvítala bych u ní pár kg navíc, ale nedaří se, kočku prostě nepřinutíš, aby jedla, když nechce. Ale je už hubeňour léta, tak ji štíhlá linie asi svědčí.

D. Ruščáková 28.12.2016 20:02

Maričko, tak tohle byl western podle mého gusta:))

To bych byla moc chtěla vidět! Jen netuším, jak to na Indy doopravdy působilo, nemám kočky takhle nastudované. Na psa by to platilo.

K těm občasným zákeřným úletům - já to mám za čistě kočičí věc, žádný z mých psů nikdy nic podobného nedělal. Což vlastně jen znamená, že mám štěstí na psy, já vím - zobecnit se to (jako většina věcí) nedá:))

E. Šusová 28.12.2016 19:50

Maričkoooo :-)

ten výraz znám. Říkám mu ksicht č. 26. A psi dobře vědí, že když se objeví dvacetšestka, jsou v průseru :-). A myslím, že to pochopila i ten nádherný bílý a nadýchaný obláček.

Z. Xerxová 28.12.2016 19:13

opožděně

hezkou středu všem Zvířetníkům a zvířátkům :o) těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej. A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp

Odjeli... všichni... jdu si sednout a dát nohy nahoru :o)

článek moc hezký, kovbojky já ráda :o)

Z. Lika 28.12.2016 18:18

Re: Půvabné vyprávění,

No co co, rozejděte se!

Z. Vave 28.12.2016 17:00

Re: Půvabné vyprávění,

:) Nejlepší je to v létě, kdy člověk přece jen nosí vykrojená trička. "Modří" (čti kočkaři) sice vědí, ale spousta lidí civí na postarší podrápanou hruď docela nechápavě. :o)

Z. Matylda 28.12.2016 16:57

Joj, Maričko,

už ta představa lehce nahrbeného pistolníka s rukama u koltů, který přísně zírá na bílou kočku, je veskrze fascinující :) Oriáš taky někdy chytne hladící ruku do zubů a do drápů, ale nikdy to nebylo do krve. Že by mu scházela druhá kočka?

Z. Lika 28.12.2016 16:55

Re: Hlavně že byl happy end!

Ano ano, Indy si tě určitě chtěla udobřit, to pomalé mrknutí je jasné znamení. A přišla na to, aspoň pro tu chvíli, že líp s tebou pořídí po dobrém :-)

M. Crossette 28.12.2016 16:37

Re: Hlavně že byl happy end!

Hihi Liko, tak teď jsi mi tedy dala :) !! A máš pravdu, mě vůbec nedošlo, že slova písničky protiřečí mému (a šerifovu) úmyslu a chování :) Nejen český překlad, ale i original "Do not forsake me, My Darling". Ovšem tím, že Indy mrkla(vzdala se) první, možná mě vlastně prosila, "ať jsem pořád s ní", "ať ji nezatracuji, neopouštím". Takže její prohra bylo nakonec i její vítěztví, protože jsem ji nejen nezatratila, ale šla pak dlouze kartáčovat - bylo ji odpuštěno :)

Z. Lika 28.12.2016 16:26

Re: Půvabné vyprávění,

Já mám doma neustále zásobu jodových per, to se musí ošetřovat hned.

Z. Lika 28.12.2016 16:24

Re: Hlavně že byl happy end!

Chich, tak si představuji, jak proti sobě s Indy nehybně stojíte a propalujete se pohledem, a do toho vzduchem zní "Buď pořád se mnou lásko sladká". Tak to je V pravé poledne přesně podle Maričky :-)

M. Crossette 28.12.2016 16:24

Re: Půvabné vyprávění,

Díky Vave. No popravdě nevím, jak dalece jsem měla přísnou tvář a pochybuji, že mi z očí "sršely blesky" jak jsem chtěla působit :) Takže si myslím, že to byl převážně ten prudký obrat a strnulý postoj, co jí udivilo a čeho se zalekla, než můj "krutý pohled".

No já pomalu nemám doma tričko, kde by nebyly dirky od drápku koček. Přesně jako tvůj Mikeš, ty naše si také dělají z mé náruče odrazový můstek a zadní drápky se jim změní v špice v tetrách :)

M. Crossette 28.12.2016 16:17

Re: Páni!

Zano, no tohle byl takový okamžitý nápad, prostě jsem chtěla vidět, jak by Indy reagovala. A ona mě docela překvapila, jasně poznala, že "něco" v mém chování je jiné, že se asi zlobím :) Že by si to pamatovala na dlouho si moc naději nedělám. Ale jak píšu, chová se takhle roky a už jsme si na to zvykli a prostě si dáváme pozor.

M. Crossette 28.12.2016 16:12

Re: Indy to je jako naše Hepinka

Opravdu zajímavé číst, kolik koček se chová jako Indy! No ona zvířata kolikrát nemají k obraně (nebo na protest proti něčemu)moc čas na rozmyšlení a tak reagují prostě raději okamžitě. Však pes také někdy rafne nečekaně rychle, dříve, než tomu majitel stačí zabránit. A nemusí to být skutečná zloba, jen mu v ten moment něco vadilo. Jen bohužel u psa jsou následky mnohem větší, než u kočky.

To mrknutí=pusa jsem kdysi dávno někde četla a už tehdy zkoušela to na kočky, ale neměla jsem dojem, že se chovaly jinak. Ale teď u Indy ano. Ovšem ona možná vice poznala moje uvolnění těla, než "pusu", ale možná jak jsme na sebe nehybně hleděly bez mrknutí, tak ve vzduchu byla celkově jiná energie, že i to mrknutí měla jinou "sílu" :)

M. Crossette 28.12.2016 16:02

Re: Maričko

No jó Bedo (a YGO), kdybych Indy nejprve kartáčovala, tak jsem práci rovnou mohla odložit na další den, když by tam kočka nebyla se mnou. Protože u ní kartáčování není jen tak párkrát přejet kožich. Miluje to a vydrží držet dlouho a běda, kdybych přestala dřív...:)

Kupodivu naše ostatní kočky tohle nikdy nedělaly. Tedy jedině Kotě, ale ta měla system varování. Když ji někdo třeba dlouho hladil (my nebo návštěva) tak nejprve mňoukla na protest, pak zvedla packu a až na potřetí ťafla (nikdy nekousla). Takže jsme na to případně "hladiče" upozorňovali a respektovali to.