14.6.2021 | Svátek má Roland


Diskuse k článku

KOČKY: Kočičí standoff!

Byl advent a šla jsem do našeho vedlejšího domu udělat vánoční výzdobu a převléknout postel po návštěvě. Venku foukal dost studený vítr, tak naše garážová kočka Indy cupitala do domu za mnou.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
E. Šusová 28.12.2016 19:50

Maričkoooo :-)

ten výraz znám. Říkám mu ksicht č. 26. A psi dobře vědí, že když se objeví dvacetšestka, jsou v průseru :-). A myslím, že to pochopila i ten nádherný bílý a nadýchaný obláček.

M. Crossette 28.12.2016 20:04

Re: Maričkoooo :-)

Šiš Petro, ksicht č.26 :))) Tak já jsem asi teprve u č.1 a mám tedy co dohánět. Ano, Indy je opravdu lehká jako obláček, uvítala bych u ní pár kg navíc, ale nedaří se, kočku prostě nepřinutíš, aby jedla, když nechce. Ale je už hubeňour léta, tak ji štíhlá linie asi svědčí.

E. Šusová 28.12.2016 20:24

Re: Maričkoooo :-)

nojo, no. Pověstná dvacetšestka :-D. Docentka by mohla vyprávět :-D. Ale jsem právě u ní ráda, že už vnímá to, co se mi děje na gezichtu (tedy zatím doma) a nemusím tudíž používat slova, natož hulákat, svědčí to o tom, že nás vnímá už jinak. Dneska ji musím pochváliti. Lije tady celej den, fakt hodně. Takže jsme to dneska zasekli s tím, že velký výlet se konat nebude a bude vícero malých procházek sídlištních, kdy se nenápadně zaměřím na nácvik nějajké té spolupráce. Chovala se více-méně jako vychovaná mladá dáma /oproti včerejšku, který stál za kulový, zatímco den ještě předešlý byl na jedničku - my se takhle momentálně houpeme nahoru a dolu/. Odpoledne se sama, bez jakéhokoliv mého slovního pobídnutí, rozhodla, že se radši nařítí ke mně, než aby táhla za "drobením" /sada několika mnoho nevychovaných uřvaných čivav/. A byla velmi radostná sama ze sebe. Teď při předvečerní procházce pravda při průchodu dvou velkých psů, zas začla dělat vzpínajícího se oře, nicméně se následně nechala dovést ke klidnému usednutí s tím, že jsme poté mohli v klidu jít za psékama a ona se na tichounké "Talí poď sem" otočila a přišla RADOSTNĚ ke mně. To radostně je pro mě hrozně důležitý, moc, moc.

Indy je opravdu nádhený stvoření - zeptám se-máte ji od malička?

Z. Lika 28.12.2016 20:48

Re: Maričkoooo :-)

Prej "drobení"... Petroooo :-DD

E. Šusová 28.12.2016 21:22

Re: Maričkoooo :-)

no joo-o, no. Drobení. Vlastní ho paní, který říkám "Adééloo!", neb x let tu chodí prostorem se stádem neposlušných čibab. Navolno a neustále huláká to svoje "adélo, adéélooo!" /proč volá jen tu jednu netuším/ každopádně čibaby vždycky na každého psa vylítnou a řvou jak ....... no řvou. Tak vždy svým psům vysvětluju, aby se na ty drobky u kotníků radši vykašlali. Protože můj pokus vysvětlit paní, že ne všichni psi jsou na tu její smečku zvědaví a ne všichni budou takhle tolerantní a jednou jí některou tu čibabu nějaký pes přežvýkne, byl jaksi marný.

M. Crossette 28.12.2016 21:09

Re: Maričkoooo :-)

Indy je opravdu naše 6 let. Je poděděná od bývalé sousedky Kris(majitelky fenky Sadie). Ta ji našla jako minikotě a rok byla milovaný jedináček. Pak přišla Sadie, která Indy "zbarala zahradu a dům". Sadie by se byla přátelila, ale Indy ne a dobrovolně se z ní stala venkovní kočka, odmítala být uvnitř. Kris chodila do práce, kluci ve škola. Kris sice dala před odjezdem k domu misku, ale okolní kočky (a hlavně jedna pobíhající čivava) je dokázali vypucovat, než se k nim Indy dostala. Tak jsem jí misko doplňovala a kočku k nim volala. A pak, pro jistotu jsem jí jednou "pozvala" k nám před garáž, kde jsem měla jistotu, že se nažere. No a už to bylo, Indy se u nás usadila, Kris to věděla, ale byla ráda, že Indy nehladoví a kluci sice stale mluvili o jejich kočce, párkrát ji zkusili vzít domů, ale ona se vždy obratem vrátila k nám. Když šlo o to, zachránit Trixie před utracením, byl to jeden z důvodů, proč si ji vzala k Sadie ("vy jste se ujali Indy, já vám pomohu s Trixie).Když se Kris před 6 lety odstěhovala (a provdala), to už jsme věděli, že se k nám nadobro přestěhuje jak Trixie, tak Indy. A nelitujeme ani jedné čtyřnohé holky !!!

Ráda čtu, jak se princezně daří "výchova poslušnosti" A áno, poslouchat "radostně" je véélice žádoucí! Vyprskla jsem smíchy u věty "bez mého slovního pobídnutí, rozhodla, že se radši nařítí ke mně...". To proto, že slovo "se nařítí" s krátkými "i" vyzní úplně jinak, než s těmi dlouhými "í":)

E. Šusová 28.12.2016 21:26

Re: Maričkoooo :-)

hmm - tak že by tam byl ten zakopaný pudlík? Že Indy vlastně nikdy neměla svoje pořádné doma? A tím pádem vznikala nejistota a její následné chování? Nevím, v kočičkách se vůbec nevyznám. Jen mě to tak napadlo. Páč fšicí tvorové potřebují mít svoje jistoty v životě.

:-D heh no sice to nebyl záměr to krátké "i" ale ona se ta čůza flekatá v podstatě opravdu nařití. Páč s sebou smýkne prostorem, jak když do ní pustítě 220 a umístí se na tu svou flekatou řiť. Takže......... v podstatě vlastně se opravdu nařití :-D :-D

E. Šusová 28.12.2016 21:28

Re: Maričkoooo :-)

dodatek k Indy- to ... nikdy neměla svoje doma... bylo myšleno na ty začátky, kdy ještě nebyla u Vás a tak si to pak následně třeba nese do života dál?

M. Pajakerryková 29.12.2016 12:33

Re: Maričkoooo :-)

tak drobení a sada čibav mě teda dostala.

No mohla bych Ti půjčit Terrynka, on miluje malé vřískající pejsci a sežrat je nechce. Zato Nastěnka by se mohla podívat z čeho se taková sada čibav skládá :)