3.6.2024 | Svátek má Tamara


Diskuse k článku

KOČKY: Kočičí nadělení

Přiznám se, že nevím, jak začít. Tak to vezmu od úplného začátku. Když jsme si v únoru vzali domů Mikeše II, tak jsem si myslela, že teď bude od toulavých koček snad klid... ale to jsem se pěkně spletla.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
radanova 31.8.2008 15:00

Re: S hlubokým zármutkem

tedy Pitrýs já se lekla komu se co stalo, ty jsi potvůrka;-D

Hana W 31.8.2008 15:40

Re: S hlubokým zármutkem

To halerove bohatstvi si moc pamatuju. Cestou ze skoly ve vesnickem konzumu natazena detska ruka s halirema - co si za to mozu koupit? A pak to rozhodovani... kachni mejdlicko, bonbon anebo prekvapeni ve skatulce?;-) Vubec jsem si tehdy nepripadla chuda.

RenataE 31.8.2008 20:02

Re: S hlubokým zármutkem

A za dvacetník taky bylo Lipo a za desetník Energit nebo jak se to jmenovalo. Takové dvě malé kostičky:-) Ve Skleňáku zmrzka za 0,70 do lasturky.

Olčava 31.8.2008 20:37

Re: Re: S hlubokým zármutkem

jo jo ve Skleňáku, a eskymo za 0,50, polárka za 0,80 a míša za korunu

RenataE 31.8.2008 20:38

Re: Re: Re: S hlubokým zármutkem

Ježiš, úplně jsem na tebe zapomněla, jsem ostuda! V týdnu se ozvu, jo?

Olčava 31.8.2008 21:59

Re: Re: Re: Re: S hlubokým zármutkem

chi chi, Renato, chvíli jsem koukala, proč bys jako měla být ostuda, takže klídek, jsme na tom úplně stejně, já taky zapomněla. A možná, když to necháš na nějaký podzimní pražení, tak se taky nic nestane.

RenataE 31.8.2008 22:21

Re: Re: Re: Re: Re: S hlubokým zármutkem

No, už mám fotky "Malá v největším, Nejmenší, Nejvzdálenější" - a tak zřejmě přibude i "Poslední";-D

Vave 31.8.2008 10:48

Jen rychle okem

přelétám komentáře a zdravím ctěné Zvířetnictvo! VV

A lidičky! Musíte určitě vyzkoušet palačinky s citrónovou šťávou a moučkovým cukrem!! Poradila mi to kolegyně, a jí to naučila dcera, která se právě vrátila z dlouhého pobytu v Anglii, tak jsem to včera večer vyzkoušela - a nikdo nechtěl klasicky mazanou a zdobenou palačinku.

A je to tak prosté - jen vymačkejte na palačinku trochu šťávy z citrónu a pak přes sítko pocukrujte, zabalte a mlaskejte! Delikátní, pikantní, lehké! Mňam! :-)

Pitrýsek 31.8.2008 14:01

Re: Jen rychle okem

Díky za tip, ráda vyzkouším. Já je vždy dělám plněné tvarohem s rozinkami, tak to bude milá změna.

Zdena b.p. 31.8.2008 20:26

Re: Jen rychle okem

Jo, a u nás se jim říká "presidentské". Prý je měl rád president Masaryk. A těstíčko se dělá tak, že se nejdřív rozpustí máslíčko a rozdělá těstíčko. Pod první se podmaže, ale pak jsou další tzv. samomazné. Ani teflonku nepotřebuješ. Mňam ;-P

Matylda 31.8.2008 20:27

Re: Re: Jen rychle okem

Ježiš, to zní úžasně

RenataE 31.8.2008 20:31

Re: Re: Jen rychle okem

Taky je znám pod tím jménem. A není nad litinu, akorát se to trochu nesnáší s mýma pošramocenýma ručičkama;-D Takže na litinu biftek, ten se nemusí nadhazovat;-D

Zdena b.p. 31.8.2008 21:00

Re: Re: Re: Jen rychle okem

Vlastním delší planžetovou lopatku a i s "vařečkovým" loktem se to obrací jedna báseň. Proč vařečkovým? Když jsem si pořídila do obou loktů zánět jako víno a zabezpečovala jsem servis pro 4 robátka, 2 chlapy a babí, tak jsem byla panem dochtorem vyšetřena, oíněkcována a bylo konstatováno, že já, teda rozhodně tenisový loket nemá. Spíš vařečkový:-).

RenataE 31.8.2008 21:03

Re: Re: Re: Re: Jen rychle okem

Však já už taky nenadhazuju, mám na to lidi;-D

Xerxová 31.8.2008 7:53

hezký den

hezkou neděli všem Zvířetníkům a zvířátkům :-)

Betí týdeníček můžete shlédnout tady  http://www.drporkert.com/dogy/images/beta/0808/

Apina 31.8.2008 8:03

Re: hezký den

Xerxová, díky za přání hezkého dne, které ostatně posíláš každý den a i já většinou mlčící, ale čtoucí si ho přečtu. Jen, co to dopíšu, jdu se podívat na Betčin deníček :-).Také přeji všem Zvířetníčkům krásný a hřejivý den. Já na vás nezapomínám a čtu to tady, jenže, když se zapojím do diskuze, hádejte, co se děje? Pak jsem tady doslova pečená, vařená, každou chvilku sem koukám a nestíhám robotovat. Je to sice příjemné, ale po mě se holt také chtějí nějaké ty pracovní výsledečky, a letos obecně jsem tomu moc nedala. Tak to teď tak trochu doháním, tedy to, co se dohnat dá. Moc a moc vás tu všechny zdravímVVVVVVVVVV

Rpuť 31.8.2008 8:17

Re: hezký den

Úplně placatej pes! Jak já jí závidím - nikoli tu placatost, samozřejmě;-) Takhle se natáhnout, přehodit nožku přes nožku a jen tak zasněně jukat.... joooo, to by bylo nádherný .... přímo lovely;-D

Beda 31.8.2008 11:34

Rputiiiii, no jasně :-))))

Oooooooh!!!  Wouldn't it be lovely... ba přímo LO_VE_LYYYYYYYYYR^R^R^;-)

zana 31.8.2008 14:34

Re: Rputiiiii, no jasně :-))))

akorát ... My Fair Lady je u mne asi nafurt Hepburn(ová)VV

zana 31.8.2008 14:25

Re: Re: hezký den

ta fakt není špatná, to bych si dala líbit;-)

štětinka 31.8.2008 9:20

Re: hezký den

teda ty fotka se svítícíma očima!!!;-D;-D;-DR^R^R^

Hezký den!

Xerxová 31.8.2008 9:38

Re: Re: hezký den

to je důkaz, že je podzim... foťák si v lese přibleskává i v deset dopoledne... Tu fotku páník schválně neretušoval, aby byl náš Baskervil kosatkovitý dokonalý ;-D;-D.

Jinak jsem včera viděla pár Kosatek;-P i v jiných barevných rázech (letících, tažných, po zadních se přískoky přemisťujících)- ale většina dog byla klidně jdoucí psiska vedle páníků, spousta navolno, spousta klidně se samostatně povalujících... Byli veselí, hraví, usměvaví - ale jejich temperament byl hluboko pod kosatčí hladinou. Smutná jsem byla z tetičky Ailenky - vloni plná síly - od neteřky Betky pomalu nešla rozeznat, a letos špatně chodící šedohubá babuška... Chovatelka Lenka je nešťastná, Ailenka nějak rychle stárne. A to jí je jen sedm :-(. Bráška Banderas letos nebyl...

Pitrýsek 31.8.2008 9:33

Re: hezký den

Hezký den všem Zvířetníkům a všem, které mají Zvířetníci rádi.

Kosatko milá, nediv se, že to tak u vás chodí, když máš paničku bez hlavy. To je potom nějaká domluva, jest-li na výstavku a potom štěnísky? Nebo jak. To pak můžeš do ní "hučet jak do duba" a rozumného výsledku se nedočkáš. Ale zase, když ta panička ztratila hlavu, tak můžeš strhnout velení do svých tlapek, protože, marná sláva, chlapi jsou rádi, když domácnost vedou ženské a oni mají čas na ty zásadní a rozhodující věci (jak říkal pan J.W.). Že k tomu převratu u vás cíleně směřuješ, tomu nasvědčuje i ta kouzelná kytka za uchem. Moc ti sluší. Tak Betko Kosatková, děvče milé, vpřéééééééééd!

Pitrýsek 31.8.2008 9:41

Re: Re: hezký den

Včera jsem tady s Vámi byla jen chvíli. Seděla jsem pak,  s úsměvem na ústech, u moc  pěkné  pohádky "O medvědu Ondřejovi". Je to fakt hezká pohádenka, z r. 1959 s panem Marvanem a tak.

veram 31.8.2008 10:21

Re: Re: Re: hezký den

A ještě s někým ...VVVVVVR^

A všem přeju krásný den

LENKA S 31.8.2008 10:41

VERAM, TAK TOHLE JÁ MUSÍM PRÁSKNOUT A NEJEN NAZNAČIT

 A´T  TU   VŠICHNI  VĚDÍ, ŽE  NAŠE    VELKÁ KOČKA V  TÉHLE  POHÁDCE  HRÁLA  PRINCEZNU   BLANKU. BYLO  JÍ  TEHDY  26 A  BYLA  OPRAVDU  MOC  PĚKNÁ. KOČKA  UŽ  TEHDY.   AGLAIO, PROMIN,  ALE   UZ  SE  TO  NEKDE  MUSELO  NAPRÁSKAT.  DOUFÁM, ŽE   MNE  NEROZTRHÁŠ  SVÝMI  DRÁÚPKY  NACIMRCAMPR  ZA  MOU  PROSTOŘEKOST. ZDRAVÍM  VELKOU KOČKU  A VŠECHNY PŘÍTOMNÉ  . PŘEJU KRÁSNOU  NEDĚLIČKU   VŠEM.

Olčava 31.8.2008 10:50

NO TOHLE!!!

TEDA PRINCEZNO VELKÁ KOČKOVVVVVV

zana 31.8.2008 14:25

Re: VERAM, TAK TOHLE JÁ MUSÍM PRÁSKNOUT A NEJEN NAZNAČIT

TÝÝÝ JO, TO SE MĚLO HLÁSIT PŘEDEEEM8-o8-o8-o!!

Vave 31.8.2008 20:16

Re: VERAM, TAK TOHLE JÁ MUSÍM PRÁSKNOUT A NEJEN NAZNAČIT

LENKO, MYSLÍM SI, ŽE NENÍ SPRÁVNÉ VEŘEJNĚ PROZRAZOVAT O LIDECH TO, CO SAMI NAHLAS NEŘEKLI. PAMATUJI SE, JAK TO KDYSI BOLELO TOJEFUKA A JAK SE NA TEBE DLOUHO KVŮLI TOMU ZLOBIL, A NEDÁVNO ZVEŘEJNĚNÍ SMS VELMI RANILO MYŠKU.

PROSÍM. DEJ SI NA TO POZOR, KAŽDÝ MÁ SVÉ DŮVODY, PROČ SI TO ČI ONO NECHÁVÁ PRO SEBE. MYSLÍM, ŽE I PROTO POUŽÍVÁME NA ZVÍŘETNÍKU (AŽ NA VZÁCNÉ VÝJIMKY) NICKY A NE SVÁ OBČANSKÁ JMÉNA.

RenataE 31.8.2008 20:36

Re: Re: VERAM, TAK TOHLE JÁ MUSÍM PRÁSKNOUT A NEJEN NAZNAČIT

MYSLÍM, ŽE OBČAS ZAPOMÍNÁME NA TO, ŽE JSME OPRAVDU VE VEŘEJNÉM PROSTORU. A ZAPOMÍNAT BYCHOM NEMĚLI!