30.11.2021 | Svátek má Ondřej


Diskuse k článku

KOČKY: Kde kočky lehávají

Máme tři kočky – Rusty (9), Woody (8) a Ginger (5). Užívají si vnitřek domu, stejně jako oplocenou zahradu. Jakmile padne tma, musí dovnitř a v domě spí. Každá kočka je jiná vzhledem i chováním a každá má v domě svá oblíbená místa.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Z. Janaba 14.7.2021 10:13

Měli a máme, Maričko. Dostává také kočičí žrádlo, to nejlevnější, ale jak mu jede, pane!

M. Crossette 14.7.2021 3:04

Také jsem na té povedené fotce napočítala 5 vran (může se těm mladým říkat "vráňata" :-)) A k fotce jsi přidala vtipný komentář;-D

Ale neměli jste tam i jezevce ?

M. Crossette 14.7.2021 3:01

Děkuji Vave, však my si tu různorodou zahradní harmonii užíváme :-)

A. Zemanová 13.7.2021 23:50

Milá Maričko, to se opět tak dobře četlo! Je z každého řádku znát, že u vás panuje pohoda a láska. Fascinují mě ty nebojácné veverky a klidné kočky, to se jen tak nevidí.

Z. Janaba 13.7.2021 22:20

No tak dneska měly kočičí Friskis, hovězí chuť. Zajídaly půlkami čmeláku, jejichž první půlku vykousaly vosy, ty potvory hubený vzteklý, který teď obsadily naše kvetoucí lípy.

Jen mě zajímá, kde chuděry seženou kočičí žrádlo, až je vychrtlí a unavení rodiče vyhodí z revíru, ať se starají sami;-(

T. Zana 13.7.2021 21:23

Ťuk ťuk R^

T. Zana 13.7.2021 21:22

Vidííím ;-DR^

Z. Hanča 13.7.2021 21:05

Vidím vrány šedivky, pět kousků. A vážně by mě zajímalo, co se podává vránám k večeři!?

Z. Hanča 13.7.2021 21:00

Díky za optání, Maričko, Denis vypadá dobře - stehy má vytažené, dobírá ATB a bude jen 1x měsíčně chodit na injekce na posílení imunity, protože boule na krku byla maligní, ale prý je jen malá pravděpodobnost recidivy. Tak snad bude klid, ťukám na dřevo! Pohlazení předám, hošík bude rád. :-)

Z. Janaba 13.7.2021 20:19

1url.cz/@vrany

Maričko, máte pohodový domov, vy i zvířata. Přeju vám to!

My máme jenom dva druhy, tedy doma, pes a kocour stačí. Ovšem venku je to poněkud jiné. Mé dvě vrány jsou teď pět. Vyvedly tři nové a ještě někdy přilétá bratranec. Jestli na té fotce něco uvidíte, tak jsou po večeři a vyhodnocují na střeše garáže jídelní lístek.

M. Crossette 13.7.2021 20:01

Maw myslím, že americké veverky jsou celkově víc zvyklé na lidi, je jich tu hodně, jsou běžné v parcích na zahradách u domů (pokud tam jsou stormy). U váš žijí hlavně v lese, nejsou zase tak běžné a tím pádem mnohem víc plaché.

Rusty jako záložka do knihy ;-D to je trefné, předám choti. Ale on je vždycky moc rád, když mu kočka knížku přijde zalehnout a blaženě spoustí svůj motórek :-)

M. Crossette 13.7.2021 19:42

No je rozdíl ve velikostí pelíšků ;-D Však je to vidět na fotce s modrou matrací - přesná velikost pro Najtíka, pro kočky dva pelíšky a místa kolem stále dost :)

M. Crossette 13.7.2021 19:36

Ne "jako", ale Jarko - pardon.

M. Crossette 13.7.2021 19:35

Jako, bohužel vsadit taková dvířka do šoupacích dveří nejde. Oba díly jsou těsně u sebe s dvířky by se nedaly odšoupnout. A navíc ty co vedou z domu na verandu jdou myšelné jako "venkovní dveře", tedy z velice pevného, tlustého a těžkého skla - řezat do nich nelze. A jak píše YGa, my sice brbláme, ale dveřníky děláme docela rádi, je to kontakt navíc s kočkami, protože s nimi vždy prohodíme pár slov (sice něco jako "sakra, už zase chceš ven, vždyť jsi před chvilkou přišla", ale ty dveře jim otevřeme :-))

M. Crossette 13.7.2021 19:22

Evo děkuji. Choti Rusty zalehne knihu, mě zase Woody klávesnici u PC:-). No také ji nemohu odehnat, tak si jí přesunu stranou jak nejdál to jde - buď abych mohla dopsat co mám zrovna načatého, nebo aby mi kočka tlakem na klávesnici počíčtač "nesplašila" nebo nevypnula (oboje už se stalo).

M. Crossette 13.7.2021 19:17

Jenny děkuji. No u nás si s oblibou Woody zabere i tu počítačovou židli a je pak nutné si přisunout jinou :-) Večer jsou v obýváku s námi všechny tři kočky. Když jeden z nás třeba musí jít na záchod či tak, kočky na to nereagují. Ale jakmile choť vyplne TV všechny se zvednou - povel k odchodu a do hajan.:-)

Z. Mawe 13.7.2021 19:14

krasny clanek s kocicim souzitim :) ze se veverky tak ochocily me trochu prekvapilo, i kdyz v nekterych zemich jsou veverky zebralky bezne. porad v nasich lesich to ale neni na dennim poradku. Ale nejlesi je kocici zalozka do knihy. ta se moc povedla!

M. Crossette 13.7.2021 19:08

Na zahradě nám hnízdí dost ptáků, ale - jak už jsem někde kdysi psala - máme kmeny všech stromů volně obtočené "asi půl až metr dlouhými sukničkami" z pletiva nahoře stočenými do obloučku směrem dolu. Lehoučké veverky pletivo snadno podlezou nebo přelezou, Suknička jse výš, než kočky doskočí (takže nad ni nedoskočí) a i kdyby se zachytily, plandání pletiva se jim nelíbí a hlavou narazí do toho oblouku. Zabránit kočkám před šplháním bylo jednak kvůli ptákům, ale i proto, že větve cedrů přesahují k sousedům a nechtěli jsme, aby tak po nich kočky za zahrady utekly. Tedy takhle to bylo ze začátku, všechny kočky (i ty dřívější) pokusy dost rychle vzdaly, teď už kmenům stromů vůbec nevěnují pozornost . A když už mají chuť šplnat po větvích, tak lezou na keř cesmíny a dva další nízké keře, vnitřně zahrady, kde ptáci nehnízdí, tak tam není pletivo.

M. Crossette 13.7.2021 18:54

Děkuju Zano. Ano, tohle už je běžný pohled. Když tu nedávno byla švagrová, dokonce i od ní si veverka vzala oříšek. My je ale k nám nepřivoláváme, dostanou, jen když si samy přijdou říci. Ve čtvrti tu po trávnících a stromech běhá hodně veverek a neradi bychom, aby se "naše jídelna zadarmo" roznesla ostatním. Současný počet už nijak netoužíme zvyšovat :-)

M. Crossette 13.7.2021 18:49

Matyldo, kočky veverky fakt nehoní jak jsem už napsala výš u Hanči:-)

A Michale - u nás je to spíše naopak, veverky si ochočily nás :-) Většinou ráno přiběhne na slunečnicová semínka tak 9 veverek, někdy i 12. Já ráno musím nejprve shrnout prázdné slupky (to je ta žlutá nádoba u stolu na fotce) a ještě ani nestačím nasypat čerstvá semínka (a trochu ořechů) už veverky posedávají kolem. Ony se nejprve chvíli hašteří a vzájemně odhánějí, ale nakonec jich tam na stole sedí třeba 5. Právě aby se nepraly, začala jsem jim semena dávat i na 4 místa na zemi. Pak si většinou sednu u toho černého stolu a pozoruji je. Ale 3 (naštěstí jen 3) veverky brzy zjistily, odkud s "krmením" vycházím a začaly předbýhat a chodit si dříve přímo k verandě. A já jejich "chytrost" odměnila, takže si ony ochočily nás, ne naopak. Teď už si chodí pro oříšek několikrát během dne, nebo - jak je vidět na fotce - když si chceme sednou ven. A drze vlezou žebrat i na verandu, když jsou dveře pootevřené.

M. Crossette 13.7.2021 18:30

Alimo, děkuji. Máme zahradu oplocenou, kočky nemohou utéci. Ale my je pro vlastní klid chceme mít uvnitř. Mimo jiné i proto, že když se někdo v okolí rozhodně sekat trávu - ať už el. sekačkou, nebo traktůrkem - je to docela rachot (když seká manžel, kočky beru dovnitř). Nebo el. pilou řezat větve či podobný rámus. To všechny 3 kočky děsí a při prvním zvuku sekaček peláší domů. No a kdyby zůstala některá venku, neměla by se kam schovat - pod větvemi to nestačí.:-(

M. Stanovský 13.7.2021 18:27

Tak u nás ječí "hladem" spíš kočky. Žraly by nejlépe 2x denně - od rána do večera + od večera do rána. A všechny sýkorky odletí a veverky utečou na strom.

1. krok k ochočení veverek tak bude zbavit se koček. To asi neprojde :-)

M. Crossette 13.7.2021 18:21

Děkuju Šárko! Uplně to vidím ..."..doma leží poházené zmuchlané kožíšky .." Tvoří sice vlastní smečku, ale když se vrátí panička, to je radosti :-) Chápu, že na jedné straně je to krása, když se kočky přitulí, ovšem v horkém dni, utahaná z práce být obložená 9 hlavým chlupatým topením - to by možná i Beda začala "odhánět" :-)

M. Crossette 13.7.2021 18:12

YGo, děkuji za pochvalu. Zikmund je asi jako Darek od Alex, když se konečně vrátila domů V To tě musí těšit, Zikmund si uvědomí, že se mu po paničce stýskalo (a tobě jistě po něm) a snaží se ti radost "že tě zase má doma" dokázatV

M. Crossette 13.7.2021 18:05

Hančo, naši zahradu jsi viděla a možná si ještě vyabvíš místa některých záběrů. Kočky si na veverky už zvykly, asi hlavně proto, že se veverek spíše bojí. Tedy snad je jednou či dvakrát jsme ze začátku viděla Ginger za veverkou se rozběhnout. Ale ona na ní zle zamručela, zabrblala a Ginger se jasně takového varování zalekla. Teď už se jim samy spíše vyhýbají. Když leží na kamenech před verandou a veverky přiběhnou žebrat, kočky po nich jen otočí hlavy a víc nic.

Hezké setkání Denise s želvou:-) A jak se psí hošík má po operaci - už je zcela v pořádku? Pohlaď ho za mne.

M. Crossette 13.7.2021 17:52

Alex, síť ve dveřích z verandy ven jsme také kdysi zkoušeli. Kolem celého rámu dveří nešla dát (jsou šoupací), tak jsme měli zavěšenou jen polovinu před sklem, které se ošupovalo. Od komárů a much to sice částečně pomohlo, jenže začala překážet nám. Chodíme velmi často ven a dovnitř a skoro stejně často máme něco v ruce či rukách - třeba já tác s odpolední kávou či zmrzlinou, košík s prádlem apod. a stávalo se, že jak jsem jí prolézala, strhla jsem ji z rámu. Navíc, i když síť měla dole zátěž, vít ji i nadzvedával a hmyz jí prolétl. Sundali jsme ji a teď se alespoň snažíme bránit mouchám a komárům před vstupem z verandy do domu.:-) Ale ráda čtu, že u vás doma to funguje.

T. Zana 13.7.2021 17:37

Někdo musí hlídat :-).

A. Lex 13.7.2021 17:33

Maričko, potěšilo mne ;-) , že nejenom my dělàme dveřníky. Hmyzáky jsme vyřešili sítí ve dveřích na zahradu, která je uprostřed na magnety, jak Ajvi, tak Darek jí procházejí bez problémů a ona se za nimi sama "zacvakne". Ven i dovnitř. A hmyzáci mají utrum. Ve všech oknech máme sítě.

Z. Hanča 13.7.2021 16:26

Jsem moc ráda, Maričko, že opět po čase vidím tvoje kočky. Je zajímavé, že žádná z nich není lovec a že je přítomnost veverek nechává v klidu. Máte tam na zahradě pěkně živo - kočky, veverky, želvy, ptáci, stále je co pozorovat!

Fotky jsem si moc užila - kočičí objetí, Rusty na knize i na stole, Woody v květináči, Ginger s želvou, všichni s veverkami - jedna fotka hezčí než druhá a nad každou se usmívám!

Nedávno jsme se vraceli z procházky a Denis se zasekl u jedné branky s nosem u země. Šla jsem se podívat, co tam má, a byla to želva procházející se podél branky. Denise děsně zajímala, ještě nikdy neměl tu čest, a tak se snažil do škvíry pod brankou propasírovat čenich a šťouchal do toho zajímavého zvířete. Vzápětí doběhli vnuk s kamarádem, které jsem tu měla na prázdninách, a ti si museli taky želvičku pohladit. Snad jí to nevadilo, neschovala se pod krunýř, ani se od branky nevzdálila - tak třeba ji to taky bavilo. :-)

Z. Yga 13.7.2021 16:24

Opět milé povídání a krásné fotky. Moc se mi líbí foto tvého muže s kočičkami ladně pohozenými kolem... nebo ta s knížkou ;-D! Já se už třetí týden vracím domů jen na víkend a Zikmund má z toho druhé Vánoce. Zatímco v době, kdy doma nespím, tam není ani on (už může chodit volně na zahradu), ty noci. co jsem doma, se z baráku - potažmo v noci z postele - ani nehne V