21.1.2022 | Svátek má Běla


Diskuse k článku

KOČKY: Kde kočky lehávají

Máme tři kočky – Rusty (9), Woody (8) a Ginger (5). Užívají si vnitřek domu, stejně jako oplocenou zahradu. Jakmile padne tma, musí dovnitř a v domě spí. Každá kočka je jiná vzhledem i chováním a každá má v domě svá oblíbená místa.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
A. Zemanová 13.7.2021 23:50

Milá Maričko, to se opět tak dobře četlo! Je z každého řádku znát, že u vás panuje pohoda a láska. Fascinují mě ty nebojácné veverky a klidné kočky, to se jen tak nevidí.

M. Crossette 14.7.2021 3:01

Děkuji Vave, však my si tu různorodou zahradní harmonii užíváme :-)

Z. Janaba 13.7.2021 20:19

1url.cz/@vrany

Maričko, máte pohodový domov, vy i zvířata. Přeju vám to!

My máme jenom dva druhy, tedy doma, pes a kocour stačí. Ovšem venku je to poněkud jiné. Mé dvě vrány jsou teď pět. Vyvedly tři nové a ještě někdy přilétá bratranec. Jestli na té fotce něco uvidíte, tak jsou po večeři a vyhodnocují na střeše garáže jídelní lístek.

Z. Hanča 13.7.2021 21:05

Vidím vrány šedivky, pět kousků. A vážně by mě zajímalo, co se podává vránám k večeři!?

Z. Janaba 13.7.2021 22:20

No tak dneska měly kočičí Friskis, hovězí chuť. Zajídaly půlkami čmeláku, jejichž první půlku vykousaly vosy, ty potvory hubený vzteklý, který teď obsadily naše kvetoucí lípy.

Jen mě zajímá, kde chuděry seženou kočičí žrádlo, až je vychrtlí a unavení rodiče vyhodí z revíru, ať se starají sami;-(

T. Zana 13.7.2021 21:22

Vidííím ;-DR^

M. Crossette 14.7.2021 3:04

Také jsem na té povedené fotce napočítala 5 vran (může se těm mladým říkat "vráňata" :-)) A k fotce jsi přidala vtipný komentář;-D

Ale neměli jste tam i jezevce ?

Z. Janaba 14.7.2021 10:13

Měli a máme, Maričko. Dostává také kočičí žrádlo, to nejlevnější, ale jak mu jede, pane!

Z. Mawe 13.7.2021 19:14

krasny clanek s kocicim souzitim :) ze se veverky tak ochocily me trochu prekvapilo, i kdyz v nekterych zemich jsou veverky zebralky bezne. porad v nasich lesich to ale neni na dennim poradku. Ale nejlesi je kocici zalozka do knihy. ta se moc povedla!

M. Crossette 13.7.2021 20:01

Maw myslím, že americké veverky jsou celkově víc zvyklé na lidi, je jich tu hodně, jsou běžné v parcích na zahradách u domů (pokud tam jsou stormy). U váš žijí hlavně v lese, nejsou zase tak běžné a tím pádem mnohem víc plaché.

Rusty jako záložka do knihy ;-D to je trefné, předám choti. Ale on je vždycky moc rád, když mu kočka knížku přijde zalehnout a blaženě spoustí svůj motórek :-)

A. Lex 13.7.2021 17:33

Maričko, potěšilo mne ;-) , že nejenom my dělàme dveřníky. Hmyzáky jsme vyřešili sítí ve dveřích na zahradu, která je uprostřed na magnety, jak Ajvi, tak Darek jí procházejí bez problémů a ona se za nimi sama "zacvakne". Ven i dovnitř. A hmyzáci mají utrum. Ve všech oknech máme sítě.

M. Crossette 13.7.2021 17:52

Alex, síť ve dveřích z verandy ven jsme také kdysi zkoušeli. Kolem celého rámu dveří nešla dát (jsou šoupací), tak jsme měli zavěšenou jen polovinu před sklem, které se ošupovalo. Od komárů a much to sice částečně pomohlo, jenže začala překážet nám. Chodíme velmi často ven a dovnitř a skoro stejně často máme něco v ruce či rukách - třeba já tác s odpolední kávou či zmrzlinou, košík s prádlem apod. a stávalo se, že jak jsem jí prolézala, strhla jsem ji z rámu. Navíc, i když síť měla dole zátěž, vít ji i nadzvedával a hmyz jí prolétl. Sundali jsme ji a teď se alespoň snažíme bránit mouchám a komárům před vstupem z verandy do domu.:-) Ale ráda čtu, že u vás doma to funguje.

Z. Hanča 13.7.2021 16:26

Jsem moc ráda, Maričko, že opět po čase vidím tvoje kočky. Je zajímavé, že žádná z nich není lovec a že je přítomnost veverek nechává v klidu. Máte tam na zahradě pěkně živo - kočky, veverky, želvy, ptáci, stále je co pozorovat!

Fotky jsem si moc užila - kočičí objetí, Rusty na knize i na stole, Woody v květináči, Ginger s želvou, všichni s veverkami - jedna fotka hezčí než druhá a nad každou se usmívám!

Nedávno jsme se vraceli z procházky a Denis se zasekl u jedné branky s nosem u země. Šla jsem se podívat, co tam má, a byla to želva procházející se podél branky. Denise děsně zajímala, ještě nikdy neměl tu čest, a tak se snažil do škvíry pod brankou propasírovat čenich a šťouchal do toho zajímavého zvířete. Vzápětí doběhli vnuk s kamarádem, které jsem tu měla na prázdninách, a ti si museli taky želvičku pohladit. Snad jí to nevadilo, neschovala se pod krunýř, ani se od branky nevzdálila - tak třeba ji to taky bavilo. :-)

M. Crossette 13.7.2021 18:05

Hančo, naši zahradu jsi viděla a možná si ještě vyabvíš místa některých záběrů. Kočky si na veverky už zvykly, asi hlavně proto, že se veverek spíše bojí. Tedy snad je jednou či dvakrát jsme ze začátku viděla Ginger za veverkou se rozběhnout. Ale ona na ní zle zamručela, zabrblala a Ginger se jasně takového varování zalekla. Teď už se jim samy spíše vyhýbají. Když leží na kamenech před verandou a veverky přiběhnou žebrat, kočky po nich jen otočí hlavy a víc nic.

Hezké setkání Denise s želvou:-) A jak se psí hošík má po operaci - už je zcela v pořádku? Pohlaď ho za mne.

Z. Hanča 13.7.2021 21:00

Díky za optání, Maričko, Denis vypadá dobře - stehy má vytažené, dobírá ATB a bude jen 1x měsíčně chodit na injekce na posílení imunity, protože boule na krku byla maligní, ale prý je jen malá pravděpodobnost recidivy. Tak snad bude klid, ťukám na dřevo! Pohlazení předám, hošík bude rád. :-)

T. Zana 13.7.2021 21:23

Ťuk ťuk R^

Z. Yga 13.7.2021 16:24

Opět milé povídání a krásné fotky. Moc se mi líbí foto tvého muže s kočičkami ladně pohozenými kolem... nebo ta s knížkou ;-D! Já se už třetí týden vracím domů jen na víkend a Zikmund má z toho druhé Vánoce. Zatímco v době, kdy doma nespím, tam není ani on (už může chodit volně na zahradu), ty noci. co jsem doma, se z baráku - potažmo v noci z postele - ani nehne V

T. Zana 13.7.2021 17:37

Někdo musí hlídat :-).

M. Crossette 13.7.2021 18:12

YGo, děkuji za pochvalu. Zikmund je asi jako Darek od Alex, když se konečně vrátila domů V To tě musí těšit, Zikmund si uvědomí, že se mu po paničce stýskalo (a tobě jistě po něm) a snaží se ti radost "že tě zase má doma" dokázatV

Š. Matyášová 13.7.2021 13:44

Krásné čtení Maričko...těch mejch 9 je v tomhle vedru buď ve vaně- chladí se v ní (bez vody) nebo v předsíni na linu...na balkoně jen brzy ráno, když tam ještě nesvítí..z práce se vracím kolem 16h a doma leží poházené zmuchlané kožíšky a jen dejcháním dávají najevo,že žijí...tohle se změní ve chvíli,kdy se převleču a svalím na chvíli na gauč,abych seč vzpamatovala..to se teda přemůžou a jdou si lehnout ke mě...je to peklo..když je odsunuju,vidím ty udivený,ublížený ksichtíčky a slyším Bedu, jak mi vyčítavě říká - Co já bych za to dala, kdyby se ke mě takhle tulily a ty ty chuděrky odháníš...

M. Crossette 13.7.2021 18:21

Děkuju Šárko! Uplně to vidím ..."..doma leží poházené zmuchlané kožíšky .." Tvoří sice vlastní smečku, ale když se vrátí panička, to je radosti :-) Chápu, že na jedné straně je to krása, když se kočky přitulí, ovšem v horkém dni, utahaná z práce být obložená 9 hlavým chlupatým topením - to by možná i Beda začala "odhánět" :-)

A. Alimo 13.7.2021 12:28

Naše Čerťa je polovenkovní. Když někam jdeme, zavírám doma psa, protože je máčo a sám na dvoře nebude. Bude na 100% čučet před dveřma a štěkat a když to nepomůže, jakože nepomůže, když nikdo není doma, ještě mlátit packou do dveří. Když je kočka doma, má smůlu, je zavřená taky. Když je venku, nechám ji venku, nijak ji nenaháním, i když by asi na zavolání přiběhla- teda, když by byla tak blízko, aby mě slyšela.

Máš moc krásné fotky Maričko a čtivé povídání. My, když sedíme venku v klídku na pergole, je tam s námi psisko a vždycky přijde i Čerťa, pokud teda nechrní na pergole na židli už před tím:-). Jen ty veverky nám chybí;-D, ale to nevím, jak by to ti dva skousli.

a malé OT: k obědu je smaženice a zítra budou houby na smetaně, byli jsme v lese asi hodinu a koš byl plnýR^

M. Crossette 13.7.2021 18:30

Alimo, děkuji. Máme zahradu oplocenou, kočky nemohou utéci. Ale my je pro vlastní klid chceme mít uvnitř. Mimo jiné i proto, že když se někdo v okolí rozhodně sekat trávu - ať už el. sekačkou, nebo traktůrkem - je to docela rachot (když seká manžel, kočky beru dovnitř). Nebo el. pilou řezat větve či podobný rámus. To všechny 3 kočky děsí a při prvním zvuku sekaček peláší domů. No a kdyby zůstala některá venku, neměla by se kam schovat - pod větvemi to nestačí.:-(

Z. Matylda 13.7.2021 11:59

Máš zajímavý život s kočkami, Maričko. ještě že ty veverky nehoní!

M. Stanovský 13.7.2021 12:45

Jak se dá ochočit veverka?

Š. Matyášová 13.7.2021 13:48

Michale, možná jako naše..americká nebo česká lázeňská - dobrůtkami..:-)

sýkorky už když jim sypu do krmítka,seděj kousíček od mojí ruky a ječej na mne, ať pohnu,že mají hlááád..

M. Stanovský 13.7.2021 18:27

Tak u nás ječí "hladem" spíš kočky. Žraly by nejlépe 2x denně - od rána do večera + od večera do rána. A všechny sýkorky odletí a veverky utečou na strom.

1. krok k ochočení veverek tak bude zbavit se koček. To asi neprojde :-)

M. Crossette 13.7.2021 18:49

Matyldo, kočky veverky fakt nehoní jak jsem už napsala výš u Hanči:-)

A Michale - u nás je to spíše naopak, veverky si ochočily nás :-) Většinou ráno přiběhne na slunečnicová semínka tak 9 veverek, někdy i 12. Já ráno musím nejprve shrnout prázdné slupky (to je ta žlutá nádoba u stolu na fotce) a ještě ani nestačím nasypat čerstvá semínka (a trochu ořechů) už veverky posedávají kolem. Ony se nejprve chvíli hašteří a vzájemně odhánějí, ale nakonec jich tam na stole sedí třeba 5. Právě aby se nepraly, začala jsem jim semena dávat i na 4 místa na zemi. Pak si většinou sednu u toho černého stolu a pozoruji je. Ale 3 (naštěstí jen 3) veverky brzy zjistily, odkud s "krmením" vycházím a začaly předbýhat a chodit si dříve přímo k verandě. A já jejich "chytrost" odměnila, takže si ony ochočily nás, ne naopak. Teď už si chodí pro oříšek několikrát během dne, nebo - jak je vidět na fotce - když si chceme sednou ven. A drze vlezou žebrat i na verandu, když jsou dveře pootevřené.

T. Zana 13.7.2021 11:39

Maričko, máš kouzelné fotky a povídání se taky moc dobře četlo. Asi nejvíc mě zaujala ta pospolitost, kdy sedáte venku vy oba, kočky a veverky 8-oR^:-).

M. Crossette 13.7.2021 18:54

Děkuju Zano. Ano, tohle už je běžný pohled. Když tu nedávno byla švagrová, dokonce i od ní si veverka vzala oříšek. My je ale k nám nepřivoláváme, dostanou, jen když si samy přijdou říci. Ve čtvrti tu po trávnících a stromech běhá hodně veverek a neradi bychom, aby se "naše jídelna zadarmo" roznesla ostatním. Současný počet už nijak netoužíme zvyšovat :-)