5.12.2019 | Svátek má JitkaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


KOČKY: Hledám domov pro koťataŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 30, poslední: 18.7.2007 15:47, přehled diskusí

Mno:
Autor: tosca Datum: 17.7.2007 12:28

Koťatům držíme tlapky... ale napadá mě (a Čumil to svým příspěvkem podpořil :-))

Nebylo by lepší koťata i mámu dočasně "depozitovat" do nějakého sklepa, nechat naočkovat, odčervit, kočku kastrovat ... a domluvit se případně s nějakým útulkem na převzetí koťat do depozita? Nebo pokud budou čičiny divoké, tak je do kravína (nějaké stodoly) umístit až po kastraci? Nebo před ní, ale domluvit se tak, aby k ní v pravý čas došlo?

Pokud se koťata vezmou od mámy brzo, v kravíně s velkou pravděpodobností nepřežijí moc dlouho (ty ztráty bývají fakt obrovské i u rodinných domků, což teprve v kravíně). Pokud se bude čekat, až je máma naučí, co má kočka umět, hodně jich asi nepřežije "hrátky" jezevčíka.... Nebyl by nějaký bezpečný sklep (zahradní domek, stodola) u sousedů, aby mohla číčata ve zdraví dorůst a naučit se, co mají umět, než půjdou do světa?

Re: Mno:
Autor: Štětinka Datum: 17.7.2007 15:04

jo, i my tam odvezli naši kočku i s koťaty, manžel na mě ovšem nepočkal a vypustil je dřív, než jsem ho stačila varovat, že musí být pár dní někde zavřeni a zvykat si.  Takže jim mamka utekla, naštěstí už byla velká. Přežila do dospělosti všechna, ale postupně se začala ztrácet (byla zajímavě vybarvená). Zůstal jen jeden obří zrzek, ale i ten je už měsíc v prachu, u toho to ale nevidím moc dobře, hodně se toulal, no doufám, že se jen přestěhoval. Teď tam bydlí je jedna černobílá micinka, taky doveženec a zachráněnec před utopením. Je to mazlivka.

Jsem ráda, že Čumil byl pohotový. Škoda toho černýho kotěte, ten žebřík se asi měl sundat...

Re: Mno:
Autor: Macek Datum: 18.7.2007 15:47

Musím se přidat k Vašemu názoru. Ačkoliv to rodinku zachrání před jezevčíkem, není řešením je odvézt na statek (nebo kravín). Nevykastrovaná kočka v cizím prostředí, pokud koťátka přežijí, budou mít brzo další koťata a situace se stane neúnosnou. Právě kastrace je jediným řešením, aby se nerodila další nechtěná koťátka a stávala se obětmi týrání nebo živořila a umírala někde nemocná a opuštěná.

a je to..:
Autor: Čumil Datum: 17.7.2007 12:22

paní volala, vše domluveno ;-D. v pátrek jedu pro prcky i maminu, neb tam hrozí že ji nikdo nevykastruje a navíc je to u silnice. tak nám držte palce ať jde vše hladceR^.

Re: a je to..:
Autor: tosca Datum: 17.7.2007 12:29

Tak než jsem to dopsala, tak je to vyřešeno. Prima! Držíme palce, pěsti, tlapky i ploutvičky :-)

R^R^R^R^

Re: Re: a je to..:
Autor: terra2 Datum: 17.7.2007 13:07

Tak jo, Čumile, dík a držíme R^, tlapy, ploutve, vidličky i lžíce...ať se dílo podaří.

Re: a je to..:
Autor: Jakub S. Datum: 17.7.2007 13:00

To je paráda. Tady se najde záchrana pro každého. Pokud je zvíře.

Re: Re: a je to..:
Autor: Karolína Datum: 17.7.2007 14:28

Jakube nemůžu souhlasit! Nemusí to být jen zvíře a nemusí být záchrana míněna tak, že se naloží koťata s mamčou do přepravky a někam odvezou do bezpečí! Například! Tady se totiž podává záchrana jiná: psychická, psychologická, virtuální podaná ruka či tlapka................... to je to nejdůležitější, co tu člověk najde! Právě tu správnou "člověčinu". Spoustu kamarádů, které v životě neuviděl a možná ani neuvidí, ale se kterými je mu chvilku na netu dobře. Ví, že ho podpoří a svěří se se svým trápením a už jsou tu ty ručičky, co se natahují, aby pohladily. Aspoň slovem. A protože kousek toho zvířete dřímá v každém z nás, tak je to vlastně i dobře řečeno!

Re: Re: Re: a je to..:
Autor: Myš Datum: 17.7.2007 14:55

Karolíno, souhlasím a klidně přidám i podpis VV!

Re: Re: Re: Re: a je to..:
Autor: evva Datum: 17.7.2007 17:53

taky souhlasím s tímhle vším , jsem vděčná Śtětince za nasměrování sem  a strašně ráda, že sem můžu chodit  VV

A dyť já vím, dyť tohle sem od vás čekal vlastně,:
Autor: Jakub S. Datum: 17.7.2007 17:58

Karolino - Myško - Ewo, víte - ? Víte.

Re: A dyť já vím, dyť tohle sem od vás čekal vlastně,:
Autor: evva Datum: 17.7.2007 17:59

:-):-)V

Re: Re: Re: a je to..:
Autor: Hana Williamson Datum: 17.7.2007 20:04

Karolino, tez se pridavam! R^R^VV

Re: a je to..:
Autor: Hanča Datum: 17.7.2007 19:06

Tak to opravdu držím palce ze všech sil, aby se záchranná akce podařila. A moc děkuju za koťata i jejich maminu. Kdyby bylo potřeba pomoci s financemi na kastraci nebo na krmení pro tolik strávníků, dejte, prosím, vědět, ráda bych pomohla aspoň takto - když už to nejde jinak.

Re: a je to..:
Autor: PetraK Datum: 17.7.2007 19:38

Jéééééééé Čumile!!! Tys hodný!!! SLÁVA A HURÁ. A taky velký DÍKYR^

Čumile, moc si Tě vážím, :
Autor: evva Datum: 17.7.2007 22:50

:-):-)děkuju  za ně všechny,:-)

Re: a je to..:
Autor: Hana Williamson Datum: 17.7.2007 20:03

No to je parada! Tak ted jen drzet tlapicky, aby to dobre skoncilo. Jste lide hodni!

chjo chjo..:
Autor: Čumil Datum: 17.7.2007 11:55

hrne se to na nás ze všech stran. mám 20 koťat a další na cestě, ale paní už bylo voláno a na záznamníku nechán vzkaz. tak doufám, že se mi co nejdříve ozve. jinak pro štětinku - nebylo by možné dát na ten statek kočičky které nejdou socializovat? mám dvě takové - přiblížím se na dva metry a lítaj po stropě.  obě jsou kastrované, očkované i odčervené.  do původní lokality je vypustit nelze, neb tam jezdí náklaďáky.  zkuste se prosím poptat. předem moc díky..

Re: chjo chjo..:
Autor: Štětinka Datum: 17.7.2007 15:09

jasně, neni problém, opravdu takhle sloužíme už léta. Jak ale píšu, sice je krmíme. Kupujem granule i si můžou dlábnout zbytků,pokud chtěj, nebo tradiční smetany, ale nedokáži a ani neumím je odchytávat na pravidelnou péči. Pokud je něco akutního, poprosíme našeho veta, co dojíždí za kravkama. Pokud chceš, tak:  stetik krutináč volny.cz

Re: Re: chjo chjo..:
Autor: Štětinka Datum: 17.7.2007 15:12

jen teď angínuju, tak počítám, že nejdřív ve čtvrtek-pátek půjdu do práce. Mám víkendovou službu, tak bych je tam mohla opatrovat po obě směny

už jsem to probírala s Bedou (ve vztahu k jiným číčám):
Autor: Štětinka Datum: 17.7.2007 10:17

mohu jim v případě nenalezení jiného východiska nabídnout ubytování v kravíně. Můžou mít nadbytek jídla (je tam v současnosti jen jedna micina), ale asi nezajistím jejich případný odchyt a očkování a odčervování, kastrace apod. Prostě klasický život venkovské kočky. Asi to ale neni pro Vás nic zajímavého, to je opravdu jen ta nejhorší varianta. Časodčasu tam takhle skončí pár "nechtěnců"

Re: už jsem to probírala s Bedou (ve vztahu k jiným číčám):
Autor: terra2 Datum: 17.7.2007 10:49

Štětinko, mám podezření, že ta koťata by to brala všemi tlapkami. On i život venkovské kočky může být požehnaný a dlouhý, i když podle jiných měřítek. Určitě delší než v zubech toho jezevčíka. Je to tvrdé, ale byla by to alespoň šance. 

Re: už jsem to probírala s Bedou (ve vztahu k jiným číčám):
Autor: PetraK Datum: 17.7.2007 12:08

ach jo - přidávám se ke vzdychajícím, protože mě moc mrzí, že nemůžu pomoci. Budu držet palce, aby se podařilo koťata odchytit a převézt do nového domova. Myslím, Štětinko, že Tvoje nabídka je pro ně víc než záchranaR^

Díky za kočičáky:
Autor: terra2 Datum: 17.7.2007 9:26

a držím palce, aby se páníci našli. To je taky asi jediné, co můžu :-(, máme v současné době podobných nešťastníků na byt a stravu šest - a jedno hezčí než druhé... Naštěstí není v okolí žádný ostrý a svérázný jezevčík, jehož likvidační sklony vůči kočkám má jeho pán patrně za kladnou vlastnost loveckého psa.

Držím všechny palce, aby se pro ně našli páníčci.:
Autor: LFSH Datum: 17.7.2007 8:57

Vím, co to je shánět nový domov koťatům.

To je skličující, co je asi čeká.:
Autor: Jakub S. Datum: 17.7.2007 8:12

Co pomůže vyjádřit soucítění a držet palce, dyž člověk nemůže nic dělat? Tam panujou - dost sem to poznal na "idylické" slovácké vesnici - zákony džungle - boje o přežití, vyhnání/zabití slabšího či neužitečného, pro smečku, pro lidi, pro společenství, mou rodinu... a pozorovat to odvedle a pozvolna vidět narůstat konec... ti psi je očividně berou jako škodnou, jako by tam byly kuny třeba, že (chovatelky)? Nešlo by aspoˇs těma divnýma lidma domluvit, aby nebyl přistavený žebřík? Stejně - jezevčík, co umí lézt po žebříku - to sem nemyslel, že to je možné. Co s tím vším? Lidi, že by nikdo z vás z okolí nemohl poradit/pomoct?

Re: To je skličující, co je asi čeká.:
Autor: cassul Datum: 17.7.2007 12:17

Náš jezevčík uměl lézt po žebříku, dělal to rád a často, v podstatě kdykoliv měl příležitost. Bohužel neuměl slézt a když zjistil, že je v pasti, začal výt a štěkat. Každé opomenutí žebříku opřeného o strom nebo o půdu se zakrátko změnilo v záchranou operaci...

Re: Re: To je skličující, co je asi čeká.:
Autor: Štětinka Datum: 17.7.2007 15:13

;-D;-DR^

No toto::
Autor: Jakub S. Datum: 17.7.2007 18:00

jednosměrný jozevčík - !

Preju uspech:
Autor: Hana Williamson Datum: 17.7.2007 6:33

tyhle kotatka potulnych maminek se tezko udavaji, ale sama jsem jich nekolik odchovala a dva z nich mam uz nekolik let a jsou to naprosti pohodari, ale pritom strasne chytry venku.  Ale potrebuji cas, protoze samozrejme mamina je bude ucit, aby se drzeli bokem. a byli obezretni. Tak jnim preju, aby jim to vyslo.