23.1.2022 | Svátek má Zdeněk


Diskuse k článku

KOČKY: Hledám domov pro koťata

V jedné obci u Mělníka, na půdě jednoho zanedbaného stavení, si našla útočiště jedna potulná mourovatá kočka, aby tam na svět, někdy v půli května, přivedla pět koťat - dvě černá, tři mourovatá.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Macek 18.7.2007 15:47

Re: Mno

Musím se přidat k Vašemu názoru. Ačkoliv to rodinku zachrání před jezevčíkem, není řešením je odvézt na statek (nebo kravín). Nevykastrovaná kočka v cizím prostředí, pokud koťátka přežijí, budou mít brzo další koťata a situace se stane neúnosnou. Právě kastrace je jediným řešením, aby se nerodila další nechtěná koťátka a stávala se obětmi týrání nebo živořila a umírala někde nemocná a opuštěná.

evva 17.7.2007 22:50

Čumile, moc si Tě vážím,

:-):-)děkuju  za ně všechny,:-)

Hana Williamson 17.7.2007 20:04

Re: Re: Re: a je to..

Karolino, tez se pridavam! R^R^VV

Hana Williamson 17.7.2007 20:03

Re: a je to..

No to je parada! Tak ted jen drzet tlapicky, aby to dobre skoncilo. Jste lide hodni!

PetraK 17.7.2007 19:38

Re: a je to..

Jéééééééé Čumile!!! Tys hodný!!! SLÁVA A HURÁ. A taky velký DÍKYR^

Hanča 17.7.2007 19:06

Re: a je to..

Tak to opravdu držím palce ze všech sil, aby se záchranná akce podařila. A moc děkuju za koťata i jejich maminu. Kdyby bylo potřeba pomoci s financemi na kastraci nebo na krmení pro tolik strávníků, dejte, prosím, vědět, ráda bych pomohla aspoň takto - když už to nejde jinak.

Jakub S. 17.7.2007 18:00

No toto:

jednosměrný jozevčík - !

evva 17.7.2007 17:59

Re: A dyť já vím, dyť tohle sem od vás čekal vlastně,

:-):-)V

Jakub S. 17.7.2007 17:58

A dyť já vím, dyť tohle sem od vás čekal vlastně,

Karolino - Myško - Ewo, víte - ? Víte.

evva 17.7.2007 17:53

Re: Re: Re: Re: a je to..

taky souhlasím s tímhle vším , jsem vděčná Śtětince za nasměrování sem  a strašně ráda, že sem můžu chodit  VV

Štětinka 17.7.2007 15:13

Re: Re: To je skličující, co je asi čeká.

;-D;-DR^

Štětinka 17.7.2007 15:12

Re: Re: chjo chjo..

jen teď angínuju, tak počítám, že nejdřív ve čtvrtek-pátek půjdu do práce. Mám víkendovou službu, tak bych je tam mohla opatrovat po obě směny

Štětinka 17.7.2007 15:09

Re: chjo chjo..

jasně, neni problém, opravdu takhle sloužíme už léta. Jak ale píšu, sice je krmíme. Kupujem granule i si můžou dlábnout zbytků,pokud chtěj, nebo tradiční smetany, ale nedokáži a ani neumím je odchytávat na pravidelnou péči. Pokud je něco akutního, poprosíme našeho veta, co dojíždí za kravkama. Pokud chceš, tak:  stetik krutináč volny.cz

Štětinka 17.7.2007 15:04

Re: Mno

jo, i my tam odvezli naši kočku i s koťaty, manžel na mě ovšem nepočkal a vypustil je dřív, než jsem ho stačila varovat, že musí být pár dní někde zavřeni a zvykat si.  Takže jim mamka utekla, naštěstí už byla velká. Přežila do dospělosti všechna, ale postupně se začala ztrácet (byla zajímavě vybarvená). Zůstal jen jeden obří zrzek, ale i ten je už měsíc v prachu, u toho to ale nevidím moc dobře, hodně se toulal, no doufám, že se jen přestěhoval. Teď tam bydlí je jedna černobílá micinka, taky doveženec a zachráněnec před utopením. Je to mazlivka.

Jsem ráda, že Čumil byl pohotový. Škoda toho černýho kotěte, ten žebřík se asi měl sundat...

Myš 17.7.2007 14:55

Re: Re: Re: a je to..

Karolíno, souhlasím a klidně přidám i podpis VV!

Karolína 17.7.2007 14:28

Re: Re: a je to..

Jakube nemůžu souhlasit! Nemusí to být jen zvíře a nemusí být záchrana míněna tak, že se naloží koťata s mamčou do přepravky a někam odvezou do bezpečí! Například! Tady se totiž podává záchrana jiná: psychická, psychologická, virtuální podaná ruka či tlapka................... to je to nejdůležitější, co tu člověk najde! Právě tu správnou "člověčinu". Spoustu kamarádů, které v životě neuviděl a možná ani neuvidí, ale se kterými je mu chvilku na netu dobře. Ví, že ho podpoří a svěří se se svým trápením a už jsou tu ty ručičky, co se natahují, aby pohladily. Aspoň slovem. A protože kousek toho zvířete dřímá v každém z nás, tak je to vlastně i dobře řečeno!

terra2 17.7.2007 13:07

Re: Re: a je to..

Tak jo, Čumile, dík a držíme R^, tlapy, ploutve, vidličky i lžíce...ať se dílo podaří.

Jakub S. 17.7.2007 13:00

Re: a je to..

To je paráda. Tady se najde záchrana pro každého. Pokud je zvíře.

tosca 17.7.2007 12:29

Re: a je to..

Tak než jsem to dopsala, tak je to vyřešeno. Prima! Držíme palce, pěsti, tlapky i ploutvičky :-)

R^R^R^R^

tosca 17.7.2007 12:28

Mno

Koťatům držíme tlapky... ale napadá mě (a Čumil to svým příspěvkem podpořil :-))

Nebylo by lepší koťata i mámu dočasně "depozitovat" do nějakého sklepa, nechat naočkovat, odčervit, kočku kastrovat ... a domluvit se případně s nějakým útulkem na převzetí koťat do depozita? Nebo pokud budou čičiny divoké, tak je do kravína (nějaké stodoly) umístit až po kastraci? Nebo před ní, ale domluvit se tak, aby k ní v pravý čas došlo?

Pokud se koťata vezmou od mámy brzo, v kravíně s velkou pravděpodobností nepřežijí moc dlouho (ty ztráty bývají fakt obrovské i u rodinných domků, což teprve v kravíně). Pokud se bude čekat, až je máma naučí, co má kočka umět, hodně jich asi nepřežije "hrátky" jezevčíka.... Nebyl by nějaký bezpečný sklep (zahradní domek, stodola) u sousedů, aby mohla číčata ve zdraví dorůst a naučit se, co mají umět, než půjdou do světa?

Čumil 17.7.2007 12:22

a je to..

paní volala, vše domluveno ;-D. v pátrek jedu pro prcky i maminu, neb tam hrozí že ji nikdo nevykastruje a navíc je to u silnice. tak nám držte palce ať jde vše hladceR^.

cassul 17.7.2007 12:17

Re: To je skličující, co je asi čeká.

Náš jezevčík uměl lézt po žebříku, dělal to rád a často, v podstatě kdykoliv měl příležitost. Bohužel neuměl slézt a když zjistil, že je v pasti, začal výt a štěkat. Každé opomenutí žebříku opřeného o strom nebo o půdu se zakrátko změnilo v záchranou operaci...

PetraK 17.7.2007 12:08

Re: už jsem to probírala s Bedou (ve vztahu k jiným číčám)

ach jo - přidávám se ke vzdychajícím, protože mě moc mrzí, že nemůžu pomoci. Budu držet palce, aby se podařilo koťata odchytit a převézt do nového domova. Myslím, Štětinko, že Tvoje nabídka je pro ně víc než záchranaR^

Čumil 17.7.2007 11:55

chjo chjo..

hrne se to na nás ze všech stran. mám 20 koťat a další na cestě, ale paní už bylo voláno a na záznamníku nechán vzkaz. tak doufám, že se mi co nejdříve ozve. jinak pro štětinku - nebylo by možné dát na ten statek kočičky které nejdou socializovat? mám dvě takové - přiblížím se na dva metry a lítaj po stropě.  obě jsou kastrované, očkované i odčervené.  do původní lokality je vypustit nelze, neb tam jezdí náklaďáky.  zkuste se prosím poptat. předem moc díky..

terra2 17.7.2007 10:49

Re: už jsem to probírala s Bedou (ve vztahu k jiným číčám)

Štětinko, mám podezření, že ta koťata by to brala všemi tlapkami. On i život venkovské kočky může být požehnaný a dlouhý, i když podle jiných měřítek. Určitě delší než v zubech toho jezevčíka. Je to tvrdé, ale byla by to alespoň šance. 

Štětinka 17.7.2007 10:17

už jsem to probírala s Bedou (ve vztahu k jiným číčám)

mohu jim v případě nenalezení jiného východiska nabídnout ubytování v kravíně. Můžou mít nadbytek jídla (je tam v současnosti jen jedna micina), ale asi nezajistím jejich případný odchyt a očkování a odčervování, kastrace apod. Prostě klasický život venkovské kočky. Asi to ale neni pro Vás nic zajímavého, to je opravdu jen ta nejhorší varianta. Časodčasu tam takhle skončí pár "nechtěnců"

terra2 17.7.2007 9:26

Díky za kočičáky

a držím palce, aby se páníci našli. To je taky asi jediné, co můžu :-(, máme v současné době podobných nešťastníků na byt a stravu šest - a jedno hezčí než druhé... Naštěstí není v okolí žádný ostrý a svérázný jezevčík, jehož likvidační sklony vůči kočkám má jeho pán patrně za kladnou vlastnost loveckého psa.

LFSH 17.7.2007 8:57

Držím všechny palce, aby se pro ně našli páníčci.

Vím, co to je shánět nový domov koťatům.

Jakub S. 17.7.2007 8:12

To je skličující, co je asi čeká.

Co pomůže vyjádřit soucítění a držet palce, dyž člověk nemůže nic dělat? Tam panujou - dost sem to poznal na "idylické" slovácké vesnici - zákony džungle - boje o přežití, vyhnání/zabití slabšího či neužitečného, pro smečku, pro lidi, pro společenství, mou rodinu... a pozorovat to odvedle a pozvolna vidět narůstat konec... ti psi je očividně berou jako škodnou, jako by tam byly kuny třeba, že (chovatelky)? Nešlo by aspoˇs těma divnýma lidma domluvit, aby nebyl přistavený žebřík? Stejně - jezevčík, co umí lézt po žebříku - to sem nemyslel, že to je možné. Co s tím vším? Lidi, že by nikdo z vás z okolí nemohl poradit/pomoct?

Hana Williamson 17.7.2007 6:33

Preju uspech

tyhle kotatka potulnych maminek se tezko udavaji, ale sama jsem jich nekolik odchovala a dva z nich mam uz nekolik let a jsou to naprosti pohodari, ale pritom strasne chytry venku.  Ale potrebuji cas, protoze samozrejme mamina je bude ucit, aby se drzeli bokem. a byli obezretni. Tak jnim preju, aby jim to vyslo.