1.6.2024 | Svátek má Laura


Diskuse k článku

PSI: Night a Brtnické ledopády

Letos jsme se rozhodli navštívit nejen tajemné ledové víly, ale obejít i většinu z ledopádů na naučné stezce.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Z. Xerxová 27.2.2017 13:31

Re: Nigouš vypadá na té poslední fotce v článku jako poník

na výšku neroste už hóóódně dlouho. Kila si myslím, že taky moc nepřidal (za 14 dní půjdeme očkovat, takže budu mít aktuální kilíčka) - ale tak nějak se dodělal.

Š. Matyášová 27.2.2017 14:06

Re: Nigouš vypadá na té poslední fotce v článku jako poník

a viděli ty fotky v jeho původní domovině???

Z. Xerxová 27.2.2017 14:19

Re: Nigouš vypadá na té poslední fotce v článku jako poník

jojo - Pepa ho dává pravidelně na FB - a Španělé ho občas aktivně komentují. Víc tam má Night praštěných fotek, než těch důstojných - ale taky se nějaká občas najde

T. Zana 27.2.2017 9:15

To je nádhera...

Fotky jsou fantastické a realita musela být ještě lepší. Akorát teda bych si asi tak úplně netroufala to takhle absolvovat - možná s nesmeky (snad) :P

Jak to nakonec přežil foťák?

Z. Xerxová 27.2.2017 9:37

Re: To je nádhera...

foťák přežil - jen další kus plastu odletěl... Chudáček Canonek - už má těch ran docela dost - zažil toho za těch osm let s páníkem hodně

Z. Lika 27.2.2017 9:41

Re: To je nádhera...

Tam by se hodily spíš mačky :-)

Z. Xerxová 27.2.2017 9:43

Re: To je nádhera...

mačky (sněhovoledové) byly kouzelné na stromech u Velkého sloupu. Pro kočkaře je tam i jedna fotka v albu :o)

Š. Matyášová 27.2.2017 10:01

Re: To je nádhera...

spíš s mačkama a cepínem

Z. Lika 27.2.2017 9:02

Dechberoucí podívaná

Říkala jsem si, že to pak na té poradě muselo pěkně svištět, když jsi byla tak hezky rozjetá :-)

Fotky krásné. Ale ta s Nightem na lesní cestě... to je obraz.

Z. Xerxová 27.2.2017 9:35

Re: Dechberoucí podívaná

jojo - to dopolední sluníčko nakukující do údolí bylo úžasné

A. Lex 27.2.2017 8:52

Tak to bylo

nádherné. Užila jsem si to s vámi! Fotky ledopádů se vydařily, s ničitelskou povahou našich spoluobčanů nic nenaděláme. Bohužel. Ono k tomu možná přispěla i TV, protože jsem jednou něco zahlédla při průletu okolo obrazovky. Ta fotka č.22 je tak krásná, že je do soutěže! Něco jako "panička a její pes"! S chůzí po ledu mám letos také zkušenosti, nesmeky to jistily :-).

Z. Xerxová 27.2.2017 9:34

Re: Tak to bylo

ale ty ledopády jsou docela daleko od civilizace. Už dojít tam stojí značné úsilí... Nechápu ničiče... Naštěstí za rok budou ledopády zase - a jiné, jinak zabarvené... Tohle příroda (třeba na rozdíl od zničených krápníků) opraví snadno

Z. Matylda 27.2.2017 8:49

To musela být krása,

akorát ty ledové stezky nahoru asi teda masakr. Dolů bych to jela taky po zadku :)

U nás je už jen led na jezírku, jinak po sněhu ani památky a bahno už díky vichru částečně vyschlo.

Z. Xerxová 27.2.2017 9:32

Re: To musela být krása,

sjezdy mě překvapily - děsně rychle se to rozsvištělo a skály a stromy se zdály býti zřejmými cíli... Pocitově nic moc - dost bezmoc... Ale protože to dopadlo dobře, tak se na to hezky vzpomíná

Tady je dneska parádně - slůňo svítí naplno

Š. Matyášová 27.2.2017 10:02

Re: To musela být krása,

tak ymáme sluníčkoa skorem těch slibovanejch +15°C

Ž. Petrs01 27.2.2017 8:45

Paráda!

Tyhle místa jsme procházeli vloni na jaře - i s Barouškem. Vynosila jsem ho i přes ty hromady schodů na Brtnický hrádek, lahůdka. Údolí Křinice je nádherné, jen Kyjovský hrad si dal páníček sám. V zimě po tom uklouzaném ledu to ale musí být masakr, brr. A Najtík je šikovný dogouš, když to všechno bez problémů dal.

Z. Xerxová 27.2.2017 9:30

Re: Paráda!

jojo - kyjovský hrad má kovové žebříky z kulatiny - žádné schůdky... tam jsme to taky před dvěma roky točili...

Jinak Najt na svoji postavu a kila je neobyčejně šikovný a vytrénovaný

Z. Rpuťová 27.2.2017 7:47

Týjo, to je nádhera!

Nějak mi to evokovalo Vrchlického:

"Byl jednou jeden kouzelník, ten v ledném bydlel hradu, kol pás měl z jíní setkaný a sněhobílou bradu..."

Xerxová, jsi udata! Takovej "přitulenej" Nigt, je ovšem v tomhle terénu smrtící! :)))

Z. Xerxová 27.2.2017 7:53

Re: Týjo, to je nádhera!

byl v pohodě, kupodivu nás nelovil - jen pokud jsme jeli po zadku, tak z toho měl děsnou psinu

D. Ruščáková 27.2.2017 7:21

Xerxová, skvěle jsem si početla

a pokoukala! A jsem moc ráda, protože do království ledu - tedy toho na zemi, by se mi nejspíš nechtělo, i kdybychom to vaše neměli z ruky. Nějak mi stačila naše obyčejná doba ledová, se kterou jsem se snažila vyjít tady u nás:))

Jo mám - novou vychytávku - boty s hřeby! Paráda, jen mi došly až na úplný konec místní zimy. Ale vyzkoušela jsem je - na ledové cestě s normálním sklonem opravdu fungují! Jen nevím, u těch vašich strmých stezek u ledopádů bych možná dolů asi radši taky jela po zadku :P

Z. Xerxová 27.2.2017 7:54

Re: Xerxová, skvěle jsem si početla

přiznám se, že jsem z některých turistů, mířících nahoru byla dost rozpačitá... Ten terén není snadný - a hole moc na ledu nepomůžou, spíš jsou dobré k přeražení

Z. Xerxová 27.2.2017 6:09

hezký den

hezké pondělí všem Zvířetníkům a zvířátkům :o) těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej. A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp.

Tak tento (před 14 dny realizovaný) výlet neměl chybu. Nesmírně poutavá hra vody a mrazu pod hradem Brtníkem.