6.12.2019 | Svátek má MikulášDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


105 PLUS: Z plných plicŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 55, poslední: 13.2. 2018 21:39, přehled diskusí

Moc vám všem:
Autor: Z. Vave Datum: 13.2.2018 21:35

děkuju za milé komentáře. Z přetlaku nekřičím často, ale když už, tak to stojí za to. :) Ale měla bych častěji křičet, zpívat, tančit, protože to člověku dělá dobře.

zase hezká 105 Plus(ka):
Autor: M. Crossette Datum: 13.2.2018 18:37

Ano Vave, řvát z plných plic ve správnou chvíli může být velmi účinné z mnoha důvodů. Třeba takové vojenské hurááá před ztečí či vyhecování sportovního týmu! Přestože "řev pro řev" nemám ani trochu ráda, kdyby bylo třeba, určitě bych varovný řev ze sebe dokázala dostat, mám myslím hlas dostatečně silný. Ale ten, který popisuješ tomu zcela rozmím , ten je mi blízký :) Já jsem si před pár lety zpívala v autě co mi hlasivny stačily "na kuráž"! Jedna moje kamarádka bydlela dost daleko (naštěstí se pak přestěhovala mnohem blíže). Já nerada řídím dlouhé štreky mimo svoji "zónu jistoty". Takže když jsem kamarádku jezdila navštívit, skoro celou cestu jsem si vyzpěvovala - no spíše vyřvávala. Většinou písně typu Okolo Hradce, Kolíne, Kolíne, Šly panenky silnicí apod. Tyhle pochodové písně se fakt dají vykřičet. Já tak zůstala dostatečně probuzená na jízdu a písničky mi navíc pomáhaly věnovat se řízení a nelelkovat myslí někde jinde.

Vave, zapomínám se zeptat. Převzal někdo dohled na tvojí "panelákovou zahrádkou" ? Ta byla tak krásná a Tebou s láskou opečovávaná, že bude škoda, pokud zplaní, zaroste trávou. Nebo jsi si odatmtud převezla a přesadila nějaké keříky, květiny "na památku"? Hodně další radosti a spokojenosti přeji a ráda čtu, že i kočičí spolubydlící si dobře zvykají :).

Re: zase hezká 105 Plus(ka):
Autor: Z. Vave Datum: 13.2.2018 21:38

Maričko, obávám se, že se o zahrádku nikdo starat nebude - ale třeba se dočkám překvapení. Každopádně si některé rostliny chci ještě vzít, na podzim jsem to nestihla. Byt zůstane v rodině, ale ta péče tam nebude, to vím jistě. Takže něco si chci nechat, ale jsou tu úplně jiné podmínky než tam, tak musím s rozmyslem.

Z plných plic - :
Autor: Z. Hanča Datum: 13.2.2018 17:55

po přečtení nadpisu se mi vybavila Suchého písnička o pěti postupně praskajících strunách na kytaře a její závěr : A když vám na kytaře nezbude vůbec nic, nechmuřte pro to tváře, zpívejte z plných plic! Ta je tak optimistická, že se sem hodí. :-) Já bych stejně asi radostí spíš zpívala než řvala. I když i to se mi nejednou přihodilo, ale to jsem současně tančila a skákala a tak.

Chichi, milá Vave, možná jsi rozveselila i některé míjející tě účastníky silničního provozu!

No,:
Autor: Z. Jenny Datum: 13.2.2018 16:59

od té doby , co jsem na dědině a proudím prostorem, jsem si občas zařvala, jo, jen tak, musí to ven, léta mlčení to chtěla. Pak taky řvu na kraji lesa a doubravy kvůli divočákům a taky doufám, že se schovají zajíci. Doma řeším někdy vztek,odejdu do svých konat a buším do polštáře,pomáhá to.:-)) Milá Vave chápu Tě, jsem teď taky svobodná!

Vave:
Autor: D. Ruščáková Datum: 13.2.2018 14:45

připadáš mi jako zvířátko vypuštěné po dlouhých letech na svobodu a moc hezky se na to kouká!:)

Nejsem moc křičící už proto, že na to prostě nemám hlasivky (to ocení i neposlušní psi:)), ale nahlas si zpívám z radosti dost často, byť jen tehdy, když jsem sama. Opět o tom ví hlavně moje auto (tam se zpívá skvěle) a moji psi (a ti to nikomu neřeknou:))

Jaro... no z okna chvílemi by to tak i vypadalo, když vyleze sluníčko, protože tu není žádný sníh. Ale ráno byly -4, jinovatka a svět je pohodlně zmrzlý (čti - není bahno). Ale ptáci v lese už znějí nadějně a dokonce jsem dnes umyla auto!:))

Re: Vave:
Autor: Ž. Eva Datum: 13.2.2018 17:38

tady to ještě moc jarně nevypadá. Ale dnes se sluníčko objevilo, ale byla zima. Jaro přijde, ale teprve je polovina února. Na jaro se ovšem neřve, aby neuteklo.

Řvát neumím:
Autor: Ž. Eva Datum: 13.2.2018 14:31

určitě je to výchovou, možná založením. Jen občas zařvu na psy, ale řvát jen tak mi nejde. A že by se to někdy hodilo.

OT mimísové se mají k světu. Přibírají a cpou se, umějí se ozvat, ale většinou nemají důvod. Máma se stará, ale momentálně jim hrabe nový byt na zahradě, takže v bedně vyměním hadry a za 5 minut je tam hlína. V kchyni je každý den půl lopatky hlíny. Vzpomínám na Ginin vrh E. Tam byly dvě fenky se zraněným pupíkem. Jedna z nich se zašívaným. A do toho jim matka několikrát denně přinesla do bedny kopičku hlíny. Přežili ve zdraví. Geny se nezapřou...

Re: Řvát neumím:
Autor: D. Ruščáková Datum: 13.2.2018 14:50

To jsou dobré zprávy Evo, jen tak dál:))

Naše holky teď taky hrozně hrabou - nevím, jestli je za tím invaze krtků (je to šílené, možná na jaře padne rekord z loňského roku, kdy Martin po krtincích nasbíral 15 (patnáct!!!) koleček hlíny), jaro nebo jiná zvlčilost, ale zahrada už podle toho vypadá.

Re: Řvát neumím:
Autor: Z. Asteris Datum: 13.2.2018 15:37

To je fajn, že jsou mimíšci v pořádku a držím palce, ať je to setrvalý stav. A s tím řevem to mám podobně, neumím to, ale ani nemám potřebu. Tedy samozřejmě umím zakřičet na psa, ale taky to není bůhvíco. Nevadí mi, že se tak projevují jiní, já to mám prostě jinak. Nemyslím, že by mě někdo v mládí okřikoval, je to asi spíš povahou, založením

Re: Řvát neumím:
Autor: Z. Yga Datum: 13.2.2018 16:31

Hurá miminkům i mamince i jejich ošetřujícímu personálu. Jen tak dál!!!

Re: Řvát neumím:
Autor: T. Zana Datum: 13.2.2018 17:03

Paráda, ať to tak vydrží! Teda na tý hlíně netrvám...

Re: Řvát neumím:
Autor: Ž. Eva Datum: 13.2.2018 17:35

Když jsou zdraví, tak klidně i tu hlínu... Všechny naše holky hrabaly. Aja udělala díru, že se do ní vešla celá, jen kousek ocasu koukal. Ginny stavěla stanici Metra. Asi 3 nebo 4 díry, do jedné cca 7 koleček a nebyla plná. Jen Derča vloni moc nehrabala, protože byla na umření. To fakt radši tu hlínu. I když doma je tak 20 minut po vytření binec.

Hlavně - Fleur baští, kojí a stará se. Štěňata vypadala výborně od začátku, šli jsme na císaře brzy, takže nebyla přidušená ani jinak poškozená. Jsou moc fajn. Fakt trnu, aby to vydrželo.

Re: Řvát neumím:
Autor: Z. Vave Datum: 13.2.2018 21:38

To je skvělá zpráva, Evi. Každopádně držím palce.

Re: Řvát neumím:
Autor: Z. Vave Datum: 13.2.2018 21:39

A těším se na další zprávy. :)

Z plný plic :
Autor: E. Šusová Datum: 13.2.2018 14:13

řvu jak protrhlá přehrada JOOOOOOOOOOOOOOOOO!! na koncíku . Tomu říkám dechová terapie :D!! A k hulákání je taky vhodná naše chalupa. Vystřelím z děla a nikdo to neslyší, takže taky můžu řvát jak na lesy, teda spíš na pole, ty jsou blíž.

Naprosto rozumím tý potřebě radostí křičet a hulákat, páč ono jak ten pocit jinak vyjádřit?? Je to stejný jako s tím, že když potřebujete někomu vyjádřit skutečný city, jejich sílu, tak slova jsou málo, musíte ho umačkat jak bramboru :D a nebo , když je statečnej ho můžete i kousnout :D (to mi zůstalo dětství a zdědil to po mě nejmladší synovec ) Radost a city se nemají schovávat, ty se mají rozdávat, neb se tím násobí, jak se to vystřelí do prostoru, nabírá to na síle. ale ani ten smutek nemá zůstat schovanej. Jen je to s ním těžší.

Tančila :
Autor: Z. Dalmi Datum: 13.2.2018 13:47

jsem po louce a řvala z plných plic radostí nad návrhem nové vyhlášky z ministerstva zdravotnictví. Za uplynulých cca 20 let mi nic neudělalo v mé profesi takovou radost. Tedy tančila jsem již v práci, tloukla do svého šéfa a jásala na celé patro, ale to nestačilo. Takže ještě na vycházce se svými psy a stále mi to bylo málo. Jo a to jaro, to tedy BUDE.

Re: Tančila :
Autor: Z. Yga Datum: 13.2.2018 13:58

Tuto vyhlášku neznám - přesto mám takový divný pocit - jakoby jsi svůj diskusní příspěvek myslela silně ironicky. Pokud je můj pocit mylný, pak by bylo poprvé, co by nějaké ministerstvo vydalo něco smysluplného...

Re: Tančila :
Autor: T. Zana Datum: 13.2.2018 14:05

Dalmi, napiš něco bližšího, buď tak hodná, ať jsme chytří :-)

Re: Tančila :
Autor: E. Šusová Datum: 13.2.2018 14:14

No!! Taky to potřebuju vědít. Já teda doufám, že to je v tom optimistickým duchu- tak mi to z toho otloukání šéfa nějak vyplývá a......... nechci se plést, chci věřit tomu, že zrovna u Dalmi to bude něco, co už konečně k něčemu bude.

Re: Tančila :
Autor: D. Ruščáková Datum: 13.2.2018 14:41

myslela to vážně - tančila i v mailu:))

Re: Tančila :
Autor: E. Šusová Datum: 13.2.2018 14:51

jééé tak to je dobře!!

Re: Tančila :
Autor: D. Ruščáková Datum: 13.2.2018 14:56

Eh, nemáš nápad na hru pro psa, který by měl být v klidu a energie mu přitom stříká z uší?

Ari je doma zavřená už druhý týden - rozřízla si packu přesně na té noze, co na ni na podzim tak dramaticky kulhala a teď už si nejspíš říká, že vymění paničku - nesmí chodit ven a ani doma neházím krysou, nepřetahuju se... a ona přitom dělá všechno tryskově, dokonce tryskově tu krysu i hledá! Přitom se bojím, že jde zase o vazy na koleně (levá zadní), tak ten klid beru vážně...

Re: Tančila :
Autor: Z. Iva Datum: 13.2.2018 15:07

Dede, asi to chce koupit ve zveráku obří hovězí kost (prodává se stehenní), až jí omrzí ohlodávání a začne zlobit, tak jí tou kostí můžeš omráčit :-)) .

Re: Tančila :
Autor: E. Šusová Datum: 13.2.2018 15:09

:-D :-D a to bude asi to nej řešení :-D bude zklidovaná až se bude divit :-D

Re: Tančila :
Autor: E. Šusová Datum: 13.2.2018 15:09

no úplně nejklidovější je hlídání předmětu nebo dobrůtky, to se nehýbe vůbec. Pak různý dotýkání čumákem targetu v sedě. jak moc rychle by dělala "cíplýho pejska"? tam bys ji taky mohla poté nějakou dobu udržet v klidu. dál mě krom toho hlídání pamlsku, hračky napadá takový to procvičování v sebeovládání, kdy jí člověk rozloží po packách, čumáku, před packy a okolo těla spoustu dobrůtek, pes se nesmí ani hnout, leží a ty je před jeho očima tak různě posouváš, přeskupuješ, přendaváš a on se nesmí ani hnout a pak jeden vezmeš, necháš sníst a zase přeskupuješ..... a takhl epostupně ubíráš. Pokud je všežravka, a má ráda zeleninu, udělej si pamlsky ze zeleniny, ať si z ní nevyrobíš za tu dobu kouli. Nic dalšího mě momentálně nenapadá :-(

Re: Tančila :
Autor: D. Ruščáková Datum: 13.2.2018 17:21

Zkusíme cvičit klid, to je dobrý nápad :)

Teď jsme s ní byla u Dany na elektroléčbě. Pokud to je problém měkkých tkání, na co to vypadá, mohlo by to pomoct. V pátek půjdeme zase. Uvidíme...

Re: Tančila :
Autor: Z. Dalmi Datum: 13.2.2018 19:32

Už jsem doma. Ano, ano, myslela jsem to vážně. Opravdu velká radost. Je to jen návrh, zatím není dopečeno, ale musím říct, že je moc dobře, že v čele resortu je právník. Konečně!

Re: Tančila :
Autor: T. Zana Datum: 13.2.2018 20:15

Tak držím palce, ať to klapne!

Milá Vave,:
Autor: Z. Yga Datum: 13.2.2018 11:49

opět další hezká k zamyšlení vhodná stopětka. Zjistila jsem, že nemám jaksi tu potřebu řvát - jestli to nebude tím, že nám nic takového rodiče nezakazovali. Další výhoda žití na výspě civilizace - vyletěly jsme za barák, a už jsme mohly řvát jak na lesy - teda spíš na pole, na lesy jsem řvala kousek od baráku (:o)) - a nikdo se nepohoršoval. Další možnost, proč to nikomu ze sousedů nepřekáželo byla ta, že nejvíc hulákali Lida a Irka Tondovi (naše sestřenice a bratranec) - ty se rvali mezi sebou jak koně a všichni okolo to věděli. Takže když Lida spadla do nezakrytého sklepa, zlomila si ruku a volala o pomoc, nikdo nedošel se podívat, co se děje, neb toto se z jejich domku linulo pětkrát za den (:o)).

Jinak bych ráda už nikdy, nikdy neřvala, ale to mi není dáno, neb mám psy ... slyšela jsem takovou urban pověst, že jsou psi, kteří poslechnou na ZA-ŠEP-TÁ-NÍ, na pokynutí rukou!!! To já na ně halekám jak halekačka z Kopanic...

No nic, to jsem odbočila. Já vím, že článek je o něčem jiném - o schopnosti se oprostit od různých předsudků a časů minulých, které nás svazují a nenechají nás se projevit takové, jaké jsme v nitru svého srdce (:o).