26.1.2020 | Svátek má Zora


Diskuse k článku

105 PLUS: Z plných plic

V posledních týdnech jsem musela kvůli doktorům párkrát zajet do Prahy. V naší nížině letos sníh prakticky nebyl, takže tání se nekoná, a je třeba hledat jiné známky blížícího se jara.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
E. Šusová 13.2.2018 14:21

Re: Milá Vave,

Mně taky nic moc nezakazovali - jasně, hulákat v tramvají se nesmělo a člověk se musel chovat v rámci mezí, ale jinak taky v pohodě. Ale tu potřebu vyřvávat radostí tu v sobě nějak mám, potřebuju to světu sdělit, aby si to taky užil, aby si z toho kousek uloupnul, když je to tak dostupný :-).

Co mě ale máma učila - neřvi nikdy v legraci o pomoc, protože až to budeš potřebovat, už to bude tak ohraný, že ti to nikdo neuvěří. A tohle jsem teda dodržovala fest, páč mi to přišlo logický i jako malý.

Potvrzuji, že jsou psi, kteří poslechnou na zašeptání, za syčení. Zpravidla jsem v jejich majetku i byla / i když jasně, někdy se člověk zdůraznit musel, všechno má svý výjimky/ a o to hůř se mi zpracovávalo to, že s Tali mi jinej komunikační kanál než řvaní nezbýval. Ale, aleee, už jsme se ztišili, výrazně ztišili. už jsou i momenty, kdy si vystačím s tichoulinkým pískáním!! JUCHÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉ!!

Z. Iva 13.2.2018 15:01

Re: Milá Vave,

Na zašeptání - tak buď je ten pes blízko a slyší tě, nebo šeptání má sílu uragánu ;)

Z. Yga 13.2.2018 16:40

Re: Milá Vave,

Poznámečka: ale oni nikdy nevolali o pomoc ze srandy, tam mnohdy šlo o zdraví, ne-li o život (:o))) - prostě k nim ten řev tak nějak patřil. Napřiklad - dostali dohromady meloun - každý přesnou půlku. Jura si ho sežral hned, Lida ukrojila krajíc a zbytek si schovala "napotom". Není třeba zdůrazňovat, že když si šla "potom"s nožem si ukrojit další krajíc, šklebila se na ni vydlabaná melounová miska. Dále není třeba zdůrazňovat, že Lida (o tři roky starší) honila Juru (o tři roky mrštnější) s tím nožem po Stráži a slovní doprovod si můžete domyslet.

No vida - čas oponou trhnul a teď si jeden druhému pomáhají.

T. Zana 13.2.2018 14:24

Re: Milá Vave,

No jo, s projevováním to není jednoduchý. Život ve městě to člověka odnaučí. Tak snad Vave teď našla místo, kde to jde a užije si to :-)

Dostala jsem plnou dávku Mayovek :-) - a nějak pro mne zůstalo ideálem uměřené a nenápadné chování. Ani to necítím to jako omezení

;-)

A jaro asi fakt bude. Dneska je tady hezky - ráno sice pod nulou, trochu jinovatka, ale sluníčko, modrá obloha - tak třeba už jo (hlavně aby ta zima nepřišla v květnu, jak dole naznačovala Matylda :-((

E. Šusová 13.2.2018 14:27

Re: Milá Vave,

a co na tom koncertu Zano? Tam popustíš otěže?

T. Zana 13.2.2018 17:06

Re: Milá Vave,

Tam jo :D

Ale blbý je, že po vánocích jsem chytla nějaký svinstvo a furt ještě občas kašlu a řvát mi to řve asi dvacet sekund, pak už jen sípu....

Z. Iva 13.2.2018 15:05

Re: Milá Vave,

Bohužel, Matylda to vidí víc než realisticky, pokud by se teď výrazně oteplilo, tak se stromy a réva probudí. Teď už vegetaci brzdí jen to chladno, světla už je dost.

D. Ruščáková 13.2.2018 14:48

Re: Milá Vave,

Ygo, taky jsem vyrůstala ve svobodě a "co řeknou lidi" se v Praze neřešilo. Slušné chování jo - to bylo mezi lidmi povinné, ale doma, na chalupě, u babičky... nějak každý chápal, že k pořádné hře (vyrůstala jsem s bratrem a bratrancem:)) patří běhání a křik:)) No, naši kluci byli stejní!

A. Lex 13.2.2018 10:51

Ano jaro je tady (začátek února)

pípla jsem si v duchu. Stála jsem na pusté silničce, na planině obklopené lesy. Těsně u vozovky se zelenala louka (v létě je suchá a vyprahlá). Kousek ode mne stál statný ovčí junák a bedlivě mne pozoroval. Za ním se páslo stádo jeho manželek a okolo každé poskakovala miniaturní bílá, superbílá jehňátka. Některá mamina měla i dvě. To bylo hemžení! Jako kuřata. Koukala jsem omámeně, jenomže mne z toho jarního snění vyrušil beran a jeho mohutné rohy. Mezi námi dvěma nebyla žádná překážka, žádný ohradník. Jen těch dvacet metrů volného prostoru. "Nastartuj si tu svou popelnici a vypadni z mého revíru", pravil beran celým svým tělem a potřásl hlavou se zatočenými rohy. Nechtěla jsem se s ním dohadovat, tak jsem poslechla hlasu svého pudu sebezáchovy a vyklidila i s plechovou popelnicí pole.

Tak malinkatá jehňata jsem ještě na louce neviděla. Musela být stará tak týden plus-mínus.

Z. Yga 13.2.2018 11:55

Re: Ano jaro je tady (začátek února)

Jůůů jehňátka! Ta bych chtěla vidět - škoda, že jsi je nevyfotila. Miluju jaro - ale ne v únoru. Stejna jako vinař u Matyldy mám strach, že při jarních mrazících půjde všecko vepsí. Víte, že jsem minulý týden viděla malilinkaté lístečky na bezu - z takových se raduju jak malá tak na Josefa, ale ne dva dny po Hromnici.

O. Joklová 13.2.2018 13:20

Re: Ano jaro je tady (začátek února)

přesně tak Ygo, máš svatou pravdu... pokud už začne teplo takhle brzo, tak aspoň teda ať pak už vydrží nafurt heršvec!!!!

O. Joklová 13.2.2018 10:43

jenom jednou

tak já jsem takhle křičela ba přímo řvala myslím jenom jednou v životě, ale to bylo zoufalstvím, bolestí, křivdou - souviselo to s Nynyškou, prostě DPD nedoručila co měla a na co jsme obě čekaly a přišlo to pak až dva dny PO a na mě to tak silně dolehlo, že jsem se tady v chodbě sesunula na zem a křičela a křičela

hm, to se asi nepočítá, co? :-(((((

O. Joklová 13.2.2018 10:46

Re: jenom jednou

ech, tak se mi to silně vrátilo, že jsem zapomněla napsat jak moc ti přeju, žes dokázala vykřičet tak silnou radost, hm skoro bych tě přitom chtěla vidět :-))))))

i když s tím jarem bych byla opatrná - ale zrovna teď mi tady přes okno praží sluníčko tak, jako by mě chtělo usvědčit z omylu... ale v 8 ráno byly tři pod nulou

E. Šusová 13.2.2018 14:23

Re: jenom jednou

tenhle křik je ale taky potřeba, počítá se. a je dobře, žes ho ze sebe pustila ven.

O. Joklová 13.2.2018 14:34

Re: jenom jednou

děkuju, Petro

E. Šusová 13.2.2018 14:37

Re: jenom jednou

není zač Bedo, myslím že i o smutek by se měl člověk dělit. Jen nás to moc neučili.

Z. Jitur 13.2.2018 9:32

také patřím...

...ke generaci, vychovávané pravidlem "co by řekli, sousedé, kdyby...", a tak tohle moc neumím, ale slibuju, někde, na příhodném místě, brzy... a dnes to jarně vypadá opravdu - jen včera v podvečer se v Modřanech chumelilo, ale jen na kratinkou, krásnou chvíli...

Z. Lika 13.2.2018 9:33

Re: také patřím...

Tady včera taky padalo, byly to takové bílé kuličky, jako polystyren :-)

Z. Lika 13.2.2018 9:20

Tohle je dobré umět

a nezapomenout, jak se to dělá. Přeji Vave plíce plné jarního vzduchu!

A k tomu jaru - podívejte se, jak to dnes vypadá v Ogulinu v Chorvatsku 1url.cz/6t9ee

J. Jovo 13.2.2018 10:20

Re: Tohle je dobré umět

Pěkně zasněženo.

Z. Matylda 13.2.2018 9:17

Jaro na JJM

vykukuje, ale včera jsme si skočili do sklepa pro víno a vinař projevil obavy, že je moc teplo, bude všechno moc narašené a v květnu to zas pomrzne, protože v květnu ty mrazíky určitě přijdou.Tak to jsme měla chuť z plných plic řvát já, ale vzteky.

Z. Iva 13.2.2018 8:36

Nevím, nevím,

ale jaro je ještě za devaterými lesy, alespoň u nás.

Z. Xerxová 13.2.2018 6:47

hezký den

hezké úterý všem Zvířetníkům a zvířátkům :o) ...

A já mám velkou radost, že Vavís začíná být svobodným Vavísem, který našel sám sebe :o)

O řvaní v tobogánu mi ani nemluv (minulý týden jsem to zažívala dvakrát) - ta malá Potvůrka musí dělat všechno, co brácha. A ječet v obřím tobogánu umí dokonale - do bazénu žbluňknou dva rozchechtanci - s vodou jsou velcí kámoši

Z. Vave 13.2.2018 8:32

Re: hezký den

Původně jsem se chtěla zeptat: A kdo je to naučil? :) Ale radši řeknu: Doufám, že hulákáš s nimi. :)

Děkuju Ti, Xerxová. Hezký den.

Z. Jenny 13.2.2018 16:55

Re: hezký den

Jednou, no víckrát mně vnučka svedla na tobogán. Poprvé, když jsem jela,tak jsem nahlas zařvala před koncem jízdy," ku...., to nedobrzdím!" Fůůj, bylo to ze strachu. Pak to ale zpomalilo samo. (Už jsem se viděla dole v tom betonu:-) )