19.10.2021 | Svátek má Michaela


Diskuse k článku

KOČKY: Jsem Cecilka

Moje třetí máma mi říká – Stříbrný kožíšku, Růžový nosíku, Sesilííí, Cecilenko-panenko, Cecilko, a když dělám, co nemám, tak Cecil!

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Z. Jitur 1.3.2019 11:15

Tak, ať se...

...Vám "holčičky" hezky spolu žije. A Cecilko, neboj, tahle máma, ta Tě už nikomu nedá!!!

Š. Matyášová 1.3.2019 8:38

Cecilka Vám všem děkuje...

jsem jí včera večer říkala,že si všichni o ní četli a tak předla a otírala se o mě jak o život...asi byla spokojená....

Z. Hanča 28.2.2019 21:03

Je opravdu obdivuhodné,

Sharko, že každá další kočka, která přijde do tvé domácnosti, zapadne bez problémů mezi starousedlíky. Žádné ustrašené schovávání, žádné rvačky. Tam u tebe musí být obzvlášť kočko-příjemné prostředí (něco jako jsou baby friendly hotely :-)) ) a ty musíš být kočičí kouzelnice!

Je moc dobře, že Cecilka našla svůj opravdový domov!

Š. Matyášová 1.3.2019 6:55

Re: Je opravdu obdivuhodné,

Tak někdy se taky "poštěkaj" , ale to není zas tak často....

Š. Matyášová 1.3.2019 8:42

Re: Je opravdu obdivuhodné,

jo Hančo,jedna nezapadla,ta musel apryč..to jsme měl ajen Pitinu a domů jsme přivlekla polodivokou černoou kočenu,s dlouhejma chlupama a oranžovejma očima, vypadala jak čert. Jak ji Pitina uviděla, vydal azvuk,že mi ztuhla krev v žilách,vrhla se na ni ,ztřískala ji a donutila ji zalízt do přenosky a já potupně druhej den nesl akočku zpět na veterinu do útulku....pak mne pořizování kámošky por Pitinu,na nějakej čas přešlo,do chvíle,než jsme uviděla v nabídce Kočičí Naděje moji Norisku. Dojel ajsem si pro ni až do Prahy a když jsme ji doma vyndala z přenosky,řekla jsem Pitině- vrátit nejde! Pruchatou,světloučkou Norisku,vzala Pitina na milost, během několika dnů se spolu válely v posteli,Pitina ji učila všechno,co Norisku nenaučila její maminka ani v depozitu...jen bát se, to jí neodnaučil nikdo, ale zlepšuje se....

M. Crossette 28.2.2019 16:33

Sharko, to tedy je pořádné překvapení

a krásný, nežný článek o životě Cecilky v jejím současném, novém a už posledním domově.

Samozřejmě jsem si hned po odhlalení maminky koťat kladla otázku, kdo je tatíkem? Pokud tedy Cecilka nebyla u Karolíny promyšleně odložena právě proto, že už čekala koťata. Pokud ne, tak odpověď byla jasná - Damián. Tak je alespoň známé přesné datum narození Ťapíka a Čikulíny :)

Ano, lidi často nevěří, že kočička může rodit už v pěti měsících, ať je na to připravená, nebo ne. Čekají s kastrací, protože si myslí, že kočička je příliš mladá, sama ještě dítě! Asi tomu nevěřila ani Karolína (jak píše Jajka), přestože věděla, že Damián není kastrovaný. Ono stačí "jen jednou", že? Karolína svoje kočky milovala a holt při spoustě ostatních starostí se kterými zápasila tohle nestihla. Ovšem C+D zplodili krásná koťata, to tedy ano.

Sharko, díky tvé až "buldočí vytrvalosti" našly všechny její kočičky rychle nové milující domovy - patří ti za to obrovský dík !!! Cecilka je překrásná droboučká kočička s dlouhatánským ocáskem. Vypadá to, že skvěle zapadla do tvé smečky a ty máš doma živou vzpomínku na svoji přítelkyni. Moc vám to oběma přeji.

Š. Matyášová 1.3.2019 6:58

Re: Sharko, to tedy je pořádné překvapení

Maričko,jak já na ni ječela, že kocour na 8 měsících může mít koťata a že když nedala kastrovat Cecilku,že musí okamžitě jeho...ne, tak malej kocourek, koťata mít přece ještě nemůže...a mlela si furt to svoje...a pak už se mi bála říct, že MŮŽE...

Z. Lika 1.3.2019 9:54

Re: Sharko, to tedy je pořádné překvapení

No, to je v malém názorný příklad nepoučitelnosti lidstva. Ikskrát dávno doložený průsr, a je to marný, je to marný. Taky zákon přírody :-)

L. A 28.2.2019 16:15

Dětské výroky

Matysek si osvojil velmi "rasistickou" větu: Hubert je černý. Neznalý netuší, že trénujeme barvy i na zvířátkach.

Z. Verenka 28.2.2019 16:04

Sharka

a cecilka-dievčatá,kočky/ to rozprávanie je neskutočne pôvoabné.A Karolína-ta musela byť ťažko ťažko životom skúšaná,až jej prasklo srdiečko.Od rána na ňu myslím,veľmi ju ľutujem,dúfam,že aspoň tie krátke mesiace v Moste sa jej darilo.

O. Joklová 28.2.2019 14:34

ach Cecilko,

ty opice jedna, ty ses Karolíně pod nosem nechala zbouchnout - že tys jí to udělala schválně, když se tak bála té kastrace??? musím říct, že já to vím už docela dlouho, ale ještě pořád jsem se z toho nevzpamatovala, že jsi maminka - to malé koťátenko, co jsem ho byla krmit

jo a jsem tak trochu tvoje kmotřička, protože jsem šla hlídat kocourka, chicht... no, stačil mi jediný pohled a už jsem psala Karolíně, že jsi holčička a že jsem ti přidělila "pracovní jméno" Cecilka - netušila jsem že ti ho nechá, ale zpětně se mi zdá, že ti moc sluší

sharko, díky za článek, díky za Cecilku, díky za ostatní kočky, díky za Karolínu - moc tady teď po přečtení vzpomínám :-)))

Š. Matyášová 28.2.2019 12:45

veliký dík patří Janě V.

za tu veškerou péči , co Karolíně věnovala a za to,jak ji finančně držela nad vodou, odevšad jí stěhovala a se vším pomáhala... ... proti ní, jsem "břídil"...

Z. Dalmi 28.2.2019 11:20

Sharko,

jsi úžasná.

Š. Matyášová 28.2.2019 11:39

Re: Sharko,

taky paličatá, rejpavá a na zabití :-D

A. Bytová 28.2.2019 11:09

Říká se

- chtěl bych bejt pes u hodnejch lidí - . Co se týče koček, tak to je jasný - chtěla bych bejt kočka u Sharky.

Š. Matyášová 28.2.2019 11:35

Re: Říká se

děkuju Abyt.....to mne moc těší....

Z. Lika 28.2.2019 11:06

Ještě jednou děkuju Sharce

Jsi organizační talent a prostě schopná ženská do nepohody, nejen. Už to nějak dopadlo a kočeny se mají opravdu dobře (srdíčko)

Z. Tečka 28.2.2019 11:23

Re: Ještě jednou děkuju Sharce

Jo, organizační talent se projevil, když umístila všechn čtyři Mlynáříčky, a to do jednoho domova. To jsem se ukláněla až k zemi a přišlo mi to neuvěřitelné.

Š. Matyášová 28.2.2019 11:41

Re: Ještě jednou děkuju Sharce

vidíš, to mi za stak nepřišlo...už jsou jen 3, Lineček se jednoho dne rozhodl podívat se do lesa a už se nevrátil..ani ho nenašli...tak si namlouváme, že někde bydlí.....

Š. Matyášová 28.2.2019 11:38

Re: Ještě jednou děkuju Sharce

organizovat,to mi jde.... ;)

Z. Jenny 28.2.2019 9:17

Milá Sharko,

za vše ti patří velké díky! Tatínek Kukulínek vykutálený, zdraví Cecilku, fakt nezapomněl, jen je teď na dlouhé služební cestě u mně. :-)

Dětičky kočičí taky prospívají, takže je všechno jak má být. Damík-Kukulín se teď požeňuje s andulákem Pepou, provádí spolu různé prostocviky. Naštěstí na Pepu nedosáhne a Pepa se aspoň trochu pohne neb z klece ven nechce za žádnou cenu a tak se vevnitř jenom cpe, sákryš, koho mi to jen připomíná?? MLP Pepu miluje ,mají hodně společného. :-) Lidunka , ta je nad věcí ta má svého chlapíka a svůj pokojík a tam většinou tráví volné chvíle, pokud není zaneprázdněna čučením z oken. Mají nové škrabadlo a travní zahrádku,s psovýma se ležérně povalují pospolu , no a tak nám ten čas krásně plyne. Už se těším až jim otevřu okna a budou moct pozorovat ptáky atd. Pohlazení Cecilce!

Š. Matyášová 28.2.2019 9:49

Re: Milá Sharko,

pohladím,podrbu a ty zase Lidunku-Lejdynku a Kukulína -Damíška.

Z. Vave 28.2.2019 8:29

Milá Cecilko,

prožila jsi hodně nedobrého, než ses dostala ke své třetí mámě, která je ve skutečností ta první opravdová. A já jsem za to vděčná a mám z toho radost, protože Sharka je člověk s tím největším lidským i kočičím srdcem. Díky tomu jak tvé dětičky, tak i tvůj Damián-Kukulín mají svůj nový skvělý domov.

Karolíně evidenrně přerostlo přes hlavu všechno možné. Člověk se na ni může zlobit a může ji i litovat, protože za určitých okolností je je velice snadné se zamotat do průšvihů velice hluboko a pevně. Každopádně teď má klid a na zemi díky velkému úsilí Sharky po ní zůstalo srovnané všechno, co jen srovnat šlo. Věřím pevně, že za to Sharka získala věrného a ostražitého anděla strážného. Příběh Karolíny pak vnímám jako velké memento v mnoha směrech. Někdy opravdu stačí velice málo a když člověk nedokáže nahlédnout realitu a čelit jí, semele to jeho i všechno kolem něj dočista na kost. Ještě že existují i andělé na zemi! Děkuju Ti za všechno, Sharko. Objímám Tě.

Š. Matyášová 28.2.2019 8:44

Re: Milá Cecilko,

Já jsem Vaví ráda, že jsou všechny její kočky v pořádku a bydlej a hlavně, že bydlej u Zvířetníkových lidiček, mrzí mne Melda, že to nezvládl,měl by u Jenny ráj na zemi....

Cecilka rozkvétá, je to moc krásný pozorovat....

Ale červenám se za tu chválu od Tebe...vždyť jsem jen splnila, co jsem slíbila...že se postarám o kočky,že to bude dál tak zapletené a já ten gordický uzel budu rozvazovat, jsem jen netušila. A srovnávat jste mi to pomáhali i Vy, Zvířetníci.....ten Karolínin odchod mi hodně změnil přístup k některým lidem, věcem a i k životu.....

Za obejmutí Ti Vaví moc děkuju....

L. A 28.2.2019 9:03

Re: Milá Cecilko,

Věřím, že je krásné to pozorovat. U nás také, zvlášť Číču.

Z. Tečka 28.2.2019 9:44

Re: Milá Cecilko,

Sharko, ta pochvala je víc než na místě, červenat se můžeš, to nevadí. Tohle by každý nedokázal.

T. Zana 28.2.2019 10:58

Re: Milá Cecilko,

Je za co chválit. Pomohla jsi moc.

Z. Vave 28.2.2019 23:53

Re: Milá Cecilko,

Moc rádo se stalo, Sharko. Doufám, že se zase někdy sejdeme.

M. Sedláková 28.2.2019 8:18

Cecilka

Teda Sharko,

Cecilka je nejen podobou ale i povahou celej náš Daník.

Ten taky skáče manželovi na záda a vaří s ním.

Š. Matyášová 28.2.2019 8:45

Re: Cecilka

taky je manžel samej strup?