30.11.2021 | Svátek má Ondřej


Diskuse k článku

KOČKY: Jsem Cecilka

Moje třetí máma mi říká – Stříbrný kožíšku, Růžový nosíku, Sesilííí, Cecilenko-panenko, Cecilko, a když dělám, co nemám, tak Cecil!

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Z. Jitur 1.3.2019 11:15

Tak, ať se...

...Vám "holčičky" hezky spolu žije. A Cecilko, neboj, tahle máma, ta Tě už nikomu nedá!!!

Z. Lika 1.3.2019 9:54

Re: Sharko, to tedy je pořádné překvapení

No, to je v malém názorný příklad nepoučitelnosti lidstva. Ikskrát dávno doložený průsr, a je to marný, je to marný. Taky zákon přírody :-)

Š. Matyášová 1.3.2019 8:42

Re: Je opravdu obdivuhodné,

jo Hančo,jedna nezapadla,ta musel apryč..to jsme měl ajen Pitinu a domů jsme přivlekla polodivokou černoou kočenu,s dlouhejma chlupama a oranžovejma očima, vypadala jak čert. Jak ji Pitina uviděla, vydal azvuk,že mi ztuhla krev v žilách,vrhla se na ni ,ztřískala ji a donutila ji zalízt do přenosky a já potupně druhej den nesl akočku zpět na veterinu do útulku....pak mne pořizování kámošky por Pitinu,na nějakej čas přešlo,do chvíle,než jsme uviděla v nabídce Kočičí Naděje moji Norisku. Dojel ajsem si pro ni až do Prahy a když jsme ji doma vyndala z přenosky,řekla jsem Pitině- vrátit nejde! Pruchatou,světloučkou Norisku,vzala Pitina na milost, během několika dnů se spolu válely v posteli,Pitina ji učila všechno,co Norisku nenaučila její maminka ani v depozitu...jen bát se, to jí neodnaučil nikdo, ale zlepšuje se....

Š. Matyášová 1.3.2019 8:38

Cecilka Vám všem děkuje...

jsem jí včera večer říkala,že si všichni o ní četli a tak předla a otírala se o mě jak o život...asi byla spokojená....

Š. Matyášová 1.3.2019 7:03

Re: Ťapík s Číčulínou mávají Cecilce

no,to nevěřila ani mě...některý její představy o početí a možnostech plodit,byly jak ze středověku....

Š. Matyášová 1.3.2019 6:58

Re: Sharko, to tedy je pořádné překvapení

Maričko,jak já na ni ječela, že kocour na 8 měsících může mít koťata a že když nedala kastrovat Cecilku,že musí okamžitě jeho...ne, tak malej kocourek, koťata mít přece ještě nemůže...a mlela si furt to svoje...a pak už se mi bála říct, že MŮŽE...

Š. Matyášová 1.3.2019 6:55

Re: Je opravdu obdivuhodné,

Tak někdy se taky "poštěkaj" , ale to není zas tak často....

Z. Vave 28.2.2019 23:53

Re: Milá Cecilko,

Moc rádo se stalo, Sharko. Doufám, že se zase někdy sejdeme.

Z. Hanča 28.2.2019 21:03

Je opravdu obdivuhodné,

Sharko, že každá další kočka, která přijde do tvé domácnosti, zapadne bez problémů mezi starousedlíky. Žádné ustrašené schovávání, žádné rvačky. Tam u tebe musí být obzvlášť kočko-příjemné prostředí (něco jako jsou baby friendly hotely :-)) ) a ty musíš být kočičí kouzelnice!

Je moc dobře, že Cecilka našla svůj opravdový domov!

L. A 28.2.2019 18:22

Re: Sharko

Na druhou stranu chápu, že všechny pomazlit není jen tak. Já mívám problém, že mám jen dvě ruce a obvykle chce mazlit všech pět najednou.

M. Crossette 28.2.2019 16:33

Sharko, to tedy je pořádné překvapení

a krásný, nežný článek o životě Cecilky v jejím současném, novém a už posledním domově.

Samozřejmě jsem si hned po odhlalení maminky koťat kladla otázku, kdo je tatíkem? Pokud tedy Cecilka nebyla u Karolíny promyšleně odložena právě proto, že už čekala koťata. Pokud ne, tak odpověď byla jasná - Damián. Tak je alespoň známé přesné datum narození Ťapíka a Čikulíny :)

Ano, lidi často nevěří, že kočička může rodit už v pěti měsících, ať je na to připravená, nebo ne. Čekají s kastrací, protože si myslí, že kočička je příliš mladá, sama ještě dítě! Asi tomu nevěřila ani Karolína (jak píše Jajka), přestože věděla, že Damián není kastrovaný. Ono stačí "jen jednou", že? Karolína svoje kočky milovala a holt při spoustě ostatních starostí se kterými zápasila tohle nestihla. Ovšem C+D zplodili krásná koťata, to tedy ano.

Sharko, díky tvé až "buldočí vytrvalosti" našly všechny její kočičky rychle nové milující domovy - patří ti za to obrovský dík !!! Cecilka je překrásná droboučká kočička s dlouhatánským ocáskem. Vypadá to, že skvěle zapadla do tvé smečky a ty máš doma živou vzpomínku na svoji přítelkyni. Moc vám to oběma přeji.

L. A 28.2.2019 16:18

Re: Sharko

Taky to tak vidím.

L. A 28.2.2019 16:15

Dětské výroky

Matysek si osvojil velmi "rasistickou" větu: Hubert je černý. Neznalý netuší, že trénujeme barvy i na zvířátkach.

Z. Verenka 28.2.2019 16:04

Sharka

a cecilka-dievčatá,kočky/ to rozprávanie je neskutočne pôvoabné.A Karolína-ta musela byť ťažko ťažko životom skúšaná,až jej prasklo srdiečko.Od rána na ňu myslím,veľmi ju ľutujem,dúfam,že aspoň tie krátke mesiace v Moste sa jej darilo.

Z. Jenny 28.2.2019 15:09

Re: hezký den

Prostě jste takoví inspektor Clouseo a jeho sluha Kató :-))) akorát s tím sluhou je to opačně,slouží inspektor. :-)

O. Joklová 28.2.2019 14:34

ach Cecilko,

ty opice jedna, ty ses Karolíně pod nosem nechala zbouchnout - že tys jí to udělala schválně, když se tak bála té kastrace??? musím říct, že já to vím už docela dlouho, ale ještě pořád jsem se z toho nevzpamatovala, že jsi maminka - to malé koťátenko, co jsem ho byla krmit

jo a jsem tak trochu tvoje kmotřička, protože jsem šla hlídat kocourka, chicht... no, stačil mi jediný pohled a už jsem psala Karolíně, že jsi holčička a že jsem ti přidělila "pracovní jméno" Cecilka - netušila jsem že ti ho nechá, ale zpětně se mi zdá, že ti moc sluší

sharko, díky za článek, díky za Cecilku, díky za ostatní kočky, díky za Karolínu - moc tady teď po přečtení vzpomínám :-)))

Š. Matyášová 28.2.2019 12:45

veliký dík patří Janě V.

za tu veškerou péči , co Karolíně věnovala a za to,jak ji finančně držela nad vodou, odevšad jí stěhovala a se vším pomáhala... ... proti ní, jsem "břídil"...

Z. Jajka 28.2.2019 12:18

Re: Ťapík s Číčulínou mávají Cecilce

Já bývala v Karolínině pražském kočičím doupěti častým hostem, takže jsem to věděla. Do Karolíny jsem ryla, že nekastrovaná Cecilka a mladý kocourek zavání průšvihem, ale nedala si říct. Že je moc malinký a že to ohlídá... Ani obálka s potřebným obolusem nepomohla. Dodatečně se mi přiznala, že mi nevěřila.

Š. Matyášová 28.2.2019 11:41

Re: Ještě jednou děkuju Sharce

vidíš, to mi za stak nepřišlo...už jsou jen 3, Lineček se jednoho dne rozhodl podívat se do lesa a už se nevrátil..ani ho nenašli...tak si namlouváme, že někde bydlí.....

Š. Matyášová 28.2.2019 11:39

Re: Sharko,

taky paličatá, rejpavá a na zabití :-D

Š. Matyášová 28.2.2019 11:38

Re: Ještě jednou děkuju Sharce

organizovat,to mi jde.... ;)

Š. Matyášová 28.2.2019 11:35

Re: Říká se

děkuju Abyt.....to mne moc těší....

Z. Tečka 28.2.2019 11:34

Re: Milá Sharko

Já taky. Mockrát se mi stane, že když Vivina něco provede, nebo mě něčím překvapí, řeknu si, že napíšu kmotřičce, co zase provedla. Vivi se taky dost změnila, krásně se vysrstila, trošku přibrala a já ji pěkně rozmazlila.Ale doufám, že je tu spokojená, že má opravdu svůj domov a svého člověka. Díky Karolíně.

Z. Tečka 28.2.2019 11:28

Re: Cecilka

Hele, byly doby, kdy jsem se styděla svléknout se u doktora. (chodím na plicní) Radši jsem hned hlásila, že mám doma dvě koťata. Primář se jen smál, ale já fakt někdy vypadala, jako bych prolétala roštím.

Z. Tečka 28.2.2019 11:23

Re: Ještě jednou děkuju Sharce

Jo, organizační talent se projevil, když umístila všechn čtyři Mlynáříčky, a to do jednoho domova. To jsem se ukláněla až k zemi a přišlo mi to neuvěřitelné.

Z. Tečka 28.2.2019 11:21

Re: Sharko

Nevěř tomu, to si sama namlouváš, jsi kočičí člověk. A stane se, že se ti do cesty přimotá hladové a vyděšené kotě, jako se to stalo mně (Olík), a otevřeš mu dveře a taky srdce. Jen jsem si okamžitě vyjednala se spřáteleným útulkem, že by se o něj postarali. Očkovat jsem ho dala, kastrace už se nedožil. Ačkoli mám na hrbu podstatně víc let, udělala bych to znova. A to na Tebe zdaleka nemám.

Z. Dalmi 28.2.2019 11:20

Sharko,

jsi úžasná.

A. Bytová 28.2.2019 11:09

Říká se

- chtěl bych bejt pes u hodnejch lidí - . Co se týče koček, tak to je jasný - chtěla bych bejt kočka u Sharky.

Z. Lika 28.2.2019 11:06

Ještě jednou děkuju Sharce

Jsi organizační talent a prostě schopná ženská do nepohody, nejen. Už to nějak dopadlo a kočeny se mají opravdu dobře (srdíčko)

Z. Lika 28.2.2019 10:59

Re: hezký den

Sharko: http://tinyurl.com/y553wauc je to od Jacka Kenta

Česky se dá ohledat na netu, když si zadáš Draci neexistují