20.5.2024 | Svátek má Zbyšek


Diskuse k článku

PSI: Trpělivost! Klídek... To se lehko řekne!

Je zajímavé sledovat, co všechno dělají s člověkem i psem postupující roky.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
E. Zvolánková 10.2.2021 7:41

Naprosto s tebou souhlasím. Už jsem dokonce slyšela termín "covidoví psi" ;-( No a když jsem ten článek psala, ještě jsem netušila, že se brzo budu o Edu rvát se dvěma neposlušnými borderáky a že skončím s pazourou v sádře. Včera Eda viděl na druhé straně ulice borderu a už se ježil....pes byl na volno a šel k nám, ale naštěstí to byl ještě hodně mladý čudla, který před Edou ihned hodil záda a ten se tudíž uklidnil a v klidu už se seznámili a trochu pohráli. V té první chvíli mi ale bliklo "a dopr...jak tohle dopadne". Naštěstí jsem tu nervozitu na Edu asi nestihla přenést, protože ten borderáček udělal to vstřícné gesto....Ale od toho incidentu s borderákama a ještě s dočasným hendikepem mám teda fakt co dělat, abych se přesvědčila ke klidu, když vidím nějakého psa navolno, který je větší než jezevčík8-o

T. Zana 10.2.2021 16:45

Teda tohle všecko a ruka v gypsu k tomu... Lity, lity, drž se R^!!

E. Žampachová 10.2.2021 8:19

Bezesporu existují lidi, co by si neměli pořídit psa žádného, když, tak plyšového. Jenže to bylo vždy, teď jich je "jen" o něco víc. Znechucuje mě, když se prodávají za horentní ceny kříženci s nevypočitatelnou povahou, nebo i čistokrevní psi u nichž lidi nevědí, co s nimi až budou chodit do práce. V malém dělám osvětu. My sice občas máme prvopsí majitele, ale zatím to vždy klaplo. A když se občas něco stalo, našli jsme psům nový domov. U nás to pokud možno odchodem z domova nekončí (když majitel nekomunikuje, nedá se nic dělat, páky nejsou, ale někdy se nekomunikující člověk ozve po pár letech a pes se má dobře).

E. Zvolánková 10.2.2021 9:23

No teď mají, bohužel, množitelé doslova žně....;-( Ze svého blízkého okolí znám hned 3 lidi, co si pořídili bezpapíráka, ač jsem jim to rozmlouvala... Výsledkem jsou dva strašně hyperaktivní psi...resp. pes LR a fena GR a jedna extrémně bázlivá australačka...8-o S tím LR přímo sousedíme...Krom toho, že to je fakt torpédo se ale chová zatím jako normální štěně a s Edou se zatím v pohodě shodnou...tak se štěňaty on nemá nejmenší problém obecně, rád si hraje a když má dost, není na ně zlý, ale jde pryč...a to už si pak to štěně zkázní buď páníček nebo já, pokud to páník neřeší;-). Prostě si psa otravovat nenechám, když vidím, že už ho to nebaví... Ale nechápu, jak někdo může hledat bezpapíráka jen proto, že "jsou levnější", a pak vzít prvního, který se naskytne...i když za něj dá 20 litrů...8-o Jako moje známá (paradoxně právnička), která narazila na inzerát na GR bez PP a hned se hlásila jako zájemce, protože jí někdo řekl, že GR se s PP nedá pod tuto cenu sehnat a vůbec, že štěňata teď nejsou....Tak jela pro první, co bylo hned8-o Ta její čuba není jen hyperaktivní, ale i bojavá....dost blbá kombinace. Vím, že nelze srovnávat mezi plemeny, ale Eda s PP mě stál 15 a to je po obou rodičích šampionech (otec dokonce Inter.Ch.). Za goldena bez PP "dvacku", to je fakt přes čáru. Těch štěňat prý celkem bylo 5, Eda byl z 8...Ty náklady vynaložené chovatelem s PP jsou nepoměrně vyšší, než u množitele bez PP a to i pokud počítám to, že štěňata nechal zkontrolovat vetem a naočkovat

E. Žampachová 10.2.2021 9:50

Ceny teď strašně stouply, ale s PP by dala cca 25-27 za goldena kvalitního(někdo to vyšrouboval až na 35, ale to jsou výjimky), tak moc neušetřila. Fleta za 20 seženeš s PP. Jo doby, kdy jsme měli štěňata za 9 jsou dávno pryč. Teď pod minimální běžnou cenu jít nemohu, kdo shání papírového za bezpapírové ceny není záruka dobrého páníčka. Ale stejně jsem na nejnižších cenách. Viděla jsem inzerát na křížence otec labrador, matka kříženec bordera a něco a chtěli za to 8 tisíc. A co je horší, lidi to zaplatí. A oak se diví, že po dvou jinak vychvalovaných plemenech mají magora.

Množitelé do psů neivestují, tak vydělají. Já zisk ze štěňat vrátím zpět do psů, výcvik, zkoušky, výstavy veterina pro senorky. Jednou jsem to počítala, s dvěma vrhy za život feny a výstavními i pracovními úspěchy jsme tvrdě v mínusu. Ale je to koníček, živím se jinak.

E. Zvolánková 11.2.2021 10:43

To je jasné. Slušný člověk na odchovu nevydělá a ani nechce, to musí být koníčekR^V:-)