25.9.2020 | Svátek má ZlataDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


PŘÍRODA: Eliška s velkýma ušimaŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 58, poslední: 15.12.2017 22:07, přehled diskusí

Ty uši! :
Autor: V. Glover Datum: 15.12.2017 22:07

Je možné, že vaše Eliška má poměrně největší uši v celém světě? Je krásná a roztomilá, snad si najde nový domov kde bude spokojená a další zdravotní problémy se jí už zdaleka vyhnou. Je to moc zajímavě a krásně popsané Lucko, jako vždycky.

Tak ať se malé ušatici daří . :
Autor: M. Sedláková Datum: 15.12.2017 7:38

Krásný článek o nádherném zvířátku.

Ať se Elince v ZOO líbí.

A jedna dobrá zpráva:
Autor: L. Vaňková Datum: 14.12.2017 20:40

Včera padlo rozhodnutí, že Eliška v lednu odejde do jedné z našich soukromých ZOO. Seženou jí parťáka a vybudují expozici, ať jsou ušíci spokojení. Zatím to bude na zkoušku, uvidíme, jak zvládne změnu prostředí. Pokud by měla problém, vrátí se samozřejmě domů.

Re: A jedna dobrá zpráva:
Autor: Z. Lika Datum: 14.12.2017 20:45

Tak hlavně ať tam má sucho a teplo, ušatice jedna. Předpokládám, že někdo z personálu se obětuje a nechá po sobě v noci skákat, ať si lépe zvyká :-)

Přeji, ať se jí tam opravdu líbí.

Já i Eliška moc děkujeme!:
Autor: L. Vaňková Datum: 14.12.2017 19:18

Milí zvířetníčci, moc děkujeme!

Přes den jsem nestíhala ani otevřít počítač, tak se hlásíme teprve teď. S těmi zvířecími miminky je to trochu jinak - pokud má prcek chuť do života a sílu bojovat s nepřízní osudu, jde všechno tak nějak samo. A když chuť do života chybí, sebelepší odbornost a vybavení je na nic. Stalo se mi, že nádherné silné kotě levharta po třech dnech bez zjevné příčiny, přestalo fungovat, zatímco jeho o třetinu menší sourozenec, který ze začátku neměl ani sací reflex v klidu a bez problémů vyrostl pořádného levharta. Stejně tak mangustička, která se narodila s váhou 5 gramů a měřila asi tři centimetry ani na vteřinu nezapochybovala o své důležitosti pro další chov a dneska je z ní hrdá matka sedmi dětí.

Milá Lucko, :
Autor: Z. Matylda Datum: 14.12.2017 18:34

báječně jsem si početla a naladilo mě to do vlídnější nálady :) Jelikož jsem od půlnoci do půl desáté ráno pomáhala nakládat slepice do klecí k odvozu na farmu, nejsem dnes zvířatům (kromě svých) příznivě nakloněna- strávila jsme noc nošením slepic za pařáty. Ale až mě přestane bolet krk, záda, ruce, nohy a přestanu tak strašně soplit a mít zateklé oči, tak to bude lepší :)

Re: Milá Lucko, :
Autor: Z. Jenny Datum: 14.12.2017 19:39

Chůďa moje,zas... ratý slepice. Betynka MacDonaldová měla pravdu.

Re: Milá Lucko, :
Autor: Z. Lika Datum: 14.12.2017 20:43

To je hrozná směna, noční a ještě nosit slépky... To je teda makačka. Ale je dobře, že děláte něco pro to, aby strávily v autě pokud možno kratší dobu. Jo, prach z peří. Příště roušku!

Milá Lucko,:
Autor: Z. Vave Datum: 14.12.2017 18:18

Tvá lištička je kouzelná a já věřím, že se pro ni dobrý domov najde.

Jsi neuvěřitelná, co všechno už jsi za ty roky odchovala! Máš dar a využíváš ho v plné míře, navíc přidáváš spoustu obětavosti a hromadu práce, obdivuju Tě.

Novodobá:
Autor: Z. Nítkovská Datum: 14.12.2017 18:07

archa Noemova u Lucky. Máte celá rodina můj velký obdiv - těch mrňavých všetečků, které jsi vypiplala!

Její Ušatost Eliška je opravdu kráska, z těch očí se dá číst.

Lucko, :
Autor: D. Ruščáková Datum: 14.12.2017 17:26

jsem si jistá, že Sv. František se tam nahoře radostně usmívá, kdykoliv se na tebe podívá:))jsi úžasná, to vím už dávno. Tvé články mě baví, fotky jsou úžasné (chichi, širokoúhlé uši! Malá Fenka Eliška je kouzelná) a vnímám, jak vcelku jednoduše zmíníš činnosti, které jsou únavné až vyčerpávající - péče o miminka nikdy není snadná, natož když nemají mámu. A ty znovu a znovu převážíš váhy osudu ve prospěch života těch mrňousků. Opravdu tě obdivuju!

krásná...:
Autor: Z. Jitur Datum: 14.12.2017 16:26

...fenčí holčička. Díky za starostlivost, kterou jste všem sourozencům věnovali, je to neskutečná práce, trpělivost, láska, a kdovíco ještě, ale ten pocit, když se to zadaří, to se musí zažít... musí to být nádhera!

Re: krásná...:
Autor: L. Vaňková Datum: 14.12.2017 19:22

Často se mě lidi ptají, jestli mi není smutno, když pak tyhle chlupaté děti odcházejí do nových domovů. Odpověď zní ne. Ten úplně nejlepší pocit mám, když vidím, že se prcek začlenil do party sobě rovných a funguje tam stejně, jako kdyby ho vychovala máma. Teprve v tu chvíli považuji bitvu za vyhranou :-)

Lucko - mám dotaz:
Autor: E. Šusová Datum: 14.12.2017 14:28

Je vůbec něco, co jste ještě doma neodchovávali?? :-)

Moc gratuluju k dalšímu zdárnému odchovu a k tomu, že se podařilo z Elišky odchovat a vychovat krásnou fenčí slečnu. Moc jí přeju do budocnosti, aby našla tak dobrej domov, jako má teď.

Velký uši....:
Autor: Š. Matyášová Datum: 14.12.2017 14:09

až mě to rozbrečelo,Velký uši byla přezdívka, co dal Kačečen Miňák. Tak ať nad Tebou pláčou jen radostí, ty nádherná Eliško Ušatá.....

Tedy to obdivuju:
Autor: Ž. Eva Datum: 14.12.2017 14:07

nejen fenka, ale všechny odchovy, které se ti povedly. Je to neskutečně práce a neskutečné zkušenosti. Kdo nikdy nic nepiplal, nedocení. Já jen pomáhala nemocné Derče vypiplat štěňata, ale to je proti tvojí práci úplná legrace. Mangusty, surikaty, a teď fenky, to je naprosto neuvěřitelné. Nejen ta práce a trpělivost, ale ty zkušenosti a odhad, co mrně tohoto druhu potřebuje. Hluboce smekám.

My jsme se vrátili z mise na "výrobu" další generace fletíků. Pokud by se zadařilo, byla by to už čtvrtá generace, narozená u nás (Aju by měla v rodokmenu na posledním sloupečku, jinak po mateřské linii samé naše holky Terciusí). No a protože je potencionální tatík opravdu extra třída, jedna holka by zůstala doma. I kdž je Aja dost zlepšená a zatím se docela drží, má věk a choroby, tak počítáme i s možností, že nám odejde. Takže štěndo je plánované už od jara.

Re: Tedy to obdivuju:
Autor: Z. Yga Datum: 14.12.2017 14:10

Držím palce - jednak Áje, jednak štěňátkům. To přece nejde, aby se taková šňůra zpřetrhala ...

Re: Tedy to obdivuju:
Autor: Z. Lika Datum: 14.12.2017 15:13

Áje přeji klidné dny. A ať se pokračování rodu zdaří.

Re: Tedy to obdivuju:
Autor: L. Vaňková Datum: 14.12.2017 19:24

Držíme palce, ať se zadaří! Tvoji fleti jsou naprosto báječní:-)

A všimněte si na fotkách:
Autor: Z. Lika Datum: 14.12.2017 12:20

Jak jí postupně ty uši rostou!

Re: A všimněte si na fotkách:
Autor: Z. Yga Datum: 14.12.2017 13:50

Jo - to mne zaujalo, většinou to bývá naopak, zvířátka do svých uší (a tlapek) spíš dorůstají (:o)).

Jinak i já znám fenka z literatury - tak za prvé jsem si jistá, že lištička z Malého Prince JE fenek - přece na poušti! A za druhé si jeden český cestovatel (ale kdo to byl, to mi vypadlo) ochočil taky takového lišáčka a když se vracel do Prahy, vzal ho s sebou - což se, bohužel, ukázalo jako fatální chyba právě pro fenka, neboť si na naše sychravé počasí nezvykl a uhynul - což beru jako ponaučení, že je třeba si ochočovat takové lišky, které snesou i naše podnebí, jinak to vždycky dopadne smutně ...

Re: A všimněte si na fotkách:
Autor: A. Bytová Datum: 14.12.2017 14:08

Ygo, jsi geniální, no jasně, liška z Malého prince musí být fenek! Co jiného taky Sahaře. Tedy pokud není nějaká speciální liška pouštní.

Jinak se přidávám k nadšeným výkřikům předřečnic, Éliška je nádherné stvoření s širokoúhlýma ušima a Lucie opravdu obdivuhodná.

Re: A všimněte si na fotkách:
Autor: Z. Yga Datum: 14.12.2017 14:19

Tak to jsi mne dostala - mrkla jsem na net a tam na mne vykoukla nejen liška pouštní (včetně Rommela), ale i liška písečná - ovšem Malý princ se jistě kamarádil s malou liškou, tedy s fenkem.

Re: A všimněte si na fotkách:
Autor: A. Bytová Datum: 14.12.2017 16:16

Tak jsem teď taky zapátrala a mám v tom myšmaš. Existuje tedy též liška písečná, říká se jí liška bledá, ale to tomu fenkovi taky. Takže bych se tedy taky přikláněla k tomu, že liška Malého prince byla prostě fenek a basta. :)

Re: A všimněte si na fotkách:
Autor: L. Vaňková Datum: 14.12.2017 19:30

Nebyl to pan Haleš? Ten je sem opravdu dovezl a po počátečním neúspěchu byl první, komu se je u nás povedlo odchovat.

Pro fenka je největší problém vlhko a průvan. Zima až tak nevadí, v poušti v noci často klesá teplota k nule. Ovšem musejí mít místo, kde se ohřejí.

I když je fenek tvor převážně noční, jak vyleze sluníčko a zasvítí nám na postel, Eliška se tam okamžitě rozvalí a opaluje se.

Re: A všimněte si na fotkách:
Autor: Z. Yga Datum: 14.12.2017 20:14

No já mám dojem, že to byl nějaký všeobecně známý cestovatel - snad sám Holub Emil (a tím se nechci pana Haleše dotknout, ale přece jenom ...) - a jak píšeš, opravdu maleho fenečka umořila vlhká zima v Praze. Jsem fakt hlava dubová, že mi to jméno vypadlo.

báječný článek:
Autor: M. Beda Datum: 14.12.2017 11:59

a nádherná Eliška, i já obdivuji ta její veliká ušiska, je obdivuhodné, že je vůbec unese... a dozvěděla jsem se spoustu zajímavých informací, díky!!!

přeju Elišce ten nejkrásnější domov se smečkou vlastního druhu

Eliška je:
Autor: Z. Lída Datum: 14.12.2017 11:44

krásný žvíže, moc se mi líbí ty její ušiska :-)A Tebe Lucko moc obdivuju! Je v tom nekonečná trpělivost a veliká láska ke všem živým tvorům, s jakou vypipláváš všechny ty potřebné. A taky láska k lidským mláďatům, která učíš milovat všechna ta zvířata. Moc děkuju za Elišku, s lidmi jako jsi Ty je na světě moc hezky!

Milá Lucko,:
Autor: Z. Jenny Datum: 14.12.2017 10:33

moc krásné povídání o Elišce, díky za tu všechnu péči a starost o zvířátka,které se odchovali a ještě odchováte. Je to obdivuhodné, klobouk dolů.

Kdysi v dřevních dobách mého dětství jsem dostala velkou knížku o zvířatech a na jedné ze stránce s fotografiemi byl nádherný fenek, do kterého jsem se hluboce zamilovala. Dokonce jsme někde objevili plyšáka, který se fenkovi podobal a já ho dluchmala , co to šlo.:-)

Nic mne nemohlo dnes tak potěšit, jako Tvůj článek, takže ještě jednou díky za vše.

Re: Milá Lucko,:
Autor: L. Vaňková Datum: 14.12.2017 20:37

I pro mě je fenek jedno z nejkrásnějších zvířat! A jsem vděčná, že jsem dostala příležitost poznat tohoto tvorečka takhle z blízka!