2.6.2024 | Svátek má Jarmil


Diskuse k článku

ČLOVĚČINY: Láska - záleží na úhlu pohledu

Láska. Kde kdo se už jistě zamyslel nad tím, čím je tato zajímavá emoce způsobena. Podle úhlu pohledu se může společnost rozmýšlejících rozdělit na dva základní tábory.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
YGA 22.11.2006 12:55

Re: Re: Milí JoVovi

jo - možné pokračování ... tys požehnaná mezi ženami a požehnaný plod života tvého. Amen. To je přece krása, ne. 

jiný Honza 22.11.2006 12:58

Re: Re: Re: Milí JoVovi

Tam ještě není amen, to je delší...

YGA 22.11.2006 13:20

Re: Re: Re: Re: Milí JoVovi

No vida - však já si říkala - za tak velký hřích tak krátká modlitba:-). Jinak JoVo - stála jsem si na vedení a otázku jsem nepochopila jak byla položena 8-o:-D

Anezka Sejbalova 22.11.2006 10:44

Re: Ach ta laska nebeskaaaaa (2)

 J.S. ( no prednosta, no jo ) byla ma skolni laska. Opustil mne cestne v seste tride. Anezko, napsal mi v psanicku, ktere mi o prestavce nechal na lavivi. "Anezko, dobre jsem videl  jak jsi pri vybijene nahravala vic Tondovi ! Tak dyz je tvuj milacek, tak mi je to fuk "

Potkala jsem J.S. nahodou ve vlaku, kdyz jsem se vracela z prace. Ani jsem si nevsimla, ze si prisedl naproti, porad jsem musela  jeste myslet na zradnyho elektrona ! Anezko, to jsem rad ze te vidim, zahlaholil J.S. A ja jsem vam holky taky byla rada, ze J.S. vidim. Ze se muzu bavit vo necem jinym a nemyslet na tu moji zpackanou lasku.

Hele Anezko, co je s tebou, ptal se J.S. a prohlizel si mne, jses naka bleda! To je proto, ze nikam nejdes a jsi jak vdova. Podivej, v sobotu je majova vselice, ja obstaram listky a basta figdi. Stejne mi dluzis za to nahravani Tondovi. Pak mi pomohl jeste nest tasku od nadrazi az k nam .

Tak jsem na tu zabavu sla . J.S. tedy zadnej zvlastni tanecnik neni, ale porad neco u stolu mlel a ja fakt prisla na jiny myslenky a i jsem se uz vesele smala. Pak hrali takovou serii plouzaku. To mi pri nich J.S.  skoro neslapal na nohy . Na mne vam zase prisel ten divnej smutek.  J.S. se na mne podival a povidal. Co je Anezko ?! Jestli ti nekdo ublizil, tak ja ho zrychtuju, ze ho vlastni mama nepozna!!

Mne vam bylo najednou tak pekne, ze ma o me starost obycejnej kluk, kterej ani nebasni, ani nepocita, jen chce dat k vuli me nekomu pres drzku. Ani nevim jak,   byla jsem u nej  moc blizko a polozila mu hlavu na rameno. Krasne hrali tudle  "Ave Maria". Zavrela jsem oci a aby byla k tomu krasna tma, ale nebyla !! Videla jsem  jasne toho basnika, jak ho J.S. taha za fligr z Malyho vozu se zadrenejma loziskama a mydli ho, co se do nej vejde. Basnik pak utika s placem domu k mamince, ale ta pred nim zabouchne dvere, protoze J.S. splnil slovo a zmydlli ho tak, ze ho ta vlastni mutr nepoznala. A ja mam rada, kdyz chlap umi drzet slovo!! - - POKRACOVANI 

YGA 22.11.2006 10:55

Re: Re: Ach ta laska nebeskaaaaa (2)

Anežko - dyť ten tvuj budoucí nynější přednosta byl vlastně rytíř - a jak z gotickýho románu - dyť on by se pro tebe i bil - ježišimaríja, takový štěstí tě potkalo - se  nedivím, žes ho nakonec pojala - teda za manžela, že.

Anezka Sejbalova 22.11.2006 10:58

Re: Re: Ach ta laska nebeskaaaaa - dokonceni

Ani jsem si nevsimla, ze uz prestali hrat, mela jsem hlavu na jeho rameni a usmivala jsem se.

No , kdyz je ted muj prednosta, tak asi holky je jasny, jak to skoncilo. J.S. mel naladu, doprovazel mne domu, vzali jsme to zkratkou pres louku , co tam maj Bartovi senik  .

J.S. mi napsal jenom jednou, uz jako prednosta, kdyz byl na vojenskym cviceni.

"Anezko, v sobotu prijedu. Ja se ti tak silene tesim, touzim po te tve bajecne svickove . Ja se naboucham a budu slasti jen funet. Uz se moc tesim. Vid, Anezko, ze se taky tesis ? A ja se vam fakt holky na to tesila !!!!

KONEC !

jiný Honza 22.11.2006 11:38

Re: Re: Re: Ach ta laska nebeskaaaaa - dokonceni

Vidím, Anežko, že víš, jak správně zacházet s mužem - ano, krmte dobře tu bestii, to je správný návod.

ŤUKÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁMMMMM!!!!!!!!!!!!!!! 8-)))

JoVo 22.11.2006 12:24

ANEŽKO.

Milá Anežko, jsi zkrátka jednička, víš jak na mužský. Krmit, krmit a zase krmit. Ťuky, ťuky.;-P:-P;-)

VěraZ 22.11.2006 16:50

Re: ANEŽKO.

Učili mě: chovej se k němu jako k psovi - dej mu nažrat, udržuj ho v čistotě a pusť ho na ulici.

Zdena b.p. 22.11.2006 12:24

Re: Re: Re: Ach ta laska nebeskaaaaa - dokonceni

Ťukááááááááám jak cvok. A moje babička tvrdila, že pořádná svíčková s osmi je nejlepčí antikoncepce. Já pendrek věděla o čem mluví, ale pamatovala, pamatovala..

YGA 22.11.2006 12:58

Ale já slyšela,

že nejlepší antikoncepce je aspirin - akorát ho musíš držet celou noc mezi koleny8-o.

senior 22.11.2006 14:23

Re: Ale já slyšela,

aspirin,ikdyby byl od toho slavnýho Bayera,je Vám, milá Ygo plat prtnej.Zkuste se postavit do hlubokého předklonu a dotýkat se oběma dlaněmi palců u nohou.Neotáčet se,a vydržet ten prostocvik pěkně dlouho.Pak ten téměř rozdrcený aspirin polkout a hlavně důkladně zapít!Za zkoušku to stojí, fakt, nekecám!

Zdena b.p. 22.11.2006 14:56

Re:Vážení,

už jste někdy viděli pořádnýho mužskýho po poctivé svíčkové s osmi. Ten si lehne a ani se nehne a jme se zhluboka přemýšlet. A někdy i nahlas.:-);-)

Eva 22.11.2006 3:09

Láááska

A co láska po netu? Romantika nebo chemie?:-)

Eva 22.11.2006 8:16

Re: Láááska

To sem nepsala já. 8-o Kdo mi to vzal nick?????8-o8-o8-o

RenataE 22.11.2006 0:52

Pro všechny

dala jsem si inzerát na Rozcestník, doplním: nejen upeču buchty, ale nehynoucí vděčnost zaručena!

Kadlus 22.11.2006 7:51

Re: Pro všechny

Jen jestli by to nechtělo trochu upřesnit v dnešní téměř materialistické době.Jeden je, čistě teoreticky, zvědavej.Jak vypadá konkretně ta věčnost? A nehynoucí? To jako,že "furt"?

RenataE 22.11.2006 17:11

Re: Re: Pro všechny

Milý Kadlusi, napsala jsem vděčnost :-)

YGA 22.11.2006 9:38

Re: Pro všechny

Teď jsem si přečetla, na co jsi si dala inzerát - tak Filé z platýza se děvečce zachtělo - hečheč, mám doma (už salátové vydání, protože brožované, hodně čtené a ilustrované Bornem - paráda) a nepučím nepučím (ani ty buchty mě nedonutí) - ale zkus antikvariát, tam se ti někdy najdou skvosty.

Yezi 22.11.2006 10:18

Re: Pro všechny

Zkuste: http://www.antikvariat-luziny.cz/

mají i zásilkový obchod a ještě před chvílí tam byla za 80Kč. 

Je to krásná knížka a jsem taktéž šťastným majitelem salátového vydání ;o)))

RenataE 22.11.2006 17:12

Re: Re: Pro všechny

Díky, Yezi, zkusím!

JanaBa 22.11.2006 11:25

Re: Pro všechny

Nic ve zlem, ale tady se sedmnactilety skoroclovek zabyva uvahou na tema laska - duse - chemie a hned druha replika se tyka platejze! NELIBI!!!

YGA 22.11.2006 11:30

Re: Re: Pro všechny

Ale dyž to není obyčejný platýz - a je to jenom taková vsuvčička a mladý muž Marek nám jistě promine - však my jsme se k té duševní chemii vrátili - čestně. Jo, a z tý knížky náhodou dýchá láska na míle daleko.

JanaBa 22.11.2006 11:48

Re: Re: Re: Pro všechny

Kazda knizka je o lasce. Bud k nekomu, necemu, nebo take k nicemu.  No, ja jsem  ve svem svatem rozhorceni trochu unahlila. V tom pripade vzdycky svaluji vinu na zverokruh, ve kterem jsem zabrzdila u Strelce. 

RenataE 22.11.2006 17:17

Milá JanoBa

ta knížka opravdu není o přízemním kuchtění. Je to sbírka povídek Geralda Durrella a o filé z platýse v ní není ani slovo. Psala jsem inzerátek pozdě v noci a nechtěla jsem, aby zapadl.Tak se na mě nezlobte:-)

JanaBa 23.11.2006 10:00

Re: Milá JanoBa

Jejda! Jaktoze tu knizku neznam? Durrella mam velmi rada ( tedy prvni preklady jeho knizek) a tohle mi uniklo. I v Cesku i tady.

Jak jsem psala predtim, trochu jsem ujela. Mam s tim nekdy problemy, panzto se mi stava, ze driv mluvim, nez myslim.  Ten Strelec, ten Strelec! :-)

RenataE 22.11.2006 0:23

Marku, ťukám

byl by to hezký surrealistický obraz, ty  prýštící chemikálie. Jak naložíte se situací, kdy zamilovaný člověk sice nejí, nespí, ale pracuje k padnutí ve jménu inspirace svou láskou? A jakou barvu mají nadledvinky, to mi v té představě trochu chybí - já bych si představila růžovofialový neón.V

Neberte to, Marku, jako rejpání. To jsou prostě obrázky, které ve mně vaše úvaha vyvolala. Ještě jednou ťukám:-)