18.5.2024 | Svátek má Nataša


Diskuse k článku

ČLOVĚČINY: A je tu zase...

Jaro. A s nimi Velikonoce.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Z. Jitur 13.4.2017 11:42

Re: na sídlišti mi vadily hordy koledníků..

...bydlím třetím rokem na sídlišti v Praze-Modřanech, a koledníci se tu nevyskytují. Asi to má souvislost s tím, že děti odrostly a vyrostly a další generace už tak k tradicím nejspíš vedené nejsou. Ale určitě je to jiné na vesnicích... Jo, jo, kočinám i psíkovi taky musím něco "nadělit".

A. Lex 13.4.2017 10:31

Musím přiznat

že Velikonoce mám raději, než Vánoce. Asi proto, že se odehrávají v čas svěží zeleně a příslibu příjemných nastávajícíh dnů, naděje na úrodu, dnů zaplněných světlem atd......

Ty, jak se dříve říkalo - ruční práce - vypadají dobře. Zvlášť se mi líbí seniorská origami!

Z. Jitur 13.4.2017 10:47

Re: Musím přiznat

Díky za chválu ručních prací...

Z. Lika 13.4.2017 10:03

Pěkné shrnutí

A krásné jarní fotky, díky, Jitur. Asi nejvíc se mi líbil origami zajíc a vajíčko - vypadají jako moc pěkná strašidýlka. To myslím v dobrém!

Z. Jitur 13.4.2017 10:46

Re: Pěkné shrnutí

...dík, jen si já osobně myslím, že "vajíčko" je kuřátko :-)

Z. Lika 13.4.2017 11:11

Re: Pěkné shrnutí

No jo, máš pravdu, vždyť má nožičky! :D

O. Joklová 13.4.2017 13:18

Re: Pěkné shrnutí

ano, má nožičky a úplně jasný zobáček :-))))

Z. Jitur 13.4.2017 13:29

Re: Pěkné shrnutí

jj "zobáček"!

M. Sedláková 13.4.2017 8:59

Jaro a Velikonoce mám ráda

Miluju jarní květiny a to především narcisky a tulipány.

Byt už mám velikonočně nazdobený.

V sobotu upeču nádivku a bochánky.

Pro mé blízké mám na pondělní koledu připravené velikonoční sladkosti. Manžel mě něžně vyšupe po bolavých kloubech, aby mě je omladil.

V neděli se budeme dívat na Urbi et Orbi od papeže Františka z Říma.

Z. Jitur 13.4.2017 9:22

Re: Jaro a Velikonoce mám ráda

Pověsila jsem si na lustr slaměný věnec omotaný zelenou vlnou a ozdobený pověšenými dřevěnými minivajíčky a látkovými zajíčky a ptáčky. Koupila do květníku afrikán, zapíchla k němu malou pomlázku; k ostatním kytkám v bytě píchla zápichy s vajíčky; na dveře do bytu pověsila taky velikonoční věneček. Velikonoce budu trávit s maminkou, kterou si beru na svátky domů z Domova. Zítra se chystám udělat "cheese cake" (podle již vyzkoušeného receptu); v sobotu se přijde podívat maminky sestra, bude svíčková, nádivka v neděli, v pondělí přijdou na řadu vajíčka - do pomazánky, salátu... Pomlázku jen symbolickou a aby nikoho nepokakal beránek, rozdám alespoň ponožky...

Z. Inka 13.4.2017 7:40

z velikonoc

mi zbyl jenom úklid a koledníci. Doma s rodiči jsme je nikdy moc neslavili, když byly děti hodně malé, tak alespoň nějaké to osení a výzdoby byly, ale potom jsme a nakonec jsem dlouhá leta jezdila na jarní výpravu, od čtvrtka většinou do neděle, aby v pondělí byly holky doma na pomlázku. Ale pamatuji i na pomlázky - jedna krásná byla v Adršpachu, kde měl šéf loděnice nádhernou patrovou roubenku, ve které se pohodlně vyspalo třicet lidí. Počasí bylo nádherné, všude jaro řvalo na všechny strany a ve skalách při přechodu z Teplic do Ádru jsme se brodili sněhem a cesta byla pokrytá ledem. V pondělí ráno jsme poschovávali vejce, vyrobili nápovědy a vyslali hlídky za velikonočním zajíčkem. Sledovali jsme to z oken horního patra a dodnes slyším jednu moji starší odchovanku jak prohlásila: Ty blbouni to nepochopěj a skončej někde v Polsku....

Z. Jitur 13.4.2017 8:33

Re: z velikonoc

...hezké vzpomínky zůstávají, :-)

Z. Xerxová 13.4.2017 6:19

hezký den

hezký čtvrtek všem Zvířetníkům a zvířátkům :o) těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej. A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp.

Snídám jidáše a hezky si čtu. I u nás je v ledničce kus jehněčího, zítra bude velikonoční nádivka (kopřivy mám na zahrádce v jednom místě tolerované právě na nádivku), pro děti bude v pondělí Zajíček schovávat koledu na zahradě (místní německý zvyk). U nás se prosté hledání "hnízda" pojí se "stopovanou" - už teď vymýšlím úkoly, co budou muset Trpajzlíci plnit :o)

Z. Jitur 13.4.2017 8:32

Re: hezký den

...přeji, ať se trpajzlíkům hledání vydaří!