18.5.2024 | Svátek má Nataša


Diskuse k článku

PSI: Krejg

Pocta jednomu čínskému chocholatému psovi.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Blaza 16.1.2017 10:10

Re: Krásné povídání

I my jsme žasli nad tou jejich pospolitostí :)

Z. Yga 16.1.2017 8:25

Milá Blážo

moc hezké vyznání mistru Krejgovi - jak napsala RenataE, charismatický pes. Myslím, že každý, kdo se s ním jen letmo setkal, na něj nezapomene. Navíc byl i velice hezký (přiznávám, že světlé naháčky moc nemusím - jsou takoví moc prasátkově růžoví) a ta jeho mozartovská kštice musela každého upoutat.

Všechno chce svůj čas a každý to má nastavené jinak - možná už CD chystá pro vás dalšího jedinečného "chlupáče" - možná že Krejga už nikdo nenahradí. Ať tak nebo tak, přeji tobě a celé tvé rodině v letošním roce co nejméně nenahraditelných ztrát ...

P.s. Milý Krejgu - přeju ti ještě mnoho, mnoho mistrovských běhů za Duhovým mostem.

L. Blaza 16.1.2017 10:11

Re: Milá Blážo

Možná, CD je nevyzpytatelná :)

E. Šusová 16.1.2017 10:29

Re: Milá Blážo

No.... tak o tom bych tetkon teda mohla dost sáhodlouze i vyprávět!!! Ale radši asi ne, abych Tě moc nevyděsila??? :-)

(pšššt, ne moc nahlas, ne moc nahlas, aby to nikde nikdo neslyšel, ale musím Talířku i pochválit, je to sice hodně vydřené, ale když chce, umí se už i trochu snažit. Včera jsem jí "zmizela" a když to zjistila, to bylo rozhlížení se! Žádný- tak joooo, super, jsem tu sama, můžu rozjet mejdan. Pěkně se snažila zjistit, kde mě má. Pravda, nebyl tam žádný hafan, který by upoutal její pozornost, ani žádný zvěřinec, ale i to, že se dokázala odpoutat od myškování a vydala se mě hledat, je pro mě obří úspěch.)

Ž. Petrs01 16.1.2017 10:59

Re: Milá Blážo

A kdy se dočkáme dalšího dílu o paní Létající Talířové?

E. Šusová 16.1.2017 11:53

Re: Milá Blážo

To prosím nevím, mám teď poměrně složitý období a v důsledku toho mi to tak nějak nepíše. :-(

L. Blaza 16.1.2017 13:13

Re: Milá Blážo

Člověče, jsi pro mě vzorem psí vychovatelky! Držím palce!

L. Blaza 16.1.2017 13:14

Re: Milá Blážo

Ještě to správně adresuju, to patřilo Ešuskové, ten vzor psí výchovávatelky :)

E. Šusová 16.1.2017 13:52

Re: Milá Blážo

No, milá Blážo, můžu Tě ujistit, že teď si zrovna jako vzor vychovatelky kolikrát nepřipadám. I když teď už i jo, ale začátek byl o krocení divokýho mustanga. Vychovávat nebylo koho, páč tam se mnou nikdo k vychovávání nebyl :-D. Ale třeba dneska ráno už jo, už jo. Byla skvělá v tom, že si sama říkala na vodítku o pozornost. Ono - kdyby jí člověk mohl na začátku každé procházky, hned jak vyjdeme z domu nechat vylítnout, udělat si pět až deset rychlých, megarychlých kol, bylo byl to následně mnohem snažší a pro ni taky vhodnější. Ale vzhledem k tomu, že je neovladatelný kopyto, který fakt může svým projevem někoho připozabít, či vyděsit, tak tohle si můžu lajsnout třeba při večerním venčení teď, když díky mrazům a sněhu nikdo venku není. A nebo hodně brzo ráno, ale musím mít fakt čistý pole působnosti. To s nimi jdu za dům, tam ten dynamit usadím a pak jí odcvaknu a řeknu Utíkej! a ona ščastná jak blecha, řádí. A já se modlím, fakt modlím, aby se tam nenachomejtnul nevhodně někdo rozbitnej. Když ji chvíli takhle nechám, mám pochopitelně už nějakou šanci na spolupráci. Jenže bohužel, to fakt nejde pokaždý - a že bych tohle zrovna potřebovala.

Z. Rpuťová 16.1.2017 8:15

Ať dělám, co dělám,

já nějak nedokážu vybrat!

Když mě napadne nějakej úžasnej, okamžitě si řeknu no jo, ale co ten .... a tamten .... a támhleten ....

Moje lásky kočičí a psí... :)))

Z. Inka 16.1.2017 7:43

každému jednou

projde životem to osudové zvířátko. Já myslím, že u mne to bylo Mimi, ale až zase takovou jistotu nemám... Naše křečíková Jupsička byla naprosto úžasná a když zemřela, brečel i můj otec tvrďák. První můj pes Gaston, byť byl s námi jen tři roky, stejně to byl pejsek, který mi ukázal vstup do světa psů. Ale taky moje milovaná kráva, se kterou jsme stejně dokonce čekali miminka. Nikým nemilovaný Vancouver, který v našem jezdeckém oddíle shodil a pokopal každého, kdo se ocitl poblíž a se kterým jsme si tak nějak zbyli? Možná, že ještě někde čeká tvoreček, který se mi do života zapíše více, ale asi ne, asi jsou pro mne všichni ti osudoví

E. Šusová 16.1.2017 11:52

Re: každému jednou

Myslím, že to tak je. Že každý tvor je osudový. Má totiž vždy nějakou důležitou úlohu v našem životě.

Z. Inka 16.1.2017 12:39

Re: každému jednou

Viď, já jsem prostě nedokázala říct, který byl ten osudový. Faktem je, že Mimi zůstává hodně hluboko, ale když začnu na to myslet, tak prostě nemám to jedinéjedinečné

E. Šusová 16.1.2017 13:06

Re: každému jednou

já to vnímám ještě i v tom ohledu, že všichni vždycky přišli v ten potřebný čas - a to i když jsem si třeba myslela, že ten správný čas rozhodně není, a nebo jsem dokonce ani tak jako nechtěla. Tak každý z nich přišel, aby mi nějak v určitou dobu pomohl, něco mě naučil. Včetně tý krůty flekatý. I když je to jinak, než bych čekala.

Z. Dalmi 16.1.2017 6:53

Naprostý souhlas,

Krejg byl úžasný pes. Moc moc moc se mi líbil. Budeš na něj vzpomínat celý život. A to je dobře!

L. Blaza 16.1.2017 10:12

Re: Naprostý souhlas,

Je to tak Dalmi! :))

Š. Matyášová 16.1.2017 6:34

krásné vyznání Blážo,

pro Tebe byl osudový pes Krejg, pro mne to byl Šarik, letos to bude 11 let, co odešel a já dosud dalšího osudového nepotkala a protože mi bez zvířat bylo smutno,pořídila jsem si kočky.. když už máš zálobu v málo osrstěných,nezkusíš "nahaté" morče?

http://chskasanka.webnode.cz/fotogalerie/#a21-7-12-cassie-zafira-utopia-jpg

L. Blaza 16.1.2017 10:13

Re: krásné vyznání Blážo,

Což o to, nahatá morčata se mi taky moc líbí. Jenže je tu má alergie a moč morčat je prý dost silný alergen.

Z. Lika 16.1.2017 12:10

Re: krásné vyznání Blážo,

Chtělo by to nějakou Vlastičku :-) Až nastane vhodný čas, objeví se.

L. Blaza 16.1.2017 14:00

Re: krásné vyznání Blážo,

Liko, budu se rozhlížet :))

Š. Matyášová 16.1.2017 12:33

Re: krásné vyznání Blážo,

poptej se na té chovce, jak jsme dala fotku,Katka je kamarádka...mě teda morčata nevaděj a pokud najdeš vhodný stelivo,tak asi problém nebude..dvě ti stačej nebo jedno,tlupu si jich nepořídíš, chce to prubnout - asi návštěva... já původně slzela,jen se ke mně kočka přiblížila na 5 metrů..a teď se mnou spěj, dělaj mi peeling a nic mi není...

Z. Xerxová 16.1.2017 6:15

hezký den

hezké pondělí všem Zvířetníkům a zvířátkům :o) těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej. A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp.

Kreig byl neuvěřitelné psisko. Symbol Zvířetnických setkání, profesionální závodník i kašpar v santovském oblečku.

Blážo, dík Vám za všechno, co jste pro něj udělali - měl úžasně naplněný celý psí život.

Jdu házet - opět toho napadlo mocmoc

L. Blaza 16.1.2017 10:07

Re: hezký den

Ty si pamatuješ jeho santovské oblečení? :)))

R. Enatae 16.1.2017 4:15

Propojím tenhle článek

s pátečním u Dede "Charisma". Krejg měl charisma, pro mě skoro na úrovni Leonarda Cohena. Nejsem zvířecí, ale to, že se Krejg ocitl v našem perníkovém betlému, znamená, že po něm zůstala výrazná stopa. Víla ho viděla asi dvakrát, a to byla docela malá - a přesto ho na ten perníček namalovala dokonale :)

L. Blaza 16.1.2017 10:14

Re: Propojím tenhle článek

Perníková figurka na Betlému - velká čest! :))

L. Blaza 16.1.2017 0:18

Děkuju

Děkuju Liko! <3

Z. Lika 16.1.2017 7:57

Re: Děkuju

Potěšení na mé straně. Radost číst o takovém psovi :-)