29.5.2024 | Svátek má Maxmilián, Maxim


Diskuse k článku

BTW: Vůně loňských Vánoc

Noc je mrazivá, vítr divoce skučí, těžké mraky střídavě stíní bledý měsíc. Pevně a ochranitelsky rozkročen stojí v hlubokém sněhu dům. Je teplý, tichý, provoněný.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Velká kočka 25.12.2008 12:25

Vánoční zážitky

Moji milí, všichni Zvířetníci a jejich nejbližší a blízcí. Tady se říká : "Dobré pokračování!!!" Tak tedy dobré pokračování vám všem přeji!

Všechen vánoční stres převzal už před lety můj syn, měla jsem se báječně. Jeho tradice je jiná, pekl sedmikilového krocana plněného kaštanovou nádivkou, udělal bramborovou kaši s křenem a česnekem a červené zelí po dánském způsobu. Nakonec byl ananas naložený v koňaku s vanilkovou zmrzlinou. Ale pak stejně jako ta vánočně vytížená hospodyně zapadl do křesla a usnul. Já vám neměla vánoce od dětství ráda. Moje vzpomínky na vánoce je obraz mé naprosto vyčerpané maminky, která při slavnostní večeři sotva že drží oči otevřené. A to ji ještě čekalo mytí nádobí a všechno to potom, prostě to ještě po oslavě zfackovat.

Chtěla jsem alespoň upéct rychlou štrůdl ale u mne je vždycky všechno jinak a tak to byl nakonec svatební koláč maminky Růženy. A to jen proto že jsem ten recept na štrůdl ručně napsaný mou již zesnulou švagrovou někam zašantročila. Je mi to děsně líto. 

Garyk už den před vánocemi dostal náhubek Halti. Když jsme pro něj šli  do hraničící obce Partille, tak se mohl zbláznit děsem z aut, chvěl se jako osika. A to tady doma už na auta nereaguje. Zkrátka cizí prostředí. Náhubek musel být o číslo menší, Garyk má tak útlý čumák, pochopila jsem že je to předpoklad k tomu býti Houdini. A Štětinko to funguje! Ovšem ne tak jak to myslel vynálezce. Garyk opravdu přestal tahat ale to jen proto že byl zaneprázdněn třením nosu po trávě i asfaltu, jak se chtěl té nepříjemnosti zbavit. Ale jen se mu vždy podařilo dostat pásek co jde přes nos nahoru přes jeho pidioči a tak ani nic neviděl. Nevím nevím, nějak tuším že jsem vyhodila 169:- SEK. Na cestě za synem i zpět jsem musela Garynka do autobusu vnést, protože se rozhodl že nenastoupí. A to mne zrovna příšerně bolí záda, Zano tvůj manžel pravdu není sám, je nás víc.

Tak milánkové a ted jdu slupnout vejslužku, kterou mi synek zabalil sebou.   

Zdena b.p. 25.12.2008 11:38

Re: prani

To já taky :-)

zana 25.12.2008 11:19

Hezké sváteční dopoledne,

Praha hlásí polojasno, většinou svítí slunce na pozadí ohavných černých mraků. Ale kupodivu neprší...

zana 25.12.2008 11:18

Re: prani

No jo, ale stejně jsem mu přáníčko taky poslala, že na něj myslím:-).

Zdena b.p. 25.12.2008 11:09

Re: Přeju

Já mám se slivovicí trochu problém. Vždy na Silvestra o půlnoci ihned po přípitku vyráží většina obyvatel nejbližších sousedů na roh. Tam si popřejeme, díváme se na místní ohňostroj a někteří z nás (zejména Jiří - soused) přinesou něco na přípitek. Dlouhé roky nosil "SLIVOVICI", která byla údernější, než šrapnel. Voněla překrásně, ale byla přepalovaná a pro mne nepoživatelná. Osobně jsem pila za svůj život jen 4x opravdu dobrou slivovici, která by nebyla zbytečně moc silná. Jednou jsme měli kvůli slivovici veliký průšvih. Strýček byl na dovolené a my se starali o kytky a papoucha. Při zalévání jsme potkali demižónek s pokladem Mlsali jsme celé 4 týdny bez pomyšlení na strýčkův návrat z lázní. Až přišel termín návratu a my se museli podívat pravdě do tváře. Samozřejmě jsme uvažovali o koupení lihoviny pochybné pověsti, která se honosila stejným jménem, ale potom jsme zůstali rovní a přiznali barvu. Strýček se vydýchal a dokonce ocenil, že jsme ty žalostné zbytky nepančovali nějakým póvlem a nechlai mu je dobré. ;-P

Rpuť 25.12.2008 11:05

Re: Trochu člověčiny:

Loužička, to ještě jde. Naše Titinka vyjádřila svůj nesouhlas s návštěvou tchána tak, že vyrobila vedle jeho lůžka plynovou bombu hodnou tak brontosaura ... no, nejezdil k nám moc často.....;-)

Matylda 25.12.2008 10:56

Re: V Brně je sluníčkovo

Včera ve dvě tady taky pršelo, takže z odpolední prochajdy jsem došla s něčím, co z původně barevného psa vytvořilo blátivého mokrého tvora. Včera Borůvce následně došlo, že teplá sprcha není nepřítel a držela, ani nemukala.:-)

Matylda 25.12.2008 10:54

Re: Přeju

No přotože to je ta nejúčinnější, ne? ;-)

Zdena b.p. 25.12.2008 10:41

Re: V Brně je sluníčkovo

:-):-) Náš Lord dostal nějaký dres do deště. Když on je bílý a malý, tak při sebemenším vlhku je z něj úchvatný prasopes. Musím sebekriticky přiznat, že mu pláštěnkokombinézu šiju hubou už pěěěkně dlouho. Mám dodací lhůty jako za totáče. (to bývalo 2 roky + kvartál :-/) Tak jsem zvědavá na ten koupený.

Zdena b.p. 25.12.2008 10:36

Re: Přeju

Matyldo, jak jsi uhodla, kterou meducínu mám na mysli?;-P

Matylda 25.12.2008 10:15

Re: Přeju

Jo, mé bacily taky zareagovaly jen na slivovici:-)

Matylda 25.12.2008 10:12

V Brně je sluníčkovo

Borůvka mě ráno vzbudila a pak se mnou ještě dospala na pohovce. Včera prospala nadílku, jak musela celý den hlídat, jestli se v té kuchyni neděje něco, u čeho nesmí chybět. Bxlo vidět, jak už se jí ty oči zavírají, ale klepnutí kastrolu je vždycky spolehlivě otevřelo. Až dospala, přišla přebrat své dárky- plyšový sob, pytlík psích pochoutek a provazpvý uzlík. Ten už sice měla, ale přesto ocenila nový. Nejlepší byl sob, ten má čepici, parohy a čtyři nohy- za to všechno se dá tahat a kousat. Prý nejlepší jsou ty parohy. :-)

Zdena b.p. 25.12.2008 9:42

Re: Trochu člověčiny:

Ale ne, chudák Blesan. Ve svátek a zapomenout na desátek :-/. Zpráva o Lordíkovi: K dceři přijel další spáč, pro kterého už v její domácnosti nebyla postýlka. Půjčila si ode mne nafukovací protoplazmu, na které se dokážou vyspat i 2.Něžný Lordík má vážné spory s naším Mourynem. Jednou přišel na návštěvu, když Mouryn okupoval můj klín. Lordík se se mnou vítal a Mouryn usoudil, že je vlezlý, až drzý a že si musí paničku chránit. Tenkrát  dostal Lordík pár facek. (kupodivu ne drápkama) Od té doby se LOrd MOuryna opravdu bojí. No a z té nafukovací potvory neomylně cítil kočky a zejména svého úhlavního nepřítele. A ve SVÉM  DOMĚ!!! Byl z toho tak nešťastný, až zoufalý, že to po velikém prověřování řešil loužičkou. Kupodivu ne na protoplazmu, ale vedle. A v ten okamžik se uklidnil, že velmi důrazně řekl své a BASTA! Po tomto důrazném činu mu už protoplazma nevadí.  Ani na zadek nedostal, protože byl pochopen :-)

Xerxová 25.12.2008 9:29

Re: Tak jsem zase zde

Babča taky na vánoce servíruje "šneky". Je to nádivka plněná do šnečích domečků - ale nedělá se z pravých šneků, ale ze zbytků rybího masa... Je to moc moc dobré teplé i studené. Ulitky se pak vyvaří, vysuší a zase na rok schovají

Zdena b.p. 25.12.2008 9:28

Re: Přeju

Vavísku, čím ho hubíš? Ty asi čajíky, ale napadá mne jen jediný způsob ;-)

Xerxová 25.12.2008 9:27

slůňo slůní

po včerejších nepřetržitých přívalech deště mě ráno vyděsil pohled na teploměr... Neuměla jsem si představit, že ta všechna voda venku zmrzla. A světe div se, ono to neklouže, je umrzlo, chodníky vymrzlé, suché, slůňo krásně slůní... Byli jsme v lese - Beta řádila, neposlouchala (zdrhala za všemi psy... to nedělá už dost dlouho), chovala se jak puberťák... Dokonce rozpohybovala i tlustého labrouše Fída... Páník zkoušel vyfotit zmrzlé kapky vody na větvičkách - takže s procházkou spokojenost na všech stranách.:-)

Zdena b.p. 25.12.2008 9:23

Re: Tak jsem zase zde

To jako živýho? A nebude to paní medvědová? Že by to mohla být Anežka Nr.3 :-). Jak se povedlo papání ze šneků? To jsi je měla živé? Nebo mražené? Já se takové exotice vyhýbám, ale zajímá mne to převelice.

LA 25.12.2008 9:12

Tak jsem zase zde

Doufám, že nikdo neměl adrenalinové vánoce a že to vydrží. Taková domácí klobáska nebo čerstvé uzené je velice dobrý dárek, u nás by to nejeden ocenil.

Evám a Adamům přeji vše nejlepší.

Koupu psíka Anežku a dokonce se lepší. Do vany jí bylo nutné jen hodit a né donést až od dveří, pokus o útěk podnikla jen jeden ve chvíli, kdy už se utíraly tlapičky. Jen v tom piškotkovníku toho ubývá pořád stejně. ;-D Večer dostala kousek kapra a jako zákusek štolu.

Od Ježíška ze severu mám přislíbeného medvěda, tak jdu vyhlížet, kdy už dorazí.

Rpuť 25.12.2008 9:12

Trochu člověčiny:

http://www.youtube.com/watch?v=rf36v0epfmI&feature=related

Včerejšek jsme přežili, jen Blesan rozbil talíř od cibuláku s strašně se styděl, neb se tím pádem proláklo, že krade;-) Ale zavinili jsme si to sami - neměli jsme zapomenout na povinný desátek po odložení příboru...

Vave 25.12.2008 8:24

Přeju

všem krásný a klidný Boží hod Vánoční. VVVVVV

Mně přijede velká rodina na oběd a zanechá mi tu Tadeáška na pár dnů. Jakýsi bacil se o mě pokouší, tak doufám, že ho do deseti ráno definitivně zahubím.R^

Myš 25.12.2008 8:20

Krásný den

Tak a je tu první svátek vánoční a přeju vám, aby byl krásný a pohodový s přáteli a příbuznými nebo jen tak v úzkém kruhu rodinném.

Linda ještě spí zcela uondána včerejším rozbalováním dárků a hlídáním, aby jí, probůh, někdo nějaký papír neukradl a neožužlal sám. Očíčka jí svítila jako baterky a tlamičku měla od ucha k uchu, jako obvykle nezklamala. Ani k večeři nepřišla, musela hlídat stromeček a všechny ty balíčky pod ním. Po zkušenostech z loňska ale byly všechny na stole, což jí pekelně napuclo ;-P.

Xerxová 25.12.2008 7:12

hezký vánoční čas

hezké sváteční ráno všem Zvířetníkům a zvířátkům :-)

Betka si včerejšek užívala - hrála koledy nejen s páníkem, ale hlavně s "kapelníkem" (zeťák je ten, který velí rodinné hudbě). Ten se víc vzteká, když mu Kosatka asistuje a tak je to prý větší psina... Byla na procházce v bahně (lilo a lilo celý den). Večer dostala stejnou porci masa a rybičky jako jiní - takže myslím spokojenost ;-P 

Užívejte si svátky v klidu, v pohodě a s úsměvem :-).

Zdena b.p. 25.12.2008 2:12

Re: Taky jsme koukali!

Myslím, že ji to stálo hodně sil. A dokonce se ozvali "novináři na úrovni", že nechápou, proč se tak rozčiluje, když má zadarmo reklamu.

RenataE 25.12.2008 2:09

Trochu opožděně

přeju všem, ať se jim splní, po čem touží. A opožděně proto, že si myslím, že teprve až sklidíme ze stolu a trochu se pomazlíme se svými dárečky, tak teprve potom přijde ta pravá chvíle uvolnění.

A co jste napsali do dopisu Ježíškovi? Já jsem si moc přála pekáč na husu, a představte si, že mi ho Ježíšek přinesl. Krásnej, modrej. A navrch mi Ježíšek přidal DVD s muzikálem Mamma Mia. Jestli jste to ještě neviděli, běžte na to zrovna teď o Vánocích do kina. Úsměv od ucha k uchu po příští tři dny zaručen;-D

Zdena b.p. 25.12.2008 2:08

Re: prani

Myško, schránka pana WWW je setrvale nepřijímací. :-(

Renie 24.12.2008 23:53

Krásné Vánoce

Přeji taktéž všem Zvířetníkům krásné svátky a úspěšný nový rok.

Dárky jsou u nás rozdány, jako obvykle první rozbaloval Reny, molitanové iglů, překvapení večera zůstává ignorováno a správné dárky jsou pouze ty jedlé. Teď už po celodenní šichtě hlasitě spinká, není to žádná legrace, celé odpoledne hlídat dárky.

Jakub S. 24.12.2008 23:14

Kamarádky a kamarádi, přeju vám všem pokojnou slavnostní noc,

tady odtud z Počernic. Dostali jsme všichni pěkné dárky od Ježíška, jakkoliv jsme ho zase prošvihli. A že jsme měli obsazené všecky světové strany v patře. A najednou zase zazvonil dole - a bylo!! Zítra a pozítří budu ještě tady. Kdo víte něco o mém prosincovém dobíhání na výdrž: letos je to lepší. Vidíte, že jsem ani nikomu dnes večer nevolal...

Apino, dnes mě zasáhlo nejvíc tvé krví psané povzdychnutí. Tisknu ruku! Alčo, Emtesko, Sylvo, Alex, Matyldin klane, Y+P, Bubu a Báro, všici - zase se člověk stačil pobavit a víc seznámit jenom s pár lidičkama,, že? To tak holt je na světě. Ale postupně se budeme znát víc, a myslím, že už si nás uloží do paměti podniku...

Slesdovali jste, doufám, Medvěda Ondřeje?! Já pochopitelně jsem se nemohl vynadívat na princeznu Blanku...! Té se muselo škytat!!

Jakub S. 24.12.2008 22:52

Re: Všem z velké rodiny ZVÍŘETNÍKU

Jéje, vy žijete! Tak honem ještě něco víc, dyť bez vás to tu nebude nikdy kompletní!!

Jakub S. 24.12.2008 22:46

Re: co mám k tomu říci

Ano.

Myš 24.12.2008 22:01

Re: prani

WWW, tobě a paní Magdě taky přeju krásné a spokojené svátky. Posílala jsem PFko, ale nešlo ti doručit .