8.12.2021 | Svátek má Květoslava


Diskuse k článku

BTW: Vůně loňských Vánoc

Noc je mrazivá, vítr divoce skučí, těžké mraky střídavě stíní bledý měsíc. Pevně a ochranitelsky rozkročen stojí v hlubokém sněhu dům. Je teplý, tichý, provoněný.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Myš 27.12.2008 8:22

Pěkný mrazivý den

Venku mrzne a tak vám přeju hezký den. Linda spí a ani nepostřehla, že nám Kačka odjela na hory. Doufám, že se nám vrátí celá. Jdu "zpohyblivit " krk a dám se do nějaké práce.

Xerxová 27.12.2008 8:09

Re: Hezkou posváteční sobotu!

to je dobře, že alespoň "návštěvní"  pejskové jsou tolerováni VV

Xerxová 27.12.2008 8:09

Re: hezký den

jen jsem to dopsala, Beta vstala... Nehlučely jsme doma, ale šly jsme se honit na chvilku do lesa. Mrzne, ale ne tak, jako včera. Vyzkoušela jsem sílu ledu na rybníčku - ještě mě neunese... Potkaly jsme známou paní s malou čerticí (uječená malá černá kříženka) tentokrát doplněné o mladého krásného amstafa Romea. Prý je na hlídání a je moc hodný. Poběhat s Betkou nemohli, neboť přeci jenom paní nechtěla riskovat pustit ho na volno. Za zmínku stojí i sídlištní jezevčík Ben - dělal u Betky zadního konce surikatu - panáčkoval... že by se přece jenom holčička dala do hárání??? 

Jdem na vánočku ;-P

Xerxová 27.12.2008 7:10

hezký den

hezký den všem Zvířetníkům a zvířátkům :-)

Tady všichni spí, nikdo není vstávací... Večer rodinný orchestr hrál a zpíval velmi hlučně do pozdních hodin, tak jsem jim "naštvaně" (ložnice s jejich "hernou má společnou stěnu;-P) slíbila, že ráno (moje ráno se pro ně rovná hluboká noc ;-D) budu přehrávat na nějaký ten nástroj já ;-D;-D. Ale nějak jim to nemůžu udělat, tak jsem tiše jako myška. Koneckonců, probudila bych chudinku společensky unavenou Kosatku Betku...

Fallowa 27.12.2008 4:10

Re: Hezkou posváteční sobotu!

P.S.:Dnes mi přivezou Ferdu na celý víkend:-)V!

Fallowa 27.12.2008 4:06

Hezkou posváteční sobotu!

Tak jsem zpátky v novém bydlišti,kde mám připojení z kabelu,tak doprohlížím odkazy s fotkamiR^.Dřív se mi přes mobil nepodařilo větší počet fotek ani stáhnout.Dočítám diskuzi,to mi zvedlo náladu jako vždy,takže si jdu udělat kafe a budu vychutnávat zvířetnické pečené dárečkyV a výslužky od přítelkyň obou synů.Štědrý den jsem strávila u mladšího i s Ferdou a byli jsme oba hýčkáni.Ferdu jsem pak nechala u staršího,kde se jeho hýčkání ujala vnučka.Asi jsem byla letos moc hodná,protože Ježíšek mi přinesl víc dárků než obvykle a hlavně takové,které jsem si přála:-). Ještě jednou moc děkuju vám všem,že jste lidé dobré vůleVV!

Louk 26.12.2008 22:55

Re: Betlém

Krása! Všichni jste šikulkové R^. Ovšem netopýr trůnící na chlívku je neodolatelný ;-D. To víš, zvlášť od jisté doby mám pro netopýrky velikou slabost ;-).

Myš 26.12.2008 22:54

Re: urgentni pro Medvidka

Teda WWW, ty jsi číslo!!!

Myš 26.12.2008 22:53

Re: Ahoj - su po dvou dnech zase u PC u potomků

Mávám z  Pejřimova a mrňousům posílám pusu :-DVV.

Jakub S. 26.12.2008 22:52

Ahoj - su po dvou dnech zase u PC u potomků

- a budu tu snad ještě 20 minutek. Tak lidičky, kdo mi něco urgentního chcete, Next Apachi (Nech sa Páči - kavárna v Prešpurku). Zítra jedu s mým nejml, co sem dnes taky přijel se svou skorosquaw, dopo zátky na Moravu rodnou!

RenataE 26.12.2008 22:17

Silvestr

Nemá někdo z Pražáků na Silvestra cestu do ZOO? My bysme šli:-)

Matylda 26.12.2008 22:14

Re: průzkum:

Výhry nic moc, jen jednou na šermířském plese jsme vyhráli 1. a 3. cenu- tesák a větší cínovou figurku barona Trenka. Pak na místní Josefské zábavě něco z darů sponozrů z řed místních obchodníků- takže reklamní balení jarů a univerzálních čističů a tričko s logem místního obchodu. Bylo mi malé. Tak to bude skoro všechno.:-)

Velká kočka 26.12.2008 22:11

Re: Oslava osmdesátin

Milá Apino, myslím na tebe a tvoji maminku a objímám vás. Pro vás to bylo o to těžší, že jste věděly co se stane. Pro mne to byl zase nečekaný šok. Ale oni jsou tu opravdu stále s námi. Jsou s námi tak dlouho dokud na naše milé vzpomínáme. VV:-)VV

RenataE 26.12.2008 22:10

Re: urgentni pro Medvidka

Zn. Kachní žaludek výhodou!

Medvídek 26.12.2008 22:03

Re: urgentni pro Medvidka

No a už se k tomu dostáváme. WWW, zvu tě na kachnu.:-)

Velká kočka 26.12.2008 21:55

Re: průzkum:

Bydleli jsme první rok v Götebořicích a lámali si jazyk, tedy lámali jsme jazyk švédský. Pro děti tehdy začali vydávat nový časopis Lajban a aby nalákali čtenáře, nabízeli k výhře dětské kolo, pokud dotyčný nasbíral všechna písmena názvu časopisu. A považte, nasbírali jsme, scházelo nám jenom jedno jediné "a". I vydala se matka paličatá bojovnice do velkoobchodu EPA a tam u stánku s novinami prohlédla všechny časopisy Lajban až v jednom z nich našla to kýžené "a". Doma jsme písmena pečlivě nalepili na kupon a odeslali na patřičnou adresu. Té radosti když nám přišel dopis, že dítko matčinou houževnatostí vyhrálo červené kolo. Houževnatost matky je fajn, pokud není příliš namířena na dítko samé, to malí hoši často nelibě nesou. Pro pětiletého prcka bylo to kolo příliš veliké ale taková překážka se překoná že? A tak když jsme se příští rok stěhovali do lesů v blízkosti železničního uzlu Alvesta bylo to opravdu terno. Chlapec pak mohl jezdit za spolužáky do vzdálených domků (tedy pěkně roztroušených po kraji) a protože jsme neměli auto a dítko jsme nemohli rozvážet byla to pro něho jediná možnost komunikace mimo školní čas. My jsme si pořídili starší to jest oježděná kola daleko později. Ale musím se přiznat že se teď chytám za hlavu. Provoz na úzkých silnicích nebyl sice velký, ale stačil k tomu aby naše první kočička Micinka přišla o život. Že tak neskončil náš syn mohu jenom děkovat Pánu Bohu a andělu strážnému, který byl synkovi seslán k ochraně.

To bylo po prvé a naposledy kdy jsem něco vyhrála a vlastně se moc nedá říci že to byla výhra. Vyhrála jsem malým podvodem, vyhledala jsem písmenko "a" v haldě časopisů, třeba bylo určeno někomu úplně jinému. Ale vzhledem k tomu že jsme se tak tak najedli to snad nebyl takový zločin. Manžel vydělával 3.000 SEK, z toho šlo tisíc na daně, tisíc na nájemné a za poslední tisícovku jsme žili měsíc co měsíc, manželova matka (diabetička), manžel, já a dítě čili 3 dospělí a 1 děcko. Dnes nechápu jak jsme to zvládli.

RenataE 26.12.2008 21:43

Re: urgentni pro Medvidka

V tom případku by to byla kachna v neoprénu. Trvanlivá.

WWW 26.12.2008 21:40

Re: urgentni pro Medvidka

A jestli ji koupil v Tescu, kde jeste davaji igelitove tasky, tak at ji ani nevyndava z ni.

I kdyz koupil mensi kachnu a bude mit velkou navstevu, tak mu stejne skoro cela zbyde !

RenataE 26.12.2008 21:36

Re: urgentni pro Medvidka

Máš pravdu, milý WWW! Pak třeba napíše pro všeobecné poveselení report  "O impregnované kachně".

WWW 26.12.2008 21:27

Re: urgentni pro Medvidka

Nehadej se s nim, kdyz mu je to fuk !!

At si ty drubky opece v pytliku v kachne !

RenataE 26.12.2008 21:25

Re: urgentni pro Medvidka

Přesto jsou drůbky lepší v polívce ;-D

RenataE 26.12.2008 21:24

Re: Vánoční zážitky

Mám z tohoto tématu rozporuplný pocit. Ohňostroje miluju, petardy nesnáším, ovšem zvířata nemám. Zato mám dva dobré kamarády pyrotechniky, oba s nejvyšší možnou kvalifikací, tzn. laicky řečeno armádní zneškodňovač nevybuchlé munice. Oba stále mají všechny končetiny pohromadě a jeden z nich je spoluautorem pražských novoročních ohňostrojů. Ohňostroje se odpalují na dálku, elektricky. Pyrotechnik, který přijde k úrazu, v 99 % poruší bezpečnostní zásady a snaží se rachejtli, která "neodešla", odpálit ručně.

Apina 26.12.2008 21:23

Re: Oslava osmdesátin

Velká kočko, nějak ty sestřičky nechtějí zůstávat za Duhovým mostem bez svých brášků. Asi to tak prostě  je. Je mi jasné, že i po letech je ti těžko, zvláště o narozeninách tvého nejdražšího.VVVVVVVVVVVV Jsem s tebou, náš táta nám také odešel za necelého  půl roku za svou sestrou. To smutné první výročí máme za 3 dny  -  29.12.

Medvídek 26.12.2008 21:18

Re: urgentni pro Medvidka

Klid, je to až na zítra a ne pro mně, takže i kdyby tam zůstal jakýsi pytlík....;-D

zana 26.12.2008 20:49

Re: Betlém

To je úžasný díloR^. Máte moc vyvedený zvířata - kravka a velbloudi jsou jak živíR^R^

RenataE 26.12.2008 20:47

Re: urgentni pro Medvidka

;-D Taky jsem zažila takovej večírek. Mladá paní domu pekla krůtu pro asi tak patnáct hostů (poprvé v životě). Krůta byla vsazena do trouby asi čtvrt hodiny před příchodem společnosti. Část přítomných dam zaběhla do kuchyně pochválit hospodyňku, jak má hezky vyzdobeno, připraveno. V kuchyni vyslechly povzdech, že krůta nestihla zcela rozmrznout a večeře tedy bude o něco později, než bylo v plánu. Ani nevím kdo se zeptal, co bude z drůbků. A už se krůta tahala z trouby ven;-D;-D;-D Ještě, že nebyla úplně rozmrzlá.

zana 26.12.2008 20:44

Re: urgentni pro Medvidka

Chi chi, WWW, jednou si pytlík s drůbkama musí upíct každej...

zana 26.12.2008 20:43

Re: Vánoční zážitky

Brr, už aby bylo po Silvestru...

Velká kočka 26.12.2008 20:36

Re: Oslava osmdesátin

Děkuji vám moji milí Zvířetníci! VVVVVV

A Vave, raduji se s vaší rodinou nad modrookým andílkem! VVVVVV A raduji se se všemi rodinami nad jejich andílky ať už jsou dvounozí či čtyřnozí! VVVVVV

WWW 26.12.2008 20:31

urgentni pro Medvidka

Asi to spechalo, nechtel jsem se do toho plest.

Ale pokud neni jeste pozde : podivej se rychle, jestli ta kachna byla " s drubkama, nebo bez" !! Jestli s drubkama, vytahni ji rychle ven z troubyby a drevenou spachtli se pokus vydlabat ten igelitovy pytlik , co zustal vevnitr. Paneboze, proc jsem se ostychal napsat !! Drzim ti,palce aby ten pytlik uz nebyl roztaveny !