28.11.2021 | Svátek má René


Diskuse k článku

BTW: Vůně loňských Vánoc

Noc je mrazivá, vítr divoce skučí, těžké mraky střídavě stíní bledý měsíc. Pevně a ochranitelsky rozkročen stojí v hlubokém sněhu dům. Je teplý, tichý, provoněný.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Lucka V. 26.12.2008 20:22

Re: Vánoční zážitky

Taky to nesnáším! Naši psi to celkem zvládají, ale dneska jsem s Péťou  vyrazila na vyjížďku na koních. Péťa nemá k ježdění moc příležitostí a tohle bylo poprvé, co jsem si troufla ji posadit na druhého koně a nechala ji jet samotnou. Celou cestu zvládala, i když koníci byli ve velmi dobré náladě a vymýšleli lumpárny. Pak jsem pustila do sedla MLP, na louce v pohodě klusali, pak Péťa kobylku Dinu zastavila a v tu chvíli někde nedaleko prásknul blb s petardou. V tu chvíli Dina explodovala a vyrazila současně několika směry - koňáci ví, o čem mluvím... no a poté zvolila tryskem směr domů - po namrzlé cestě. Já opěšalá, MLP sváděl souboj s druhým koněm, který samozřejmě nechtěl zůstat bez kámošky. Tak jsem jen hulákala dobré, leč zbytečné rady a pádila za Dinou a Péťou. Nevím jak, ale po necelém kilometru ji Péťa dokázala zastavit. Péťa byla v pohodě:-D, ale mě se klepala kolena ještě za hodinu8-o.

RenataE 26.12.2008 20:09

Re: Betlém

Lepilo se ze zahnutých válečků. Branka sklidila kritiku mladého hokejisty, prý má jakési konstrukční vady - ale byl překřičen;-D

baty 26.12.2008 20:00

Re: Betlém

krásnej, multikulti - a ta hokejová branka mi dodala, to se peklo vcelku, nebo lepilo z válečků?

RenataE 26.12.2008 19:48

Betlém

tady

MaRi 26.12.2008 19:31

Re: Medvídku,

tady A jsou tam i jiné zajímavé recepty. (Byla jsem zvědavá ;-))

baty 26.12.2008 19:14

Re: ??

jo, odpověď máš o patro výš, nějak jsem to špatně odpálila;-P

baty 26.12.2008 19:13

Medvídku,

ten recept, co tu většinou dámy doporučovaly, se dá najít googlem - dadalova kuchařka, kachní a husí maso, pomalu pečená kachna. Sama ji kvůli dietě nedělám, ale maminka ji pekla zrovna tak. Hodně úspěchů kuchařce!R^V:-)

Medvídek 26.12.2008 18:44

??

Prosím vás, už se to tu řešilo, já jsem ale starý sklerotik a potřebuju nutně rychle vědět jak správně péct kachnu. Pomóc....;-( (Pro mně to není).

zana 26.12.2008 17:40

Re: Betí hlášení

No, když si vzpomenu na tu hubinku, tak je to něco jako šest lentilek;-D.

MaRi 26.12.2008 17:31

Re: průzkum:

pěkný začínající sváteční večer. Jediná vyhraná cena, která mi utkvěla v paměti, bylo dřevěné hrablo na sníh (patronem plesu byla továrna na nábytek). Bylo vyměněno za flašku a ta úspěšně vypita.

Xerxová 26.12.2008 17:27

Betí hlášení

už nás je v domečku osm, za chvilku nás bude deset (náhodné hosty nepočítám, myslím ty, kteří nocují ;-)) Betka je nadšena - tolik živých hraček a hlavně tradičně byli k obědu pstruzi na mandlích - jako mls tedy Kosatka měla šest rybích hlav, šest ocásků a nějaké ty kůže... Riček dostal jen dvě ;-D

zana 26.12.2008 17:23

Re: Pozdrav sváteční

Karolíno, na kopečkách musí bejt krásně! Ujela jsi z Prahy, kde dneska bylo zima, spíš zataženo, sychravo a nepříliš sympaticky. Tak na čaj s rumem;-D

zana 26.12.2008 17:20

Re: průzkum:

Koukám, že živočichové vedou;-D.

RenataE 26.12.2008 17:10

Re: průzkum:

Vlastně jsem zapomněla - vloni na jednom designovém večírku láhev pravého Champagne a k tomu dvě flétny Villeroy Boch.

RenataE 26.12.2008 17:08

Re: průzkum:

V tombole jednou živého kapra, na místě jsem ho vyhandlovala za mrtvou štiku:-) A na plese řezníků a uzenářů v hotelu tehdy ještě Internacionál v taneční soutěži první cenu - štangli pravého uheráku. Bylo to v roce 1988, takže to byla výhra opravdu na úrovni. Výhru jsme si s partnerem podělili  rovným dílem, ale já jsem měla ten o něco lepší - s provázkem;-D Musel to být tenkrát pro náhodného nočního chodce zajímavý pohled - dáma v koktejlkách s flitry a kožichu si vykračuje z plesu a přitom si vesele pohupuje salámem8-o

Karolína 26.12.2008 16:22

Re: průzkum:

Já dlouho nic! Na žádném plese nikdy nic, i když lístků jsme vždycky kupovali "hafo". Jednou, asi před 25 lety, plastový košíček na pečivo, tak ten "jel" do popelnice hned před tanečním sálem. A pak se to nějak zvrtlo, začalo to prasetem! Na Chodském bále jsem si vytáhla papírek, na kterém stálo "prasátko". Myslela jsem, že to je prasátko pro štěstí, malované, chodská keramika. Těch tam bylo asi 5. Nicméně byla u toho 1, takže když jsem si pro tu "keramiku" šla, vytáhli mne na pódium, jako hlavního výherce večera, což bylo 168 kg prase! Živé! A prý si pro něj máme přijet tam a tam, kamsi na Šumavu! Tak to jsem jen hekla a oznámila, že výhry se sice nevzdávám, ale že bych dost ráda, kdyby živočich byl nějak upraven do "jedlé" podoby, protože prase v činžáku - poučena povídkami Šimka a Grossmana - jsem rovnou zavrhla. Tak mi nabídli, že mi ho zabijí a odvezu si půlky! Představa, že v mé kuchyni 4x3 m porcuju 170 kg masa ve dvou kusech mne taky příliš nenadchla, takže jsem se se řezníkem dohodla, že zpracuje zabíjačku - jelita, jitrnice atd. a zbytek rozporcuje odborně a já že to zaplatím! A co s tím? Tak jsem vyrazila do ulic, zakoupila truhlový mrazák za docela dost peněz, přestavěla a vymalovala jídelnu, nainstalovala mrazák a dojela si pro hotové polotovary i jídla a maso! Vyhrané prase mne stálo 12 tisíc za nový mrazák, týden práce s malováním a přestavbou jídelny a kus zdraví, protože jsme se rok cpali zabíjačkou!

Pak jsem jednou vyhrála to, co jsem do tomboly dala a byla ráda, že jsem se toho zbavila! Opět ta pitomá mísa, vážící asi 100 kg, trůní na skříni!

Párkrát jsme vyhráli něco do domácnosti - např. na hasičském bále valník odřezků - půl roku jsme to jak cvoci po víkendech řezali! Ale abych si jen nestěžovala: taky karton cigaret - nekuřák se potěšil! Lis na ovoce (fungoval asi 2 dny) a spoustu různých ptákovin!

Tombolu snad raději ani ne! 

Karolína 26.12.2008 16:12

Pozdrav sváteční

lehce do sněhu zachumlaný!

Je tu u nás krásně bílo, ale tak jen lehce, nekoukají sice krtiny ani nízká tráva, ale lyžovat se na tom nedá. Zato je čisťounko a dlouho světlo, jak je všude bílá peřinka, stromy jsou pocukrované a ta iluze romantické zimy tu prostě je všudypřítomná. Jen už se začíná sjíždět řada těch, co vánoce strávili doma, parkoviště se plní a všude kolem spousta lidí se sáňkami, dětmi, psíky....hlahol a hlučno! Konec klidu a pohody, kdy tu svítily 4 chaloupky na 1 kilometru a po cestě jelo 1 auto za den a prošlo tak 5 lidí! No, nedá se nic dělat, není to jen mé údolí! Ale někdy si říkám, že na samotě by bylo líp, zvláště když vidím, jak vykulené dítě z cesty zírá na naši vyzdobenou svítící chaloupku, cumlá přitom sušenku v papírku, tatínek si vytahuje cigárko z krabičky, poslední cigárko, takže poté unisono vrhnou oba zbytek papírku ze sušenky + tu prázdnou krabičku rovnou do mé zahrady! Ať z toho taky něco mám, ne, když už se mohli pokochat! Jo, lidi!

Jsme krásně přecpaní vánočními dobrotami, takže zítra bude "odlehčovací den", téměř všichni sousedi, co tu s námi trávili Vánoce už proběhli chaloupkou a další "průvan" se čeká před Silvestrem a na Nový rok, takže na nudu čas nezbývá! Doufám, že jste všichni také v podobné pohodě, já tedy konečně relaxuji a vypínám mozek!

Milá Dede, dlužím recept, pošlu zítra, nějak jsem to nestíhala! Tak všem krásný třetí sváteční večer!

zana 26.12.2008 16:11

průzkum:

piju kafe z překapávače, kterej jsme dostali od synka k vánocům. Na tom by nebylo nic až tak zvláštního. Pozoruhodný je, že ho vyhrál v tombole (a byl namíchlej, protože měl spadeno na něco jinýho;-)... ).

Tak se ptám: vyhráli jste někdy něco? A co?

Rovnou se přiznám, že kromě pade ve sportce v životě nic;-D.

zana 26.12.2008 16:05

Re: Pozdrav Jihokaroliňákům

No prosím, Chet jako živej;-). U takovýhle akce bych se ráda přichomejtla... Nevíte, jestli už byli na těch Steamboat Stompers a jak to vyšlo?

zana 26.12.2008 16:03

Re: pokr.

.. se zapomínám: GRATULUJU!!

zana 26.12.2008 16:02

Re: pokr.

kříženec dárku a překvapení ;-)VVVV.

baty 26.12.2008 15:27

Re: pokr.

Gratuluju, vím, co je to za radost, přesně stejný dárek jsem dostala před třemi letyV

Rpuť 26.12.2008 14:52

Re: pokr.

Bedo, určitě je to dárek - holt to na ně musel prásknout Ježíšek, když se k tomu neměli:)) Jen technická otázka - Nyny se Zuzankou půjdou za drůžičky...?

Gratuluju moc! >>>>>((VV))<<<<<

Beda 26.12.2008 14:42

pokr.

ti "syčáci";-P to mají zamluvené už od září, hodně věcí už nachystaných – zamluvený termín, šaty, ženich už má oblek i košili, vybrané prstýnky, smluveného fotografa....8-o .... nechápu, jak to zrovna Kačka (sic!!!!) vydržela tak dlouho neříct, to muselo být hooooodně těžké;-D... oznámení mají moc hezké (ale mám zákaz ho zcela veřejně vyvěsit) a předznamenává celou svatbu, která má býti „fialová“:-)

takže na vědomost se dává, že 13.června ve 13.hodin se moje malá holčička bude vdávatVV, a to pod širým nebem, takže už nyní prosím o sluníčko a hlavně bez deště.... kéž jim ty třináctky přinesou štěstíR^VV

a i zde se zeptám – hmmmmm, bylo to pod stromečkem -  je to dárek nebo ne?;-)

Beda 26.12.2008 14:41

jsem zpět na síti

a ještě stihnu všem popřát krásný poklidný závěr druhého dne svátku vánočníhoVV

mé Vánoce byly velice zvláštní a v mnohém jiné než  všechny dosavadní... byly druhé bez mé mámy, ty první jsme ale odjeli slavit za tátou do Hradce.... letos prvně ve svém životě on přijel za námi do Prahy, já také po dosti dlouhých letech zůstala v Praze (popravdě - to bylo na nich trochu kouzlem nechtěného, skoro nejpříjemnější, psssst... už jsem skoro zapomněla na to, jaké to je, nemuset se na svátky nikam balit a harcovat a přemýšlet, zda něco skutečně důležitého nezůstalo mnoho kilometrů jinde)... na druhé straně byly pro mě v podstatě bez vlastního obydlí, bez doma, protože to, kde se nyní nalézám, opravdu nelze za "doma" označit... poprvé v životě je skoro celé připravovala moje dcera - myslím, že se triochu utopila v práci a shánění, ona ráda strojí různé oslavy a sešlosti, ale nevím, zda jí při tom něco důležitého neuniklo, zda zvládla si to sama  v sobě podržet, děj se co děj - bez přihlédnutí na hotový či naopak nehotový salát, stromek, kapra atd., atd.

asi jsem byla ale dost hodná;-), protože Ježíšek mě bohatě podaroval dárečky malými i většími

a jak už pár z vás ví - po rozdání úplně všech a když se dědeček odebral spáti, se najednou "tak nějak", kde se vzala tu se vzala, ocitla pod stromečkem ještě obálka, a to pro mne.. a v ní - svatební oznámení8-oVV

RenataE 26.12.2008 13:59

Návnada na podvečer

K večeru bude na rajčeti betlém, těšte se na Boba a Bobka, Maxipsa Fíka a Křemílka s Vochomůrkou. Posledně jmenovaní jsou podle slov mé matky poněkud ožralí;-D

RenataE 26.12.2008 13:51

Re: Pozdrav Jihokaroliňákům

Dámy, vy jste neuvěřitelné hledačky pokladůR^

Judith Saebel 26.12.2008 13:06

Re: Pozdrav Jihokaroliňákům

No a tady je druhý díl.

Vave 26.12.2008 11:56

Re: Oslava osmdesátin

A krásný dobrý den všem! R^VV Já mám doma sluníčko Tádoška, takže je z koho se radovat. :-)

Vave 26.12.2008 11:53

Re: Oslava osmdesátin

Krásné narozeniny! VVVVVV Užijte si je oba, milá Velká kočkoVV, vždyť jste stejně spolu celý ten čas zdánlivého odloučení! VV:-)VV