20.5.2024 | Svátek má Zbyšek


Diskuse k článku

BTW: Vůně loňských Vánoc

Noc je mrazivá, vítr divoce skučí, těžké mraky střídavě stíní bledý měsíc. Pevně a ochranitelsky rozkročen stojí v hlubokém sněhu dům. Je teplý, tichý, provoněný.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
zana 26.12.2008 11:35

Re: Oslava osmdesátin

Oslavuj!!VVVVVVVVVV

baty 26.12.2008 11:03

Re: Oslava osmdesátin

VVVVVV

Olčava 26.12.2008 10:48

Re: Pozdrav Jihokaroliňákům

Teda Veram 8-o!!Ale co se divím, já se vlastně vůbec nedivím ;-) 

Přeju všem krásnou pohodičku, nad Kotěhůlkama SLUNÍČKO :-)

veram 26.12.2008 10:22

Pozdrav Jihokaroliňákům

Hele, co jsem našla! Kdo nebyl na Pražení ani na Brnění, všimněte si kytaristy!

veram 26.12.2008 10:05

Re: Oslava osmdesátin

VVVVVV Na život! VVVVVV

veram 26.12.2008 10:02

Re: Oslava osmdesátin

Velká kočko, neumím říct nic jiného než VVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVV

zana 26.12.2008 9:13

Re: hezký vánoční čas

Praha má mráz bez poprašku. Zapomněla jsem na balkoně brambory a cibuli:-/.

zana 26.12.2008 9:11

Re: Ještě jednou díky....

... srdíčkovej řetízek ...:-)V

Velká kočka 26.12.2008 8:01

Oslava osmdesátin

Pred 80ti lety budila Marie brzy ráno svého manžela a ten protestoval, že ten den nemusí vstávat. Ale musíš, ujišťovala ho žena, musíš dojít pro porodní bábu. A tak dostala sedmiletá Věruška malého bratříčka na kterého potom čekala když v dospělém věku bydlel daleko daleko od ní a nemohl se vrátit. A pak po sametové revoluci už se vrátit mohl a ona po jeho návštěvě uklidněná zemřela. Ani tam za Duhovým mostem se bez něho nechtěla obejít a po půl roce ho k sobě přilákala. Kdyby se mi bylo podařilo ho po infarktu obživit, tak by tu dnes oslavoval své osmdesáté narozeniny. Možná že by z něho byl nerudný děda, byl zvyklý neustále něco dělat a třeba by to už v tak vysokém věku nešlo jak byl zvyklý a to by ho iritovalo. Kolena ho zlobila už v šedesáti a prsty taky, asi artróza. Ale na to zapomeňme, třeba by zůstal tím všestranným, vtipným a ironizujícím mužem jako byl celý život. Oslavuji tvé narozeniny na dálku můj milý až tam za Duhový most, měj se tam moc dobře se svými rodiči, sestrou a psem Honzou. VVVVVVVVVV Tam už nemusíš stresovat a nikdo ti tam nebude ubližovat. A já si tě tam jednou znovu najdu jako jsem si tě šťastně našla tady na zemi. ;-):-):-D L´Chaim !!!

Myš 26.12.2008 7:50

Dobré ránko

Milí Zvířetníci a všechna zvířátka, přeju vám krásný sváteční den a i když je venku mrazivo a pošmourno, vám přeju spoustu sluníčka a pohody VV.

Xerxová 26.12.2008 7:27

Re: Dokumentuj

Zuzko - moc pěkná kytička. Betka včera zavrtěla ocáskem a přerazila stvol s poupaty... 4 chudinky zůstaly, 14 poupat odpravila 8-o. Když ona tak obětavě asistovala páníkovi při zalívání kytiček ;-P

Xerxová 26.12.2008 7:24

hezký vánoční čas

krásný druhý vánoční svátek všem Zvířetníkům a zvířátkům :-)

Máme poprašek snížku a mráz. Na sáňkování či lyže to tady ve městě nestačí, ale jestli bude ještě chvilku silněji mrznout, mohla by zamrznout přehrada... A to my móóóc rádi využíváme.

Rpuť 26.12.2008 6:50

Dobré ránko!

Když Štěpán, tak proč ne třeba Rak - pro hezké probuzení:-)

http://www.youtube.com/watch?v=V6PWiOFV7Is&feature=related

Zdena b.p. 26.12.2008 0:14

Re: Dokumentuj

Jéééé, ty jsi ale musela být hooodnááá. Je nádherná. Já jsem jednou šla pro něco do IKEA (zásadně nechodím celý dvoupatrový okruh, ale proletím spíš rovnou na cíl) a nakonec jsem uvízla u pokladny na straně kazového zboží. Měli tam odkvetlé orchydejky za okasní cenu. Hnojivo na ni bylo mnohem dražší. :-) Od té doby vím, že se jich nemusím bát. Už mi 2x kvetla.

Velká kočka 25.12.2008 22:17

Ještě jednou díky....

.....za ten soubor rostlin od vás, který jsem nestačila vyfotit a teď už ztratil původní proporce. Tak alespoň referuji. Hyacinta už kvete a je růžová. Stromeček jalovce už není nejvyšší, amarylis se nad něj vytahuje a už i přečuhuje ale ještě nekvete, napětí je úděsné když jeden neví jako barvu schovavá ve svém poupěti, červenou a nebo bílou? Vánoční květina jejíž jméno neznám, víte ta červenozelená se moc nemění. A skřítek tomtenisse asi není tomtenisse. Sice má náležitou špičatou čepici a opuchlý nos švédského alkoholíka ale zato má vestu plnou malých srdíček kolem dokola což tomtenisse nemívá. Je zkrátka mixnutý Zvířetníky a jejich stránkami. Za každého Zvířetníka jedno srdíčko. Posílám vám také srdíčka ale bude jich jenom tolik na kolik mi stačí znaky.VVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVV Mějte se všichni moc krásně!!!!

Matylda 25.12.2008 21:52

Re: Dokumentuj

Parádní orchidej! Mně by se líbily taky, ale okna mám jen na jih a na sever- buď úpal nebo žádné slunko, to by se jim asi nelíbilo...

Pitrýsek 25.12.2008 21:48

Re: Kamarádky a kamarádi, přeju vám všem pokojnou slavnostní noc,

Zdravím všechny Zvířetníky v tomto slavnostním dnu. Čtu si, jak si krásně užíváte (já také). A lenoším. Ale za odpoledního smrákání jsme aspoň obkráčely s holkami naše město.

To víš, že jsem si tu krásnou princeznu nenechala ujít.

Lidi, krásné svátky. Na tácku vánočka pod cukrem osychá. Koledy hrají z rádia do ticha. Dárky jsou rozdány, stromeček svítí. Vánoce ve dveřích, radost je býti.

zana 25.12.2008 21:40

Re: Dokumentuj

No ale ta je krásná!!

Zuzka 25.12.2008 20:43

Re: Dokumentuj

Rozkaz, Zdeni. Cymbidium je tady. (Tedy doufám...) Půlnoční jsem musela oželet, protože bych tam snad ani nedojela. Zítra se už určitě zmátořím a pojedu si zatralalat.

Bětuláskovo! 25.12.2008 20:11

Re: Mám doma placatého psa

My jsme taky placatý. :-D Myslím, že všechna zdejší zvířátka jsou momentálně tak trochu placatá a upřímně řečeno u Bětule mne udivuje, že si doposud neodříhla. Zato mám v záchůdku dvakrát víc nadělení než obvykle. ;-D

Matylda 25.12.2008 18:24

Mám doma placatého psa

co spí a spí. Dneska jsme byli na obědě u mých rodičů. Borůvka je kuchyňský pes- pekla se v troubě husa a psina u toho nemohla chybět. Po obědě jí do mlsné huby ukáply tři kousíčky prsíček, co nedojedly děti. Pak jsme šli ven do parku a tam se potkala s americkým kokršpanělem a předvedla s ním parádní rodeo. Honili se a lítali, i když kokřík původně vypadal trochu ospale. Pak spráskala maso z polévky s nudlemi, chvíli si schrupla a proběhla znovu v parku. Po příchodu sebou práskla na pelech, kde spí jako dudek. Myslím, že svěřit ji mým rodičům na zítřek bude nejlepší řešení...

Zdena b.p. 25.12.2008 16:37

Re: Zdravím všechny!

Ahoj, zdravím do marodníkova na bílý sever. Jak jsi to uzpívala, když spíš pískáš? Tak děvčata, koukejta se dát do kupy ať do nového roku jdete fit. A ty vezmi foťáček a kytí dokumentuj, ať z toho dárku taky něco máme. VV

Zuzka 25.12.2008 16:25

Zdravím všechny!

Máme bílé Vánoce! Sic je to jen pár cm, ale drží díky ranním asi -8 stupňům a stále připadává. Do toho kvílí Meluzína, moje průdušky (volné dny jsou ideální na chorobu, člověk nezamešká v práci :-P) a babička, kterou berou  - kdo by si to tady asi pomyslel ;-)- záda. Idyla hadr! Byli jste letos hodní? Já asi ano, neboť mi Ježíšek donesl růžové Cymbidium. Kosourek Míša byl hodný zcela jistě, nové škrabadlo už vyzkoušel a shledal dostatečným, větší radost měl z jedlých darů a dnes ráno z vánočky...

Přeju všem hlavně zdraví a pohodu.VV

Zdena b.p. 25.12.2008 16:20

Re: Vánoční zážitky

K petardám a raketkám jsem se snažila být tolerantní. Až jsme měli v rodině ošklivý úraz - popáleninu vč. transplantace kůže, ajá jezdina na návštěvu našeho nešťastníka na oddělení spálenin. Královské Vinohrady byly velmi poučné. Na pokoji hned vedle ležel asi 25ti letý muž, kterému chyběla pravá ruka v předloktí a levou mu rekonstruovali tak, aby měl oporu pro zbývající 3 prsty. Byl to profesionál, který měl firmu na instalace ohňostrojů. Dělali produkce přes počítače a na hudbu. Používali pouze vyhlášené značky těch ozdobných výbušnin a věřili jim. Až do chvíle, kdy selhala i petarda od renomované firmy. Byl velmi vstřícný a já na příští návštěvu přivezla dva nejstarší milášky. Udělal jim školení ze života. Jsem mu velmi vděčná. Jeho příklad funguje. VV

zkumavka 25.12.2008 15:58

Re: Vánoční zážitky

Připojuju se.Také to nesnáším.Hlavně to,co dělá ten randál.Barevná světýlka můžu.Ale nemusim..

Hezký den všem!V

LA 25.12.2008 15:43

Re: Vánoční zážitky

My jsme loni (nevím, jak je to letos) měli střílení už v listopodadu a táhlo se to přes 3 krále. Přes Velikonoce to trvalo asi týden. O celých letních prázdninách potom víkend, co víkend. Jak já to nesnáším.

Velká kočka 25.12.2008 15:39

Re: Vánoční zážitky

Máme tu dnes mrazivý den. Proti světlince modrému nebi bez mráčku se ostře rýsují holé stromy, spadané listí a zbylé trávníky ztratily sytou barvu jak se je jinovatka snažila přebarvit na bílo. Mokro minulých dní namrzlo na asfaltu. Garyku, nevláčej mě za sebou. Ani ohlávka Halti ho nezastaví. A stále se jí snaží zbavit, Jezdí čumákem po zemi, prolézá křoví, nebo do něj alespoň strká hlavu. Teď už nemívá pásek černé ohlávky jenom přes oči, objevil její nové použití coby čelenky. Je vám to pohled pro bohy, no a já nemám foťák sebou.

Nahoře na kopci čeká svoboda a volnost. Možná i bratrství. Je mi jasné, že Garyk je moje spřízněná duše, nesnesu nic co mne spoutává ať už fysicky a nebo psychicky. Jenom jsem nevěděla o tom strachu, jsme-li spřízněné duše tak i já trpím nějakým strachem jako on. Asi se mi doposud dařilo jej překonávat, nejsem si jej vědoma, leží asi někde na dně mé duše. Jen ať si tam zůstane. V mém věku  už bych mohla mít strach jenom ze smrti a to nechci.

Myslela jsem si, takový krásný den, klid a mír, pes se tu v lese krásně vylítá..... a vtom prásk a pes mizí v dáli. Podařilo se mi ho přivolat ale než jsem ho připnula na vodítko znovu prááásk a z Garyka vidím už jen tu bílou špičku ocasu. I po druhé se po delším váhání ke mně vrátil a já ho tentokrát stačila upoutat. Tohle já nenávidím. Že se střílí na Silvestra akceptuji, mohu se já i pes  na to nějak připravit. Bohužel odjet z města nemohu, mnozí majitelé psů to tak dělají.Tady nedočkavci střílí 14 dní  před koncem roku a pak ještě nejméně 14 dní po.To se totiž vyprodávají zbylé rachejtle se slevou. Ty petardy mohu sice předvídat že příjdou ale nevím kdy. Je to utrpení pro mne i pro psa. Pro mne je to každoroční připomínání války. A je to utrpení pro ty mladíky co při nečekaném výbuchu oslepnou, co jim raketa urve ruce a nebo je dokonce zabije. Každý rok to tak je a jsou to vždycky mladí chlapci, nikdy jsem neslyšela, že by se to stalo dívce. Jděte mi s tím střílením někam.....

LA 25.12.2008 15:17

Re: Tak jsem zase zde

Medvěd je silný teplý svetr, nejlépe z ovčí vlny. Parády se v něm moc nenadělá, ale pokud chce být člověk opravdu v teple, kam se hrabou ty moderní sexy tenké svetříky. ;-) Ten starý už je příliš ouzký a navíc mi u něho přes léto někdo ustříhnul všechny knoflíky. 8-o

Kromě medvěda jsem dostala i mourovaté koťátko s bílým obličejem a Anežka dostala činku z tenisáků, slona a pidibotičku na žvýkání (3x žvýkla a bylo po botce).

Recept na šneky: umíchá se pasta z kečupu (doporučuji ostrý), hořčice (nejlépe dijonské) a česneku (nejjednoduší je použít ten sušený). Listové těsto rozválíme, pomažeme připravenou pastou, poklademe anglickou slaninou (na 1 balíček těsta asi 1/4 kg), plátkovým sýrem (kolem 20 dkg) a pevně omotáme kolem párku. Ruládu nakrájíme na plátky silné 1 - 1,5 cm, dáme na plech vyložený pečícím papírem a v rozpálené troubě pečeme dozlatova. Je to jednoduché, chutné a velice vděčné. Množství surovin (hlavně u anglické) upravujeme dle počtu pomocníčků.

U nás je povícero lidí, kteří neradi sladké, zato slané + maso rádi. Tentokrát jsem pekla ze 4 balíčků listového těsta, aby měl Vládík ještě něco na Silvestra.

Mata 25.12.2008 14:32

Krasne Vianoce vsetkym

zelam zo studenej veternej a uprsanej Bratislavy. Nam sa podarilo po rannej vychadzke urobit niekolko krasnych laboodtlackov na svetlohnedom koberci a teraz likvidujeme  hracku najdenu na dvore - napodobeninu kosti povodne - v sucasnosti tvar neidentifikovatelnej handry. Darcek - gumova piskacia lopta - po pouziti beznadejne Astorom v zabudnuti, zvysky ryby nadsene zhltnute kocandami. Tak krasny zvysok sviatkov vsetkym!

Zdena b.p. 25.12.2008 14:09

Re: Trochu člověčiny:

;-D;-D;-D