20.11.2019 | Svátek má Nikola


Diskuse k článku

BTW: Vánoce dotýkané, přes kořeny nesené

Už kolikrát jsem přemýšlela o tom, proč zrovna Vánoce jsou svátkem tak silným a plným emocí, že jen málokomu jsou opravdu ze srdce jedno. Dělá to snad ta hluboká stopa, kterou nám rodiče dokázaly v dětství vtisknout do duše, nebo je skutečně nebo je na tom zimním slunovratu něco magického?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
21.12.2007 8:10

Re: Dnes je nejkratší den roku.

správný optimistický pohled. Přijde slunovrat. U nás je ráno mlha, ale zase dělá ze stromů pohádkové, bíle zahalené bytosti. Ale sluníčko musí jednou vykouknout. Přeji všem Zvířetníkům a zvířátkům sluníčko v duši celý příští rok a Dede navíc díky za práci.

21.12.2007 9:00

Re: Re: Dnes je nejkratší den roku.

My už druhý den máme jasno, slunečno, mrazivo - takže i když jsou dny krátké, tak jsou prohřáté sluníčkem.

21.12.2007 10:56

Re: Re: Re: Dnes je nejkratší den roku.

Připojuji se ke Xerxové - také máme už druhý den sluníčko, momentálně je na teploměru za oknem  +5 st. a řeknu vám, že všechno je hned mnohem veselejší, radostnější a žádné problémy nejsou tak velké jak se zdály - už chápu, proč lidé od nepaměti tenhle zázrak vesmíru uctívali...

Sice taje sníh, ale to se dá vydržet - nepůjdeme mezi svátky lyžovat, ale bowlingovat! (právě jsem zamluvila dráhu...);-)

21.12.2007 16:14

Re: Re: Re: Re: Dnes je nejkratší den roku.

Děvčata horská, velmi přávidím - tady je už zase tradičně zatažíno a přibloudlo. když jsem ve tři odcházela z práce, zhasínala jsem:-(.

Akorát u nás na kopci jsem objevila mlhu a z ní se dělá na stromech krásná námraza. Tak snad aspoň tak.

21.12.2007 6:42

Dede, dík

Dede dík za krásné zamyšlení.

Všem Zvířetníkům i zvířátkům přeji krásný den. Nezmrzněte! :o)

21.12.2007 6:25

Milá Dede,

odedávna poutníci a pocestní vyhledávali k odpočinku a k nabráních nových sil oázy a pohostinná místa. A tato místa byla vysoce ceněná a také náležitě opečovávaná, protože všichni věděli, že pramen na místě musí zůstat čistý, aby voda mohla být životodárná pro každého. Pak vznikly i hospody, místa, kde někdo hospodařil se a staral se, aby ti, kteří procházejí, měli vždy možnost najíst a napít a také bezpečně spočinout.

Když se někdy dívám na nás Zvířetníky, vidím nás jako pocestné, poutníky životem. Procházíme světem, procházíme svým životem z bodu nula, kdy se ze světla objevíme na zemi, a putujeme pomalou cestou vstříc Duhovému mostu. Jsme tak stejní, my lidé, náš úděl je tak stejný! Je to vše o cestě, která je někdy radostná, vede kolem potoka letní voňavou loukou nebo jiskřícím sněhem k vrcholům, jindy ale nocí a temným lesem, objeví se na ní nečekané zákruty i páchnoucí močály a propasti a temné vody.

Jsme unaveni někdy, velmi unaveni, nohy máme bolavé a už nemůžeme poponést své břemeno, ale máme jednu jistotu, víme, že stačí dorazit na Zvířetník, do té naší útulné hospůdky „U Dede“, a bude zase dobře. Protože tady se schází lidé, kteří mají dobré srdce a hřejivé ruce, lidé, kteří mají snahu pomoci, kteří mají ohromné znalosti a nikdy neodřeknou, když nemohou jinak, podpoří slovem, účastí, držením palců. A to není vůbec málo! Naopak, je to něco, funguje, ne na sto procent, protože někdy je vyšší vůle jiná, ale finguje a pomáhá to hodně.

21.12.2007 6:26

Re: Milá Dede,

Milá Dede, před víc než rokem ses změnila „jen“ z hostinské D.R. v Dede, která pro nás tu hospodu nejen drží v pořádku a čistotě, má vždycky po ruce džbán živé vody a krmi pro duši, ale navíc jsi si sedla k nám, stala ses jednou z nás. Není to zdaleka jednoduché, být současně součástí toho „tam“ i toho „tady“, ale Tobě se to daří znamenitě. Jsi místem, kam se chodíme radovat i žalovat, tady plánujeme, radíme se, vzděláváme se a žijeme.

Pitrýsek to řekla naprosto výstižně, přesně a lapidárně, Tví hosté Ti jen nastavili zrcadlo, milá Dede.

Děkujeme a přejeme Ti pěkné Vánoce. VV

 

21.12.2007 7:03

Re: Re: Milá Dede,

Naprostý souhlas s Pitrýskem i Vave, není co dodat.V

Přeji všem tady krásné a klidné Vánoce se spoustou sluníčka a těším se na návrat mezi vás 2.ledna 2008.:-)

21.12.2007 7:48

ještě

Jak jsem psala poránu, vypadla mi jedna zásadní věta:

že dík patří všem Zvířetníkům, všem těm hostům a kolemjdoucím, mluvícím i dosud mlčícím, bez nich by to přece vůbec nešlo! Díky, milí Zvířetníci, za to, že jste, a jací jste! Přeju všem krásné Vánoce a, jak připomenula Rpuť, radostný Slunovrat, svátek života. VVVVVV

21.12.2007 7:30

Re: Milá Dede,

já bych toto moc ráda podepsala,cítím to tak,jen vyjádření je přesnější než bych dokázala já sama.R^V

Hezké vánoce Vám všem !!R^V

21.12.2007 13:58

Re: Re: Milá Dede,

moc ráda bych se taky připojila, napsaly jste to  výstižně a krásně.

Přeju všem tady všechno nejlepší, hodně zdraví a spokojenosti.

Mockrát  děkuju, že se můžu choditV:-)VV.

21.12.2007 0:10

Co k tomu dodat..

.. jak odpovědět na tak upřímné vyznání, aby to neuklouzlo na sladkobolných slzičkách? Snad jen: Ale, to nic, rádo se stalo. Já jen dodám, myslím, že Zvířetníci nastavili zrcadlo a láska a přátelství Zvířetníkům věnované, se jejich počtem pouze znásobila a vrátila se k svému prameni.:-):-)

VVTož ,řeknite, vy ostatní, néní to tak??VV

21.12.2007 1:07

Re: Co k tomu dodat..

Je to krásně napsané a hlavně: konečně jsem viděli slavné ŠTĚTINKOVIC TRAKTORYV

OT pro Štětinku - myslela jsem, že mi žádná formička nechybí, ale traktor nemám! Letos jem našla velkého slona - no, velkého - nemá tři centimetry ale šest;-D Tak zase za rok bud hledat traktor:-) Štětinkovi, jste šikulkyR^

21.12.2007 1:50

Re: Co k tomu dodat..

je to tak, Pitrysku, mas recht.

21.12.2007 11:38

Re: Re: Co k tomu dodat..

Máš. Krásné svátky, Dede.V:-)

21.12.2007 8:57

Re: Co k tomu dodat..

JE , JE TO TAK A NE JINAKV

21.12.2007 14:40

Re: Re: Co k tomu dodat..

Dodat? Nic. Doufám, věřím - vím, že to tak je...VV

21.12.2007 16:12

Re: Co k tomu dodat..

JooooVV!!