8.12.2023 | Svátek má Květoslava


BTW: Vánoce dotýkané, přes kořeny nesené

21.12.2007

Vánoce jsou totiž svátky silných emocí - pokud je tedy k sobě stihneme v předvánočním kalupu a následném úlevném klidu pustit. Jsou v té nejhorší části roku, poznamenané nevlídným počasím a tmou a přesto je to oslava lásky a naděje, zosobněná světlem. Štětinka - cukroví 1

Připomínají nám, že každá noc musí skončit a nadejde nové ráno. Možná kalné, ale ne temné. A vždy v sobě skrývá předzvěst jasného dne. Zubaté sluníčko putující nízko nad obzorem se toho dne otočí k něžnému vlahému jaru i horkému plodnému létu. Aleluja!

A ta láska? Ta je druhou tváří Vánoc. Nejde zrovna o tu horoucí, mileneckou, nejde o vášeň. Jde o lásku hlubokou, něžnou, ochranitelskou, přátelskou. Spíš takovou, která hladí a utěšuje, než bodá a spaluje. Je to pevné objetí, stisk rukou, náruč pro děťátko. Je to podpora, pomoc, partnerství, oddanost. I proto jsou Vánoce o samotě tak bolestné!

A tak vám všem přeju, abyste měli své Vánoce voňavé, pospolité, radostné a třeba i trošičku tajemné. Přeju vám, abyste dokázali překonat smutek, strach a pochyby a aspoň pro ty sváteční dny si povolili klid, naději a víru, že všechno zlé nad vámi nemá pro tuto chvíli moc.

Šťastné a veselé, milí Zvířetníci! Štětinka - cukroví 2

PS: Musím na tomto místě ještě jednou poděkovat vám všem, kteří jste mě podporovali v těžkých chvílích. Vaše přátelství a vřelost pro mne znamenají nesmírně mnoho, vaše laskavá slova, podané ruce a četné dárky mi pomohly hledat světýlka v temnotě.

Nedokážu vám tu poděkovat jednotlivě všem - bojím se, že bych byla nespravedlivá a na někoho zapomněla. Tak vám aspoň posílám obrázky Štětinčina Zvířetníkovského cukroví, do kterého vložila tolik práce, invence a myslím i vřelého přátelství.

S dětmi a koťaty pečené, přes mnohé kořeny nesené, bude s chutí snědené!

Děkuju! :))

(další fotky najdete zde...) 

Štětinka - cukroví 3

Dede - Norsko - Daník

 

 Dede - Norsko - Kazan hledící
KONTAKT na Liku z redakce Zvířetníku je zde více... 
ARCHIV ZVÍŘETNÍKU od února 2010 do prosince 2013 najdete na stránkách Dagmar Ruščákové DeDeník
HLEDÁTE POMOC PRO NALEZENOU VEVERKU?
Vše potřebné zjistíte zde...
Víte, jak správně psát - a to nejen na Zvířetník? Podívejte se do Nápovědníku !