19.5.2024 | Svátek má Ivo


Diskuse k článku

BTW: V poklusu

Než se pustím do líčení toho kousku norské přírody, který jsem měla tu čest změřit vlastníma nohama, musím vás upozornit na jednu důležitou okolnost: pokud tu jdete s domorodci na výlet a nejste zrovna aktivně trénující sportovci, tak doufejte, že váš norský průvodce bude starší šedesáti let. I tak budete nejspíš sotva popadat dech...

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
zana 20.10.2006 9:21

Re: ZÁKON ZACHOVÁNÍ KOPCE

Nazdárek Vave, máš pravdu "zákon zachování kopce" je dokonalý, taky se hlásím, že bych ráda ;-). A souhlas,  pořádný kopec je lepší jít nahoru, to člověk maximálně rudne, potí se atd., ale dolů to pak už bolí.

PetraK 20.10.2006 9:54

Re: Re: ZÁKON ZACHOVÁNÍ KOPCE

Zákon zachování kopce je úžasný termín. :-D:-D:-D:-D

Rákšasí 20.10.2006 10:01

Re: ZÁKON ZACHOVÁNÍ KOPCE

;-D;-D taky se mi móóóóč líbí ;-D;-D

Bláža 20.10.2006 9:13

Ano, obří kočky

to jsou mimo jiné Norské lesní....a jsou nádherné, vcelku by svou velikostí mohly nahradit i pejska (cca 9 kg) :-) a hlavně se líbí mému synovi.....kdyby to šlo, máme doma zvěřinec.... Příroda je tam na severu moc krásná!

terra 20.10.2006 12:44

Re: Ano, obří kočky

Norské lesní kočky miluju! Určitě bych nějakou měl - nebýt mého domácího, který by něco takového nepřežil. Nebo by nepřežily ty kočky, nejsem si jistý. On totiž můj přísný domácí je černý angorák zvící osmi kilo živé váhy a průraznosti střely s ochuzeným uranem. Přítomnost další dominantní, velké a sebevědomé kočky by bral jako útok na svou kocouří integritu a dal by mi výpověď... 

Bláža 20.10.2006 12:59

Re: Re: Ano, obří kočky

Tak to je škoda, že máš tak přísného domácího ;-P. My se alespoň na kočky všeho druhu chodíme dívat na výstavy a sníme si o nich...... Doma máme ruskou modrou, ta se taky nejdřív musela smířit s tím, když jsme si pořídili ještě psa. Nakonec se skamarádili a teď je nám všem dobře! Když jsme si pořídili ještě rybičky, tak pes to přijal s lehkostí sobě vlastní a kočka to uvítala jako příjemné zpestření.

terra 20.10.2006 13:21

Re: Re: Re: Ano, obří kočky

No, já jsem svého domácího vystavil poměrně těžké zkoušce už tím, že se kolem domu a v některých přímo zvenku přístupných částech (chodby, kuchyně) pohybuje smečka venkovních kočků, celkem pětihlavá. Jsou to evropské Mindy a Mourci, takže váhově nejméně o dvě kategorie níž a angorák Taz je považuje za zajímavou chlupatou hračku, ke které ho nechci pustit. Jen jednou se omylem potkali a Tazovi zůstal v zubech chumel bílých chlupů a za drápky kus kočičího ucha. Nehodlám to riskovat, domácí je pán v nejlepších letech (7) a rozhodl se, že na žádné novinky už si zvykat nebude. Ve svém domě je pánem on... a pak možná ten dvounožec, co mu nosí konzervy s tuňákem (moje bezvýznamná maličkost):-D

PetraK 20.10.2006 9:06

Teda to nádherný čtení!!

Paní Ruščáková - to je nádhera!! Nemusím moc namáhat představivost, abych se procházela s Vámi. Teda probíhala, procházet je od slova jít, ne běžet :-DMyslím, že s paní průvodkyní by si padnul do noty David. Od té doby co jsme spolu, říkám, že jednou napíšu knížku - Můj běh životem. A teď co máme to rychlý zvíře, už by to bylo spíš Můj trysk životem. Vím, jak Vám asi bylo.  Když jsem doslova vyběhla z Ostravice na Lysou horu, byla jsem VYŘÍZENÁ JAK ŽÁDOST, UŠTVANÁ JAK LAŇ a šla sepsat pro jistotu závěť. ;-D

Medvídek 20.10.2006 8:47

Nnnnno

nejsem velkým příznivcem turistiky ve stylu pochodém v chod a následného ukrutného šlapání ve ve vražedném tempu. Ne že bych nebyl v kondici, to naštěstí celkem jsem,a le raději to půjdu třikrát tak dlouho a vychutnám si okolí...jé, támhle je hezká skupinka stromů....jé támhle jsou pěkné kytky...počkejte musím si to vyfotit.....atd atd.

Ale jinak vám závidím samosebou, musí tam být úchvatně.:-)

jiný Honza 20.10.2006 8:52

Re: Nnnnno

No, když už mě někdo donutí vyrazit ven, tak zvolit tento styl cestování je nejjistějším způsobem jak mě nadzvednout. Já prostě pěší přesuny uznávám pouze za houbami nebo tam, kde žádný dopravní prostředek nemůže. 8-)))

Medvídek 20.10.2006 8:57

Re: Re: Nnnnno

Ale mně to nevadí, já jenom prostě nechci vojenské cvičení, já chci výlet.;-D Teďka v těch Jeseníkách jsem například na Rejvízu šel k mechovému jezírku hodinu přestože to je jen něco přes 2 kilometry. Protože ten les je tam úplně pohádkový a já to chci vstřebat. Přičemž klidně se třeba zastavím a budu 10 minut čučet jak se tam :-)stékají dva potůčky.

jiný Honza 20.10.2006 8:59

Re: Re: Re: Nnnnno

Mně je to jasné, já jen naznačoval, že přesun pěšky považuji za nejméně příjemný a absolutně nevhodný jako náplň volného času. 8-)))

Rákšasí 20.10.2006 9:57

Re: Re: Re: Re: Nnnnno

;-D;-D;-DTo by sis rozumněl s Přednostou ;-D. Ten má v naší rodině přezdívku autoturista, kam se nedostane jakýmkoliv přibližovadlem, je ztráta času, když může běhat za kulatým nesmyslem na fotbale nebo kurtech;-D

Alča 20.10.2006 10:16

Jejda, to já taky!

Koukám kolem sebe, přidřepnu ke kytičce s čmelákem a brebentím s ním, sleduju tvar mraků, atd. Můj chlap je ze mě nemocný (doslova - bolí ho z pomalé chůze záda), takže si společných vycházek moc neužijeme. Ještě že jsou dobří kamarádi a rodina! S ježděním na kole je to samé: klidně i zastavím a slezu s kola, abych si něco zajímavého prohlédla - prostě se KOCHÁM.;-D

Medvídek 20.10.2006 10:21

Re: Jejda, to já taky!

Přesně tak. Tuhle jsem šel kolem takové stráně a na ní rostla zajímaví skupina břízek no a nesleze Medvídek z cesty, nevyleze na tu stráň a nejde se podívat přímo do těch břízek. Jde ! Zatímco ostatní mu utečou o kilometr. ;-D

zana 20.10.2006 9:10

Re: Nnnnno

Medvídku, taky netvrdím, že to vyhledávám, ale řekla bych, že  každý má tu svoji ideální rychlost nastavenou jinak...

Medvídek 20.10.2006 9:15

Re: Re: Nnnnno

To asi jo. Norové jsou zjevně pochodoví maniaci. Možná to souvisí se vzdálenostmi, oni tam budou mít spoustu volné krajiny takže na to musí šlápnout aby nebyli na výletě týden.:-)

Rákšasí 20.10.2006 9:59

Re: Re: Re: Nnnnno

Medvídku, když jsem ještě nevěděla, že mám to co mám, absolvovala jsem se svým bratrem a jeho kamarády týden v Roháčích v podobném tempu. Pod heslem, už se sem nikdy nedostaneme, tak toho musíme vidět co nejvíc. A oni ještě stíhali fotit a upozorňovat mě na milion nádherných věcí, když jsem se skoro v bezvědomí k nim přiblížila ;-D;-D

Medvídek 20.10.2006 10:22

Re: Re: Re: Re: Nnnnno

Pořád bereš ty prášky ?

Rákšasí 20.10.2006 10:32

Re: Re: Re: Re: Re: Nnnnno

Jé to mám na hodně dlouho. Teď mi nasadili druhý, protže po těch prvních jsem zvracela, tyhle jsou zase slabší a tak nemají ten správný účinek. 1.11. Jedu na MR do Olmika, tak mi pak řeknou, co a jak akorát budu muset měsíc počkat na výsledek a to jdu zrovna znovu na EEg a kontrolu. Takže se mám, teď o zábavu postaráno. No a abych se vrátila k těm práškům tipuju to tak na rok , dva. Dýl odmítám, to jsem se rozhodla uzdravit ;-D

jiný Honza 20.10.2006 10:55

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nnnnno

Tu poslední větu podepisuju a koukej to splnit! A do té doby hezky zobej bobulky a opatrně. 8-)))

terra 20.10.2006 12:39

Re: Re: Re: Nnnnno

Medvídku, jsou to pochodoví maniaci, vesměs v kondici... Ale taky pohodoví. To nádherné povídání paní D. mi něco připomnělo. Tím domorodcem byl ovšem pán, vědecký pracovník lehce přes šedesát (a s přehledem z nás daleko nejstarší), a ten ještě do pochodu vykládal cosi o tom, že neexistuje špatné počasí, ale jen špatně oblečení lidé. Což jsme si ověřili, když jsme doklusali z nádherného pozdně letního počasí pod ledovec (a chystali jsme se na něj), kde teplota klesla k nule a začalo sněžit. Druhou flísku, kulicha a rukavice jako když najdeš.

Paní D.R., ona ta cesta byla fakt značená? Jak nejsem závistivý, tak to bych závidět dovedl. Pokud jde o Norsko, nejsem znalec, jen jsem tam párkrát byl, něco mil nachodil a pár lidí potkal, ale jestli jsem tam na něco vzpomínal s láskou, bylo to značení Klubu českých turistů. Občas jsem viděl na balvanu červenou skvrnu, která vypadala, jako že tam někdo upadl s kýblem barvy, a o které mi řekli, že označuje cestu přes hřeben. Jinak nic... A jak by se taková bíle lemovaná šipka hodila. Díky za počtení a mějte se moc krásně.

Rákšasí 20.10.2006 13:55

Terro

nebyl to náhodou můj strýc ????;-D To je jeho heslo a v lednu se koupe v potoce s úslovím, že voda, která teče nemůže být studená. Má dvaašedesát ;-D

terra 20.10.2006 14:07

Re: Terro

Chacha, chichi, chocho. Tak to po nás ten ctihodný muž naštěstí nechtěl, v Norsku jsou i ty nejtepleji vypadající vodní plochy pěkně ledové, neb je většinou napájejí ledovce (vyzkoušel jsem, uplaval celých pět temp a zvonil jsem jak přemrzlý rampouch). Náš průvodce byl badatel v oblasti biochemické, ale má to malý háček - byl rodilý Nor. Strýček bude tedy nejspíš jakási jeho středoevropská mutace. Přeji mu mnoho dalších let dobré kondice a tekoucích vod:-) 

Rákšasí 20.10.2006 14:23

Re: Re: Terro

No genofond po předcích mám opravdu různorodý, ale Nory žádné :-), jinak oblíbený víkendový výlet. Z Ústí nad L do Brna, druhý den do Šumperka a v neděli zpět do Ústí. Jo zapomněla jsem na kole. No samozřejmě horolezectví patří taky mezi oblíbené činnosti, takže už taky něco prolezl a jeho choť je stejně švihlá. Kolemé výlety absolvuje s ním a když on jede do hor, ona zatím složila kapitánské zkoušky a dělá kapitánku na moři ;-D8-o8-o

terra 20.10.2006 14:49

Re: Re: Re: Terro

Mít klobouk, smekám k zemi. A že je jeho paní podobné kvítko? Upřímně řečeno - tady by se asi opaky nepřitahovaly, že...Takže - mít dva klobouky, smeknu oba.

zana 20.10.2006 8:39

fotky

a ještě - ty fotky jsou úúúžasný!!!!

zana 20.10.2006 8:30

lidi, já si snad na sebe půjdu někam stěžovat

Takhle krásně a my blbouni jsme se přihlásili na městský výlet - se spřáteleným ústavem do Náměšti a Třebíče ;-(. Nemám proti těmhle dvěma městů ani za nehet nic, ale po přečtení toho úžasného povídání o přírodě (a úplně slepá taky nejsem, venku je tak krásně) - proč probůh jedeme bloudit po nějakým zámcích a synagogách? ;-( Já chci do lesa. A to je ještě odjezd v šest.:-(;-€

Paní D.R., připomněla jste mi zážitky z posledních let, kdy s námi ještě synek chodil na výlety. Je skoro o 20 cm vyšší než já a všechno jsou to nohy. Když jsme spolu byli týden, byla jsem první dny vždycky úplně mrtvá, protože jsem odmítala připustit, že by mě mohl uhonit. ;-) Ale prohlašuju slavnostně, že se to dá natrénovat - po týdnu už jsem mu jakž takž stačila a myslím, že za čtrnáct dní bych uhnala já jeho, protože mám větší výdrž. ;-P Tak se těšte, až se rozchodíte, uvidíte nádherná místa.

Včera mě synek zaúkoloval, abych mu, zatímco bude na japonštině  (ano, mám doma japanologa), testovala nový monitor. Za účelem řádného testování jsem si pustila fotky Brd od p. Moravce (kdysi jsem je tu inzerovala). Lidi, já chci do lesááááá, vaúauaú.8-o8-o

Rákšasí 20.10.2006 9:54

Re: lidi, já si snad na sebe půjdu někam stěžovat

Zano, stav se za Éfulí až budeš v Třebíči ;-), ona ale chudinka td nejspíš dře ve škole

zana 20.10.2006 10:11

Re: Re: lidi, já si snad na sebe půjdu někam stěžovat

mě to pak napadlo, že tam někdo bydlí  - ale my už jsme pozvaný ke kámošovi Jirkovi, co má štěně německého ovčáka, já ho ještě neviděla (Targa, né Jirku;-P), teď ty památky do toho ;-D;-)