17.5.2024 | Svátek má Aneta


Diskuse k článku

BTW: V ledu

Hovoří-li se o Norsku mimo jeho hranic, bývá zvykem používat všelijaká klišé vztahující se buď ke zdejším přírodním krásám, zlověstné tmě nebo uzavřenosti obyvatel. Žádná z běžných pověstí ale nemluví o ledu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Fallowa 18.1.2007 19:13

Je to

fakt děsný - při odpoledním venčení už foukalo trochu víc,zvedlo to mýmu jezevčíkovi uši;-D - už jste někdy viděli jezevčíka,který má uši vodorovně8-o;-D;-D?A při cestě nazpátek jsem se už bála,že ho budu na vodítku pouštět jako draka:-)...Jak to bude s večerním venčením,to nevím - teď už je tu vichr,vypadla televize - já jen doufám,že díky své váze zůstanu nohama na zemi:-).

Štětinka 18.1.2007 19:44

Re: Je to

Tak hlavně neodepínat z vodítka ;-DR^

Éfule 18.1.2007 19:00

Mazeeeeeeec!!!

Jsem ještě v Praze a je to síla. Bydlím na koleji na Jižním Městě a je to tady opravdu drsný. Ty paneláčky už tak sotva stojí, myslim, že jestli nespadnou dneska, tak už je mužeme prohlásit za nezničitelný. Jdu zavolat mámě, že možná neplánovaně "přiletím" domu dřív - jak tak koukám, fouká naším směrem... ;-D

Štětinka 18.1.2007 17:37

vichr

tadyk je takovej vichr,že to telatum to odneslo budky, sundavá to přišroubovanej eternit ze střech. V kaštance už jsou popadaný stromy, po Praze prej lítaj 2 bilboardy

Beda 18.1.2007 17:57

Re: vichr

jj, v centru taky!8-o ... měla jsem jít pryč, ale normálně tu HLÍDÁM VOKNA8-o8-o ... dvakrát to ten vichr rozrazil a jednou už Zuzanka mířila na parapet8-o8-o8-oRvRv ... tak hlídám

Štětinka 18.1.2007 18:10

Re: Re: vichr

No my ještě honem se šéfem přivázali telatům boxy k sobě, i ten eternit jsme šněrovali. Stejně ty zvířata lituju. Kam se ta Tvoje Zuzanka žene, ať je doma, tohle je boží dopuštění8-o

Beda 18.1.2007 18:16

Re: Re: Re: vichr

říká se: ZVĚDAVOST ZABILA KOČKU... to je takové rčení, vystihující jejich obrovskou zvědavost... kam se hnala? no čumnout z okna přece!!8-o chjo, fakt bych teď nikam nešla:-/

jo a: Novinky.cz. "Nárazy větru odpoledne v Praze na Karlově dosáhly už 125 kilometrů za hodinu. Jeden člověk byl zraněn, když nápor větru nevydržela skleněná výloha v obchodě v Žitné ulici v Praze 1." hmmmm, bydlím v Žitné....:-/

jo jo, to chápu, že zabezpečujete, jak se dá.... hlavně na sebe dávejte pozor, ať vám fakt něco nespadne na hlavu!!!! je toRv

zana 18.1.2007 18:24

Re: vichr

Stavovala jsem se u tatínka (nesla jsem mu nákup, v tom větru by neměl být venku) a když jsem vyšla od něj z baráku, tak to vypadalo, že proti větru prostě domů nedojdu. ;-P Podotýkám, že mám 174 cm a váhu jaxi .. ehm ... přiměřeně:-/. Nechápu, jak choděj ty padesátikilový droběny.:-(8-o8-o

Beda 18.1.2007 18:30

Re: Re: vichr

18:29 Pražští hasiči už mají za sebou 70 výjezdů kvůli silnému větru.

zana 18.1.2007 18:33

Re: Re: Re: vichr

Se nedivím, jen cestou domů jsem potkala dvě spadlý cedule. Do hlavy bych tím dostat nechtěla.8-o

jiný Honza 18.1.2007 18:41

Re: Re: vichr

Šel jsem od vlaku domů a taky jsem přemýšlel, jak ty lečí váhy chodí přes most, když já se musel vší silou prodírat (podotýkám, že vážím metrák).

Xerxová 18.1.2007 18:32

Re: vichr

Tak to ten vítr asi myslí vážně - ty naše zahradní borovice ještě stojí, ale v sídlišti - výhled přímo od PC (od Betky milovaného balkonku) už právě hasiči likvidují polom.... Vzrostlý stromeček padl na cestu přesně mezi dva domy - a vypadá to, že všechna okna přežila - tak alespoň nějaká klika... a na cestě nikdo nebyl - klika ještě větší....

Beda 18.1.2007 18:33

Re: Re: vichr

18:22 V Praze na Karlově náměstí vítr shodil z budovy střešní tašky. Dopadly na chodník, nikoho nezranily. Vítr tam také urval dopravní značku, která poškodila projíždějící auto. Na chvíli se kvůli tomu dokonce zastavil provoz.

Štětinka 18.1.2007 18:56

Re: Re: Re: vichr

šiš nestraště tu, se začínám bát... 8-o;-(

Vave 18.1.2007 18:57

Re: vichr

Šiš, dávejte všici pozor a vezměte si příklad z Anky a nevylézejte; Anka zjistila, že jí vítr ohrnuje ouška a tak udělala rychlé bobky a pak netrpělivě přešlapovala, než jsem je sebrala a vyhodila a šup dom, do své milované postýl. ;-)

Xerxová 18.1.2007 19:51

Re: Re: vichr

Anka je rozumná, Betka je fakt blbec, uši jí vlajou jak netopýrovi - ale bobík dělat nechce, když prý je venku taková švanda. A do sídliště se nechce mně, neboť pokud tam padl krajní strom, nevěřím těm ostatním - teď z návětrné strany nechráněným.... A tak asi nás ještě čeká noční zahradničení.

Vave 18.1.2007 21:02

Re: Re: Re: vichr

Betásek je holt ještě díťátko zvědavý, nezkušený, dychtivý. :-) Až jí bude tolik, co Ance, taky bude rozumně zalezlá. ;-)

KláraS 18.1.2007 19:54

Re: vichr

u nás fouká, že to ten panelák fakt asi odnese. Jenom Káča to vzala jako závod - kdo že je rychlejší - ona nebo vítr... venčený bylo o nervy, nakonec jsem jí musela přpnout na vodítko aby mi fakt neodletěla... Jen co jsme přišly, tak jsem vyrazila do domečku pořádně zavřít okna - máme je na mikrovětrání, tak aby je ten vichr neotevřel. No a těsně před Mratínem už hoplo kus stromu - stáli tam dvoje hasiči a cestou zpátky už to měly policajti zašpérovaný a auta tam nepouštěli. No ale úplně nejvíc se bojím o naši chaloupku v Jizerkách - pár metrů od ní je sedm dvacetimetrových starých topolů, mezi nimi a chaloupkou vedení elektriky.... bojíííííííííííííííím 8-o8-o8-o;-(;-(;-(

Zuzka 18.1.2007 20:15

Re: Re: vichr

A Klárko, kde se ta tvoje chaloupka nachází? Já že ve smrčině nad náma jsem už slyšela podezřelý praskot!

KláraS 18.1.2007 20:26

Re: Re: Re: vichr

Mníšek u Liberce... nás právě ohrožuje jak voda, tak stromy. Naše milovaná říčka Jeřice byla u nás na návštěvě v srpnu 2002. Doufám, že nás teď nenavštívěj ty topoly. Největší sranda je to, že my už se několik let pokoušíme je pokácet. Jsou už opravdu na topoly starý a začínaj zasichat a sem tam hopne nějaká ta větev. Nicméně z oboru životního prostředí to zamítli - jsou prý ještě dobrý. Tak jsem zvědavá, jestli budou ještě příští týden...

Xerxová 18.1.2007 17:21

Pud sebezáchovy...

...naší Betce evidentně schází. Sousedovic psi jsou zalezlí doma a ven je musí vystrkat násilím a Betka blbka lítá ve vichřici po zahradě a loví letící listy a větve.... Fouká opravdu hodně, a protože našim borovicím nevěřím, tak jsem ji zahnala domů. Přeci jenom stačí, že se bojím, aby mě borovice nenavštívila oknem v kuchyni a nemusím se bát, že budu mít placatýho nebo ulítlýho čoklíka....A ona to nechápe, sedí u dveří a zírá na ty létající věci, co by se daly tak krásně lovit.....

zana 18.1.2007 18:32

Re: Pud sebezáchovy...

Xerxová, to je prostě věkem. Jak to čtu, úplně vidím synka před nějakýma osmi rokama ve Španělsku. Kluk už měl ke dvěma metrům, ale k tomu asi padesát kilo;-D. Udělal se vítr a vlny byly ... no obrovský. A on v tom samozřejmě musel lítat jak magor a šíleně si to užívat.;-D8-o8-o8-o . Tak jsem se o něj bála - a neměla kam ho zavřít - až jsem tam vlezla k němu, abych ho jako zachránila, kdyby něco. Byla to fakt sranda.;-D;-D;-D. Ahoj Beto !!!

Xerxová 18.1.2007 18:46

Re: Re: Pud sebezáchovy...

No já jsem na tý zahradě taky s ní - přeci ji tam chudinku zvědavou nenechám samotnou.... Ale vždycky jen na chvilku. Čeká nás asi noc "plná vášní" neb jsme pochopitelně až do zítřka doma bez páníka - jako vždycky, když se něco děje.... a tak už jsem snad vše větroodnesitelné ze zahrady nacpala do sklepa - i psí venkovní pelech špinavec z terasy je k Betčině radosti uprostřed obýváku....

KláraS 18.1.2007 19:56

Re: Pud sebezáchovy...

to je přesný - Káča to taky brala, jako ohromnou švandu a lovila lítající igelitky ;-O

KláraS 18.1.2007 16:27

...

tak se dnes s vámi na pár dní loučím. zítra mám dovču a v sobotu se stěhujeme do domečku. věnujte mi prosím tichou vzpomínku.... 8-o;-D

Beda 18.1.2007 16:29

Re: ...

ne neeeeee!! ... to já radšiR^R^R^R^R^

Xerxová 18.1.2007 16:32

Re: ...

Tak to je přece parádní - sice spousta práce, ale budete ve svém a novém.

zana 18.1.2007 18:34

Re: ...

Kláro, při tom stěhování si člověk sice přeje, aby ten blbej nápad byl bejval nikdy neměl, ale uvědom si, že je to na furt R^R^R^. No, ale jinak chápu a budu na tebe myslet.;-)

KláraS 18.1.2007 20:02

Re: Re: ...

jojo právě si říkám, že je to snad naposled co se stěhuju :-)

Vave 18.1.2007 19:02

Re: ...

Jééé, to je paráda, Klárko! Jen nezapomeň připomenout své drahépůli, aby před prvním vstupem odhodila piáno, skříně a ledničku nebo co to ponese  a aby Tě přenesl přes práh na rukou a vstoupil pravou nohou, a u toho Ti může něco hezkého zazpívat, abys měla hezkou památku. ;-):-)VVVVVV